TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:46:25 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 263 264 [265] 266 267 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 708383 puta)
vuk9
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #269 poslato: Avgust 10, 2014, 09:53:08 posle podne »

ljudi pomoc oko ishrane, ajde malo da mi pomognete gde gresim, masan sam (debeo) a hocu da uradim definiciju, resio sam, ja cu da pisam danas sta je bilo za klopu a vi mi kazite gde gresim!
cim sam ustao solja mleka 0.5 masnoce, 20 mi kasnije kafa sa mlekom bez secera nosmalno, dorucak 5 belanaca i dva zumanca, jedan grejfrut crveni, pola sata posle oko 15 grama soda bikarbone poala sata pre treninga sa pola litra vode, uz trening dosta vode oko 3 l (oznoio sam se i ovako!  Grin) i pola kasicice meda pred kraj (negde sam procitao da je dobro prosti ugljeni pred na kraj treninga Roll Eyes ) posle treninga ide solja mleka odmah, pileci batak x 3 bez kozurice pecen, neprzen, posle sat kruska,  grasak (manji tanjir), solja mleka, grasak, 2 belanca.....
nije mi bilo jasno, zumance ima dosta prostih ugljenih hidrata tj masti?
pre treninga treba da uzimam slozene ugljene hidrate i nikada proste?
jel sme da se uzima na kraj treninga malo prostih ugljenih tipa med pola kasicice ili je lose?
sta je sa sirom jel je pozeljan ili ne!
sta je sa mlekom 0.5 masti, citam i neverujem da ono spada u proste ugljene hidrate :-\
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #268 poslato: Avgust 10, 2014, 06:59:13 posle podne »

Jako je skupo, jos ako neko ima sestru ili brata ne moze sam da jede piletinu npr .. :-X
E onda se razumemo bratori, kao i uvek :)
Imam i brata i sestu, oni samo peciva i slatkise jedu a mrsavi su hahaha
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #267 poslato: Avgust 10, 2014, 05:38:07 posle podne »

Jako je skupo, jos ako neko ima sestru ili brata ne moze sam da jede piletinu npr .. :-X
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #266 poslato: Avgust 10, 2014, 05:08:36 posle podne »

Ja znam koliko je meni potrebno, za ostale me bas briga.  ::)  :P
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #265 poslato: Avgust 10, 2014, 04:37:46 posle podne »

Znamo svi kako se u Srbi zivi brate, da je sve papreno skupo, da su kvalitetna hrana i suplementi postali luksuz...ali mi je drago da na ovom forumu ima velikih entuzijasta i mladih ljudi koji imaju dosta znanja...razmenjujemo iskustva, ucimo na sopstvenim greskama i bar na trenutak zaboravimo "brlog humanosti" oko sebe...nekome je ovo razbibriga, nekome edukacija...ali nam je svima potrebno...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #264 poslato: Avgust 10, 2014, 04:21:37 posle podne »

Momci ima previse kontradiktornosti...opet, da, sve je individualno i zahteva dosta ucenja o samom sebi...i svojim limitima...evo dve studije koje idu u prilog brojci od 30 grama po obroku...sad nek ih svako tumaci kako mu volja...


1)Ingested protein dose response of muscle and albumin protein synthesis after resistance exercise in young men. Am J Clin Nutr. 2009.

U ovoj studiji se ispitivao unos 0g, 5g, 10g, 20g i  40g proteina posle treninga...utvrdjeno je da je proteinska sinteza bila najveca pri unosu od 20 gr posle treninga..sa povecavanjem doze proteina, nije zapazeno dalje povecavanje u proteinskoj sintezi misicnih proteina...


2)A moderate serving of high-quality protein maximally stimulates skeletal muscle protein synthesis in young and elderly subjects. Journal of the American Dietetic Association, 2009.

U ovoj pak studiji su "dobrovoljcima" davani obroci sa 30, tj. sa 90 gr proteina...zapazeno je da je doza od 30 gr po obroku dala najbolje rezultate u stimulisanju sinteze misicnih proteina, a doza od 90 gr po obroku nije dovela do daljeg povecavanja proteinske sinteze na nivou misica!
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #263 poslato: Avgust 10, 2014, 04:18:31 posle podne »

Prijatelju Pecho ja bih mogao celu kokosku pojesti pa i golemog petla, i oglodjati sve koscice i najmanje za manje od pet minuta, to nije tema i poenta ove price haha , pricamo o iskoristljivosti :D Kao sto postoji univerzalna smernica za sve, 30 gr po obroku je ta ista, +- ne znamo koliko, a i zasto moramo znati, kad je totalno nebitno.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #262 poslato: Avgust 10, 2014, 04:16:41 posle podne »

