TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:11:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 280 281 [282] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 708451 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #14 poslato: April 23, 2014, 01:10:31 posle podne »

Slobodno ali ne preteruj. Jedna solja na dan retko kome moze da steti
Ti mislis na solju mleka, a on misli na solju ovsenih sa pola litre mleka.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #13 poslato: April 23, 2014, 01:00:08 posle podne »

Slobodno ali ne preteruj. Jedna solja na dan retko kome moze da steti
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #12 poslato: April 23, 2014, 12:48:35 posle podne »

Jel smeta da svaki dan za dorucak jedem ovsene sa mlekom ili sa jogurtom ? Solja ovsenih i pola litre jogurta i mleka. Posto sam citao na nekim sajtovima da ne treba unositi svaki dan mleko nije zdravo i to bla bla??
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #11 poslato: April 18, 2014, 04:32:54 posle podne »

Skontah da ima problem sa vezbanjem...neku fobiju ili sta vec bar da proviri tamo...
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #10 poslato: April 18, 2014, 02:46:00 posle podne »

Ali momak ne vezba...

Acala, koliko god da jedes sada dodaj jos jedan obrok. Ako se za 10-14 dana tezina ne pomeri, opet dodaj jos jedan obrok. Sto se tice povrca, ne biraj i jedi koliko mozes. Pokusaj da bude raznovrsno. Bareno, sveze il skuvano u supi, nebitno je. 

Dodaj jednu solju celozrnih pahuljica. Uz taj integralni hleb kao i uz povrce, verovatno ce biti dovoljno vlakana.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #9 poslato: April 18, 2014, 02:13:04 posle podne »

2 gr. proteina po kg telesne tezine i 3 gr. UH po kg telesne tezine. To ti je okvirno,neko ce ti reci malo drugacije brojke,ali mozes se drzati i ovoga. Nemoj racunati proteine biljnog porekla.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #8 poslato: April 17, 2014, 05:54:42 posle podne »

Kako ja da znam koliko mi treba proeina na dan a koliko ugljenih hidrata?
Da li u taj zbir proteina ulazi i unos biljnih proteina ili samo zivotinjski, posto sam procitao ovde da je bolje unositi zivotinjske proteine?
Ok tog oko svezeg povrca, ako bih jeo belo meso i hleb i uz to su mi potrebna vlakna, koje povrce da jedem uz to, posto ste rekli da u pasulju, grasku i socivu ima uh, a ako jedem hleb znaci da mi nije potrebno, zanima me sta da jedem koje povrce da bih pokrio unos vlakana, nesto jednostavno pripremiti na primer neko frikom koje se samo obari...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: April 17, 2014, 01:51:36 posle podne »

Hvala ti, to mi deluje ok, da na primer svaki dan za rucak ispecem 200 grama belog mesa iseckanog na kockice(ne znam jel treba vise) u tiganju, mogu da stavim pola kasike domace svinjske masti i tako da ispecem, dok ne nabavim neki dobar tiganj, ne smeta nista?

Rucak:200grama belog mesa na kockice ispecem u tiganju, uz to hleb, e sad ne znam sta da uzmem uz to da unesem dovoljnu kolicinu vlakana? Nesto sto bi sto jednostavnije napravio.
Na primer dva dana graska barenog u vodi, pa dva dana krompir, pa dva dana pirinac , pa jedan dan beli pasulj (ovo sve je spremno za 20tak min.  jedino za pasulj treba duze... Al sad ne znam jel to ok posto ste mi rekli da su to isto ugljeni hidrati i da mi treba drugaije povrce onda ili sta vec, posto vec jedem hleb i tu unosim uh???


pasulj, grašak, sočivo... imaju i biljnih proteina ali i ugljene hidrate.  Možeš pojesti parče crnog hleba ako želiš i ako si u okviru dnevnog kalorijskog unosa, nije strašno.

Sveže povrće takoĂ°e jedi - sada mu kreće sezona...  salata zelena, rotkvice, krastavac, šargarepa... šta god naĂ°eš.

Sta je sa zacinima? Ne moguvise da jedem pilece belo bez zacina, smucilo mi se! Sada ne znam da li postoje "zabranjeni" zacini ili mogu da koristim bilo koje...

vegeta, kari, mešavine začina...  zašto da ne, toga iovako malo stavljaš.

