TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395993 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 01, 2024, 04:19:26 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Storm  (Pročitano 29881 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #56 poslato: Jun 22, 2014, 06:16:13 posle podne »

Gledaj na gejner kao na dodatan obrok. Kada ima potrebe za njim, ubaci ga (nemaš dovoljno apetita, nisi stigao jesti...). Kreatin gledaj da uzimaš redovno, nebitan ti je termin u dane odmora, samo nek je pre nekog obroka.
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #55 poslato: Jun 22, 2014, 10:48:27 pre podne »

I gejner takodje pijem danima kad odmaram? Punu dozu? I sa kreatinom  takodje..posle rucka recimo?

A ovu prvu sedmicu sam ovako isao..i kad sam gejner poceo piti: Prosli petak isao/gejner,vikend odmarao cijeli/nisam pio gejner,ponedeljak isao plus gejner,utorak nisam/pio gejner,srijeda isao pio gejner,cetvrtak nisam/nisam pio gejner,petak i subotu ovu sad isao pio gejner i kreatin juce....danas odmaram takodje,a pit cu oboje

Ovo mi je prva sedmica,neredovno sam isao zbog skole,ono zadnja sedmica,pa daj ocjene da se popravljaju :D Hoce li mi sta ovo skoditi ?? :/
« Poslednja izmena: Jun 22, 2014, 01:27:51 posle podne od strane Mikura » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #54 poslato: Jun 22, 2014, 02:43:27 pre podne »

Javi se svakako, ne moraš čekati da ti se rodi neko pitanje u glavi. :) Javi se sa utiscima o suplementima, podeli sa nama ostvarene rezultate... :)
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #53 poslato: Jun 21, 2014, 10:51:39 posle podne »

U redu,hvala ti puno na odgovorima :)

Ako budem imao jos koje pitanje,javicu cu se :=)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #52 poslato: Jun 21, 2014, 10:26:28 posle podne »

Odgovorio sam ti za gejner i kreatin nakon treninga. :)

Citat
poneseš šejker na trening, pa ispiješ sve zajedno čim završiš?

Znači, nema potrebe da odvajaš. Tajming kreatina nije toliko bitan i zaista nema potrebe da toliko razmišljaš o tome. Najbitnije je da ga redovno uzimaš. Ako ti je obrok mnogo blizu treningu, onda ga uzimaj pre doručka i rešena stvar, da ne razmišljaš hoće li se dobro apsorbovati ili neće.

Euroblock  je slatkiš kao i svaki drugi, koristan je samo za zadovoljavanje čula ukusa. :)



Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #51 poslato: Jun 21, 2014, 09:40:05 posle podne »

Što ne spremiš kod kuće gejner i kreatin, i poneseš šejker na trening, pa ispiješ sve zajedno čim završiš? U svakom slučaju, nije mnogo ni bitno, 20 min neće napraviti razliku, ali ti govorim zbog praktičnosti. :)
Prvu dozu kreatina možeš uzeti i pre doručka, ne mora isključivo pre treninga ako ti je to problematično. Kao što rekoh, kreatin svakako nema instant efekat, već deluje tek nedelju-dve (grubo rečeno) kasnije, tj. kada dostigne optimalne nivoe u telu.

Sve je pisalo na onom linku što sam ti ostavio, pa i to za korišćenje u dane odmora, ali si preskočio čitanje. :) Link za piletinu koji si postavio, prikazuje već spremljeno meso. 140 g spremljenog mesa odgovara otprilike količini 200 g sirovog, pa se uklapa u računicu (sirovo meso ima 20% proteina u sastavu). Ja preferiram ovaj sajt http://nutritiondata.self.com/

Ok. Je li korisno jesti npr Eurocrem blok,ima 7gr proteina,59gr UH i masti 30.5g. Svejedno mi kad budem uzimao kreatin,mogu li jedan dan pre dorucka,drugi pre treninga,ili je bitno da svaki dan bude isti tajming?

Nasao sam sto se tice dana odmora..propustio sam to nekako :/  Ali me interesuje...da li se MORA piti na prazan stomak? Posto meni prije treninga nije prazan :D A u dane odmora cu se potruditi da bude :)

I jos me nesto zanima,niste mi odgovorili...da li prvo da ubacim gejner recimo,izmuckam ga,pa zatim kreatin,ili oboje zajedno? Posto su mi nesto danas sr*li o tome u teretani... :/
« Poslednja izmena: Jun 21, 2014, 09:41:59 posle podne od strane Mikura » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #50 poslato: Jun 21, 2014, 09:22:00 posle podne »

Što ne spremiš kod kuće gejner i kreatin, i poneseš šejker na trening, pa ispiješ sve zajedno čim završiš? U svakom slučaju, nije mnogo ni bitno, 20 min neće napraviti razliku, ali ti govorim zbog praktičnosti. :)
Prvu dozu kreatina možeš uzeti i pre doručka, ne mora isključivo pre treninga ako ti je to problematično. Kao što rekoh, kreatin svakako nema instant efekat, već deluje tek nedelju-dve (grubo rečeno) kasnije, tj. kada dostigne optimalne nivoe u telu.

