TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397137 Teme od strane 25044 Članovi Poslednji član: KiaraMcKil

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 23, 2024, 07:30:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zglob sake, blago nagnjecenje zivca  (Pročitano 18486 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #108 poslato: Decembar 28, 2015, 06:28:48 posle podne »

Pozdrav. Vec duze vreme me boli zglob sake sa strane pripoja Ulne, i dosta otezava trening u teretani. Koristim steznik za zglobove koji samo malo ublazi trenutni bol. Od krema i gelova koristim Fastum gel i Bengay mast. Zanima me vas savet oko izlecenja ove dosadne povrede kao i koji preparat (tablete,prasak itd) bi mogao koristiti za jacanje zglobova? Hvala i pozdrav.
pri kojim vežbama/pokretima se javlja bol?
sa kojim težinama radiš?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #107 poslato: Decembar 28, 2015, 06:27:36 posle podne »

poz, javljam se posle malo duzeg vremena, proredio sam treninge treniram svaki drugi dan, tj 3x nedeljno,  plus sve ostalo po dogovoru (istezanje, svaki trening vezbe podlaktice ,lioton,led posle) nema vise pojacavanja bolova tako da je situacija ista kao sa pocetka, za mene  je i to podnosljivo!
kakav je bol trenutno?
pri kojim pokretima? u kojoj regiji?
jačina bola 1-10?
Sačuvana
Vladimir2686
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #106 poslato: Decembar 28, 2015, 12:02:31 pre podne »

Pozdrav. Vec duze vreme me boli zglob sake sa strane pripoja Ulne, i dosta otezava trening u teretani. Koristim steznik za zglobove koji samo malo ublazi trenutni bol. Od krema i gelova koristim Fastum gel i Bengay mast. Zanima me vas savet oko izlecenja ove dosadne povrede kao i koji preparat (tablete,prasak itd) bi mogao koristiti za jacanje zglobova? Hvala i pozdrav.
Sačuvana
zhex_84
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #105 poslato: Decembar 26, 2015, 08:33:06 posle podne »

poz, javljam se posle malo duzeg vremena, proredio sam treninge treniram svaki drugi dan, tj 3x nedeljno,  plus sve ostalo po dogovoru (istezanje, svaki trening vezbe podlaktice ,lioton,led posle) nema vise pojacavanja bolova tako da je situacija ista kao sa pocetka, za mene  je i to podnosljivo!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #104 poslato: Decembar 09, 2015, 03:29:07 posle podne »

ako imaš pitanja, pitaj...
nadam se da se razumemo...
javljaj kako ide, pozz  :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #103 poslato: Decembar 09, 2015, 03:28:02 posle podne »

ok, prvo bi trebaloda radiš 10-14 dana
- bučice podlaktice (pregibi, opružanja, bočni pregibi, rotacije), zatim istezanja po poslednjem programu, led+lioton gel 3x na dan (vežbe na drugi dan)
druga varijanta (manje sigurna)
- trening kako radiš na drugi dan, ne svakodnevno (vezani dani) - preveliko opterećenje...
Sačuvana
zhex_84
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #102 poslato: Decembar 06, 2015, 09:10:38 posle podne »

nema bolova za vreme treninga eventualni bol se mozda javi pri istezanju.
znam pises na milion tema pa i nije sve moguce popamtiti, poceli smo temu i vezbe tako sto sam 4 nedelje vezbao samo podlaktice pa sam onda krenuo u teretanu, pitao sam za konjsku mast posto je imam kuci a nestalo mi liotona pa reko da je potrosim ali ako je jaci lioton uzecu, ovo nek stoji.
promenicu vezbe koje si rekao da su rizicne i za istezanje posto sma ga radio svo vreme pogresno...
bol mi se definitivno javlja posle ucestalih treninga, posto je ovo treca nedelja za redom kako vezbam pon,uto,sre, pa pazua do ponedeljka, blagi bol pocne u sredu prepodne bez nekog specijalnog razloga, da bi me u cetvrtak skoro ceo dan bolela ruka ali isto tako ujutro kad ustanem nista nego bi se bol javio u toku prepodneva i tako ceo dan, jednostavno neugodan osecaj u ruci koji prosto toliko neugodan da je bol...boli taj jedan dan sutradan slabije i samo u nekim pokretima ruke da bi kasnije potupno prestao...evo piseo ovo u nedelju uvece i nemama ma bas nikakvih bolova u ruci
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #101 poslato: Decembar 06, 2015, 04:19:09 posle podne »

