TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:21:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 230 231 [232] 233 234 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 708348 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #764 poslato: Oktobar 05, 2014, 11:54:57 pre podne »

Hvala za sajtove procitacu....a sad kardio ne znam bas sta tacno spada u kardio vjezbe? Opterecenje da,teretana ne...pitanje pijem probiotic kapsule jednom dnevno jer na njima tako pise mislis da smijem popiti 2 na dan?Nasla sam sad na sajtu da izacunam BMR I TDEE i po tome je ispalo 1372 bmr i 2127 tdee

Vidi, što se tiče probiotika (kapsula), zavisi od proizvoĂ°ača, i vrste bakterijskih kultura koje sadrže, ali je za većinu 1 dnevno, uvek postupaj po datom uputstvu...njihova funkcija je da povrate normalnu bakterijsku floru creva...čim se bakterijska flora creva poremeti, eto "plodnog tla" za razvoj kandide...

Kada kažem trening sa opterećenjem pod tim podrazumevam "rad sa tegovima"...imaš neku improvizovanu teretanu kod kuće? Par tegova?

Što se tiče aeobne aktivnosti...ona treba da bude nsikog intenziteta, negde oko 65% od maksimalnog pulsa, dakle, neke smernice moraju da postoje, jer je to nivo aktivnosti koji doprinosi najdelotvornije procesu "sagorevanja" masti...

Po pitanju dnevnog unosa kalorija, i sajtova...sve je to za okvirnu orijentaciju...ali opet kažem ne idi ispod 1500 kCal dnevno...najpreciznije se vrednosti BMR i TDEE dobijaju metodama antropometrije( impedanca)...
Sačuvana
soledad
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #763 poslato: Oktobar 05, 2014, 02:26:06 pre podne »

Hvala za sajtove procitacu....a sad kardio ne znam bas sta tacno spada u kardio vjezbe? Opterecenje da,teretana ne...pitanje pijem probiotic kapsule jednom dnevno jer na njima tako pise mislis da smijem popiti 2 na dan?Nasla sam sad na sajtu da izacunam BMR I TDEE i po tome je ispalo 1372 bmr i 2127 tdee
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #762 poslato: Oktobar 05, 2014, 01:16:09 pre podne »

Nadam se da dobro stojiš sa engleskim?

http://nutritiondata.self.com/

Evo još korisnih sajtova koji te mogu uputiti po pitanju nutritivne vrednosti namirnica koje bi trebalo da koristiš u skladu sa preporukama...

http://www.dijeta.net/tablice/riba.htm

http://www.dobradijeta.com/Kalorijske%20vrednosti/ribe.htm

Izvori ugljenih hidrata: ovsene pahuljice, integralne žitarice( heljda,raz...), braon "integralni" pirinac, hleb od integralnog brašna(celo zrno pšenice)....izbegavaj sve od belog brasna,kifle,razne vrste peciva,beli hleb...krompir i beli pirinač takoĂ°e nisu preporučljivi...

Po pitanju zdravih masti - maslinovo ulje, laneno ulje, morska riba i kao izvor proteina visoke biološke vrednosti, i kao izvor zdravih masti...badem, orasi, lešnik...

Trening sa opterećenjem? Teretana, tegovi? Kardio trening?
Sačuvana
soledad
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #761 poslato: Oktobar 04, 2014, 11:36:30 posle podne »

Otpozdrav iz Podgorice...analize skoro radjene u granicama su,stres je prisutan jer sam ostala bez posla i nalazenje teze ide...e sad ne znam sta da jedem od tih ugljenih hidrata,a da ne pretjeram isto tako ne znam sta od zdravih masti da koristim,a sto se vjezbanja tice 3 puta redovno idem na treninge,a eto ponekad se desi da danima kad nisam na trening idem u setnju ili do grada ili se popnem na nase malo brdo zvano Gorica
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #760 poslato: Oktobar 04, 2014, 11:16:20 posle podne »

Pozdrav za Podgoricu...

