TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395027 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 02:08:27 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: vežbanje i ishrana  (Pročitano 25742 puta)
DZV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 92

« Odgovor #58 poslato: Oktobar 19, 2015, 02:14:17 posle podne »

Ok, probacu tako. Manje jedem nego sto sam ranije, ali onda cu jesti cesce.
Interesu je me tvoje misljenje u vezi energetskih pića, proteinskih čokoladica i ostalih energetskih dodataka tog tipa.
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2015, 02:17:13 posle podne od strane DZV » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #57 poslato: Oktobar 19, 2015, 02:11:08 posle podne »

Kako si to formulisala u duhu "zdravog rezima ishrane"...

Samo se nadam da apetit nece biti problem...  ;)

Dakle, priblizno oko TDEE( potrosnja jednaka unosu)...
Sačuvana
DZV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 92

« Odgovor #56 poslato: Oktobar 19, 2015, 02:06:18 posle podne »

Mislis da jedem istu hranu ali vise , do granice da se ne gojim?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #55 poslato: Oktobar 19, 2015, 02:02:28 posle podne »

Restart na koji sam mislio podrazumeva da bar 4 nedelje napravis "pauzu" od "dijete", dignes kalorije, ali "clean", pa da potom nastavis tamo gde si stala...

Probaj da umesto kafe i caja, prvo prezalogajis, pa onda kafa i caj...
Sačuvana
DZV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 92

« Odgovor #54 poslato: Oktobar 19, 2015, 01:40:10 posle podne »

Radim sve po preporukama. Jedan dan kardio, jedan dan opterecenje. Zagrevanje, trening, istezanje. Kad radim optercenje na kraju treninga radim kardio 10ak min.
Povecala sam proteine, jedem ribu 3-4 puta nedeljno . Posle treninga pijem power protein. Jos uvek nisam na željenom nivou sto se tice proteina. Trebalo bi jos vise. Sad unesem oko 80-90gr nekad 100g ali ne preko toga. A i UH bi trebalo malo da smanjim. Jedem manje hleba. pa nekako smanjim na 130-140, a masti standardno 30-35. Ne jedem secera. Osim meda. Vocke 2-3, ne vise. 1 bananu, 1-2 jabuke. Problem mi je onaj rani obrok pre posla. Jednostavno ne mogu. Popijem kafu i čaj i ne mogu više ništa. Nekad se nateram da pojedem galete i sir. Uglavnom pojedem samo bananu.
Ostalo je sve ok. Nemam nikakvih problema. Cak mogu reci da se odlicno osecam.
Mislila sam da uzmem ove vitamine sto mi je Monika preporucila. I omega-3 isto.
Sto se tice restarta , to mi je jednom u mesec dana rucak sa drugaricama gde pojedem neko drugo meso i popijem jedno pivo i to mi dosta restarta za mesec dana. :)
« Poslednja izmena: Oktobar 19, 2015, 01:57:31 posle podne od strane DZV » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #53 poslato: Oktobar 19, 2015, 12:54:36 posle podne »

Nema nikakve inkopatibilnosti izmedju sagorevaca masti, proteinskog suplementa, kao i nekog vitaminsko-mineralnog kompleksa...

Kako sada stojis sa unosom proteina, hidrata, masti? Izvori omega-3?

Kardio treninzi? Treninzi sa opterecenjem? Nadam se da su nase preporuke bile "delotvorne"?!

Koje si vitamine planirala da uzmes?

Zasto mislis da ti je sagorevac neophodan? Preporuka za pocetak...
http://www.pansport.rs/Sagoreva%C4%8Di-masti/L-karnitin/BI498-L-Carnitine+Chrome-Liquid.html

Inace, hormonski je sve ok? Ciklusi redovni...?

Ne zaboravi da ne mozes stalno biti "na dijeti"...mali "restart" ne bi skodio...