Apsolutno se slazem sa Nikolom ! Naravno da svacije telo ima odredjenu granicu proteina koje moze ''uputiti'' u nase misice, jos jednom da se podsetimo da je svacije telo razlicito i tako da ne NIKAKO ne moze odrediti uopsten tacan ni priblizan broj proteina za sve ljude na svetu, a vi to tvrdite verujem nesvesno a mozda i svesno jer kazete da se moze apsorbovati 30g p po obroku, koji se moze upotrebiti po obroku. Onda jos je komplikovanija stvar jer neko jede 2 puta dnevno (a ima i devojaka koje jedu jedanput dnevno ! ) a neko i do 7-8 puta ! Zelim da kazem da granica sigurno postoji, ali precizirati na 30g proteina po obroku je vise nego smesno. Pedja za ono kad sam rekao da mogu kilo meso za jedan obrok i da zavrsim sa unosom proteina naravno da je to bio jedan primer loseg unosa i raspodele proteina. Ali mogao bilo kilu, ne sumnjaj :D
Ja mislim da nisam zvucao uvredljino ni po koga i ne zelim da tako zvucim, verujem da je ovo jedna lepa raspravica. Cenim tudje misljenje.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #261 poslato: Avgust 10, 2014, 04:07:26 posle podne »

Jel mislis mozda da neko ne moze ni 20-25 gr da svari po obroku ? i to isto ne znamo, dakle to je ^orijentaciona^ brojka od 30 gr, niko ne kaze da treba da se meri u miligram i na mikrovagici tih 30gr,nego da se drzimo te brojke, jer na 90% vezbaca DAJU REZULTATE, dakle sto se mene tice po obroku ne bi trebalo da se prelazi 40-45 gr unetih proteina i to je cela poenta. E sad ko ima para i oce da se razbacuje, neka unese i 100 gr wheya posle treninga, i lepo ode da se pokaki da i wc solja dobije nesto korisno, a ne samo trans masti :)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #260 poslato: Avgust 10, 2014, 04:00:29 posle podne »

Markus :-D

Ma niko ne jede jednom dnevno, to nije nije tema, mada imamo istrazivanje gde je dokazano da je superiornije jesti 4 do 5 puta za razliku od jednom do dva puta, kao i da 8 do 10 puta ne cini nista znacajninje od 4 do 5 puta kada se uporedjuje misicna sinteza proteina, Norton i Wilson valjda 2008.

I sam si svestan koliko promenjivih utice na konacnu iskoristljivost a i absorpcuju aminokiselina iz cvrste hrane. Zato sam i citirao studije. Niti ima niti ce biti studije koja ce meriti i uporedjivati sve promenjive. Zato ponavljam da je smesno da bilo ko pogadja i tvrdi tih 30g.

Kada jedan poznati naucnik, kako pedjoni kaze kvazi naucnik, koji ima doktorat na metabolizmu proteina ne moze precizno da odgovori niti potkrepi svoj odgovor, nema potrebe da bilo ko od nas pogadja i odgovorno tvrdi. Opet, smesno je.

Moje misljenje je da ne treba siriti tu pricu od 30g jer je previse zahtevna u stvarnom zivotu. Cak i da ima istine u tome, u sta sumnjam, ne verujem da bi nagrada bila jednaka ulozenom trudu.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #259 poslato: Avgust 10, 2014, 03:50:14 posle podne »

Najbolje da izbace slike forme i sve ce nam biti jasno :D Ja se vodim kroz ceo zivot logikom, fuch the theory, praksa i iskustvo je br1 , ne samo za ovaj sport nego i za zivot. Biohemijske analize i pseudo naucnici koji ga mrse iz dana u dan novim teorijama ^zavere^ i tome slicnima me ne zanimaju. Pricam samo o onome sto sam uradio, gde sam pogresio, kad sam ispravio i na osnovu iskustva ljudi oko sebe koji prenose znanje iz prve ruke, ne iz glupih naucnih teza, a forma mu je smesna :D a ti sto najvise forsiraju tezu sto vise proteina to bolje, isve to natrpati u dva obroka, cenim da ne unose ni 100 gr proteina dnevno.
Dakle poenta je da za ovaj sport odavno su neke smernice date..sve ostalo je INDIVIDUALNO< i do toga se ide godinama, ko istraje i ima dovoljno zivaca i hrabrosti da istrazuje svoje telo. Sve ostalo moze da se okaci macku o rep i predstavlja samo ^teoriju^.. dok nesto ne vidim na primeru NE VERUJEM.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #258 poslato: Avgust 10, 2014, 03:23:15 posle podne »

Iskoristicu ovu priliku da jos jednom zapitam sve vas koji podrzavate tezu da je vise proteina bolje( u jednom obroku)...da nam ukratko napisete koliko proteina unosite dnevno, koliko dugo ste na takvom rezimu ishrane i kakvi su vam rezultati( naravno ukoliko je unos hidrata zadovoljavajuc, ne da je u pitanju keto i slican vid smanjenog ugljenohidratnog unosa) ?

