TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 07:54:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 224 225 [226] 227 228 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 710098 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #854 poslato: Oktobar 26, 2014, 10:30:34 posle podne »

Mnogo tekstova na internetu ne samo u vezi treninga, ishrane i suplementacije već  i u drugim oblatima su protivrečni jedan drugome. Pa se onda postavlja pitanje koji je od njih tačan, zato je potrebno malo i sam razmisliti pre nego što prihvatiš kao tačno :)

Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #853 poslato: Oktobar 26, 2014, 09:26:49 posle podne »

http://healthclub.rs/zdrav-zivot/da-li-je-krompir-zdrav
   Ima li istine u ovome
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #852 poslato: Oktobar 23, 2014, 10:35:37 posle podne »

Postoji i google, pa traži malo, ne mora sve ovde, stvarno malo preteruješ :)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #851 poslato: Oktobar 23, 2014, 10:26:15 posle podne »

Hvala Slaviša.
:)
Nije.
Stvarno me interesovalo.
Devojka je kupila njoj kestenje, pa me interesovalo koliko su OK; a što se pistaćija tiče, nabavio sam pola kile, pa kako ne bi' ljuštio i merio, mislio sam da postoji tako neka informacija...
:)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #850 poslato: Oktobar 23, 2014, 10:16:58 posle podne »

Srki maleni, a da nisi ti malo presao u trol rezim ? :D Bilo zanimljivo na pocetku, sada se sto bi se u narodu reklo ^proseravas^ ;)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #849 poslato: Oktobar 23, 2014, 10:00:33 posle podne »

Pa, povrće uglavnom termički obradjujemo, a voće presno jedemo...
:D
Slaviša, koje je tvoje mišljenje o kestenju?
Ne volim ih inače...
:D
I zbunjuju me pistaći...
Gramaža na ambalaži je sa ljuskom tom njihovom...
Da li je poznato (otprilike) koliko grama ploda pistaćija ima u 100g merenih sa ljuskom...?
:D

Po pitanju kestena...topla preporuka...100g ovog ploda sadrži 2,42g proteina, 45,54g ugljenih hidrata, 8,10g dijetalnih vlakana, 2,26g masti.

Kesten sadrži srazmerno veliku količinu skroba( zato se i teže se vari), a veoma malo masti i ne sadrži gluten. Bogat je biljnim (dijetnim) vlaknima.
 
Pošto ne sadrži gluten, on je odlična namirnica za one koji su na bezglutenskoj dijeti, uzimajući u obzir činjenicu da se od kestenovog brašna može napraviti veoma ukusan hleb.

U odnosu na hleb od žitarica, hleb od kestena ima "baznu reakciju"( dosta skroba), pa se preporučuje u ishrani obolelih od reumatskih oboljenja i gihta.

Od svih koštunjavih plodova, jedino kesten sadrži vitamin C.

Posebno je bogat kalijumom( "regulacija vode") i fosforom, tako da ima diuretičko dejstvo, pa da može pomoći u regulaciji krvnog pritiska.
Sadrži i kalcijum, magnezijum, gvožĂ°e, bakar i mangan.

Kesten je bogat izvor folata, a folna kiselina je neophodna za formiranje crvenih krvnih zrnaca i sintezu DNK.

Kesten je i bogat izvor mononezasićenih masnih kiselina, kao što su oleinska i palmitooleinska.

Uzimajući u obzir količinu biljnih vlakana koje sadrži, kao i to da mononezasićene masne kiselina pomažu snižavanju lošeg( LDL) a poboljšavanju dobrog holesterola( HDL), kesten spada u namirnice koje pomažu regulaciji holesterola.

U tradicionalnoj medicini, čaj od kestenovog lista upotrebljava se za lečenje kašlja, bronhitisa i astme.

Ulje od kestenovog ploda koristi se za "zaustavljanje" retkih stolica i proliva.

