TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397374 Teme od strane 25023 Članovi Poslednji član: CasieMagra

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 27, 2024, 12:43:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 443 444 [445] 446 447 ... 497 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vas poslednji obrok  (Pročitano 632891 puta)
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #791 poslato: Septembar 10, 2015, 02:13:18 posle podne »

-200g pilećeg belog

-175g sardine(neka Ruska uvozna, ekstra je)

-1 ogromni krastavac

Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
Cicaa
Gost
« Odgovor #790 poslato: Septembar 09, 2015, 10:20:43 posle podne »

Pola elle i saka kikirikija.
Isto :D
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #789 poslato: Septembar 09, 2015, 09:37:45 posle podne »

Pola elle i saka kikirikija.
Sačuvana
Cicaa
Gost
« Odgovor #788 poslato: Septembar 07, 2015, 09:29:39 posle podne »

Zapravo mislim da uopste nema efekta, takve su bolje palacinke i dobro je osvetljenje bilo :D Mozda gresim, ali mislim da nema
Sačuvana
Gym Hater
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 641


« Odgovor #787 poslato: Septembar 07, 2015, 06:08:28 posle podne »

Instagram dodaci sve bolji i bolji sto kaze koleginica :)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #786 poslato: Septembar 07, 2015, 03:16:48 posle podne »

Bas lepo izgleda... jesi li koristila neke filtere kod slikanja ili je tako ispalo?
Sačuvana
Cicaa
Gost
« Odgovor #785 poslato: Septembar 07, 2015, 02:56:32 posle podne »

Heljdine palacinke, jaja, paradajz
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #784 poslato: Septembar 07, 2015, 02:20:24 posle podne »



200g oslica, zlatna mesavina, 6rice cakes, lukac.
« Poslednja izmena: Septembar 07, 2015, 02:52:29 posle podne od strane Cvetko » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9516


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #783 poslato: Septembar 07, 2015, 01:31:44 pre podne »

@ Ragnaroksu27

Lepo je videti sagovarnika sa realnim znanjem, ali da ipak neke "polemike" ostavimo za druge, nove, odvojene teme...btw, kao da ne pričam sa istim čovekom na "početku pojavljivanja" na Forumu i sada...verovatno je to i razlog brisanja nekih ranijih postova sa malo "neuobičajenim pitanjima" koje ne priliče "sadašnjem stanju"...ili se varam?

Delovi pomenutog teksta imaju sličnosti, ali je namera autora jasna, a koncept prikaza stvari jedinstven...pre bih to naveo kao izostanak navoĂ°enja referenci za tekst, što prihvatam kao osnovanu kritiku...

Sve u svemu, biti odgovoran prema svom zdravlju je prioritet svih nas...ogledalo našeg uspeha na polju "ishrane i zdravlja" su rezultati "navedenih pretraga, pregleda"...ali, nekada treba biti realan, i problem sagledati sa više aspekata...sadejstvo više faktora rizika...

Preventiva je najbolja kurativa...

« Poslednja izmena: Septembar 07, 2015, 02:43:46 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #782 poslato: Septembar 06, 2015, 11:36:36 posle podne »

Sve je to ok,kao sto rekoh uvek je individualno ali si poceo da govoris generalno i u pricu si stavio jaja.

Kad vidim jajomrzca najezim se,jer ljudi konstanto kao pokvaren aparat ponavljaju za jaja stvari koje nisu ni blizu tacnih.


Evo primera jedne individualnosti,tj dve...

Moj poznanik i ja imamo jos pre pocetka treniranja u gymu obim noge veci nego 90% muskaraca,genetski razvijen trcanjem,godinama trcanja,kao ono kad sprdaju nekog da su mu noge velike od fudbala,moguce je a istrazivanja,struka...govore drugo i to drugo je upravu,nema razvitka nogu i snage nogu od fudbala,sem u nekim retkim slucajevima koji su genetske prirode.

Nisi bio dovoljno precizan,govorio si generalno a naveo sebe kao primer...a ti i ja nismo parametri koji vaze za vecinu,a u ovom slucaju za vise od 70% zdravih ljudi.
« Poslednja izmena: Septembar 06, 2015, 11:51:27 posle podne od strane Stefan L. » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #781 poslato: Septembar 06, 2015, 10:37:58 posle podne »

@Ragnaroksu

Rezultate radio isto kao i ti,laboratorijski...pre i posle navedenog perioda.


Uvek je bilo i bice da je dosta stvari individualno i da zavisi od milion faktora...

