TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:29:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 282 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana pitanja  (Pročitano 708359 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4184 poslato: Septembar 24, 2018, 11:58:17 posle podne »

Čini mi se da se stvari banalizuju kroz ovo "samo da se potvrdi ili dopiše"...čini mi se da fali razumevanje suštine nekih stvari, realnog odnosa ciljeva, potreba i sl.

Izgleda da čak nisu ni pogledani podeljeni tekstovi...

Ali, kako god...( valjda je cilj laika da ga nečemu prinaučimo, a ne samo "na gotovo")

Čokoladno mleko ne može biti obrok...sam za sebe...

Krekeri i jogurt...hm, ne bih baš to...

Šematski( slikoviti primeri)...

Obrok 1 - ovsene + jaja...

Obrok 2 - meso( belo/crveno) + pirinač/krompir/batat + salata

Obrok 3- slično kao obrok 2

Obrok 4- riba + salata

Obrok 5 - posniji sir + orašasti plodovi

Sačuvana
mikas_sucic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #4183 poslato: Septembar 24, 2018, 09:15:05 pre podne »

Traju oni po dva sata, ali recimo na košarkaškom individualnom je većinom tehnika, tako da se čovek tu i ne premori toliko. Dok sam bio mladji, imao sam neki plan ishrane od "strucnjaka" koji je podrazumevao 5 obroka, obilan dorucak (recimo omlet od 3 jaja, slanina, jogurt, salata, crni hleb) dva sata pre treninga. Posle jutarnjeg treninga cokoladno mleko kao drugi obrok dana, po dolasku kuci rucak, sta se vec kuva tog dana, grasak, pasulj, musaka, crni hleb salata i vocni sok (pomorandza, borovnica... zbog antioksidanasa)Vecera fakticki pre vecernjeg treninga, proteini i ugljeni hidrati zajedno (belo meso i pirinac recimo), a posle vecernjeg neki lagani obrok tipa krekeri i jogurt, ne secam se vise. Jednom nedeljno sam za rucak jeo porciju bilo cega, sta god sam hteo, obicno je to bila pica, pljeskavica ili karbonara, uz casu koka kole i cokoladicu, toliko mi je bilo "dozvoljeno". Eto to su mi smernice, mada to tada i nije bilo ozbiljno, treninzi su bili laksi, bez forsiranja rezultata i bez neke preke potrebe da telo bude u top formi, sad ipak treba da se zivi od toga pa se i prioriteti menjaju. Ovo bi bila neka osnova iako ne bih rekao da ima preko 2000-2500 kcal sve ukupno. Ne znam, ako je ovo okej, samo neko da potvrdi, ili da dopise sta bih tu promenio, laik sam a odgovornost je na meni. Hvala vam :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #4182 poslato: Septembar 23, 2018, 11:56:17 posle podne »

Ako je taj jutarnji trening sa tegovima i traje 2h onda meni tu nešto ne valja.
Dva treninga dnevno po 2h po meni sigurno vodi u pretreniranost bez obzira  o kom sportu je reč.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4181 poslato: Septembar 23, 2018, 01:52:16 posle podne »

Predlažem da otvoriš svoju temu gde možemo detaljno o svemu...ipak, napredak na putu "povećanja mišićne mase i redukcije masnih naslaga", zavisi od više faktora, da, ishrana je bitna, kao i adekvatne modifikacije treninga, zdravstveno stanje( hormonski balans...)...

Napominjem da izradu plana ishrana radimo zajednički, dakle, naše je da te usmerimo "na pravi put", detalje ostavljmo tebi...

Za početak osnove smernice oko ishrane...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane
Sačuvana
mikas_sucic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #4180 poslato: Septembar 23, 2018, 08:29:42 pre podne »

Ako neko nadje vremena da uskoci sa nekim konstruktivnim savetom, bio bih mu zahvalan. U sto kracim crtama, ja cu malo prosiriti pitanje i pojasniti, kako vi ne bi trosili vreme sto na dodatna pitanja sto na odgovore. Ovako, 22 godine, 206 cm, 140 kg. Kosarkas, pauza od tri godine zbog povrede i operacije ramena, a i drugih stvari, nebitno. Potpisao sam sad za jedan slovenacki klub, prvog oktobra idem tamo pa sam hteo da se posavetujem sa nekim oko ishrane. Cilj mi je da naredne sezone podignem nivo takmicenja, odnosno pokusam da odem u jacu ligu, a pored treninga mi je veoma vazna ishrana, o kojoj mikad nisam vodio racuna. Dva treninga dnevno, ujutro trcanje 4 x 10 minuta, individualni trening, oko 10 sati pocinje, vecernji oko 7, oba traju po najmanje dva sata. Da napomenem da zbog ramena do nove godine radim samo sa tezinama 10-20 kilograma, kako ne bih previse forsirao, tek posle kontrole za nekoliko meseci cu moci da povecam tezinu. Radim 5 serija do otkaza neke vezbe koje su mi poslali, komplikovano mi je da pisem sad, a i nije tema. 6 dana u nedelji, 1 odmaram. E sad, kako bih ukombinovao ishranu, sta ubacio, sta izbacio da za nekih 8-9 meseci dodjem do svojih idealnih 115-120 kilograma, da povecam misicnu masu i uklonim masne naslage, kojih najiskrenije i nema bas previse, na moju visinu sam sasvim okej i sa 130. Racunao sam potreban unos kcal, mada mi rezultat od 4000 deluje malo preterano. Sve u svemu, znacio bi mi koji savet da znam da sklepam plan ishrane do prvog oktobra
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #4179 poslato: Septembar 12, 2018, 09:42:44 posle podne »

