TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 09:47:10 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: suplementi  (Pročitano 18517 puta)
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #52 poslato: Januar 12, 2016, 10:51:34 pre podne »

Ne, pitao sam ovako...da li bi pre kupio istu stvar u kapsulama ili u prahu..??
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #51 poslato: Januar 12, 2016, 10:48:08 pre podne »

Taj u prahu je već popijen još taj u kapsulama da oduvam i onda kupujem u prahu bcaa

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #50 poslato: Januar 12, 2016, 10:41:49 pre podne »

Obnovljene zalihe



Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока



Da li ces pre popiti 10 kapsula bcaa ili 10 grama bcaa iz praha..??
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #49 poslato: Januar 12, 2016, 10:19:07 pre podne »

Auuu  :)
Kakav ti je plan za program suplementacije?
Kakva ti je ishrana?
Koji su ti ciljevi u treningu?
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #48 poslato: Januar 10, 2016, 03:50:31 posle podne »

Obnovljene zalihe



Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #47 poslato: Avgust 11, 2015, 03:41:08 posle podne »

Protein možeš uvek da koristiš bez obzira da li radiš na masi ili definiciji, jednu ili više merica u toku dana u zavisnosti od tvojih finansijskih mogućnosti.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #46 poslato: Avgust 11, 2015, 12:44:02 posle podne »

Slave cini mi se da si mi jedino od sulemenata preporucio da bih mogo da koristim "Power protein"to  je ona mesavina e sad dali mogu da koristim tu suplementaciju jer ko sto rekosmo pokusavam da smrsam znaci da pored korekcije ishrane kardio treninga i treninga u teretani dali mogu da koristim pomenutu sulementaciju i ako mogu kazi mi koliko puta dnevno i koliko grama power proteina,imam 103kg

Kao sto stalno ponavljam vecina dijeta se bazira na manipulacijama u unosu hidrata, dok unos proteina i (zdravih masti) mora da bude na dovoljnom nivou...

Dakle, power protein mozes slobodno koristiti...on pripada kategoriji proteinskih mešavina koje sadrže više vrsta proteina čime se postiže efekat produženog delovanja, tj. dobijas mix kompletnih proteina brze i produzene apsorpcije( sadrze sve esencijalne amino kiseline). Klasičan whey protein je najpogodniji izvor za uzimanje nakon treninga i u jutarnjem periodu kada je telu potrebno da se hitno nadoknade amino kiseline, ali izmeĂ°u obroka je pametno da se ova apsorpcija malo odloži i da amino kiseline postepeno pristužu u krv hraneći tako naše mišiće u dužem periodu.

Cak se moze koristiti i kao zamena obroka u kombinaciji sa npr. jezgrastim plodovima...

Moja preporuka ce se odnositi samo na period uzimanja posle treninga, dok sav ostali dnevni unos baziras na proteinima visoke bioloske vrednosti iz ishrane...

Dakle, 1-2 merice dnevno...a sve uklapas u ciljani unos proteina...
« Poslednja izmena: Avgust 11, 2015, 12:47:09 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
dack
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #45 poslato: Avgust 11, 2015, 12:21:53 posle podne »

Slave cini mi se da si mi jedino od sulemenata preporucio da bih mogo da koristim "Power protein"to  je ona mesavina e sad dali mogu da koristim tu suplementaciju jer ko sto rekosmo pokusavam da smrsam znaci da pored korekcije ishrane kardio treninga i treninga u teretani dali mogu da koristim pomenutu sulementaciju i ako mogu kazi mi koliko puta dnevno i koliko grama power proteina,imam 103kg
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #44 poslato: Jul 19, 2015, 07:01:33 posle podne »

Mislim da tebi još uvek nije bio potreban ST, da si malo požurio sa njim. Ako ga uzmeš kasno zbog kofeina i ostalih psihostimulansa u njemu bice ti teže da zaspiš, zato je bolje da ti trening ne bude kasno uveče.

Pa znas kako, i ja mislim da sam pozurio ali sta cu, takav sam, sve volim odjednom i to mi je mana, valjda nece skoditi.
Trening radim oko 6-7 tako uvek, i nadam se da nije to mnogo kasno s obzirom da lezem oko 1-2

Bez uvrede, ali čini mi se da olako shvataš neke stvari vezane za razumnu i svrsishodnu upotrebu sulementacije...dakle, prvo moraš znati šta su ti prioriteti...TRENING I KOREKCIJA ISHRANE...a suplementi su ipak samo "final touch"...stekni malo "redovnog staža" u teretani, savladaj osnove, a o tome koji je NO-reaktor bolji...ćemo sa vremenom...kada bude realne potrebe za tim...

