TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 01:38:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 249 250 [251] 252 253 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 710013 puta)
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #479 poslato: Avgust 28, 2014, 10:20:54 posle podne »

Probao sam da kuvam trajalo je oko 3 sata i 30 minuta :)
Mnogo mi je lakse da ispecem belo meso na teflonu i uz njega isecem sveze povrce ili obarim grasak, brokoli, boraniju, to sve bude za 20 min gotovo...
Znaci ovako mi je brze i lakse...A kad kuvam duze i teze :D Sad ne znam jel se bas mora kuvati jel je to mnogo kvalitetniji izbor od ovog sto sam naveo...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #478 poslato: Avgust 28, 2014, 09:56:58 posle podne »

Jedan clan je rekao nesto u fazonu da je zabluda da covek svaki dan treba da jede kuvano. I mogu reci da se slazem sa njegovim misljenjem.
Jer ako covek unese dovoljnu kolicinu vlakana i popije dovoljno vode to je onda sasvim ok, zasto mora biti sad kuvano jelo??

Momci ovo pocinje da liči na traženje dlake u jajetu...niko ne kaže da mora uvek da bude kuvano jelo...za meso ti je potrebna termička obrada, da tako kažem...voće i pojedine vrste povrća su ok i u presnoj varijanti...izbor načina pripreme hrane prilagoĂ°avamo cilju, nekada i slobodnom vremenu...ali bez prženja na ulju, bez pohovanja,...dakle, ok je kuvanje, poširanje( kod ribe...u vlastitom soku),blanširanje, pečenje( gril)...
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2014, 10:29:51 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #477 poslato: Avgust 28, 2014, 06:09:58 posle podne »

Zato što je ukusnije...
:)
I ako Slaviša uvek govori "akcenat na raznovrsnost", kuvanim jelima ces to postići...
:)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #476 poslato: Avgust 28, 2014, 05:53:47 posle podne »

Jedan clan je rekao nesto u fazonu da je zabluda da covek svaki dan treba da jede kuvano. I mogu reci da se slazem sa njegovim misljenjem.
Jer ako covek unese dovoljnu kolicinu vlakana i popije dovoljno vode to je onda sasvim ok, zasto mora biti sad kuvano jelo??
Ko je rekao da moras svaki dan da jedes nesto kuvano ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #475 poslato: Avgust 28, 2014, 05:24:42 posle podne »

Jedan clan je rekao nesto u fazonu da je zabluda da covek svaki dan treba da jede kuvano. I mogu reci da se slazem sa njegovim misljenjem.
Jer ako covek unese dovoljnu kolicinu vlakana i popije dovoljno vode to je onda sasvim ok, zasto mora biti sad kuvano jelo??
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #474 poslato: Avgust 28, 2014, 11:16:38 pre podne »

Imam 19 godina,izgleda da mi je sve afrodizijak. :D
Hahaha, baš to!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #473 poslato: Avgust 28, 2014, 11:07:44 pre podne »

Evo jednog zanimljivog clanka iz mens health...ima jako logicnih ,a i korisnih stvari...

"Izvor muške moći, testosteron, predstavlja vitalnost i muževnost“, rekao je dr. Malkom Keruters iz Harley Street’s Centre. „ Mladi muškarci danas, koji imaju oko 30 godina, pokazuju znake niskog nivoa testosterona- smanjeni libido,  kognitivna disfunkcija, manji broj buĂ°enja sa erekcijom.“, dodao je.
Testosteron se proizvodi u testisima i na njegovo lučenje utiču vežbe, relaksacija, ali i ishrana. Pogledajte koja to hrana podiže nivo testosterona.

GROŽĂDE ZA AKTIVNIJE SPERMATOZOIDE
Jedite po grančicu grožĂ°a dnevno i primetićete razliku. Njegova kožica sadrži resveratrol koji čini spermu jačom. Kineski naučnici su otkrili da 500 mg resveratrola, otprilike 5-10 zrna grožĂ°a, je dovoljno da podigne nivo testosterona i poveća pokretljivost spermatozoida.

TUNJEVINA ZA BOLJI SEKSUALNI ŽIVOT
Aroma tunjevine možda nije idealna za prvi sastanak, ali vitamin D iz nje jeste. Ovaj vitamin podiže nivo testosterona i do 90%, razbijajući materije koji loše utiču na libido, kaže studija sprovedena na Medicinskom fakultetu u Austriji. 

AVOKADO DA PROČISTI "CEVI"
Holesterol ne samo da zapušava arterije već vodi i ka erektilnoj disfunkciji i lošem protoku dole. Istraživanja sprovedena na Penn State University su dokazala da muškarci koji unose dosta zasićenih kiselina, avokado, orasi, biljno ulje , imaju niži holesterol i više testosterona. Probajte da ispasirate pola avokada, namažete na hleb, a zatim dodate preko toga dimljenog lososa. Odlično je i zdravo!

NAR ZA POTENCIJU
Neki kažu da je to zabranjeno voće u Bibliji i da je Adam mogao da proĂ°e mnogo gore. U istraživanjima se tvrdi da 47% impotentnih muškaraca je osetilo poboljšanje nakon svakodnevnog konzumiranja soka od nara. Ne treba vam zmija da vam kaže da je to odlično.

