TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:15:38 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 250 251 [252] 253 254 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 708438 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #464 poslato: Avgust 28, 2014, 10:21:02 pre podne »

Možda ljubav...?  :D
Ili svako jutro ''ljubavni'' kardio na prazan stomak. Hahahahaha :D

Spojiti lepo i korisno...100-350 kcal za 20min...koliko je to od max HR...ljubavni zanos je dobio i fitness vrednost... ;)

"Vodimo ljubav,a ne rat"

Nego, kad smo kod toga, sta mislite, ima li hrana ucinka na bolji ljubavni zivot? Afrodizijaci iz hrane? Testo-boosteri all natural  ;)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #463 poslato: Avgust 28, 2014, 10:13:33 pre podne »

Otkud znam...
:D
Genetika...
:D
Ne znam... Pretpostavljam...
:)
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #462 poslato: Avgust 28, 2014, 10:07:52 pre podne »

Dodatni trening za trbusnjake :D
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #461 poslato: Avgust 28, 2014, 10:02:56 pre podne »

Možda ljubav...?  :D
Ili svako jutro ''ljubavni'' kardio na prazan stomak. Hahahahaha :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #460 poslato: Avgust 28, 2014, 09:55:11 pre podne »

Možda ljubav...?  :D
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #459 poslato: Avgust 28, 2014, 09:39:39 pre podne »

Na sta konkretno mislis?
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #458 poslato: Avgust 28, 2014, 01:06:13 pre podne »

Pa, ne znam...
:)
Ja konj od 32 godine sam želeo da smršam, isčitao forum malo i sa 65 sam smršao na 54kg (visok sam oko 168-9).
Nisam merio unose UH-P-M, niti kcal...
Krenuo sam de se hranim striktno "zdravo", i što mislim da je presudno bilo-redovno...
Ne znam koja je fora, ali mislim da u svemu ovome još nešto igra ulogu (da nije ishrana, vežbe i suplementi).
:/
:)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #457 poslato: Avgust 28, 2014, 12:51:20 pre podne »

Čitam, a ne mogu da skontam...
Pecha, želiš da smršaš?!?
Malo zbunjujuce, a ? :D Tako je.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #456 poslato: Avgust 28, 2014, 12:24:55 pre podne »

Čitam, a ne mogu da skontam...
Pecha, želiš da smršaš?!?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #455 poslato: Avgust 28, 2014, 12:08:18 pre podne »

Opet se vraćam na termin homeostaze koji sam pomenuo...naše telo uvek pokušava da se vrati u preĂ°ašnje stanje energetskog konfora...čim se taj "energetski konfor" naruši, telo postepeno počinje da ekonomiše sopstvenim resursima...dakle, metabolizam počinje da se usporava...zato je i dobro tempirana "carb load" faza jako bitna...

Koliko često treba jesti???

...dakle, SDD...specifično dinamičko dejstvo hrane...mršavite jedući...proces varenja hrane je jedan od najboljih potrošača energije...više varenja, veća potrošnja energije...dakle, baš tako, obroci na 2-3 sata...

Češći, a umereniji( količinski "neobimni") obroci su i preventiva kod nekih poremećaja funkcije želuca..gastritis i sl.

A podsetiću i šta je rekao marko...apsolutno tačno...
Bitna stvar ,a moram se nadovezati je i adaptacija organizma na odredjeni trening na odredjenu ishranu.Zato je potrebno povremeno menjati i intezitet i rutinu treninga,zato se povremeno ubacuju i rotacije i punjenja ugljenim hidratima ,ali predhodno treba ispostovati sve standard fiziologije sporta i treninga.

