TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:04:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 14 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Celodnevna ishrana  (Pročitano 49650 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #180 poslato: Februar 02, 2016, 11:00:35 posle podne »

Neznam da li je pametno ali ove nedelje planiram da budem bez hidrata samo proteini i masti. Hoću da vidim koliko može da se skine.

Samo ću dodati...ako već želiš keto dijetu, i vidljive rezultate, bolje neka traje bar 4 nedelje, ovako je samo uzaludno eksperimentisanje...  ;)

A šta je sa vlaknastim povrćem?
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #179 poslato: Februar 02, 2016, 06:24:14 posle podne »

Izgubices ti dosta vode i nesto masti, ali kada opet uneses uh popunice se glikogen i vratices to.

Zasto bi tako radio samo nedelju dana?
Sačuvana
bbahtijarevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #178 poslato: Februar 02, 2016, 06:09:33 posle podne »

Neznam da li je pametno ali ove nedelje planiram da budem bez hidrata samo proteini i masti. Hoću da vidim koliko može da se skine.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #177 poslato: Januar 31, 2016, 07:54:19 posle podne »

Kao što je Katler implicirao...kakav je sastav tih pljeskavica? Mleveno meso...ili možda kupovno roštilj meso, prepuno raznih mesnih otpadaka, soje, aditiva...i sl.?
« Poslednja izmena: Januar 31, 2016, 08:03:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
bbahtijarevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #176 poslato: Januar 31, 2016, 06:59:48 posle podne »

Kupio sam extra gril tiganj metalac. Šta mislite o belom grilovanom mesu i pljeskavicama.  A grilujem i povrće stvarno je super.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #175 poslato: Januar 17, 2016, 04:50:35 pre podne »

U globalu deluje ok...

Ovo šta žena skuva...eh,ipak se mora znati koje "glava porodice", pa bi žena i tako trebalo da kuva, zar ne?  ;)

Sve u svemu manje izvora prostih hidrata, više svežeg vlaknastog povrća...nemoj ovo maslinovo ulje( pretpostavljam extra virgin) na prazan želudac, bolje ga dodaj uz salatu od svežeg povrća...

Jezgraste plodove isto tako ubacuj uz obroke...( proteini + zdrave masti)...

Pažljivije sa hidratima...pogotovu u danu sa niskim unosom...

I opet preporuka da bi obrok pre počnika trebalo da bude "carb free"...( pogotovu u fazi skidanja masnih naslaga)

Bolja organizacija može pomoći...
« Poslednja izmena: Januar 17, 2016, 04:57:26 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
bbahtijarevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #174 poslato: Januar 16, 2016, 12:28:22 posle podne »

6 h. 7 belanca,1celo jaje 100g integ. pirinač
10 h. 200g belog sa nekim povrćem
13 h. 200 g belog i jednu zelenu salatu ili papriku
16 h. Šta žena skuva ...pasulj, boranija, musaka sa salatom
20 h. trening
22  h. Merica power proteina pa za pola sata 200g belog ili jedna pečena skuša sa 100 ovsenih sa kašikom tog džema i jednu kašiku kikiriki putera.
Kasno je posle da čekam vreme da proĂ°e da bi uzeo ela sir.
čim ustanem jednu supenu kašiku maslinovog i izmeĂ°u obroka po neko voće i u toku dana I 100 g oraha ili kikiriki posle obroka  ne odjednom.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #173 poslato: Januar 15, 2016, 09:36:13 posle podne »

@ bbahtijarevic

Poštovani, ajmo po obrocima, koliko obroka imate?

Kako vam izgleda prvi obrok? Navedite namirnice koje imate u ovom obroku, kao i količinu( gramažu )istih...i tako uraditi sa svim obrocima...na taj način ćemo imati bolji pregled...

Vezano za džem od šljiva bez šećera...hm, ne bi trebalo zaboraviti da i same šljive imaju "šećera"...elem, zreliji plodovi sadrže i velike količine šećera...

Btw...a kako pripremate taj džem od šljiva bez šećera? Dodate li i malo jabuka? Moja devojka je to uspešno uklopila...na 1 kg šljiva doda oko 100 gr sitno seckane ili rendane jabuke...ipak jabuke sadrže pektin koji će zgusnuti džem od šljiva i dati mu kremastu strukturu.  :D

Dakle, nisam nikako za ovaj džem u obroku pred počnak, ipak bi on trebalo da bude "carb free"...

Ne jedete pre počinak, tj, odmah posle treninga legnete da spavate...???


