TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394941 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 02:19:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 11 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dyma Burn Extreme сагоревач  (Pročitano 42444 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #159 poslato: Jul 03, 2018, 04:50:01 pre podne »

Neka "u prvom planu" budu proteini animalnog porekla...

Hm...95gr svraljivih hidrata ili i vlakana?!

Kako se kaže, opšte pravilo za sve dijete - dovoljno nisko sa hidratima, dovoljno visoko sa mastima, umereno sa proteinima...sve ostalo je greška... ;)
Sačuvana
MMBS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44

« Odgovor #158 poslato: Jul 03, 2018, 01:22:12 pre podne »

Ta app preko koje pratim unos macrosa ne pravi razliku izmedju biljnih i zivotinjskih izvora proteina. U svakom slucaju gro proteina unosim kroz jaja, belo meso, tunjevinu, ella sir i ultra loss shake.

Unos UH (mahom 'kvalitetnih'  - kuvani krompir, pirinac, povrce) prethodnih 8 dana mereno pomenutom app u proseku oko 95g dnevno.

Kad su u pitanju masti, tu primecujem da ih unosim premalo, svestan sam toga i gledam kako to da ispravim. Verujem da bi ubacivanje npr. badema + omega 3 resilo taj problem.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #157 poslato: Jul 03, 2018, 12:49:17 pre podne »

2 gr po kg...hm, računamo i proteine biljnog i životinjskog porekla...ili? A masti? Hidrati?

Sve što je brzo, to je kuso... ;)
Sačuvana
MMBS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44

« Odgovor #156 poslato: Jul 03, 2018, 12:36:02 pre podne »

Hm, jak kalorijski deficit? Hm? Više od 1000 kCal u odnosu sa TDEE? Ili "gladovanje"?! Ne bi trebalo zaboraviti na metaboličko-hormonski stres koji loše vođena dijeta nosi sa sa sobom...a tu je i posledični jo-jo efekat...

Kako znaš da si skinny fat? Možda je to samo posledica loše koncipiranog treninga i ishrane...molim detaljno pročitati... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/mrsav-spolja-debeo-iznutra-skinny-fat

Hvala za tekst.

Kalorijski deficit mi je u rasponu od 500 do 1000 kcal u odnosu na TDEE. Trudim se da unos proteina drzim na oko 2g/kg telesne mase, zaludeo sam se s onom aplikacijom my fitness pal, pa bas detaljno pratim macrose.

To da sam skinny fat kaze ogledalo :), a uzrok je dugotrajna neuredna ishrana, sporadicni treninzi i kanc. posao. Ozbiljnije vodim racuna o ishrani tek nekih mesec dana. To je i period u kome redovno treniram (posle pauze od 3 godine). Mislim da su rezultati u odnosu na protek  vremena ok. Mozda sam preambiciozan, ali nadam se da cu najkasnije do kraja avgusta skinuti ovo sala sto je ostalo. Pa da krenem da radim na kvalitetnoj masi.

Da li uspeš da odradiš kvalitetan trening nogu? Ako misliš da bi mogao kvalitetnije da odradiš taj trening predlažem ti da ideš gornji deo,pauza,noge, gornji deo,pauza,noge...

Hm, noge su svakako partija u kojoj imam najvise prostora za poboljsanje treninga. Radim s premalim kilazama, dosta sam nesiguran u tehnici... Verujem da je kljuc ove borbe sa salom upravo u unapredjenju treninga nogu. Nije za pohvalu, ali hajde da kazem, imam 34 godine, s tegovima se uz brojne prekide druzim od 16-te, i tek od skora mi je doslo iz dupeta u pamet da je bez ozbiljnog treninga nogu citav koncept vezbanja s opterecenjem potpuno promasen.
« Poslednja izmena: Jul 03, 2018, 12:38:15 pre podne od strane MMBS » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #155 poslato: Jul 02, 2018, 11:01:01 posle podne »

Da li uspeš da odradiš kvalitetan trening nogu? Ako misliš da bi mogao kvalitetnije da odradiš taj trening predlažem ti da ideš gornji deo,pauza,noge, gornji deo,pauza,noge...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #154 poslato: Jul 02, 2018, 09:40:09 posle podne »

Hm, jak kalorijski deficit? Hm? Više od 1000 kCal u odnosu sa TDEE? Ili "gladovanje"?! Ne bi trebalo zaboraviti na metaboličko-hormonski stres koji loše vođena dijeta nosi sa sa sobom...a tu je i posledični jo-jo efekat...

