TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:17:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 227 228 [229] 230 231 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 708357 puta)
soledad
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #809 poslato: Oktobar 18, 2014, 11:58:02 pre podne »

Znaci vode jos litar....sta mi preporucujes za uzinu i koliko vremenski treba da bude razlika izmedju obroka tj.uzina? Malo me hvata kisjelina od badema i ljesnika pa da li mogu umjesto toga bundevu oljustenu jesti?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #808 poslato: Oktobar 18, 2014, 11:14:44 pre podne »

Onda da trazim tako natural wealth...treninzi i dalje 3 puta nedeljno kombinujem pa svaki trening nesto drugo tj.jedan put cage,drugi tae bo,pa workout,pa step i tako u krug...danima kad nisam na trening setam bar 5 km dnevno...jelo dorucak ili razene ili ovsene pahuljice ili kajgana,rucak kuvano svaki dan plus meso bar 2 puta nedeljno kao i riba...probiotik pijem voce 1-2 na dan jabuke,borovnice,mandarine,nar(to imam kuci u basti)...mogu ti reci da mi je lakse i kandida se povukla...naravno ne jedem slatkise,brzu hranu,hleb,tijesto i da slabo veceram jer nisam gladna uopste uvece...naravno uz sve to pijem 2 litra vode na dan...


Mislim da smo već dali preporuke za veći broj obroka u toku dana...tj. 4-6( više manjih obroka u toku dana)...više obroka=više varenja=veća potrošnja energije na proces varenja=doprinos kalorijskom deficitu...tzv. SDDH - specifično dinamičko dejstvo hrane...

Moja preporuka je kuvana jaja...naglasak na 1-2 žumnaca dnevno, sve ostalo belanca...dakle, belanca ubaci kao proteinski dodatak ovesnim, odnosno raženim pahuljicama za doručak...

Čiste vode možeš i malo više...oko 3 l plus potrebe tokom treninga...

Za veče idealno ubaci npr. 200 gr sira sa najmanjim procentom mlečne masti( ella sir ili meglle sa 0% mlečne masti) i malo "zdravih masti"...npr. 30 gr oraha( bedema, lešnika)...

Drago mi je da su se simptomi kandidijaze povukli, nastavi sa zdravim životnim navikama...javi kako ide...za sve što ti treba,tu smo...
Sačuvana
soledad
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #807 poslato: Oktobar 18, 2014, 08:38:28 pre podne »

Onda da trazim tako natural wealth...treninzi i dalje 3 puta nedeljno kombinujem pa svaki trening nesto drugo tj.jedan put cage,drugi tae bo,pa workout,pa step i tako u krug...danima kad nisam na trening setam bar 5 km dnevno...jelo dorucak ili razene ili ovsene pahuljice ili kajgana,rucak kuvano svaki dan plus meso bar 2 puta nedeljno kao i riba...probiotik pijem voce 1-2 na dan jabuke,borovnice,mandarine,nar(to imam kuci u basti)...mogu ti reci da mi je lakse i kandida se povukla...naravno ne jedem slatkise,brzu hranu,hleb,tijesto i da slabo veceram jer nisam gladna uopste uvece...naravno uz sve to pijem 2 litra vode na dan...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #806 poslato: Oktobar 14, 2014, 12:11:50 posle podne »

Opet ja...ne mogu naci kod nas u apotekama ovaj vitamin C Easy C sto ste mi preporucili....da li ima neki drugi koji mi preporucujete da uzmem?

Nisam siguran da li postoji mogućnost naručivanja Easy C za Crnu Goru...tj. dodataka ishrani iz "Pansport asortimana"...ali dodatne informacije mozeš dobiti http://www.pansport.rs/kako-naruciti-putem-interneta.html

Sve u svemu...postoje i drugi oblici esterifikovanog vitamina C kojih ima u svim dobro snabdevenim apotekama, npr. proizvoĂ°ač Natural Wealth...

Kako napreduju pozitivne promene po pitanju načina ishrane? Treninzi? Zdravstveno stanje?
Sačuvana
soledad
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #805 poslato: Oktobar 14, 2014, 11:10:31 pre podne »

Nisam znala...moze li se poruciti ja sam iz Podgorice....
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #804 poslato: Oktobar 14, 2014, 11:07:50 pre podne »

Opet ja...ne mogu naci kod nas u apotekama ovaj vitamin C Easy C sto ste mi preporucili....da li ima neki drugi koji mi preporucujete da uzmem?

Easy C je u Pansportu ne u apotekama :D U apotekama imas samo ekofarm, galenika i biofar fensi u sumecim.. i jos neke sumece zlj proizvodnje.
Sačuvana
soledad
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #803 poslato: Oktobar 14, 2014, 11:03:46 pre podne »

Opet ja...ne mogu naci kod nas u apotekama ovaj vitamin C Easy C sto ste mi preporucili....da li ima neki drugi koji mi preporucujete da uzmem?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #802 poslato: Oktobar 14, 2014, 06:30:10 pre podne »

Izbor namirnica kod nas je poprilično mali tako da se neka monotonija podrazumeva. Razbijanje te monotonije u većem broju slučajeva povlači sa sobom i korišćenje nekih manje kvalitetnih namirnica. jedi ovsene, menjaj ukus whey-a.  ;)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #801 poslato: Oktobar 13, 2014, 08:42:23 posle podne »