Sada pred spavanje nejedem jer vežbam od 20 h do 21 i 30  


Loša odluka...zato i imate te noćne napade gladi  ;)
« Poslednja izmena: Januar 15, 2016, 09:55:00 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
bbahtijarevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #172 poslato: Januar 15, 2016, 03:42:10 posle podne »

Posle treninga power protein pa za sat vremena 200g. belog a kad su dani sa uglj. PO 100 G RECIMO OVSENIH,INTEGRALNI PIRINAČ ili palačinke od ovsenih sa džemom od šljiva koji sam kuvam bez šećera . Takve palačinke vrlo često jedem da ne grešim možda tu. Pred spavanje sam klopao pola ela sira sa malo mleka i kašikom istog džema. Sada pred spavanje nejedem jer vežbam od 20 h do 21 i 30  Kada sam napisao 300g i 200 g mislio sam na žitarice.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #171 poslato: Januar 15, 2016, 02:12:56 posle podne »

@ bbahtijarevic

Mislim lepo je to sto si podelio sa nama neke stvari detaljno, ali bar meni nepregledno...koliko je to sve u skladu sa nekim smernicama koje smo dali...?

Mozes li to malo bolje po obrocima da prikazes...kako ti izgleda PWM?

Dan sa niskim unosom hidrata je 200 gr hidrata, a dan sa viskom unosom 300? Hm...

Ustajes nocu da jedes? Hm, nocni napadi gladi? Malo preteras sa unosom hidrata...e pa druze, to "malo ali" nam uvek srecu kvari...

Kako ti izgleda obrok pred pocinak?

P.S. A malo HIIT?
« Poslednja izmena: Januar 15, 2016, 02:23:11 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
bbahtijarevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #170 poslato: Januar 15, 2016, 01:03:28 posle podne »

Moje rotacije danima sa 0%  200 g. proteina u 5 obroka jaja i belo meso nekad i skuša i ponekad konzerva ribe isceĂ°ena  plus merica power proteina , povrće vlaknasto oko 200 g . neznam koliko je to vlakna po u gramima. masti recimo dve supene kašike maslinovog ulja,100 g oraščastih nekad orasi nekad kikiriki. Visok unos i nizak unos isto to sa jednim obrokom manje  plus ugljeni hidrati 300g i 200 g. Treniram teretanu ponedeljak , sreda i petak a utorak , četvrtak i subotu kik box i judo čisto rekreativno to je u najkraćim crtama. Kad se neosećam dobro ili sam umoran preskočim trening. Kad unosim hidrate nekad malo preteram jer ustajem noću i to mi je veliki minus. Ne težim ka savršenstvu ali mi skidanje masnih naslaga sporo ide . Rotacije sam počeo pre dve nedelje pa videćemo. Težak sam 97 a visok 178.
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #169 poslato: Januar 15, 2016, 12:10:19 posle podne »

ok :)
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #168 poslato: Januar 15, 2016, 12:00:41 posle podne »

Pa ako tako želiš onda možeš :)
Mada, ako imaš novca onda kupi Casein, sporo-razgraĂ°ujući protein. Mleko i sirevi se sami po sebi sporije razlažu i duže hrane mišiće.

Moj predlog za večeru ti je 750ml mleka i šaka oraha, lešnika, badema ili nekog drugog "zrnevlja" ili posni sir i isto to zrnevlje :)

Nema potrebe da svuge guraš Whey, dosta ti je da ga popiješ samo posle treninga a da ostale proteine crpiš iz čvrstih obroka i kvalitetnih izvora, kad ne stigneš neki obrok da spremiš onda whey rokneš sa nečim ali recimo, po meni, nema potrebe da uneseš više od 50-60g proteina na dan iz praška, brzo projuri kroz krvotok, brže nego čvrsta hrana  :)
« Poslednja izmena: Januar 15, 2016, 12:03:24 posle podne od strane boky95 » Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #167 poslato: Januar 15, 2016, 11:55:39 pre podne »

Pa kako mešati whey sa vodom?? Ja ga uvek roknem sa mlekom

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока



Posle treninga isključivo sa vodom pij whey, sa mlekom se sporije apsorbuje.
A uvece sa mlekom onda predpostavljam?
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #166 poslato: Januar 15, 2016, 11:53:51 pre podne »

Pa kako mešati whey sa vodom?? Ja ga uvek roknem sa mlekom

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока



Posle treninga isključivo sa vodom pij whey, sa mlekom se sporije apsorbuje.
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 14 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 19 upita.