Kao što ti je Dušan skrenuo pažnju, neki od sastojaka ovih suplemenata nisu za potcenjivanje, vezano za moguće reakcije preosetljivosti pri doziranju istih...oprezno, jer nekada možeš sebi naneti više štete nego li koristi...

U redu, hvala, koja je tvoja preporuka za koriscenje trenutno ST? Doziranje na moju visinu i tezinu(198cm i 95kg) ?

Prvih nekoliko treninga kreni sa polovinom preporučene doze( oko 10 gr), čisto da bi utvrdio "toleranciju" na "sastojke"...ako ne bude bilo problema, 1 merica( 20 gr) 30 min pre treninga je "dovoljno-dobar" izbor...u danima odmora od treninga -  "reaktora bez"...inače, da ne bi "hranili toleranciju" na "željene efekte" NO-reaktora, smatra se da je najsvrsishodnije koristiti samo pre "težih treninga"...ako se ne varam na pakovanju stoji i preporuka za "1-2 merice dnevno"?

Na "reaktore" gledam kao na najmoćnije predtrening "stimulanse"...ako kao početnik treba da posegneš za suplementima koji predstavljaju sam "vrh moći", šta ostaje u "repertoaru" za kasniji period?!

Jedna od "negativnih strana" brzopletog odlučivanja o upotrebi suplemenata je faktor psihičke zavisnost od tog tzv. "kick-efekta"...tako da na kraju doĂ°emo u zonu da nas nijedan "reaktor" ma kako moćan bio "ne radi"...i eto začaranog kruga...

Zato većina nas preporučuje blaže predtrening stimulanse tipa power-force( kofein i taurin)...ili ekstrakt guarane...( naravno bez ekstremnog doziranja)...

Po pitanju dužine korišćenja ST moja preporuka bi bila da to ne bude duže od 20 dana...sa "pauzom izmeĂ°u ciklusa uzimanja" od oko 14 dana...



Dogovoreno druze :)
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #43 poslato: Jul 19, 2015, 06:59:49 posle podne »

Vlado,zaista odlična visina! Koliko imaš godina? Ja imam 16 godina i 178 cm,voleo bih da doguram do nekih 190 cm...  :D

Vladimir mi je pravo ime, Petrovic prezime, inace imam 21 godinu i trenirao sam pre toga odbojku i Zvezid pa sam i narastao toliko, a i imam genetiku i sa majcine i sa oceve strane retko ko je imao ispod 190, brat od tetke je 211cm.. :)
Samo polako, muskarac se razvija od 26 godine, tako da malo sportova sa istezanjem i skakanjem ti nije na odmet, kosarka sa drustvom ili odbojka ovako, ili kad radis zgibove malko stoji na sipci, cisto da se rastegnes, i tako stalno, pomocice ti :)

Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #42 poslato: Jul 19, 2015, 02:18:44 posle podne »

Mislim da tebi još uvek nije bio potreban ST, da si malo požurio sa njim. Ako ga uzmeš kasno zbog kofeina i ostalih psihostimulansa u njemu bice ti teže da zaspiš, zato je bolje da ti trening ne bude kasno uveče.

Pa znas kako, i ja mislim da sam pozurio ali sta cu, takav sam, sve volim odjednom i to mi je mana, valjda nece skoditi.
Trening radim oko 6-7 tako uvek, i nadam se da nije to mnogo kasno s obzirom da lezem oko 1-2

Bez uvrede, ali čini mi se da olako shvataš neke stvari vezane za razumnu i svrsishodnu upotrebu sulementacije...dakle, prvo moraš znati šta su ti prioriteti...TRENING I KOREKCIJA ISHRANE...a suplementi su ipak samo "final touch"...stekni malo "redovnog staža" u teretani, savladaj osnove, a o tome koji je NO-reaktor bolji...ćemo sa vremenom...kada bude realne potrebe za tim...

Kao što ti je Dušan skrenuo pažnju, neki od sastojaka ovih suplemenata nisu za potcenjivanje, vezano za moguće reakcije preosetljivosti pri doziranju istih...oprezno, jer nekada možeš sebi naneti više štete nego li koristi...

U redu, hvala, koja je tvoja preporuka za koriscenje trenutno ST? Doziranje na moju visinu i tezinu(198cm i 95kg) ?

Prvih nekoliko treninga kreni sa polovinom preporučene doze( oko 10 gr), čisto da bi utvrdio "toleranciju" na "sastojke"...ako ne bude bilo problema, 1 merica( 20 gr) 30 min pre treninga je "dovoljno-dobar" izbor...u danima odmora od treninga -  "reaktora bez"...inače, da ne bi "hranili toleranciju" na "željene efekte" NO-reaktora, smatra se da je najsvrsishodnije koristiti samo pre "težih treninga"...ako se ne varam na pakovanju stoji i preporuka za "1-2 merice dnevno"?