Sve je pisalo na onom linku što sam ti ostavio, pa i to za korišćenje u dane odmora, ali si preskočio čitanje. :) Link za piletinu koji si postavio, prikazuje već spremljeno meso. 140 g spremljenog mesa odgovara otprilike količini 200 g sirovog, pa se uklapa u računicu (sirovo meso ima 20% proteina u sastavu). Ja preferiram ovaj sajt http://nutritiondata.self.com/
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #49 poslato: Jun 21, 2014, 09:21:55 pre podne »

Punjenje ti ne donosi ništa osim što ćeš potrošiti više kreatina da bi nešto ranije osetio efekat. Sve reĂ°e se radi ta faza. Na tebi je hoćeš li da probaš ili ne.

Ljudi su skloni da daju takve savete, ali ja ti ne bih savetovao to isto. To što si mršav i mlad ne treba da znači da ćeš jesti sve živo. Da si gojazan, sigurno ti ne bi to savetovali. Šta ti to govori? Govori da oni stvari procenjuju samo prema nečijoj težini, tj. fizičkom izgledu, a ne razmišljaju o onome što se dešava u telu i ne vidi se (barem ne odmah i na prvi pogled).

VoĂ°en tom filozofijom, bukvalno ispada da gojazni treba da se hrane zdravo, a tebe mladog i mršavog savetuju da "trpaš u sebe šta stigneš". Brzina tvog metabolizma daje ti mogućnost da PORED DOBRE HRANE  ubaciš ponekad i nešto nezdravo, i da to proĂ°e "nekažnjeno od strane vage" ali i da zdravlje ne trpi. Neko ko je sklon gojenju neretko bi bio "kažnjen" od strane vage zbog češćih junk izleta.

Dakle, neka ti se ishrana bazira na zdravim namirnicama, a možeš tu i tamo provući i neki ne tako zdrav izbor. Ljudi smo, nismo roboti, volimo da jedemo onu ukusnu, nezdravu hranu. :) Samo nemoj obrnuto (uglavnom nezdravo, a tu i tamo zdravo). Shvatio? :)


Shvatio :)



Odlucio sam ipak da ne radim fazu punjenja...samo me zanima,ja obicno jedam sat vremena prije,i sat posle treninga...tako da mi nece biti "prazan stomak" pred trening,jel to ok? Dok posle treninga,pijem ga sa gejnerom,i tek sat vremena posle toga,jedem. Pravicu ga u nekih 350ml vode,jel dovoljno?
Zanima me jos,da li da pijem kreatin i danima kad ne idem u teretanu,tj odmaram? I koliko puta na dan ako je odgovor potvrdan?
Sto se tice gejnera i kreatina,ja ih ne pijem neposredno posle treninga,jer mi treba jedno 20min da dodjem do kuce...sve u svemu pola sata posle treninga popijem..
http://caloriecount.about.com/   Da li je sajt tacan sto se tice kalorija?

http://caloriecount.about.com/calories-chicken-breast-meat-only-i5065  140gr ima 40.6 gr proteina? Jel ovo tacno? :O I ne razumijem samo,kako je ova piletina spremljena?


Evo sad sam prvi put pio kreatin zajedno sa gejnerom...znaci da li odmah i kreatin gejner naspem,pa onda da muckam zajedno,ili prvo jedno pa drugo...? Nesto su mi govorili u teretani da ima razlike ? o.O
« Poslednja izmena: Jun 21, 2014, 07:13:12 posle podne od strane Mikura » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #48 poslato: Jun 20, 2014, 08:39:22 posle podne »

Punjenje ti ne donosi ništa osim što ćeš potrošiti više kreatina da bi nešto ranije osetio efekat. Sve reĂ°e se radi ta faza. Na tebi je hoćeš li da probaš ili ne.

Ljudi su skloni da daju takve savete, ali ja ti ne bih savetovao to isto. To što si mršav i mlad ne treba da znači da ćeš jesti sve živo. Da si gojazan, sigurno ti ne bi to savetovali. Šta ti to govori? Govori da oni stvari procenjuju samo prema nečijoj težini, tj. fizičkom izgledu, a ne razmišljaju o onome što se dešava u telu i ne vidi se (barem ne odmah i na prvi pogled).