Moj omiljeni za pirinač je šafran
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #6 poslato: April 17, 2014, 10:21:25 pre podne »

Hvala. :)
« Poslednja izmena: April 17, 2014, 10:25:25 pre podne od strane Funta92 » Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #5 poslato: April 17, 2014, 06:47:48 pre podne »

Nece tebi zacini kvariti dijetu. Uzmes Kotanji zacin,imas milion vrsta,pospes malo preko bleog i skroz promeni ukus.  ;)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #4 poslato: April 16, 2014, 06:25:49 posle podne »

Sta je sa zacinima? Ne moguvise da jedem pilece belo bez zacina, smucilo mi se! Sada ne znam da li postoje "zabranjeni" zacini ili mogu da koristim bilo koje...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3 poslato: April 15, 2014, 09:52:59 posle podne »

Hvala ti, to mi deluje ok, da na primer svaki dan za rucak ispecem 200 grama belog mesa iseckanog na kockice(ne znam jel treba vise) u tiganju, mogu da stavim pola kasike domace svinjske masti i tako da ispecem, dok ne nabavim neki dobar tiganj, ne smeta nista?

Rucak:200grama belog mesa na kockice ispecem u tiganju, uz to hleb, e sad ne znam sta da uzmem uz to da unesem dovoljnu kolicinu vlakana? Nesto sto bi sto jednostavnije napravio.
Na primer dva dana graska barenog u vodi, pa dva dana krompir, pa dva dana pirinac , pa jedan dan beli pasulj (ovo sve je spremno za 20tak min.  jedino za pasulj treba duze... Al sad ne znam jel to ok posto ste mi rekli da su to isto ugljeni hidrati i da mi treba drugaije povrce onda ili sta vec, posto vec jedem hleb i tu unosim uh???
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: April 15, 2014, 02:45:12 posle podne »

tražiš brza instant rešenja :)  hajde prelistaj malo ovaj podforum, imamo i teme šta jesti za doručak, šta jesti za večeru, predlozi za užinu... ima dosta korisnih predloga i značiće ti.

A što se tiče brze pripreme obroka, kupiš dobar tiganj za koji se ništa ne lepi, odmrzneš belo meso, baciš ga na tiganj, dodaš začine i to je to :)  uz to skuvaš pirinač, krompir ili šta već želiš... možeš napraviti veću količinu za ceo dan... 

ujutru napraviš kajganu ili skuvaš jaja...

sada imaš i dosta svežeg povrća, iskoristi to...

ne znam na šta ciljaš, šta jednostavnije od ovoga treba? :)
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #1 poslato: April 12, 2014, 10:09:37 pre podne »

listao sam forum i naisao sam na svasta, od slanine,10jaja,prasetine,krema i palacinaka, sendvica sa majonezom,grilovane piletine, pirinca i slicno. Sve mi je jako konfuzno. To sam sve nasao u temama "vas dorucak" i "vasa vecera"
Posto zelim da smanjim junk food, ili potpuno izbacima. Imam otezano varenje i zatvor. A rekao sam da bih radio zgibove i hteo bih da dovedem ishranu u red.
Ako kazete da vi ne grilujete meso, kako ga onda pripremate? Ako kazete da ustanete rano ujutru i da skuvate za ceo dan, sta to skuvate? Ja cu sam odrediti koliko cu pojesti mislim kolicinski i to, samo me interesuje kako da pripremim to sto treba da jedem, nista gore nego kad ustanem pa 2 sata razmisljam sta za dorucak jer mi je sve dosadilo od pasteta do salama, do peciva i ostalo,  isto tako mi je i za rucak i veceru, i onda dok razmisljam pregladnim i uzmem bilo sta i prejedem se i tako nisam gladan do uvece i tako da mi se cesto desava da imam dva obroka, dorucak mi prodje lupajuci glavu sta da jedem, posle pregladnim i prejedem se i do vecere nista..
Ako moze neki primer za 3-4 dana, pa cu nesto jesti dva puta zaredom, ne mora za svih 7.
Dorucak:
Rucak:
Vecara:
Rekao sam vam iskreno sve, kako svaki dan imam problem sa tim cuvenim "sta da jedem". Mene zanima kako to i pripremiti na najlaksi nacin a da bude zdravo... Hvala
Sačuvana
Stranice: 1 ... 280 281 [282] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 18 upita.