Detljano o svemu tome... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html
Sačuvana
DZV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 92

« Odgovor #52 poslato: Oktobar 19, 2015, 11:10:57 pre podne »

Prošlo je 6 meseci kako sam na zdravom režimu ishrane, i skinula sam 18,5 kg. U medjuvremenu sam  vadila  krv i krvna slika mi je odlična. ( kako i ne bi koliko cvekle jedem :)) Takodje su mi i ostale vrednost normalne  , trigliceridi, šećer, holesterol. Nemam nikakvih problema. U zadnjih mesec dana malo mi sporo idu kiile iako vodim računa, pišem šta jedem i vežbam. Mislila sam da li bi mogla možda da ubacim neki sagorevač masti? Nisam ga nikad koristila. Može preporuka? Ako budem uzimala neki sagorevač da li mogu da koristim i dalje power protein , pošto mi je odličan za posle treninga. I da li mogu sa tim da koristim i vitamine koje hoću da uzmem?
Inače poewr protein mi je super posle treninga, pijem ga sa vodom i ubacim malo mlevenih oraha, ovsenih i lan. I to izblendam i taman mi je odlicna vecera.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #51 poslato: Septembar 26, 2015, 11:46:52 pre podne »

Mislim simbolicni (retki, sporadicni, kolicinski ograniceni) nutritivni izleti poput hleba, maslaca i dzema ili meda su ok...ali bez krajnosti...ipak bih to svrstao u "mini kalorijske bombe"...

Najveci nutritivni greh nisu simbolicni ispadi, npr. 1 nedeljno...vec da ti ispadi postanu redovni  ;)

Vreme je glavni faktor u ovoj prici...ali ne racunaj na neko drasticno popravljanje "u pogledu misicne mase" u "slabijim zonama" u ovom periodu kal. deficita...

« Poslednja izmena: Septembar 26, 2015, 11:52:44 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
DZV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 92

« Odgovor #50 poslato: Septembar 26, 2015, 07:10:46 pre podne »

Ja puter pojedem samo kad mi se jede nesto slatko pa namazem jedno parce hleba i malo meda odgore ili domaceg dzema. pitala sam čisto radi promene .
Kupila sam Power protein i sinoc sam ga popila posle treninga. Sa vodom u blender sam dodala malo mlevenih oraha i badema i kašičicu pahuljica . Taman mi je bilo dosta umesto vecere. I vrlo je ukusan :)
Što se tiče treninga dobro napredujem, kombinujem trening kardio i trening opterećenja. Rameni deo i ruke su mi mnogo slabije od nogu tako da cu malo više morati da radim na tome.

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #49 poslato: Septembar 25, 2015, 10:12:46 posle podne »

Ultra loss ima hidrata, whey te neće puno zasititi, najbolje neka proteinska mešavina koja sadrži kazein (sporoapsorbujući protein).  Probaj Power protein (ima ga i u manjem pakovanju od 500g) Jako ukusan i dobar protein :)
Sa vodom kao što kaže Slaviša je najbolje, mada ako je zamena obroka mislim da nije strašno dodati šolju nemasnog mleka
Mleko ne volim. Ali popiću ga sa vodom.Kupiću danas Power protein. Šta mislite o nekoj drugoj vrsti putera. Npr u zdravoj hrani ima od badema, bundeve, suncokreta, na isti fazon kao i od kikirikija. Ja sam za sad jela samo od kikirikija.

Nema potrebe za krajnostima u odabiru namirnica( malo ekonomisanja nije na domet, ipak, znamo šta su na prioriteti, zar ne? )...moja preporuka oko putera( maslaca) iz prodavnica zdrave hrane ide za GHEE maslac...

Šta je to Ghee maslac( prečišćeni)?

..." izvorni Ghee " dobija se od maslaca bez soli, visokog kvaliteta, od izvorno nepasterizovanog mleka...jako popularan u Ayurvedskoj "kuhinji"...

Naravno da su kalorični kao što je Monika pomenula tako bi trebalo da ih uklapati u dnevne potrebe za mastima...

O maslacu...malo smo i o tome pisali u Tekstoteci...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolje-od-mlene-masti-maslac-puter.html
« Poslednja izmena: Septembar 25, 2015, 10:25:35 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #48 poslato: Septembar 25, 2015, 03:05:04 posle podne »

Nema problema ako ne voliš mleko, naprotiv.  Možeš probati sa sojinim ili pirinčanim mlekom, ako ti zatreba. Meni su veoma ukusni.
Ok su puteri, ali su jako jako kalorični...  tako da moraš biti umerena :)
Sačuvana
DZV
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 92

« Odgovor #47 poslato: Septembar 25, 2015, 01:23:06 posle podne »

