TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 01:49:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin-pitanja  (Pročitano 42937 puta)
KreaMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #114 poslato: Januar 07, 2017, 04:58:48 posle podne »

Onaj od pre dve godine?Mislim da je isto sve ok a uvecan bilirubin..I moji brat i sestra imaju povecane bilirubine..rodjeni brat i sestra...
Evo sad treba da.popijem krea, ovaj, samo malo toplija da bude misllim da odmah sa cesme pustim topl mlaku vodu??
« Poslednja izmena: Januar 07, 2017, 05:01:47 posle podne od strane KreaMan » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #113 poslato: Januar 07, 2017, 04:10:44 posle podne »

Može pomoći...ali gledaj da ne bude "čaj od kreatina"( "ključala voda" i sl.)  ;)

Srećan i tebi Božić...sve najbolje...

A kakav je bio prethodni lab. nalaz?
« Poslednja izmena: Januar 07, 2017, 04:12:16 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
KreaMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #112 poslato: Januar 07, 2017, 03:47:24 posle podne »

Hm, a da .odmah natocim toplu vodu??
Btw Srecan Bozic
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #111 poslato: Januar 07, 2017, 03:45:13 posle podne »

Predlažem da otvoriš svoju temu u delu Foruma o ishrani gde možemo detaljnije o planu ishrane...

Hm, moram priznati da je bilo "primera" da su se korisnici kreatina iskusili sličan problem, pa i proliv...

Činjenica je da se kreatin slabo "rastvara" na niskim temperaturama i ovo može da stvori problem u apsorbciji kreatina. Kada se nerastvoren kreatin naĂ°e u probavnom traktu, naš organizam vuče vodu iz digestivnog trakta da bi rastvorio kreatin i to stvara odreĂ°ene probleme. Ukoliko organizam povuče vodu u tanko crevo, taj višak može da stvori probleme u probavi - gasove, nadutost i izazove dijareju( proliv)...

Dakle, u ovim zimskim danima, danima "ledene vode" to može biti problem...nek voda za "šejk" odstoji malo na sobnoj temperaturi da se "zagreje"...a pažnju obratiti i na dovoljnu količinu vode za rastvaranje...

Nema temprerature, proliva, grčeva?

A nastanku gasova doprinose i drugi faktori poput načina ishrane, odabira namirnica, njihove količine i sl., malo na tu temu... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/tabu-teme-podrigivanje-nadimanje-i-gasovi
Sačuvana
KreaMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #110 poslato: Januar 07, 2017, 01:04:49 posle podne »

Alkohol nikako i nikad..Spavanje od 21:30-22:00 do 6:00-7:15...Tako uglavnom.Ishrana okej.. Kako moze, sto vise mogu ja se hranim zdravo, neki obrok i ne bude kako treba zbg zacina itd..Kad majka spremi haha..Hleb ne jedem, ponekad sama majka umesi integralni sa vrlo.malo soli pa tako jedem i to je to..
Sačuvana
KreaMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #109 poslato: Januar 07, 2017, 12:55:23 posle podne »

Hvala..Pa nemam nikakvih zdravstvenih problema, roditelji tako na svakih god dana preglede traze da radimo...
Sad imam problem jedno ned ddana pre konzumiranja kreatina krenuli su gasovi, mada prestali ssu..Sada od kad konzumiram kreatin opet su tu i nastupaju..Veoma neprijatnoo.Neki savet mzd?Virus?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #108 poslato: Januar 06, 2017, 12:02:33 posle podne »

Btw, raĂ°en možda UZ abdomena? Kakva je ishrana? Konzumacija alkhola? Spavaš dovoljno? Treniraš još nešto? A nalaz urina? Sve ok?

Neki raniji nalaz? Krvna slika? Anemija? Piješ neke lekove? Možda žuta prebojenost kože i slukoža...bol pod desnim rebarnim lukom, muka, gaĂ°enje, povraćanje, gubitak apetita, nadimanje, proliv ili zatvor...pa je raĂ°ena ova lab. analiza? Poseta lekaru specijalisti gastroeneterologu?