A sto se tice mog obrazovanja,sve je samo ne tekstoteka,a tekst koji sam ti dao nema veze sa ovim forumom,vec sa sajta koji vodi nekoliko doktora nauka.

Kod 10-tak razlicitih studija,iz razlicitih izvora,trenera,doktora nauka je isti zakljucak...holesterol iz jaja ne utice na povecanje holesterola u krvi...osim u retkim situacijama tj. kod malog,veoma malog broja ljudi.

Podrazumeva se da govorimo o zdravim ljudima.

No dobro,neka te,evo ovde ima sve potrebno...

https://www.google.com/url?q=http://authoritynutrition.com/diet-cholesterol-and-lipoproteins-explained/&sa=U&ved=0CAYQFjABahUKEwjz2t7trePHAhUGOxQKHfJsBIQ&client=internal-uds-cse&usg=AFQjCNE7EwCeezfUuZ1AMGQWGMEU4LEckg

https://www.google.com/url?q=http://authoritynutrition.com/how-many-eggs-should-you-eat/&sa=U&ved=0CAoQFjADahUKEwi2xY3ZruPHAhXJn3IKHQFVBMo&client=internal-uds-cse&usg=AFQjCNEWEbbPGD02_GMF005GVjmb46p0AQ
Sačuvana
boky95
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 807


« Odgovor #780 poslato: Septembar 06, 2015, 08:03:09 posle podne »

Otisli svi rice cakes?

Zasluzeno!

Brate, rastajao sam se od života sinoć, mučnina, bolovi i sve me stiglo i onda jutros lešenje palo za sve pare, ali i dalje nisam nešto dobar...
Sačuvana
Registruj se na Limundo preko ovog linka da i ja zaradim neku kintu:
www.limundo.com/ref/Magnum953
pocetnik619
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186

« Odgovor #779 poslato: Septembar 06, 2015, 07:32:21 posle podne »

Radio sam za skolu pre godinu dana, bilo super sve, mozda uskoro odradim opet.

A ko zna kakav bi holesterol bio da se hranis kao prosecna osoba?
Pazi, ti si i dosta mlad. Ti bi i trebalo dosta da tolerišeš povećan unos holesterola. Ali opet žučna kesa je i te kako osetljiva kod mlaĂ°ih. Manje kamenja, više upala. Baš zbog bolje eliminacije ali i drugih faktora. Kod stariji suprotno.

Da se hranim kao većina, ne bih unosio više od 80g proteina, pa samim tim olakšavajuća okolnost oko unosa holesterola. Mada moja hrana nije mnogo drugačija od vaše. Samo bez žumanaca i iznutrica.
Mleko umereno, piletina, riba, posniji sirevi, belanca, raž hleb, ponekad pirinač ili ovas za promenu. Bust protein ova dva meseca uz ta žumanca i džigerice je whey protein 2-3 pune doze. Ranije samo kao pwm nekih 15-20g. Salate ko salate, voće umereno itd. Ništa drugačije nego vi.
Ja unosim bas dosta proteina ,da li moze da mi skodi ako predje preko 2.5g/kg?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17005


« Odgovor #778 poslato: Septembar 06, 2015, 07:19:45 posle podne »

1kg pomfrita :D
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #777 poslato: Septembar 06, 2015, 07:18:33 posle podne »

@Ranga Totalno si u pravu.Koji su efekti odredjene hrane spolja mozemo zakljuciti i okom ali sta se desava unutra samo labaratorijskim analizama.Ja sam konkretno radio pre vise od pola godine brdo pregleda medju kojima i kompletnu krvnu sliku i nije mi pokazala uveceanje holesterola , triglicireda i sl.Secer mi je bio blizu gornje granice ali kako jedem pleh torti i kolaca prilicno cesto kapiram od cega je.Kad sam par dana odmorio od slatkog vratilo se na normalu.Inace jedem sve i svasta a jaja konkretno su mi na svakodnevnom meniju i nisam nikada u zivotu odvajo zumance.E sad kao sto si i sam rekao zavisi od coveka do coveka ko kako reaguje.Inace planiram da se malo distanciram od PL treninga i posvetim se malo ozbiljnije kvalitetnoj ishrani i drugacijem treningu.Plan mi je da odradim neke analize da vidim trenutne vrednosti pa recimo za 3 meseca i to uporedim..Razne literature propagiraju razne stvari,razni lobiji lobiraju ali ipak najvise verujem nekako samom sebi i kad odradim analize i uporedim za predjasnjim stanjem...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Stranice: 1 ... 443 444 [445] 446 447 ... 497 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 17 upita.