TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:44:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 211 212 [213] 214 215 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 708371 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1049 poslato: Novembar 15, 2014, 11:14:08 posle podne »

A sta fali nekad 50g pilecih prsa za sendvic, kad idemo u sk, nismo svi u mogucnosti da nosimo piletinu i pirinac, ja nekad i to nosim, u osnovnoj sam svaki dan to radio, ali sad u srednjoj novo drustvo, svi jedu pice, i ta cuda, ja nekad sendvic ili napravim kolace od ovsenih pahuljica, ali na pocetku mi je glupo da nosim cinije sa hranom, to cu tek za koji mesec, do sada mora da bude ovako :D a dosao sam na novu ideju da u sejkeru razmutim ovsene, bananu, mleko pa to da cepam, posto kad idem prepodne u sk doruckujem kuci ovsene+jaja pa odma posle skole idem u teretanu, pa mislim da nije lose ovo banana, ovsene, mleko, mozda i da izbacim banane :D

Ako vaše telo posmatrate kao skupocen auto, da li bi u taj skupocen auto sipali gorivo lošeg kvaliteta?

Hiljadu i jedan put smo pomenuli "kvazi" nutritivnu vrednost suhomesnatih proizvoda i mesnih preraĂ°evina, kao i sve "toksične" dodatke, kojima se poboljšava trajnost, ukus, pa i dodaje željena boja ovim namirnicama...moja preporuka je izbegavati upotrebu "ove vrste" namirnica, mada to po meni i nisu namirnice, već "antinutrijensi" - "pune oči, prazan stomak", tek da kažete da ste nešto pojeli...zavarli glad...

Koliki je procenat piletine u pilećim prsima?!  ;) Ima li neko tačan info?

Banana kao izvor prostih hidrata je ok posle treninga...ovesene su dovoljne samo za sebe, naravno uklopljeno u "dnevni kalorijski unos"...

Nikada se ne treba povoditi za većinom...budi originalan, BUDI ZDRAV...kao što stalno naglašavam - JAČAJUĆI TELO, JAČATE i DUH...budite primer drugima, borite se argumentima protiv "nutritivnog neznanja", loših navika u ishrani...učite, pitajte, informišite se...i naravno, pridržavajte se toga, u vašem je interesu...

Sada ne kontam...
:D
Monika, šta predlažeš?
Mislim, jedan post, dva mišljenja...
:)
Po tvom mišljenju, šta je taj "boom"?
Inače, puno puta ste mi rekli ne očekuj "wow" efekat, ali meni je izgleda svaki napredak "wow" efekat.
I da počnem da stagniram, odlazak u teretanu će mi biti OK, jer se osećam OK posle nje...
I dalje ne kontam post...
:)
U mojoj glavi: nećeš kasnije osećati napredak, kupi kreatin; ali ishrana na prvom mestu...
O.o
:)

Bata Srle, bata Srle...

Naše telo sa vremenom dolazi u tzv. stanje adaptacije na trening...dakle, tzv. ZASTOJ...menjaš ishranu, menjaš sistem treninga, modifikuješ "arsenal suplementacije", ali napredak izostaje...Monika ti je lepo predočila neke stvari...možda je rano da misliš o tome, ali budi svestan toga, da put napretka nije uvek uzlazni...nekada je to "hiperbola", nekada "parabola"( al mrzim matematiku)...sve u svemu, puno je uspona, puno padova, puno učenja o sebi i svojim mogućnostima, o načinima da iznova i iznova iznenaĂ°uješ telo promenama u načinu ishrane, sistemu treninga, novim suplementima...i da te promene budu delotvorne u pogledu napretka...