Ne pitaj kad sve znas ...

Послато са HTC U11 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #4178 poslato: Septembar 12, 2018, 09:26:01 posle podne »

ja gledam da budem stalno prisutan a ti samo nesto seres i pises tu gluposti
pitam e jel bolje u 2 obroka ili u sva 4 po malo on kaze napravi 5ti obrok pa ko da ja ne znam da mogu ubaciti 5ti obrok ali ja to nisam pitao
pa da mogu napravio bih ga ali ne mogu od mnogo stvari i nisam profi vec rekreativo !!!

pitam jedno ti odgovoras nesto drugo i samo seres !
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4177 poslato: Septembar 12, 2018, 09:23:10 posle podne »

Molim za pristojnost, bezobrazluk i frustracije iskazuj na drugom mestu...

Ako ti se odgovori ne dopadaju, a pošto sve znaš o svom telu, onda ti mi nismo potrebni...
« Poslednja izmena: Septembar 12, 2018, 09:25:04 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #4176 poslato: Septembar 12, 2018, 09:08:42 posle podne »

Da uzine ometaju varenje, izmedju obroka treba piti samo vode, kakve uzine bre, i to posle sat vremena posle obroka tek voda !!  Izmedju obroka treba biti razmak najmanje 4 sata imam neke principe i toga se drzim i cao, necu da menjam,
Ja preferiram ovako 4 obroka i cao, a kakve bre masti i proteini kad sam na masi i rokam svaki obrok UH.

I uvek tako ja postavim prosto pitanje i onda uvek neko pametan i meni soli pamet i govori nesto sto ga nisam ni pitao !!
Valjda znam kako moj organizam radi i kako mi prija najvise !
I lepo sam napisao pitanje ako ne znate odogor nemojte ni pisati a ne tu mi palamuditi
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4175 poslato: Septembar 12, 2018, 08:38:39 posle podne »

Užine ometaju varenje?

Ne znaš kad da ubaciš masti? A npr. dodaš extra virgin maslinovo ulje uz salatu? Neće biti fatalne gojazosti, ne brini ;)

Malo mi je nelogično pitanje ovo oko podele unosa masti? Možeš i obroke po principu - proteini + masti...a sa hidratima preraspodela...

Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #4174 poslato: Septembar 12, 2018, 07:07:13 posle podne »

nisam dodao a pri tom sam na masi !! verujem mi ne stizem, posao tamo vamo, jedva uklopim i ova 4 obroka, a i ne volim te uzine ometaju varenje hrane i to
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #4173 poslato: Septembar 12, 2018, 06:54:10 posle podne »

Na tvom mesto to bi mi uzina bila jedna medju obroke....

Послато са HTC U11 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #4172 poslato: Septembar 12, 2018, 06:51:51 posle podne »

Slave ako imam 4 obroka i u svakom UH i PROTEIN, kad onda da unesem zdrave masti tipa kikiriki, lesnik, orasii i to ?? U prva dva obroka ili u svakom po obroku po malo podelim na 4 dela?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4171 poslato: Septembar 10, 2018, 12:52:11 pre podne »

Ja sam čuo suprotno ;)

Naime, prema istraživanju objavljenom u "European Journal of Clinical Nutrition" iz maja 2008., GI tostiranog hleba "navodno" ide naniže ;)

Mada, tostiranjem se gubi na sadržaju vitamina B-grupe, a isto tako tostiranjem se povećava i nivo akrilamida, hm, kancerogeno ;)

Sve u svemu, oprezno ;) Nekima je to izgovor da jedu hleb nekažnjeno ;)
« Poslednja izmena: Septembar 10, 2018, 01:04:07 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #4170 poslato: Septembar 09, 2018, 12:52:28 posle podne »

Secam se da sam ovde davno procitao da se tostiranjem hleb dize gl index nebitno dal bio integralni ili beli kad ga tostiramo dignemu mu gl index tako.
Medjutim sad sam na netu negde procitao da tostiranje smanjuje gl index, sad ne znam sta je istina? Kao i dijabeticarima se preporucuje da tostiraju hleb
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 282 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 18 upita.