TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:37:18 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 14 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koliko cesto idete na plivanje  (Pročitano 46385 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #205 poslato: Februar 23, 2017, 10:02:23 pre podne »

Mnogi treneri smatraju da je plivanje majka svih sportova i da je to osnova da se dalje napreduje.
Iako nisam neki ljubitelj vode i plivanja moram priznati da posle plivanja imam osećaj kao da će svaki mišić pući.
Ovde mislim na plivanje na duže relacije kombinaciju prsno,kraul i još jače plivanje na reci uzvodno što je po meni ekstremni napor.
Kada sam ranije išao na reku i plivao uzvodno dobro se sećam po izlasku iz vode osećao sam se vrlo umorno ali naduvano do granice pucanja mišića.

Praktikujete plivanje u veš neki trening i ako da koliko često?
Sačuvana
Kalonji
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1294


« Odgovor #204 poslato: April 20, 2014, 07:10:33 posle podne »

Izgorećeš
Sačuvana
yostra
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


Rome wasn't built in a day!!!

« Odgovor #203 poslato: April 05, 2014, 07:44:36 pre podne »

Treniram fudbal,idem u teretanu a sad krecem i na plivanje. Pa mi treba pomoc kako sve to da uklopim. Fudbal imam od ponedeljka do subote(tad je utakmica) i nedelja mi je slobdno. Mislio sam plivanje 2 puta nedeljno i teretanu 3,da li je to dovoljno ili treba da korigujem? I mogu li ici na plivanje danima kad idem u teretanu ili je to preveliki napor.  Hvala :)
Sačuvana
N3N4D
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #202 poslato: Jul 08, 2011, 01:30:28 posle podne »

e hvala puno na savetima! :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #201 poslato: Jul 05, 2011, 12:56:07 pre podne »

... još nešto, posle nekoliko dna ronjenja kanali u ušima postanu prohodniji - pa mnogo lakše izjednačavamo pritisak u ušima. postoje neki ljudi koi imaju prirodno tako otvorene kanale da mogu prosto pokretom vilice, gutanjem ili pokretom jezika da ih otvore i izjednače preitisak u ušima, ali oni su vrlo retki! dakle, zapuši nos i ZARON!  :o
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #200 poslato: Jul 05, 2011, 12:52:34 pre podne »

pozdrav n3,4... bez izjednačavanja pritiska u ušima nema ronjenja! uši se neće navići, već ako ronimo uprkos bolu možemo da zaradimo pucanja bubne opne - a to nas sigurno privremeno spečava da ronimo.... znači, kada zaroniš - prstima zapuši nos i duni, osetiš kako se uši napune vazduhom! ako pri zaronu bole uši i ovim manevrom ne uspevamo da izjednačimo pritisak (bol ne prstaje) trk na površinu.. malo odmora pa ponovo zaron. ako je problem uporan najbolje je tog dana odložiti ronjenje za sutra!
enjoy the blue  ;)
Sačuvana
N3N4D
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #199 poslato: Jul 03, 2011, 07:14:59 posle podne »

pitanje za ognjena ^^ ja dok ronim u moru npr... imam veliki pritisak u usima... da li se uho postepeno navikava na dubinu i pritisak ili ima neko sredstvo koje pomaze da se pritisak smanji-ukloni... da li pomaze ono kad zapusimo nos i usta i dunemo? :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #198 poslato: Jul 01, 2011, 12:04:27 pre podne »

u txtoteci ima txt na ovu temu http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/ronjenje-na-dah-za-poetnike.html

 :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #197 poslato: Jun 30, 2011, 11:53:33 posle podne »


Sad me jos vise navuce na ovo ronjenje:D
Nzm,mozda nekad naucim nesto iz toga :D,a volio bih zaista...steta sto kod mene nema tako neka skola za ronjenje na dah,inace da ima,sigurno bih se prijavio da se oprobam i da spoznam sve to,jer me ovakve stvari interesuju.