Izbegavaj preterivanje sa solju...preporuka je ne više od 4-5 gr na dan( jedna ravna kafena kašićica)...

Obično se infekcija kandidom vezuje za pad imuniteta...Na razvoj kandide utiču, izmeĂ°u ostalog, prekomerno korišćenje antibiotika, sredstava za kontracepciju, nezdrava ishrana i stres...

Imaš li još neki zdravstveni problem pored kandidijaze? Jesi li radila skorije neki lab. nalaz? Krvna slika? Sve je ok? Anemija?

I preterivanje sa treninzima može da bude kontraporduktivno, smatram da ti je ishrana preslaba...kao što već napomenuh ne manje od 1500 kCal na dan, više proteina, složenih ugljenih hidrata i zdravih masti...sve ono što može pomoći i u tretmanu kandidijaze...

Ajmo okvirno brojkama...potrebno ti je oko 25-30 gr zdravih masti...oko 100-120 gr proteina...i 150-180 gr ugljenih hidrata( 50% hidrata, 35% proteina, 15% zdravih masti na dnevnom nivou)...preporuke oko izbora namirnica imaš u prethodnim postovima...

Ulje noćurka i lanano ulje nisu "must have", ok je i maslinovo ulje...možeš dodati i kompleks b-vitamina..i aloe-vera može biti korisna u "ratu sa kandidom"...beli luk takoĂ°e...

Sačuvana
soledad
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #759 poslato: Oktobar 04, 2014, 10:53:05 posle podne »

Hvala na dobrodoslici :) dakle problema sa hormonima nemam skoro sam vadila bas zbog toga hormone stitne...kandida je u grlu sve sto si napisao koristim osim laneno sjeme da li da ga jedem sa jogurtom ili nekako drugacije,za ulje nocurka sam cula,ali nisam sigurna da ga ima ovdje u Podgorici...dnevni meni: dorucak ovsene,razene ili heljdine pahuljice sa jogurtom uzina ili jabuka ili krastva ili svjeza paprika zavisi da li uopste osjetim glad...rucak ili kuvano povrce ili bijelo meso jer neka druga ne volim uvijer sa malo soli i sa bijelim svjezim lukom,vecera voce ili solja joguta zavisi da li osjecam potrebu jer ponekad je4dnostavno ne mogu da jedem.Vode od 2 do 3 litra dnevno...BMR i TDEE nisam nikad racunala
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #758 poslato: Oktobar 04, 2014, 10:14:36 posle podne »

Nisam to racunala nikad...obroci nisu obimni posto ne smijem cak ni hleb dorucak je 50g heljdinih plocica i solja balans jogurta,rucak je uvijek manji tanjir kuvanog povrca(grasak,boranija,kupus) sve bez hleba jer ga ne smijem...

Dobro vece ja sam nova na ovom forumu...Htjela sam da pitam kako da maknem 5 kg viska znaci visoka 1.66cm,a kilograma 59...treniram 3 puta dnevno cage fitnes,ishrana korigovana prvenstveno zbog kandide tako da su slatkisi,bijelo brasno,brza hrana,gazirana pica sva izbacena,ali nikako ne uspijevam da se rijesim tih 5 kg viska.Smeta mi jer sam prije godinu dana jela sve sem brzu hranu i slatkise i imala tih zeljenih 54 kg medjutim kad sam dobila kandidu od nje i kasalj morala sam sve da izbacim cak i mlijecne proizvode i umjesto da ostanem na toj kilazi ja sam dobila 5kg....Pomozite ne znam vise sta da radim i jedem jer treniram aktivno 4 puta nedeljno,vode 3 lita,3 obroka,ali viska nikako da se trsim

Samo još ovo o kom obliku kandidijaze se radi?

Neki osnovni predlog ishrane "kod kandidijaze"...

-Uzimanje 1- eventualno 2 sveže voćke dnevno (osim veoma slatkih vrsta voća, kao što su groždje, lubenica i mango) je dozvoljeno.Treba isključiti suvo voće, zasladjene voćne sokove, konzervisano voće i dinju.