VoĂ°en tom filozofijom, bukvalno ispada da gojazni treba da se hrane zdravo, a tebe mladog i mršavog savetuju da "trpaš u sebe šta stigneš". Brzina tvog metabolizma daje ti mogućnost da PORED DOBRE HRANE  ubaciš ponekad i nešto nezdravo, i da to proĂ°e "nekažnjeno od strane vage" ali i da zdravlje ne trpi. Neko ko je sklon gojenju neretko bi bio "kažnjen" od strane vage zbog češćih junk izleta.

Dakle, neka ti se ishrana bazira na zdravim namirnicama, a možeš tu i tamo provući i neki ne tako zdrav izbor. Ljudi smo, nismo roboti, volimo da jedemo onu ukusnu, nezdravu hranu. :) Samo nemoj obrnuto (uglavnom nezdravo, a tu i tamo zdravo). Shvatio? :)
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #47 poslato: Jun 20, 2014, 07:35:39 posle podne »

Sta tacno znaci "faza punjenja" vidim da se uzima malo vise puta dnevno,pa me zanima sta znaci,i sta mi to donosi?

Onda cu piti pun dozer gejnera. U teretani su mi danas ljudi rekli,da posto sam mlad,jedem sve sto mi padne pod ruku,da "trbam u sebe sta stignem",a i da naravno gledam da bude sto zdravije,AKO je moguce.Treba li tako da radim?
I rekli su mi takodje da mogu slobodnu da ostavim slatkise,jer su izvor UH,i da bi bilo najbolje neku cokoladicu posle treninga,posle rucka recimo,posto sam mrsav.
Sad me zanima tvoje misljenje u vezi toga?
« Poslednja izmena: Jun 20, 2014, 07:40:17 posle podne od strane Mikura » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #46 poslato: Jun 20, 2014, 05:57:40 posle podne »

Sve zavisi od ukupnog kalorijskog unosa, tj. hoćeš li prelaziti u kal. suficit i sa prepolovljenom dozom gejnera. Ako smatraš da jedeš dobro i dovoljno, posao će ti završavati i tih 85 g koje uzimaš nakon treninga. Nije poenta da ti neki suplement duže traje, tj. da ga razvlačiš što više, nego da ga koristiš na najbolji mogući način u cilju boljih rezultata. :)

Tajming uzimanja kreatina nije od ključnog značaja, pošto on nema trenutni efekat. Znači, uzimaj 2 puta dnevno po jednu kašičicu. Možeš pola sata pre treninga i odmah nakon (sa gejnerom). Detaljnije imaš na ovom linku ispod. :)

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=130281.0

Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #45 poslato: Jun 20, 2014, 01:45:44 posle podne »

Kreatin stize sutra :))) Nego,da li da smanjim dozu gejnera na pola dozera(85gr)dnevno..a ne kao sto sam do sada pio po pun dozer (169gr)dnevno,jer cu ga piti i sa kreatinom,a i da mi malo duze potraje,ili ce bolji ucinak imati ako i dalje budem pio 169gr odjednom na dan......Sta mislite?

Kontam da ce mi biti bolje ako pijem po pola dozera,jer bi mi trajao bar jos mjesec i po,a kreatin ce mi trajani skoro 2 mjeseca. Takodje,koliko da uzimam kreatina...po jednu i po supenu kasicicu?? I da li da uzimam pola sata prije treninga,ili neposredno prije treninga?
Unapred hvala na odgovorima :) Pozdrav
« Poslednja izmena: Jun 20, 2014, 01:56:04 posle podne od strane Mikura » Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #44 poslato: Jun 19, 2014, 05:32:18 pre podne »

Ok,narucicu taj. A koliko vidim vecina proizvoda je par KM jeftinija kad kupujes u Srbiji nego BiH :D
Mada narucicu ovaj u Bosni..:) Javim se kad stigne ..
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #43 poslato: Jun 18, 2014, 09:29:48 posle podne »

Htedoh taj da ti preporučim kao najbolju opciju, ali nisam znao koliko para imaš za kupovinu. Odlično će ti ispasti kad već imaš da podeliš sa drugarom, dobijete po pola kilograma za 1.200 din. Možeš ga uzimati tako kako si rekao.
Sačuvana
Mikura
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 185

« Odgovor #42 poslato: Jun 18, 2014, 09:15:25 posle podne »

http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/SN103-Creatine-Monohydrate-100-pure.html

Moze li ovaj...planiramo ja i drugar da ga zajedno kupimo i podijelimo. Sta mislis?

I koliko puta dnevno da ga uzimam..mislio sam prije treninga,i posle zajedno sa gejnerom..?? Jel to ok?=
Sačuvana
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 14 upita.