Ali jedino što ne treba da uradiš je da staneš...kukavice se stalno premišljaju, "kukaju", traže izgovore...dakle, nauči osnove, primeni ih...a sa vremenom će doći "period individualizacije" u celom procesu, tada ćeš videti sam "koji je sistem koji dobija", i koji radi samo na tebi...za tebe  ;)

Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #1048 poslato: Novembar 15, 2014, 09:42:33 posle podne »

Sada ne kontam...
:D
Monika, šta predlažeš?
Mislim, jedan post, dva mišljenja...
:)
Po tvom mišljenju, šta je taj "boom"?
Inače, puno puta ste mi rekli ne očekuj "wow" efekat, ali meni je izgleda svaki napredak "wow" efekat.
I da počnem da stagniram, odlazak u teretanu će mi biti OK, jer se osećam OK posle nje...
I dalje ne kontam post...
:)
U mojoj glavi: nećeš kasnije osećati napredak, kupi kreatin; ali ishrana na prvom mestu...
O.o
:)

Ti redovno vezbas vec par meseci zar ne? Iskreno, mnogo opterecujes sebe sitnicama.
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1047 poslato: Novembar 15, 2014, 07:39:07 posle podne »

Sada ne kontam...
:D
Monika, šta predlažeš?
Mislim, jedan post, dva mišljenja...
:)
Po tvom mišljenju, šta je taj "boom"?
Inače, puno puta ste mi rekli ne očekuj "wow" efekat, ali meni je izgleda svaki napredak "wow" efekat.
I da počnem da stagniram, odlazak u teretanu će mi biti OK, jer se osećam OK posle nje...
I dalje ne kontam post...
:)
U mojoj glavi: nećeš kasnije osećati napredak, kupi kreatin; ali ishrana na prvom mestu...
O.o
:)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1046 poslato: Novembar 15, 2014, 07:23:59 posle podne »

Kratko si ti u svemu ovome. Ne verujem da ćeš trenirati nekoliko godina bez upotrebe suplemenata.
Što misliš tako?
:D
Mislim, zadovoljan sam rezultatima nakon samo dva meseca; a idem u teretanu i zbog toga što se bolje nakon treninga osećam...
Koristim whey i onaj multivitamin od suplementacije.

ne bih da zvučim razočaravajuće, ali u početku se vrlo brzo napreduje.... "problem" nastaje kada se telo adaptira, na isti način ishrane, isti način treninga, kada treba napraviti "boom" i promenu....   kada treninzi postanu intenzivniji, još raste potreba za suplementacijom....

daleko od toga da je neophodno imati ceo arsenal suplemenata.... ali da mogu da pomognu ozbiljnim vežbačima, mogu zaista.  Ishrana je uvek bila i ostaće broj 1 :)
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1045 poslato: Novembar 15, 2014, 04:40:52 posle podne »

Pa, neće ti faliti šta od sendviča...
Ja konkretno, trudim se da u potpunosti ispoštujem Slavišin kopi-pejst tekst o stvarima koje su OK za pojesti.
Ponekad' popizdim što moram tri ručka kuvati u isto vreme, pa iskuliram (a volim da kuvam).
:D
Što se tiče plastičnih korpica u društvu, ne treba da ti je glupo...
Ipak, jedeš zbog sebe, a ne zbog njih...
:D
LJudi rade mnogo gore stvari, pa se ne oćaju glupo...
I meni je u početku cimanje bilo što bežim sa posla do teretane, pa sam iskulirao; mislim, pola firme je pijano do 11:00 nekad', a ja treba da osećam grižu savesti...?!?
Ma kakvi...
;D

U danasnjem drustvu je normalno da neko jede hamburger i curi mi kecap i majonez, a neko kad nosi hranu u plasticnim posudama to nije normalno, mi smo budale onda :D 21. vek
Ne obaziri se ti na te, samo guraj napred, a kad bude bilo rezultata, sami ce da ucute ;)
tako je !
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1044 poslato: Novembar 15, 2014, 03:49:38 posle podne »

Evo ti rešenja:
Pošto sigurno ne nose hamburgere i pice od kuće; kada odu da ih kupe, ti pojedi iz plastike šta imaš, sam u učionici...
;D ;D ;D
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #1043 poslato: Novembar 15, 2014, 03:48:34 posle podne »