-Izbegavati namirnice od belog brašna (beli hleb i pecivo, torte, kolače, biskvite, testenine), beli pirinač i oljušteni krompir. Brašno od celog zrna pšenice,  u umerenoj količini, se može unositi, takodje krompir sa ljuskom, smedji ili integralni pirinač, integralne testenine (ima ih u prodavnicama zdrave hrane i većim supermarketima) i integralna peciva.

-Izbaciti hranu koja sadrži gljivice kao pekarski i pivski kvasac, pekarske proizvode sa kvascem, zrele sireve i budjave sireve. Pečurke i kikiriki takodje izbaciti.

-Ne treba izbegavati mlečne proizvode, osim postoji alergija na njih. Jogurt i acidofilni napitci imaju prednost nad mlekom i sirevima.

-Izbegavati sirće, majonez, senf, dresinge za salatu,kečap, soja umak,kisele krastavce i ukiseljene proizvode.

-Alkohol ne koristiti, a crnu kafu i jake čajeve svesti na minimum.

-Izbegavati antibiotike i lekove na bazi kortizona (ako je moguće) za vreme dijetoterapije.

-Povećati unos esencijalnih ulja, posebno omega-3 kiselina  ( riblja ulja ,  morske ribe: losos, skuša, pastrmka, itd.). Ukoliko se navedene namirnice ne koriste dovoljno, treba uzeti suplemente tj. omega 3 kiseline u vidu kapsula.

Korisni dodaci ishrani

-Lactobacillus Acidophilus (npr. Probiotic capsule ), 1 do 2 dnevno posle doručka( i posle večere) svakog dana , najmanje 6 meseci.
-Laneno seme i ulje noćurka 1 kafena kašičica ili 3 kapsule, dva puta dnevno
-Vitamin A i C
-Beli luk u vodu kapi ili tableta
-Cink i magnezijum
« Poslednja izmena: Oktobar 04, 2014, 10:20:19 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #757 poslato: Oktobar 04, 2014, 10:08:51 posle podne »

Dobro nam došla...

Da li znaš parametre svog metabolizma( da se nadovežem na Mikijevo pitanje)? BMR ( bazalni metabolizam, potrošnja energije tvog tela u stanju potpunog mirovanja) i TDEE( dnevna potrošnja energije u skladu sa nivoom fizičke aktivnosti)...na osnovu TDEE se pravi željeni kalorijski deficit...od 500 kCal dnevno( pola na račun redukovane ishrane-ugljenih hidrata, a pola na račun treninga)...

Imaš li neki hormonski problem?

Kako se sada hraniš? Može neki tvoj dnevni meni?

P.S. Okvirno bi trebalo da imaš 1500 kCal dnevno, rasporedjeno u 5-6 manjih obroka...tj. od toga 50% "kalorija" iz ugljenih hidrata( složenih) ,35% iz proteina visoke biološke vrednosti ,15% iz zdravih masti.

Unosi i dovoljno vode...2,5 do 4l ,pogotovu tokom intenzivnih fizičkih aktivnosti dobro doĂ°e...tokom treninga se ne lišavaj vode...pij koliko ti se pije...neka preporuka bi bila litar po satu intenzivne aktivnosti...

Pri sastavljanju obroka odlicna preporuka za sajt, za svaku namirnicu imas detaljne podatke...http://nutritiondata.self.com/
« Poslednja izmena: Oktobar 05, 2014, 01:16:47 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
soledad
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #756 poslato: Oktobar 04, 2014, 10:04:51 posle podne »

Nisam to racunala nikad...obroci nisu obimni posto ne smijem cak ni hleb dorucak je 50g heljdinih plocica i solja balans jogurta,rucak je uvijek manji tanjir kuvanog povrca(grasak,boranija,kupus) sve bez hleba jer ga ne smijem...
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #755 poslato: Oktobar 04, 2014, 09:53:06 posle podne »