Pošto pre nisam doručkovao, sada se vodim logikom: bolje ovsene+ražene+jogurt+whey, nego da "doručkujem" u 15:00+ kada se sa posla vratim...
:D
A, što se raženih tiče nisam primetio razliku u ukusu u odnosu na ovsene, samo što je lepši osećaj kada se žvaću...
:D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #800 poslato: Oktobar 13, 2014, 08:32:02 posle podne »

sta je ovo, cim dodju dzemperi na red, kvalitetna ishrana nije vise portrebna! :D kazu da je (ako hoces da ostvaris odredjen cilj) moras da se druzis sa osoboma koji imaju isti cilj, i da ces tako najlakse istrajati!
ljudi , kakva je kafa za osrganizam, tucem dve tri kafe dnevno, mozda nekada i cetiri, jel to valja! naravno bez secera i mleka!
drugo, vidim po radnjama hiljadui vrsta pahuljica, te ovo sa ovim, jel valja to nesto ili su opet pune secera, uvek razmiljam da malo razbijem monotoniju od ovsenih (mada meni nesto dugo traje kilo  ???) sigurno preko nedelju dana!

Ha, ha, ha Vuče, "druži se" redovno sa nama i eto dovoljnog podstreka da istraješ na polju kvalitetne ishrane i redovnog treninga...mada, kažem da istrajnost u ostvarenju sopstvenih ciljeva i snaga volje rešavaju sve...niko te može odgovoriti sa pravog puta, ako imaš jasan cilj...izgovore ostavi za "slabe"...

Kafa ima dosta korisnih anti-oksidanasa, ali preterivanje može samo da škodi, previše kafe utiče negativno na resorpciju nekih vitamina i minerala( gvožĂ°a npr.), kafa ima i diuretski efekat( izbacivanje vode i minerala iz ogranizma), kod osetljivih može dovesti do gorušice( uticaj na pojačano lučenje želudačne kiseline), može pogoršati stanje kod postojećeg gastritisa( upala želudačne sluzokože) ili čira na želucu i dvanaestopalačnom crevu...a tu je i "sam" kofein, koji je odličan stimulans CNS za visokom sposobnošću za razvoj zavisnosti...

Da ne ocrnim mnogo naš omiljeni napitak...sve u svemu, bez preterivanja...preporuka je 1-2 kafe dnevno...

Inače, SrĂ°an ti je dao dobar predlog za mix ovsenih pahuljica, raženih...sve u svemu..sistem koji daje rezultate ne treba menjati...manje misli na ukus, a više na nutritivnu vrednost neke namirnice...

P.S. ako uzimaš 100 gr ovsenih dnevno normalno je da ti kilogram ovsenih traje duže od nedelju dana...
« Poslednja izmena: Oktobar 13, 2014, 08:34:11 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #799 poslato: Oktobar 13, 2014, 07:37:23 posle podne »

Mogli bi da otvorimo temu "Vaš danjašnji čit mil"...
;D
I vote against ! :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #798 poslato: Oktobar 13, 2014, 07:26:36 posle podne »

Mogli bi da otvorimo temu "Vaš danjašnji čit mil"...
;D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #797 poslato: Oktobar 13, 2014, 07:00:50 posle podne »

Koja monotonija, preko 15 meseci jedem za dorucak u 99% slucajeva ovsene i protein. Moj savet ti je da se pomiris za zdravom ishranom i posmatras je kao primarni i jedini nacin ishrane. Osmisli 8-10 obroka i vrti to u krug. Sto manje razmisljas o ''ubijanju monotonije po obroku'' manje ces da junkas. Da ne pricam o razmisljaju sta pojesti za cheat meal/day. To vecinom slucajeva traje svih 6 dana sto ti povecava zelju za junkom i, jos gore, povecava sanse da ces junkovati pre nego sto bi smeo ! Ne pricam napamet, ja sam cist primer toga...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #796 poslato: Oktobar 13, 2014, 04:02:33 posle podne »

Ja sam ubio monotoniju ovsenih, tako što sam ubacio i ražene uz njih...
xD
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #795 poslato: Oktobar 13, 2014, 03:41:16 posle podne »

sta je ovo, cim dodju dzemperi na red, kvalitetna ishrana nije vise portrebna! :D kazu da je (ako hoces da ostvaris odredjen cilj) moras da se druzis sa osoboma koji imaju isti cilj, i da ces tako najlakse istrajati!
ljudi , kakva je kafa za osrganizam, tucem dve tri kafe dnevno, mozda nekada i cetiri, jel to valja! naravno bez secera i mleka!
drugo, vidim po radnjama hiljadui vrsta pahuljica, te ovo sa ovim, jel valja to nesto ili su opet pune secera, uvek razmiljam da malo razbijem monotoniju od ovsenih (mada meni nesto dugo traje kilo  ???) sigurno preko nedelju dana!
Kafa je ok, pogotovu bez secera. Preporucena je i pre treninga :)
A ove pahuljice sa secerom-ne. Inace, ne moras samo ovsene za dorucak, mozes i da promenis :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Stranice: 1 ... 227 228 [229] 230 231 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 18 upita.