Pa, neće ti faliti šta od sendviča...
Ja konkretno, trudim se da u potpunosti ispoštujem Slavišin kopi-pejst tekst o stvarima koje su OK za pojesti.
Ponekad' popizdim što moram tri ručka kuvati u isto vreme, pa iskuliram (a volim da kuvam).
:D
Što se tiče plastičnih korpica u društvu, ne treba da ti je glupo...
Ipak, jedeš zbog sebe, a ne zbog njih...
:D
LJudi rade mnogo gore stvari, pa se ne oćaju glupo...
I meni je u početku cimanje bilo što bežim sa posla do teretane, pa sam iskulirao; mislim, pola firme je pijano do 11:00 nekad', a ja treba da osećam grižu savesti...?!?
Ma kakvi...
;D

U danasnjem drustvu je normalno da neko jede hamburger i curi mi kecap i majonez, a neko kad nosi hranu u plasticnim posudama to nije normalno, mi smo budale onda :D 21. vek
Ne obaziri se ti na te, samo guraj napred, a kad bude bilo rezultata, sami ce da ucute ;)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1042 poslato: Novembar 15, 2014, 03:46:42 posle podne »

Pa, neće ti faliti šta od sendviča...
Ja konkretno, trudim se da u potpunosti ispoštujem Slavišin kopi-pejst tekst o stvarima koje su OK za pojesti.
Ponekad' popizdim što moram tri ručka kuvati u isto vreme, pa iskuliram (a volim da kuvam).
:D
Što se tiče plastičnih korpica u društvu, ne treba da ti je glupo...
Ipak, jedeš zbog sebe, a ne zbog njih...
:D
LJudi rade mnogo gore stvari, pa se ne oćaju glupo...
I meni je u početku cimanje bilo što bežim sa posla do teretane, pa sam iskulirao; mislim, pola firme je pijano do 11:00 nekad', a ja treba da osećam grižu savesti...?!?
Ma kakvi...
;D

U danasnjem drustvu je normalno da neko jede hamburger i curi mi kecap i majonez, a neko kad nosi hranu u plasticnim posudama to nije normalno, mi smo budale onda :D 21. vek
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1041 poslato: Novembar 15, 2014, 03:17:57 posle podne »

Pa, neće ti faliti šta od sendviča...
Ja konkretno, trudim se da u potpunosti ispoštujem Slavišin kopi-pejst tekst o stvarima koje su OK za pojesti.
Ponekad' popizdim što moram tri ručka kuvati u isto vreme, pa iskuliram (a volim da kuvam).
:D
Što se tiče plastičnih korpica u društvu, ne treba da ti je glupo...
Ipak, jedeš zbog sebe, a ne zbog njih...
:D
LJudi rade mnogo gore stvari, pa se ne oćaju glupo...
I meni je u početku cimanje bilo što bežim sa posla do teretane, pa sam iskulirao; mislim, pola firme je pijano do 11:00 nekad', a ja treba da osećam grižu savesti...?!?
Ma kakvi...
;D
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #1040 poslato: Novembar 15, 2014, 01:40:52 posle podne »

A sta fali nekad 50g pilecih prsa za sendvic, kad idemo u sk, nismo svi u mogucnosti da nosimo piletinu i pirinac, ja nekad i to nosim, u osnovnoj sam svaki dan to radio, ali sad u srednjoj novo drustvo, svi jedu pice, i ta cuda, ja nekad sendvic ili napravim kolace od ovsenih pahuljica, ali na pocetku mi je glupo da nosim cinije sa hranom, to cu tek za koji mesec, do sada mora da bude ovako :D a dosao sam na novu ideju da u sejkeru razmutim ovsene, bananu, mleko pa to da cepam, posto kad idem prepodne u sk doruckujem kuci ovsene+jaja pa odma posle skole idem u teretanu, pa mislim da nije lose ovo banana, ovsene, mleko, mozda i da izbacim banane :D
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1039 poslato: Novembar 15, 2014, 01:12:08 posle podne »

Pa, ne treba preterivati...
:D
Kontam da mi neće šta faliti od 50g salame mesečno (dok sam pre po 300g nekad' po obroku jeo)...
:D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1038 poslato: Novembar 15, 2014, 12:54:11 posle podne »

Za salamu sam pitao zbog:
Dorucak- 100g ovsenih+200ml mleka+kasicica lanenog semena+100g ptuj pileca prsa
:)
Salamu sam prestao jesti (i slične proizvode); povremeno pojedem okrajke jer ih žena ne jeda, pa da se ne baci...
;D

Tako je bilo kod mene u kući sa žumancima...da se pojede da se ne baci...i kad je majka otišla da "proveri krv", holesterol 8...ehhhhhh...