« Poslednja izmena: Avgust 28, 2014, 01:21:59 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #454 poslato: Avgust 27, 2014, 11:12:23 posle podne »

Metabolizam na dijetama ubrzava..Usporava ako se drzi nepravilna dijeta, gladovanje, neredovni obroci..Redovni obroci, svaka 2-3h ,metabolizam se konstantno ubrzava.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #453 poslato: Avgust 27, 2014, 11:05:45 posle podne »

I jos nesto, da li postoji neka metoda da se precizno prati za koliki kalorijski iznos se usporava metabolizam na nedeljnom / mesecnom nivou na dijetama ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #452 poslato: Avgust 27, 2014, 10:47:07 posle podne »

Inače, dobio si neke osnovne smernice, stavi neke stvari na papir...bazalni metabolizam( BMR), ukupnu dnevnu potrošnje energije (TDEE), iznos tvog kalorijskog deficita "iz hrane", deficita na račun treninga, unetih kalorija...da, to je glomazan i naporan posao, ali mislim da je vredan sigurnog puta ka uspehu...videćeš u čemu grešiš, ako grešiš...vremena za ispravke i prepravke uvek ima...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #451 poslato: Avgust 27, 2014, 10:36:17 posle podne »

Vidi mislim da preterujes sa hidratima u fazi punjenja( ali ako daje rezultate, ok, nastavi tako)...akcenat na vise aerobnog treninga, tj. češće, a oko 30 min...ali...evo jos nekih saveta...

Koliko često treba aerobno vežbati?

2 do 6 puta nedeljno. U idealnim uslovima za osobe vrlo slabe kondicije i 2 treninga nedeljno će omogućiti odreĂ°eni napredak. Za većinu, preporučljivo je 3 do 5 puta nedeljno. Povećanje učestalosti na više od 5 puta nedeljno onemogućiće potpuni oporavak, što može smanjiti imunitet organizma.
Važno je, iz nedelje u nedelju, postupno povećavanje trajanja, intenziteta i učestalosti treninga. To posebno treba uzeti u obzir ako ste nepripremljeni, preteški, stariji ili nakon odreĂ°ene povrede ili bolesti.
Evo i tablice preporučene nedeljne učestalosti aerobnog treninga i potrošnje kalorija po pojedinacnom treningu u odnosu na "fitness nivo" pojedinca:

Fitness nivo / Potrošene kalorije / Dana u nedelji
Niski / 100 - 200 / 2 - 3
Srednji / 200 - 400 / 4 - 5
Visoki / >400 / 6

Tokom duzih i dugih i zahtevnih treninga moze se potrositi i vise od 1500 kalorija. Nakon takvih treninga neophodan je i adekvatan odmor, jer ce se u protivnom ponistiti efekti samog treninga.

Kada i kako povećati opterećenje u aerobnom treningu?

Za promenu vašeg programa vežbanja vreme je ako osećate da vam je dosadašnji program prelagan, primetite li da vam je nakon završene vežbe puls niži za 6 i više otkucaja nego ranije , ili ako trenirate po istom programu više od 6 nedelja.
Progresivno tj. postupno povećanje opterećenja u treningu možemo osigurati na tri načina:
1.Povećanjem intenziteta – samo u slučaju ako puls ne prelazi zonu sigurnog vežbanja (do 85%)
2.Povećanjem trajanja – povećava se trajanje vežbe bez promene intenziteta. Vaše srce postaje izdržljivije vežbanjem kroz duži period sa istim pulsom. (aerobno stabilno stanje)
3.Povećanjem učestalosti – ako se smanjilo vreme vašeg oporavka možete planirati češće treninge. Učestalost je vrlo važan faktor efikasnosti treninga, npr. bolje je raditi dva treninga istog intenziteta po 30 min, nego jedan trening od 60 minuta.
« Poslednja izmena: Avgust 27, 2014, 10:50:10 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #450 poslato: Avgust 27, 2014, 09:00:42 posle podne »

Koju aerobnu aktivnost koristis? Koliko puta nedeljno? Koliko dugo ti traje aerobni trening?
2 puta nedeljno posle treninga sa tegovima 45 min bajs 70% HR, i jos jednom nedeljno kada radim samo kardio 1h bajs. Trening sa opterecenjem 5 puta nedeljno oko 1h, + - 10-15 min. Punjenje ti nisam odgovorio- nedeljom kada ne treniram, P spustam na 70-80g, masti sto manje, UH oko 600g.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Stranice: 1 ... 250 251 [252] 253 254 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 19 upita.