trebalo bi prvo da radiš vežbe sa bučicama za jačanje podlaktica - a posle 2nedelje jačanja podlaktica da ideš trening u teretani....
istezanje 20ak sek je nedovoljno (skoro ništa) - mora 2-3min zadržaj sa povlačenjem
----------
da li ima bola tokom tvog treninga ili posle...?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #100 poslato: Decembar 06, 2015, 04:16:32 posle podne »

jos nesto da pitam, da li moze konjska mast ili iskljucivo lioton i video sam u jednoj temi da si napomenuo istezanje 2-3 min po polozaju ako sam dobro razumeo, ja sam istezanje radio 20tak sekundi po polozaju i tako naizmenicno 5min da li radim pogresno?
lioton je mnogo bolji - mnogo bolji efekat ima...
istezanje - 2-3 min šaka u položaju - prsti na gore
2-3min istezanje prsti na gore
(dlan okrenut od tebe, lakat prav)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #99 poslato: Decembar 06, 2015, 04:09:45 posle podne »

bolja je ova vežba za prednje rame - u tvom slučaju 6kg
vežba koju si postavio za prednje rame jače opterećuje zglob šake od ove vežbe
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #98 poslato: Decembar 06, 2015, 04:04:47 posle podne »

što se tiče treninga koji si postavio
- nezgodna je zadnja vežba za ramena koja si postavio (sa šipkom) - opterećuje ručni zglob
- oprez pri vežbama vučenja - lat ledja koje si postavio (i sedeći veslanje)
važno je da nema bola pri vežbama...
Sačuvana
zhex_84
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #97 poslato: Decembar 01, 2015, 02:48:18 posle podne »

jos nesto da pitam, da li moze konjska mast ili iskljucivo lioton i video sam u jednoj temi da si napomenuo istezanje 2-3 min po polozaju ako sam dobro razumeo, ja sam istezanje radio 20tak sekundi po polozaju i tako naizmenicno 5min da li radim pogresno?
Sačuvana
zhex_84
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #96 poslato: Novembar 29, 2015, 04:09:41 posle podne »

ovako radim
dogovor je bio da izbegavam sipke tako da ne radim nista sa sipkama samo bucice i maisne
trening 1
ledja

3x12 35kg

3x12 35kg

3x12 35kg

biceps

3x12 6kg
ovu vezbu radim sa vodoravnim i uspravnim drzanjem bucice po 3 serije

trening 2
grudi

3x12 35kg

3x12 12-14kg bucice
leptir 3x12 30 kg

triceps

3x12 15kg nije kanap nego blaga V sipka

3x12 12-14kg

trening 3
ramena

3x12 12kg

3x12 6kg

3x12 15kg
noge - ne radim nista sto koristim ruke pa necu ni da ih postavljam nepotrebno

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #95 poslato: Novembar 26, 2015, 11:28:33 posle podne »

šta radiš na treninzima - koje vežbe, koje težine?
Sačuvana
zhex_84
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #94 poslato: Novembar 24, 2015, 05:15:29 posle podne »

prosle 2 nedelje sam bukvalo imao vremena da vezbam samo pon,uto,sred. i moj zakljucak je da sto vise ruku zamaram bol se povecava, posto u ponedeljak nemam bolove odradim trening, istezanje,led sve ok sutradan sve ok mozda malo zatezanje u zglobu, odradim trening, istezanje i led ,sreda ruka bloago boli odradim trening sve ok nema bolova, bol se pojavi blago za vreme istezanja dodjem kuci stavim led sve ok bol prodje i pojavi se blagi bol nakon nekih 2-3 sata...cetvrtak gotovo ceo dan konstanatn blagi bol koji u nekim mometima prelazi u malo jaci...petak slabije subota gotovo nista nedelja bez ikakvih problema i tako zadnje 2 nedelje
evo juce trenirao sve ok nikakvih bolova, danas nesto sitno u nekom polozaju ruke videcemo posle treninga kako ce biti
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 18 upita.