Ultra loss ima hidrata, whey te neće puno zasititi, najbolje neka proteinska mešavina koja sadrži kazein (sporoapsorbujući protein).  Probaj Power protein (ima ga i u manjem pakovanju od 500g) Jako ukusan i dobar protein :)
Sa vodom kao što kaže Slaviša je najbolje, mada ako je zamena obroka mislim da nije strašno dodati šolju nemasnog mleka
Mleko ne volim. Ali popiću ga sa vodom.Kupiću danas Power protein. Šta mislite o nekoj drugoj vrsti putera. Npr u zdravoj hrani ima od badema, bundeve, suncokreta, na isti fazon kao i od kikirikija. Ja sam za sad jela samo od kikirikija.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #46 poslato: Septembar 24, 2015, 10:02:52 posle podne »

Po pitanju problema sa zglobovima ja sam ranije koristio http://www.pansport.rs/Zastita-zglobova/NI044-MSM-Glucosamine-Double-Strength.html :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #45 poslato: Septembar 24, 2015, 03:32:08 posle podne »

Ultra loss ima hidrata, whey te neće puno zasititi, najbolje neka proteinska mešavina koja sadrži kazein (sporoapsorbujući protein).  Probaj Power protein (ima ga i u manjem pakovanju od 500g) Jako ukusan i dobar protein :)
Sa vodom kao što kaže Slaviša je najbolje, mada ako je zamena obroka mislim da nije strašno dodati šolju nemasnog mleka
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #44 poslato: Septembar 24, 2015, 12:47:37 posle podne »

Ugljenih hidrata unesem oko 150g ukupno za ceo dan. Proteina oko 50-55, a masti oko 30-35.
E sad i tu dolazi problem kalorija. Navikla sam se da unosim ispod 1600, sad bi ipak trebala da povećam bar na 1800-1900, zbog treninga.Navikla sam se i da unosim manje hrane. Sad ujutru pre posla pojedem galete i med, to mi nekako najviše odgovara da jedem slatko , nekako ne mogu slano. Moraću onda obrok oko 11 da pojačam, i ručak ali ne preko 500 kal. I onda sam mislila da posle treninga popijem whey i onda manja večera. Kasno idem na trening oko 7-7.30, ne mogu pre zbog posla i onda uveče se vratim oko 21.-21.30 , i to mi već kasno da jedem.
Sad za početak ću da uzmem whey proff crveni da probam ( jel može to sa jogurtom)?
Ostalo vitamine i omega-3 , nešto kasnije ( kad bude plata :).
S obzirom da imam problema malo sa kolenima i zglobovima( istrošeni od sporta) da li mogu uzimati i neki preparat za zaštitu zglobova, videla sam da ima raznih proizvoda. Može preporuka?
Posle treninga mi malo nateknu kolena ali ja ih mažem sa borovom kremom pa me prodje.

Galete i med...hm, " a di su tu proteini"? Neke navike moramo menjati i prilagoditi ih realanom stanju stvari, a ne sebi... ;)

Preporuke da ti treba vise proteina stoje idalje...bar do 1,5 gr po kg...

Gledaj da to neko povecanje kalorija bude "sadrzajno", dakle, u prvom planu neka bude ciljani unos proteina, hidrata i masti...

Nema potrebe za nekim "prejedanjem" posle treninga, ali to je pored prvog jutarnjeg obroka najbitniji obrok u toku dana...tako da postupi u skladu sa datim preporukama...

Od ekonomicnih "suplemenata za zglobove", moj predlog ide govedjem zelatinu...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/govei-elatin-za-zdrave-zglobove.html

Imas ga u svakoj prodavnici zdrave hrane, naglasi da ti treba govedji zelatin, cena je 150-200 din za 100 gr...

Po pitanju omega-3 nadam se imas bar 3 puta nedeljno ribu na meniju...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/najstariji-suplement-na-svetu-ulje-nad-uljima-riblje-ulje.html

Poenta uzimanja proteina u pwm je "brzina"...tako da ga uzimaj sa vodom...ili se opredeli za proteinsku mesavinu( blend), ako zelis da to bude "kao zamena obroka"( mrp), npr. Power Protein...
« Poslednja izmena: Septembar 24, 2015, 12:51:21 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 17 upita.