I tako na teži način okolina nauči neke stvari  ;) Na kraju ispade, da sam bio u pravu...  ;)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #1037 poslato: Novembar 15, 2014, 12:47:40 posle podne »

Za salamu sam pitao zbog:
Dorucak- 100g ovsenih+200ml mleka+kasicica lanenog semena+100g ptuj pileca prsa
:)
Salamu sam prestao jesti (i slične proizvode); povremeno pojedem okrajke jer ih žena ne jeda, pa da se ne baci...
;D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1036 poslato: Novembar 15, 2014, 12:44:18 posle podne »

Da li je ok ovaj moj dan, trudim se da unosim sto kvalitetniju hranu.

Dorucak- 100g ovsenih+200ml mleka+kasicica lanenog semena+100g ptuj pileca prsa
Trening

Posle treninga sam popio 250ml X-treme Protein Shake (kupio sam u teretani) 25g proteina

Kad sam dosao kuci 100g pirinca+batak i karabatak (kuvano) + grasak

Sledeci obrok 100g pileceg belog mesa+100g pirinca+grasak

Sledeci obrok 100g pileceg belog mesa + 2 kuvana jaja

Posle cu ubaciti neke hidrate (mozda 100g onog rise cake, ima 80g uh)

I za veceru 2 kuvana jaja sa malo kiki-rikija :D

Dark,po pitanju tvog menija se slažem sa Twinom...grašak se smatra jednim od najkvalitetnijih izvora biljnih proteina...ali, ga više posmatraj kao dobar izvor dijetnih vlakana, složenih ugljenih hidrata( svraljivih),i mikroelemenata...tako da u obrocima imaš ili pirinač ili grašak...( mada ako nije tako veliki problem ni mix,ako je odnos "izbalansiran")

Najbitniji termini za unos hidrata su obrok "čim ustaneš"-prvi obrok, pre treninga i posle treninga...u poslednjem obroku ako imaš mogućnosti možeš da ubaciš 250 gr ella-sira( izvor sporosvarljivog malečnog proteina-kazeina, koji će hraniti tvoje mišiće tokom noćnog sna) i kikiriki( pečen,neslan - npr. good kikiriki, belo pakovanje), bez hidrata...

Ovaj deo za pileća prsa( prvi obrok), ako misliš na "pileća prsa u crevu", bih izbegao( ODLUČNO NE MESNIM PRERAĂDEVINAMA)...pa bi tu mogao da prebaciš "jaja"...akcenat na "proporciju belanaca i žumanaca"...npr. 5 belanaca i 2 cela jaja...

P.S. umerenije za žumancima...

Inače samelji laneno seme, ovako "nesamleveno" je efikasnije po pitanju regulacije probave
« Poslednja izmena: Novembar 15, 2014, 12:56:02 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1035 poslato: Novembar 15, 2014, 12:32:09 posle podne »

Koliko je OK ta salama za doručak?
Piše na njoj, koliko se sećam, da ima oko 75-80% mesa?!?
:)

Srle, batali suhomesnate proizvode i mesne preraĂ°evine, malo je tu pravog mesa, previše soje( fitosetrogeni), "mesnih otpadaka", aditiva, tj. nitrita, nitrata( sa kancerogenim efektima), tu je i E familija( aditivi i konzervansi) gde je za većinu dokazano da imaju kancerogene, mutagene, teratogene efekte, a neki remete i "hormonsku ravnotežu"...

Sveže meso uz adekvatnu termičku obradu je najbolje rešenje...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 211 212 [213] 214 215 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 18 upita.