DIVLJAČ ZA MIŠIĆE
Vegetarijanci slušajte: „ishrana bez mesa može smanjiti nivo testosterona oko 14%“, kaže Keruters. „ Nedostatak proteina pospešuje hormone koji utiču na smanjenje testosterona„ . Sa druge strane, ishrana koja obiluje proteinima iz govedine i jagnjetine isto tako nije dobra i loše utiče ana testosteron. Sredina je zlatna tako da budite umereni u konzumiranju mesa.

BELI LUK ZA MUŠKOST
Beli luk sadrži alicin, komponentu koja smanjuje hormon stresa, kortizol. „ Kortizol se bori sa testosteronom za mesto unutar ćelije mišića.“, tvrdi nutricionista Alan Gordon. Suzbijte kortizol i tako omogućite pobedu testosteronu. Beli luk je moćniji kada nije termički obraĂ°en.

MED ZA CIRKULACIJU
Za dodatnu akciju u spavaćoj sobi jedite med. On sadrži mineral bor, koji je povezan sa visokim nivoom testosterona. Med je, takoĂ°e bogat azot-monoksidom, kaže Gordon. „ ključ je u pročišćavanju krvnih vena koje stvaraju erekciju. 4 kašičice meda podižu nivo azot-monoksida i do 50%.

MLEKO ZA ČVRSTO TELO
Istraživači sa Univerziteta u Pitsburgu dokazali su da deblji momci imaju više estrogena. Izborite se sa tim tako što ćete podići nivo testosterona mlekom. Amino kiseline pospešuju proizvodnju anboličkih hormona koji sagorevaju mast i grade mišiće. Preporučuju se tri čaše mleka na dan (200 ml).

JAJA ZA HORMONE
Žumance sadrži holesterol koji je prethodnik testosterona. Ne brinite za svoje srce, otkriveno je da se može jesti 3 jaja na dan, a da to ne utiče na nivo holesterola u krvi.

KUPUS DA OTERA ŽENSKE HORMONE
Kralj povrća, kupus je pun indol-3-karbinola, koji prečišćava krv od ženskih hormona. Na Rokefeler univerzitetu sproveden je eksperiment u kome su zdravi muškarci jeli 500 mg kupusa dnevno. Nivo estrogena kod njih se prepolovio, a testosteron postao efektniji. Vreme je da budete veći muškarac u toku jela.
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #472 poslato: Avgust 28, 2014, 10:38:30 pre podne »

Afrodizijak cisto da digne raspoloznje i popravi atmosferu, ne mora da bude neophodan ;)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #471 poslato: Avgust 28, 2014, 10:36:02 pre podne »

Imam 19 godina,izgleda da mi je sve afrodizijak. :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #470 poslato: Avgust 28, 2014, 10:34:18 pre podne »

Ne treba mi afrodizijak, niti će mi trebati još dugi niz godina, tako da ni ne razmišljam o tome :D
A vi matorci, šta da vam kažem.. Šala naravno
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #469 poslato: Avgust 28, 2014, 10:32:45 pre podne »

Kai Greene ce reci grejpfrut, mozda je sve individualno...
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #468 poslato: Avgust 28, 2014, 10:29:11 pre podne »

Moguće, možda neke ostrige ili tako nešto, a od voća sam u jednoj emisiji video da se spominje mango :)
Sačuvana
zile 018
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 204


SUCCESS - how bad do you want it?

« Odgovor #467 poslato: Avgust 28, 2014, 10:28:48 pre podne »

Srdjane, sve zavisi sta hoces da postignes sto se izgleda tice.

Ti si zeleo da smrsas i treba da se presecu kalorije, kao sto si i uradio.

Ako zelis misicnu masu, a da se ne mastis previse, potrebno je znati koliko i sta jesti, isto je i kad cujes da neko zeli da se definise, a da ne gubi previse misicne mase i za to je potrebno poznavati svoje telo, posedovati znanje o ishrani itd.

Potrebno je imati realne i dostizne ciljeve, a nakon ispunjenja tih ciljeva, prelaziti na nove, takodje realne i dostizne.

Lako je reci, znam.. Ali tako ti je to :)
Sačuvana
“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.”  -Henry Ford
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #466 poslato: Avgust 28, 2014, 10:28:08 pre podne »

Nikad nisam osetio da mi odreĂ°ene namirnice boost-uju test. A čitao sam o medu, čiliju, čokoladi, orasima...kontam da generalno iste poboljšavaju opšte zdravstveno stanje ako se koriste na pravi način, a da je ovo za bolji ljubavni život placebo.
Mada verujem da PeĂ°onijeve afganistanske trave pokazuju tendenciju ka poboljšavanju istog...  ;)
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #465 poslato: Avgust 28, 2014, 10:27:30 pre podne »

Možda ljubav...?  :D
Ili svako jutro ''ljubavni'' kardio na prazan stomak. Hahahahaha :D

Spojiti lepo i korisno...100-350 kcal za 20min...koliko je to od max HR...ljubavni zanos je dobio i fitness vrednost... ;)

"Vodimo ljubav,a ne rat"

Nego, kad smo kod toga, sta mislite, ima li hrana ucinka na bolji ljubavni zivot? Afrodizijaci iz hrane? Testo-boosteri all natural  ;)
Dok nisam bas vodio racuna, umeo sam sa devojkom, tako u vecernjim satima, da pojedem cokoladu, neku milkicu, i umela je da "digne" raspolozenje :D
A i med i orasi, stari recept, i dobar :D
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Stranice: 1 ... 249 250 [251] 252 253 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 18 upita.