TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394972 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 01:52:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje u vezi amino kiselina  (Pročitano 21260 puta)
ice_face
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #39 poslato: Jun 26, 2014, 01:52:41 posle podne »

na jednu vrstu dymatizove 23 000.pijem pre treninga sni bcaa blast I posle a u toku treninga tecne.pa posto mi predlazete da predjem samo na jedne pitam da li je bolje da pijemi bcaa I u toku treninga ili da predjem na tecne pre za vreme I posle treninga?ili da nastavim ovako da pijem?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #38 poslato: Jun 26, 2014, 10:23:51 pre podne »

Tvoj izbor tečnih amino kiselina se odnosi na mešavinu nekoliko njih ili na jednu vrstu?
Sačuvana
ice_face
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #37 poslato: Jun 26, 2014, 01:54:48 pre podne »

sta mislis pod tim kontao?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #36 poslato: Jun 25, 2014, 04:21:45 posle podne »

A kontao si tečne kompleksne amino kiseline?
Sačuvana
ice_face
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #35 poslato: Jun 25, 2014, 10:16:35 pre podne »

ok ubacicu vhey ujutru I o.pahuljice a izbacujem tabletice...a za bcaa I tecne jos ne znam za sta da se opredelim
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #34 poslato: Jun 24, 2014, 07:30:43 posle podne »

treniram na prazan stomak zavisi kako kad od 10-12h odem na tre I tamo sam dva sata posle tegova imam kardio  pa tek onda dorucak...koja je bolja kombinacija sa bcaa ili tecnim?bcaa ubacim pre I posle treninga a tecne za vr. treninga mislio sam da to nije losa kombinacija...poslusacu te u svakom slucaju I izivini sto sam kasnio sa odgovorom i hvala na odgovorima...

Kontam da ti tako odgovara.Ali ako radiš i trening sa opterećenjem pored tog kardio,zaista mislim da ne bi trebao da treniraš na prazan stomak...
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #33 poslato: Jun 24, 2014, 03:27:51 posle podne »

treniram na prazan stomak zavisi kako kad od 10-12h odem na tre I tamo sam dva sata posle tegova imam kardio  pa tek onda dorucak...koja je bolja kombinacija sa bcaa ili tecnim?bcaa ubacim pre I posle treninga a tecne za vr. treninga mislio sam da to nije losa kombinacija...poslusacu te u svakom slucaju I izivini sto sam kasnio sa odgovorom i hvala na odgovorima...

S obzirom da vezbas na prazan stomak sve je to ok. Tecne mozes i da pijuckas na svakih 20 min po gutljaj.
Sačuvana
ice_face
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #32 poslato: Jun 24, 2014, 10:44:36 pre podne »

treniram na prazan stomak zavisi kako kad od 10-12h odem na tre I tamo sam dva sata posle tegova imam kardio  pa tek onda dorucak...koja je bolja kombinacija sa bcaa ili tecnim?bcaa ubacim pre I posle treninga a tecne za vr. treninga mislio sam da to nije losa kombinacija...poslusacu te u svakom slucaju I izivini sto sam kasnio sa odgovorom i hvala na odgovorima...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #31 poslato: Jun 22, 2014, 09:18:31 posle podne »

U koje doba dana treniraš? Ukoliko doručkuješ na vreme i kvalitetno, nema ni potrebe da u to doba trošiš amino u tabletama.

Vidim da imaš svašta od suplemenata, pa čak i malo konfuzno sve to kombinuješ. Nema potrebe u isto vreme da kombinuješ toliko antikatabolika - tečne amino, amino u tabletama i bcaa. Ja bih se opredelio za samo jednu stavku od te tri, i kombinovao sa wheyom i xpandom. 
Sačuvana
ice_face
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #30 poslato: Jun 22, 2014, 07:14:46 posle podne »

hvala puno na odgovoru!:)imam whey posle treninga 1 merica iso 100 I jos pola elite sa dozom bcaa...a pre treninga bcaa I xpand...nije mi problem da ubacim I tecne pre treninga ali bilo me je strah da nije previse jel ujutru popijem 3 table amino 6000 I nekad popodne jos tri a .nekad ih ubacim I u toku treninga a izbacim popodne I pred spavanje obicno jos doza elite-a...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #29 poslato: Jun 22, 2014, 06:19:25 posle podne »