Što se tiče odnosa pistaća sa ljuskom i bez nje...nemam tu informaciju  ;D  :o
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #848 poslato: Oktobar 23, 2014, 09:10:49 posle podne »

Pa, povrće uglavnom termički obradjujemo, a voće presno jedemo...
:D
Slaviša, koje je tvoje mišljenje o kestenju?
Ne volim ih inače...
:D
I zbunjuju me pistaći...
Gramaža na ambalaži je sa ljuskom tom njihovom...
Da li je poznato (otprilike) koliko grama ploda pistaćija ima u 100g merenih sa ljuskom...?
:D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #847 poslato: Oktobar 23, 2014, 08:59:44 posle podne »

Slazem se sa Srdjanom za ovo oko vitamina i ukusa. A sta je to PRESNA paprika ? Prvi put cujem za to.

Presno, znači sveže, termički neobraĂ°eno...bar kada je povrće u pitanju...cilj nam je da sačuvamo što više "nutritivnog bogatstva" povrća, zato i kažem PRESNO!

Naravno, to je samo preporuka...ne nareĂ°enje  ;D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #846 poslato: Oktobar 23, 2014, 08:17:38 posle podne »

Ja volem za veceru pomesam elu sa 1-2 jajeta, natrpam u sveze paprike i pecem u rerni. Malo soli. Dodas hladnu svezu salatu iz friza, prste da polizes.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #845 poslato: Oktobar 23, 2014, 08:04:58 posle podne »

Ja vec mesec dva u zadnjem obroku ubacim tri velike paprike koje napunim sirom i udri ;) Zajedno sa tikvicama i nekim mesom full obrok pred spavanje :)
Paprike sa sira (na niški) bratee nema bolje!

To je prvo patentirano u Le, a i realno objasni mi  kakve su to paprike na ^niski^ :D jebati Nislije, sve ste vi doktori neki i najbolji, egocentrici na sve strane hahaha :D uvek bilo i ostalo :) Nema tu neka filozofija, nabijes sir u papriku i jedes,gde god bio na planeti :D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #844 poslato: Oktobar 23, 2014, 05:52:46 posle podne »

Malo pre bio u maxiju i pogledam u stranu kad ono ajvar. Reko daj da vidim nutrition facts. Ima samo 3% sunc. ulja i 2% secera... Sve ostalo je paprika, patlidzan, malo sirceta, soli i belog luka. I defitivno sam morao da kupim jednu teglu ! Ovo sto ja imam kuci homemade ajvar, i deluje mi nekako puno masnije od ovog kupovnog. To me nije zacudilo ni malo, jer se kod mene u kuci sve prave sa TONAMA masti ili ulja...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #843 poslato: Oktobar 23, 2014, 03:35:03 posle podne »

Ja vec mesec dva u zadnjem obroku ubacim tri velike paprike koje napunim sirom i udri ;) Zajedno sa tikvicama i nekim mesom full obrok pred spavanje :)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #842 poslato: Oktobar 23, 2014, 03:21:31 posle podne »

Slazem se sa Srdjanom za ovo oko vitamina i ukusa. A sta je to PRESNA paprika ? Prvi put cujem za to.
"Živa".
:)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #841 poslato: Oktobar 23, 2014, 02:03:24 posle podne »

Slazem se sa Srdjanom za ovo oko vitamina i ukusa. A sta je to PRESNA paprika ? Prvi put cujem za to.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #840 poslato: Oktobar 23, 2014, 01:32:51 posle podne »

Napomenuću da je paprika jedan od najboljih prirodnih izvora vitamina C...čim je termički obradite,( a vitamin C je termolabilan), svi korsini sastojci odu "u aut"...
Nekada papriku jedemo više zbog ukusa (termički obradjenu), nego zbog vitamina...
:D
Uvek od salate u frižideru imam ili papriku, ili krastavac, ili paradajz...
Na kisele varijante prelazim tek kada nema svežeg povrće da se kupi, i kada se paradajz pretvori u jabuku...
;D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 224 225 [226] 227 228 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 19 upita.