A,slazem se kad kazes "Kad jednom zaroniš u more, skapiraš da nema ništa lepše" jos kad bih mogao izdrzati par minuta,pa da nesto i imam rasta zaranjati :D al ovako sa mojih 20-30 sec pod vodom mislim i da nema nekog posebno osjecaja xD.

bez brige Alex, ja ću biti u avgustu na Rosama da radim obuku ronjenja na dah, pa možemo se videti tamo!  Smiley
... do tada pogledaj film Big Blue  ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #196 poslato: Jun 30, 2011, 11:44:57 posle podne »

vezbaj vezbaj :D ja sam dogurao malo vise od minuta ^^


... a i 2 nije daleko  :D
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #195 poslato: Jun 30, 2011, 11:30:16 posle podne »

Ha!  8)  rekao bi Enzo Molinari (Maiorca) u jednom slabije poznatom filmu od nekome možda poznatog reditelja Luca Besona.... inače film je naslovljen verovatno retko kome poznatim naslovom Big Blue i verovatno ima veze sa morem i ronjenjem na dah. Inače pomenutog Enzo Molinaria igra manje poznati glumac Jean Reno  8)

Ko voli nek izvoli!!!  :o Ako ništa navuće se na pastu! A i muzika je sjajna  :D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #194 poslato: Jun 29, 2011, 08:56:56 posle podne »

Naravno! Čovek je italijan, obarao 17 puta svetske rekorde, inače mio amico  :) Ronjenje na dah je osim zarona ispod površine mora i zaron u naš um (tj ispod površine uma - u spostveni mir). Upoznavanje svog tela i uma. Uče se tehnike disanja, relaksacije, plivanja, ronjenja.... Kad jednom zaroniš u more, skapiraš da nema ništa lepše  :D
p.s. 11min je svetksi rekord! kada malo kreneš da teniraš vidiš da je 3min sasvim ok, uopšte nije teško  ;)
ciao 8)

a tooo je tvoja tajna... sad je sve jasnije ;)
Sačuvana
N3N4D
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #193 poslato: Jun 29, 2011, 07:48:32 posle podne »

vezbaj vezbaj :D ja sam dogurao malo vise od minuta ^^
Sačuvana
Dr.Alex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #192 poslato: Jun 29, 2011, 12:40:12 pre podne »

Naravno! Čovek je italijan, obarao 17 puta svetske rekorde, inače mio amico  :) Ronjenje na dah je osim zarona ispod površine mora i zaron u naš um (tj ispod površine uma - u spostveni mir). Upoznavanje svog tela i uma. Uče se tehnike disanja, relaksacije, plivanja, ronjenja.... Kad jednom zaroniš u more, skapiraš da nema ništa lepše  :D
p.s. 11min je svetksi rekord! kada malo kreneš da teniraš vidiš da je 3min sasvim ok, uopšte nije teško  ;)
ciao 8)

Sad me jos vise navuce na ovo ronjenje:D
Nzm,mozda nekad naucim nesto iz toga :D,a volio bih zaista...steta sto kod mene nema tako neka skola za ronjenje na dah,inace da ima,sigurno bih se prijavio da se oprobam i da spoznam sve to,jer me ovakve stvari interesuju.

A,slazem se kad kazes "Kad jednom zaroniš u more, skapiraš da nema ništa lepše" jos kad bih mogao izdrzati par minuta,pa da nesto i imam rasta zaranjati :D al ovako sa mojih 20-30 sec pod vodom mislim i da nema nekog posebno osjecaja xD.
Sačuvana
Granice ne postoje za one koji ih ne vide
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #191 poslato: Jun 27, 2011, 01:03:49 pre podne »

Naravno! Čovek je italijan, obarao 17 puta svetske rekorde, inače mio amico  :) Ronjenje na dah je osim zarona ispod površine mora i zaron u naš um (tj ispod površine uma - u spostveni mir). Upoznavanje svog tela i uma. Uče se tehnike disanja, relaksacije, plivanja, ronjenja.... Kad jednom zaroniš u more, skapiraš da nema ništa lepše  :D
p.s. 11min je svetksi rekord! kada malo kreneš da teniraš vidiš da je 3min sasvim ok, uopšte nije teško  ;)
ciao 8)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 14 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.062 sekundi sa 18 upita.