Kako znaš da si skinny fat? Možda je to samo posledica loše koncipiranog treninga i ishrane...molim detaljno pročitati... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/mrsav-spolja-debeo-iznutra-skinny-fat
« Poslednja izmena: Jul 02, 2018, 10:09:52 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
MMBS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44

« Odgovor #153 poslato: Jul 02, 2018, 10:04:57 pre podne »

Proslo je tri nedelje koriscenja ovog suplementa. Posle nedelju dana sam pokusao da udvostrucim dozu, dakle da uzimam 2 ujutro, 2 popodne, ali nije islo, konstantno sam bio zedan, cak i kad popijem 5l vode, tako da sam se drzao varijante 1 ujutro, 1 popodne. Utisak o sagorevacu je da daje neverovatan boost, cak i kad se pije 1+1, bukvalno da poletim :) Iz moje perspektive to je najveci plus.

Izricito sam vodio racuna o ishrani, prve dve nedelje rotacije uh, posle sam presao na intermittent fasting, koji mi vise prija. Uz dosta jak kalorijski deficit, smrsao sam 5,7 kg. Visok sam 188, sada imam 81,3 kg, ali i dalje fino sala oko stomaka. Udzbenicki primer skinny fat-a. Ali dugo sam bio bez treninga, i pristojne ishrane. Bice to bolje ukoliko zadrzim li konzistentnost u ishrani i treningu.

Kako ti izgledaju treninzi ?

Pisem s telefona, pa ne mogu sad da kacim linkove s drugih tema na kojima sam ranije pisao kako sam trenirao. U svakom slucaju, malo sam lutao s programom, tako da sam se sada odlucio za varijantu gornji deo, noge, pauza, gornji deo, noge, pauza, pauza. Upper/lower split sto se reklo. Akcenat je na visezglobnim vezbama.

Pored toga, radim cardio u vidu voznje bajsa ili brzog hodanja, po nekog basketa, plivanja.

Kada zavrsim sa ovim programom skidanja masnih naslaga, ispisacu detaljno kako planiram da treniram, sta da jedem i koje suplemente da koristim u cilju sticanja mase.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #152 poslato: Jun 14, 2018, 07:04:10 pre podne »

Kako ti izgledaju treninzi ?
Sačuvana
MMBS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44

« Odgovor #151 poslato: Jun 07, 2018, 01:42:48 posle podne »

Samo 4 "soma" ;)

Да ја не будем пети :) и све ће бити у реду :)

Наравно, нисам се одлучио на сагоревач док нисам средио исхрану и док се нисам усталио са тренингом. Видећемо да ли ће бити резултата...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #150 poslato: Jun 07, 2018, 12:11:19 pre podne »

Samo 4 "soma" ;)

Sve u svemu, najlakše je uzeti sagorevač, nešto teže je samodisciplinovati se ;)
Sačuvana
MMBS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44

« Odgovor #149 poslato: Jun 06, 2018, 10:27:25 posle podne »

Данас сам купио овај сагоревач у Панспорту. Први утисак је одушевљење  :) Контекст одушевљења је енергија и осећај полетности током тренинга, заиста то нисам очекивао. И то сам узео само једну таблету, како ли ће бити када будем узимао две  :D. Планирам да га пијем онако како је сугерисано овде на теми, првих недељу дана, једна ујутро, једна пре тренинга, следеће две недеље ћу удвостручити дозу.

Видећемо какав ће резултат бити у сагоревању масти. Тренингом и исхраном ћу се потрудити да ово не буде бачених 4 сома  :D

« Poslednja izmena: Jun 06, 2018, 11:33:29 posle podne od strane MMBS » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #148 poslato: Februar 18, 2016, 03:22:02 posle podne »

Radis li kardio? Pratis li puls? HIIT? Sprintevi?