Na "reaktore" gledam kao na najmoćnije predtrening "stimulanse"...ako kao početnik treba da posegneš za suplementima koji predstavljaju sam "vrh moći", šta ostaje u "repertoaru" za kasniji period?!

Jedna od "negativnih strana" brzopletog odlučivanja o upotrebi suplemenata je faktor psihičke zavisnost od tog tzv. "kick-efekta"...tako da na kraju doĂ°emo u zonu da nas nijedan "reaktor" ma kako moćan bio "ne radi"...i eto začaranog kruga...

Zato većina nas preporučuje blaže predtrening stimulanse tipa power-force( kofein i taurin)...ili ekstrakt guarane...( naravno bez ekstremnog doziranja)...

Po pitanju dužine korišćenja ST moja preporuka bi bila da to ne bude duže od 20 dana...sa "pauzom izmeĂ°u ciklusa uzimanja" od oko 14 dana...

« Poslednja izmena: Jul 19, 2015, 02:21:31 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #41 poslato: Jul 19, 2015, 09:51:09 pre podne »

VladPet,pardon.
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #40 poslato: Jul 19, 2015, 09:50:46 pre podne »

Vlado,zaista odlična visina! Koliko imaš godina? Ja imam 16 godina i 178 cm,voleo bih da doguram do nekih 190 cm...  :D
Sačuvana
Vegeta
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #39 poslato: Jul 19, 2015, 09:43:17 pre podne »

Mislim da tebi još uvek nije bio potreban ST, da si malo požurio sa njim. Ako ga uzmeš kasno zbog kofeina i ostalih psihostimulansa u njemu bice ti teže da zaspiš, zato je bolje da ti trening ne bude kasno uveče.

Pa znas kako, i ja mislim da sam pozurio ali sta cu, takav sam, sve volim odjednom i to mi je mana, valjda nece skoditi.
Trening radim oko 6-7 tako uvek, i nadam se da nije to mnogo kasno s obzirom da lezem oko 1-2

Bez uvrede, ali čini mi se da olako shvataš neke stvari vezane za razumnu i svrsishodnu upotrebu sulementacije...dakle, prvo moraš znati šta su ti prioriteti...TRENING I KOREKCIJA ISHRANE...a suplementi su ipak samo "final touch"...stekni malo "redovnog staža" u teretani, savladaj osnove, a o tome koji je NO-reaktor bolji...ćemo sa vremenom...kada bude realne potrebe za tim...

Kao što ti je Dušan skrenuo pažnju, neki od sastojaka ovih suplemenata nisu za potcenjivanje, vezano za moguće reakcije preosetljivosti pri doziranju istih...oprezno, jer nekada možeš sebi naneti više štete nego li koristi...

U redu, hvala, koja je tvoja preporuka za koriscenje trenutno ST? Doziranje na moju visinu i tezinu(198cm i 95kg) ?
Sačuvana
Mind is everything!
If you dont believe that you can do something, then you cant!
Its almost like you have to save your own life..
Because nobodys gonna be able to save it for you,
so we have to do what we have to do,
no matter what it is!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #38 poslato: Jul 18, 2015, 10:00:17 posle podne »

Mislim da tebi još uvek nije bio potreban ST, da si malo požurio sa njim. Ako ga uzmeš kasno zbog kofeina i ostalih psihostimulansa u njemu bice ti teže da zaspiš, zato je bolje da ti trening ne bude kasno uveče.

Pa znas kako, i ja mislim da sam pozurio ali sta cu, takav sam, sve volim odjednom i to mi je mana, valjda nece skoditi.
Trening radim oko 6-7 tako uvek, i nadam se da nije to mnogo kasno s obzirom da lezem oko 1-2

Bez uvrede, ali čini mi se da olako shvataš neke stvari vezane za razumnu i svrsishodnu upotrebu sulementacije...dakle, prvo moraš znati šta su ti prioriteti...TRENING I KOREKCIJA ISHRANE...a suplementi su ipak samo "final touch"...stekni malo "redovnog staža" u teretani, savladaj osnove, a o tome koji je NO-reaktor bolji...ćemo sa vremenom...kada bude realne potrebe za tim...

Kao što ti je Dušan skrenuo pažnju, neki od sastojaka ovih suplemenata nisu za potcenjivanje, vezano za moguće reakcije preosetljivosti pri doziranju istih...oprezno, jer nekada možeš sebi naneti više štete nego li koristi...
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 19 upita.