Dakle, logika na delu...ako sve unete proteine maksimalno iskoristite i smatrate da je "teza" da 30-40 grama po obroku maksimalno - GLUPOST...molim da objavite vas napredak po pitanju Lean Mucle Mass...cim te "prekomerne" proteine ne izbacujete stolicom, nema ih u masnim depoima, nema ih u urinu...mora da su otisli na misicnu masu...ah, mora da se Markus Ruhl klonirao?  ;D

« Poslednja izmena: Avgust 10, 2014, 03:26:23 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #257 poslato: Avgust 10, 2014, 03:06:39 posle podne »

Ne vredi Slave, neka jedu jednom dnevno, i to je to :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #256 poslato: Avgust 10, 2014, 03:00:11 posle podne »

Ajmo prvo o varenju hrane za sve "neverne Tome..."

Pocetni deo procesa se obavlja u usnoj duplji, gda imamo nase drage zubice koji su zaduzeni sa pocetni proces mehanicke obrade hrane...kad se to zavrsi, sve to ide dalje do zeluca, gde nas ceka zeludacna kiselina, tj. HCl, tu je i NaCl, kao i KCl...kisela sredina zapocinje denaturaciju proteina, kao pocetak hemijske obrade unetih proteina...kisela sredina je neophodna za aktivaciju pepsina(enzim)...dakle, na proces varenja hrane utice nivo HCl, tj. nivo pepsina...

Da li ste se zapitali koliko "kvalitetno zvacete hranu"...kako bese, koliko puta treba sazvakati zalogaj pre nego bude progutan?

Ne zaboravimo da kod nekih postoji i smanjen nivo HCl, ali cak i povecan unos vode neposredno pre oborka dovodi do "razredjivanja zeludacnog sadrzaja"...smanjena efkastnost varenja...razmislite o svemu ovome  :D

Nakon denaturacije stizemo do duodenuma, tj. dvanaestopacnog creva, tj. do tankog creva, gde nasi proteini dolaze u kontakt sa zuci i pankreasnim enzimima...kod nekih osoba postoji nedovoljno lucenje ovih enzima, ili pak nisu dovoljno efikasni...

Pri kraju varenja stizemo da prostijih peptida i slobodnih amino kiselina, koje preko portnog sistema stizu do jetre, odakle se ukljucuju u razne procese, npr. glikoneogeneze( sinteza glukoze iz amno kiselina), sinteza tkivnih proteina i sl.

Da Nikola, posmatramo dva aspekta, kolicinu proteina koja se moze svrariti i onu koja se moze iskoristiti za proteinsku sintezu( stvaranje).

Da, uneo si 200 grama proteina, i sta sad, NIKO NIJE REKAO da ces bas sve izbaciti putem stolice, ali ih tvoje telo nece "svrsishodno" upotrebiti...

Ali...siguran si da tvoje telo moze svariti svih 200 grama proteina...ali bas svih 200 gr...ajmo, "kekni tri merice veja" odjednom...pa cemo videti...( najprostiji primer).

Neki kazu da se sve moze svariti samo je potrebno vreme...da, da...najbolje je jesti jednom dnevno...ha ha ha...

Opet mi tu nesto oko pretvaranja proteina u masti, hm, pa ovako...same amino kiseline se "tesko pretvaraju" u mast, jedini "depoi amino kiselina u telu"( krvni albumini, misicni, tj. tkivni proetini) su popunjeni...i sta sad...eto nama procesa glikoneogeneze...visak ide u glukozu, hm, glikogen...a sta kad se napakuju i rezerve glikogena...razlislite sami  :D

Nista novo i revolucionarno nisi napisao o dragi Nikola...samo si potvrdio da nema validnog istrazivanja koje potvrdjuje ni jednu ni drugu tezu...ali ukljuci logiku...i ne mesajte vise babe i zabe...natural i abuse AAS...

S obzirom da ti imas oko 75 kg kao sto si napisao jednom...taman 5 obroka sa 30 grama proteina i eto...sta ce ti vise? ;D

Nema opterecenja za tvoj digestivni apart, uklopio si se sa magicnih 2 gr/kg...

A to sa 60 i vise grama proteina po obroku ostavimo za one koji imaju takvu "retenciju azota"( pozitivan azotni balans) da mogu svaki gr proteina svrsihodno da iskoriste...pod zastavom siroke zloupotrebe AAS!

U prilog tome smo svi mi...ko je od vas tako prirodno dosao do 130 kg cistih misica, a hrani se sa vise 60 grama po obroku...naravno...all natural!

« Poslednja izmena: Avgust 10, 2014, 03:25:41 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #255 poslato: Avgust 10, 2014, 12:31:50 posle podne »

Lepo Nikola. Evo ja bih da pitam vas sve ''30g P po obroku'', kako ste dosli do te carobne brojke ? Kojom formulom ste se vodili ? Zanima me, mozda i promenim misljenje ako imate adekvatan odgovor. :)
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: 1 ... 263 264 [265] 266 267 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.069 sekundi sa 18 upita.