Dobro vece ja sam nova na ovom forumu...Htjela sam da pitam kako da maknem 5 kg viska znaci visoka 1.66cm,a kilograma 59...treniram 3 puta dnevno cage fitnes,ishrana korigovana prvenstveno zbog kandide tako da su slatkisi,bijelo brasno,brza hrana,gazirana pica sva izbacena,ali nikako ne uspijevam da se rijesim tih 5 kg viska.Smeta mi jer sam prije godinu dana jela sve sem brzu hranu i slatkise i imala tih zeljenih 54 kg medjutim kad sam dobila kandidu od nje i kasalj morala sam sve da izbacim cak i mlijecne proizvode i umjesto da ostanem na toj kilazi ja sam dobila 5kg....Pomozite ne znam vise sta da radim i jedem jer treniram aktivno 4 puta nedeljno,vode 3 lita,3 obroka,ali viska nikako da se trsim
Jesi li izracunala BMR i TDEE? Koliko su obimna ta 3 obroka?
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
soledad
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #754 poslato: Oktobar 04, 2014, 09:42:46 posle podne »

Dobro vece ja sam nova na ovom forumu...Htjela sam da pitam kako da maknem 5 kg viska znaci visoka 1.66cm,a kilograma 59...treniram 3 puta dnevno cage fitnes,ishrana korigovana prvenstveno zbog kandide tako da su slatkisi,bijelo brasno,brza hrana,gazirana pica sva izbacena,ali nikako ne uspijevam da se rijesim tih 5 kg viska.Smeta mi jer sam prije godinu dana jela sve sem brzu hranu i slatkise i imala tih zeljenih 54 kg medjutim kad sam dobila kandidu od nje i kasalj morala sam sve da izbacim cak i mlijecne proizvode i umjesto da ostanem na toj kilazi ja sam dobila 5kg....Pomozite ne znam vise sta da radim i jedem jer treniram aktivno 4 puta nedeljno,vode 3 lita,3 obroka,ali viska nikako da se trsim
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #753 poslato: Oktobar 04, 2014, 09:29:22 posle podne »

Ja se ne secam kada sam zadnji put video nekoga da radi za ledja veslanje sipkom i T-sipku. Za ledja svi rade 50 serija na latu i eventualno donji kotur.
Dobar izbor vezbi,ali veoma malo vezbaca radi te vezbe na pravi nacin.
Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #752 poslato: Oktobar 04, 2014, 09:28:46 posle podne »

Ja sam sad jedno vreme na sipci radio malo pa se vracam u teretanu sad, ja mrtva pre nisam radio ali sam zato na cucnju dusu ispustao i to je ono sto mi je dalo rezultat pored ostalih vezbi..
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #751 poslato: Oktobar 04, 2014, 09:26:15 posle podne »

Ni ja nisam radio mrtvo, jer nije imao ko da mi pokaže, pa pokušao sam, posle prve serije postala omiljena vežba, strašno koliko je dobra.
Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #750 poslato: Oktobar 04, 2014, 09:23:35 posle podne »

Evo zadnje od mene sto se tice izbegavanja mrtvog i cucnja.
Postoji dobar razlog zasto se cucanj, mrtvo i benc nazivaju ''big three'. I sada, benc rade svi, a mrtvoi cucanj bas i ne. Cucanj jos i vise, iako se smatra da bas ta vezba navise ''izmuci'' telo.
Eto, sad svi koji ne rade ove vezbe neka se zapitaju zasto se zovu bas VELIKA trojka. Uveravam vas da ima razloga. Dodacu jos i da jake serije cucnja i mrtvog, koje ne radis Semi-pro, mogu da izbustuju tvoj prirodni GH. To znaci da ce tvoj biceps bolje rasti, kao i ostali misici.
Drzimo se naziva teme. :)
Svaka na mestu,mozda promeni misljenje pa krene da radi..logicno bi bilo :)
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Stranice: 1 ... 230 231 [232] 233 234 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.