Slazem se sa Dusanom...

Uopstene smernice...

- Kardio trening - niskog intenziteta oko 65-70% od maksimalnog pulsa u trajanju oko 45-60 min( idealan za početnike), a druga opcija je HIIT, visokointervalni kardio trening( preporuka za iskusnije vežbače, "utreniranost na nivou") u trajanju do 20 min, gde se smenjuju intervali u trajanju do 3 min - tj. interval sa do 90% od maksimalnog pulsa i interval sa 65-70% od maksimalnog pulsa( do 3 min) - na taj način poboljšaće se ne samo "kondicija", već i 24h nakon toga doći će do "produžene" oksidacije masti( usled kiseoničnog duga koji nastaje kao posledica intervalnog treninga)...3-6 puta nedeljno...u zavisnosti od "željenog deficita"...

Za naprednije početnike preporuka za 2 treninga nedeljno HIIT + 2 puta nedeljno kardio trening niskog intenziteta.
Kardio trening najbolje raditi posle treninga sa opterećenjem, ili možete i ujutru na prazan želudac, a popodne teretana...ili možete da se odlučte da jedan dan bude samo dan za kardio, drugi dan samo teretana, to ostavljamo vama, naravno, u skladu sa obavezama, tj. dnevnim aktivnostima...mogućnostima, željama...

- Trening sa opterećenjem bar 3 puta nedeljno, osnovne vežbe, split sistem"( jedna manja i jedna veća partija)...trajanje oko 60 min - akcenat na visok intenzitet i "kraći obim"...( raditi sa težinom kojom ćete u seriji odraditi 6-12 ponavljanja, tj.70-80% od 1MR, piramidalno povećavati opterećenje u svakoj narednoj seriji...za svaku mišićnu partiju raditi po 3-4 vežbe, u svakoj vežbi 4-6 serija, sa pauzama ne duzim od 60 sekundi).
« Poslednja izmena: Februar 18, 2016, 03:32:10 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #147 poslato: Februar 18, 2016, 01:46:25 posle podne »

Ja mislim da trening kod kuće ne može biti ni približno dobar kao onaj u teretani pogotovo ako već imaš neku podlogu što se tiče vežbanja i nisi totalni početnik.
Sačuvana
Akilence
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #146 poslato: Februar 18, 2016, 12:42:57 posle podne »

Hvala Slavisa, hvala Dusane, svaki savet je dobrodosao :) Ishranu sam korigovala tako da je akcenat na proteinima, vitaminima i mineralima - dakle, piletina, curetina, riba, povrce, voce, i pomalo zitarica u vidu ovsenih ili razanih pahuljica, ali u jutarnjim casovima :) E recimo kada je trening u pitanju, volela bih da se posavetujem sa vama. Naime, ja nikada u zivotu nisam nista specijalno trenirala niti se bavila nekim sportom, ali sam s vremena na vreme, sama kod kuce trenirala, bazirajuci se upravo na kardio trening i kombinaciju aerobnih vezbi, sto je i sada slucaj. Inace veoma brzo dobijam misicnu masu, koza se brzo zateze i u sustini, kontinuitet je problem - treniram tako par meseci pa prestanem. Sta vi mislite, da li trening kod kuce moze da bude ako ne jednako, onda bar priblizno efikasan kao onaj u teretani? Kardio trening mi traje 35-45 minuta, sa smenjivanjem dinamicnijeg i sporijeg tempa - negde procitah da to daje rezultate, pa rekoh da probam... I da li je trening sa opterecenjem neophodan kako bi se rezultati brze videli? Ako imate neku preporuku treninga, odnosno vezbi koje su najefikasnije za regiju butina i bokova, dobro bi mi dosli, posto mi je taj deo problematican.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #145 poslato: Februar 17, 2016, 11:38:11 pre podne »

Kao sto je i Slavisa napisao da bi postigla ocekivane rezultate koriscenje sagorevaca mora biti ispraceno sredjenom ishranom i odgovarajucim treningom.
Kako izgledaju tvoji treninzi, da li radis i kardio i trening sa opterecenjem ?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 11 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 17 upita.