Što se tiče posnosti i posta - kažu da Bog više gleda u našu dušu, nego li u naš tanjir. Suzdrži se od "grešnih misli i dela", budi vernik delima, ne rečima i slepim poštovanjem običaja...nećeš u pakao zbog kreatina, ne brini  ;)
« Poslednja izmena: Januar 06, 2017, 12:12:12 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
KreaMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #107 poslato: Januar 06, 2017, 08:45:19 pre podne »

Dr Slavisa, glupo pitanje, smem li kreatin danas kada se posti?Glupo ali da budem siguran
Sačuvana
KreaMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #106 poslato: Januar 04, 2017, 10:12:27 pre podne »

Merica je 3.5g i ima malo preko tkd je to negde 4g tako nesto.. Nasao sam neke krvne slike od jula odnosnu neku..
Alt 14
Ast 25
Crp 0.80
Ggt 14
Cki 123
Ldi 225
Krea 82
Urea 6.3
LDL 2.35
Hdl 1.25
Hol 3.89
Tg 0.64
Glu 4.90
Jedino sto nije kako treba jeste tbil i dbil
Tbil 33.1
Dbil 5.2
« Poslednja izmena: Januar 04, 2017, 10:15:52 pre podne od strane KreaMan » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #105 poslato: Januar 04, 2017, 09:54:31 pre podne »

Da zajedno razmuti...a kako proceniš da li si dodao baš 4 gr kreatina? Od oka?

Samo ću reći ne preteruj sa dekstrozom...
Sačuvana
KreaMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #104 poslato: Januar 04, 2017, 08:26:18 pre podne »

I da li ja 4g kreatina i  15gr dekstroze mutim zajedno?u istom sejkeru, pomesam ih??Tako sam do sada
Sačuvana
KreaMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #103 poslato: Januar 04, 2017, 08:25:16 pre podne »

Visok 177, 71kg
Sačuvana
KreaMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #102 poslato: Januar 04, 2017, 08:23:18 pre podne »

Nisam skoro radio te nalaze.Ovako, ja sam uzimao 3,5-4g krreatina sa najvise 2 supene kasike dekstroze..A sada pre dorucka sam uzeo sqmo sa jednom kasikom oko 25g, jel to remeti nesto kod efekta kreatina??
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #101 poslato: Januar 04, 2017, 12:59:55 pre podne »

A koliko dugo vežbaš?

Koliko si visok, težak?

Radio si skorije( poslednjih 3-6 meseci) lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, urea, kreatinin, enzimi jetre - AST, ALT, ukupni bilirubin, direktni bilirubin...rutinski pregled urina)? Pratiš možda vrednost krvnog pritiska? Ekg u miru? Sve ok na redovnim sistematskim pregledima? "Kriva kičma"?

Zašto baš kreatin? Šta očekuješ od istog?

Ukratko...

"Faza punjenja je tema za debate na internetu i meĂ°u trenerima i stručnjacima za suplementaciju. Istraživanja su pokazala da se ista zasićenost kreatinom u mišićima postiže sa i bez faze punjenja, mereno u periodu od 4 do 8 nedelja( obično 3-5 gr pre i posle treninga). Ipak, faza punjenja puni rezerve mišića kreatinom mnogo brže u tih prvih nedelju dana. Na taj način rezultati suplementacije kreatinom su mnogo očigledniji za mnogo kraći vremenski period. Faza punjenja treba da traje izmeĂ°u 5 i 7 dana u kojima treba uzimati oko 0.3 gr kreatina po kilogramu telesne mase."

Obično većina "radi" fazu punjenja - 4 x 3-5 gr kreatina dnevno...( uzimati "na prazan želudac")...

U fazi održavanja, uzimati po 3-5 gr pre i posle treninga...

Dekstrozu "dodati" kod uzimanja ujutru-pre doručka i posle treninga( faza punjenja), kod faze održanja samo posle treninga...na 5 gr kreatina oko 15-30 gr dekstroze( 15 gr - "odokativno" - 1 "ravna" supena kašika...)

Što se tiče rastvaranja - sa običnom vodom, po gramu kreatina - dodati oko 75 ml vode...

Što se tiče dužine uzimanja moja preporuka bi bila 6-8 nedelja sa 2-4 nedelje pauze izmeĂ°u uzimanja...

Ne bi trebalo zaboraviti da "na početku priče" suplementacija kreatinom nije prioritet - već dobro formulisan plan treninga i sreĂ°ena ishrana prilagoĂ°ena cilju...kreatin može da sačeka  ;)

Savladajmo osnove...  ;)
« Poslednja izmena: Januar 04, 2017, 01:01:45 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
KreaMan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #100 poslato: Januar 03, 2017, 08:56:37 posle podne »

Pozdrav ljudi znam da je tema neaktivna ali molim vas da mi odgovorite
Pijem kreatin, tacnije danas sam poceo, kreatin monohydrat, odnosno obican kako neki kazu..
Sada imam problem, imam 15 godina, i pijem 3x 3,5 grama dnevno, faza punjenja..S tim da imam 15 godina i zdrave bubrege, zelim malo info o tome..Da mi neko preporuci kako da pijem..Inace pijem sa 25-35gr dekstroze, mix..Molim odg hvala
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 13 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 17 upita.