Dozu čine 4 kašike, ali možeš čak i da je podeliš na dve manje doze. Recimo, možeš uzeti 2 kašike pre treninga i još 2 tokom ili nakon (ako nemaš whey). Možeš mešati Xpand i BCAA.
Sačuvana
ice_face
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #28 poslato: Jun 22, 2014, 02:20:12 pre podne »

Liquid Super Amino 23.000 narandza...mnogo su mi slatke ili ako dodamm vise vode onda su bzvz:)jel je doza 4 velikih kasika ili kasicica?a mislim da bi biuckuris bio ukusan nego pitam zbog neke h.reakcije:)I da li moze xpand I bcaa zajedno da se mesaju?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #27 poslato: Jun 21, 2014, 09:03:20 posle podne »

Pa, tečne već imaju svoj ukus, zašto bi kombinovao sa još nekim ukusom i rizikovao da napraviš bućkuriš? :)

Koje amino si uzeo?
Sačuvana
ice_face
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #26 poslato: Jun 21, 2014, 08:09:15 posle podne »

jel smeju tecne amino da se pomesaju sa cedjenom narandzom I limunom ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #25 poslato: Jun 12, 2014, 09:57:48 pre podne »

ne brojim kalorije tj nemam podatke a ni grame koliko cega pojedem..a I ne planiram u tu pricu toliko da zalazim...jel sam je korigovao I imam super rezultate...prosle godine sam imao 128 kg aprila I sa ovakvim treningom od 2h I ishranom sam do avgusta imao 108 a od suplemenata jedino iso 100 I kre alkalyn pro..onda sam napravio opravdanu pauzu a ishranu zadrzao I kg nisu rasli vec smanjivali uz neko sitno kucno treniranje..I od maja sam opet u teretani(trenirao sam novembra decembra I januara u teretani)...dorucak I rucak su mi slicni meso I salta samo sto je uvek neki drugi izvor vitamina tj vrsta mesa(npr. dorucak je piletina I sopska salata a rucak svinjetina I neka druga salata pa sutra curetina I salata a rucak junetina sa nekom drugom salatom treceg dana tuna za dorucak isto sa nekom salatom a za rucak npr neka divljac ili jagnjetina I jos neke druge razne kombinacije ali uglavnom bez uh ponekad uzmem vrlo malo hleba...veceru uglavnom preskacem a ponekad je totalno van zdrave ishrane tipa testo slatkisi ili tako nesto ali mi ne smeta jel je to jednom eventualno dvaputa nedeljno...a za uzinu ili veeceru je uglavnom sirovo voce povrce ili orasasti plodovi sa wheyom...ne bih da te demantujem sto se tice suplemenata ali ja primecujem brze I bolje rezultate:)od kada sam ubacio sve ovo toje pre nekih 15 dana....bcaa I whey znam kada i tecne amino.interesuje me da li je potrebna doza pre treninga tecnih ak jel je pijem I za vreme treninga?ne znam kako najbolje da uklopim ove 6000 oko treninga ili uvece i ujutru?a sto se tice xpanda da li je mozda bolje da se vratim na kre alkalyn jel su mi  nekako slicni sem tog napumpavanja koje mi nije bitno uopste uzeo sam ga zato sto bolje I brze ugradjuje suplemente bar tako sam negde procitao..I zasto ne valja da se mesaju elite I iso 100?hvala na interesovanju ali bih cenio I neki konkretan odgoovor

E,ovako.
Kao prvo,što se ishrane tiče, moraš bar u jednom oborku imati UH.To je zbog funkcionisanja organizma i tvojih treninga generalno. Voće se ne jede uveče. I takoĂ°e,večeru MORAŠ imati.Tu ljudi jako greše.
Da sam na tvom mestu,pio bih ili tečne ili u tabletama amino i to po preporučenim dozama.
Kreatin i No reaktori imaju potpuno različite uloge.
I kao poslednje,sva ta postavljena pitanja su upravo da bismo ti dali konkretan odgovor. Ipokušao sam da ti objasnim za količine suplemenata,ali ti to ne prihvataš....
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 18 upita.