TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:55:54 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: grip  (Pročitano 14396 puta)
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #38 poslato: April 12, 2016, 11:31:14 posle podne »

Omega3 sam pio 5 kapsula dnevno, sojin lecitin 2. kapsule dnevno, bcaa prije trninga 1 mjericu i posle treninga mjericu veja sa 1-2 mjerice glutamina.
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #37 poslato: April 12, 2016, 11:28:38 posle podne »

Trigliceridi su mi bili u granicama normale, pa ih nisam radio ovaj put...
Izbacio sam potpuno suhomesnate proizvode i mesne preradjevine, slatko, secer, bijelo brasno, masno meso i sireve...
Jeo sam piletinu, ribu bar 2 puta u nedelju (losos, pastrmka), jaja bez zumanca, sir mladi sa oko 5% masti, pasulj, grasak, slatu zelenu, sargarepu uz sirce i maslinovo ulje.
Ovsene pahuljice, integralni hleb, integralni pirinac, krompir uglavnom ujutro i do sredine dana sam jeo UH.
Orahe, bademe...
Od voca kivi, jabuke, banane.
Od suplemenata sam koristio sojin lecitin, omega3, vej, bcaa i glutamin.
I posle rucka svakog dana jednu casu crnog vina :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #36 poslato: April 12, 2016, 09:02:15 posle podne »

Drago mi je da smo ti pomogli...

Ali može to i bolje...  ;)

Ne sećam se da si pomenuo u temi...vrednosti triglicerida?

Mogu li pitati kako sada izgleda ishrana...šta se koristilo od suplementacije i doziranje? Bilo bi dobro pomenuti zbog svih naših forumaša sa sličnim problemima...
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #35 poslato: April 12, 2016, 04:32:26 posle podne »

Uradio sam nalaze posle skoro mjesec dana i odlicni su. Hvala na savjetima.

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #34 poslato: Mart 24, 2016, 12:49:37 pre podne »

Ajmo ukratko...SOJIN LECITIN je proizvod koji se dobija prilikom prerade sojinog zrna u proteinske proizvode i sirovo degumirano ulje. Izdvaja se iz ulja centrifugiranjem. To je viskozna masa, ćilibarno braon boje, specifičnog mirisa i ukusa.

Dakle, bez "onih supstanci" i "dodataka" koji ograničavaju konzumaciju soje...

Naravno, preduslov je i da je soja lecitin dobijen od "GMO free" sojinog zrna...

Inače, malo paradokasalno i samo "inkriminisano žumance" je izvor lecitina...dakle, izvori lecitina mogu i nevezani za soju...npr. suncokretov lecitin( sigurno bez GMO soje)...

A šta je to lecitin?

Lecitin je prirodno jestivo ulje koje pruža mnoge koristi za naš organizam. Važan je prirodni izvor holina, inozitola i fosfolipida. Holin i inozitol su vitalne komponente ćelijske membrane koje omogućavaju razvoj i pravilno funkcionisanje ćelija.

Lecitin doprinosi i zdravlju kardiovaskularnog sistema, tako što može pomoći u snižavanju nivoa LDL holesterola i triglicerida, te se smatra važnim činiocem u prevenciji kardiovaskularnih bolesti.

Smatra se da lecitin utiče i na sagorevanje masnoće u telu, te se koristi i kao jedan od dodatnih suplemenata kod osoba koje žele da smanje telesnu težinu. TakoĂ°e, lecitin učestvuje u prevenciji akumulacije masnoće u jetri, čime pozitivno utiče i na zdravlje ovog organa, a pored toga i na zdravlje nervnog sistema.
« Poslednja izmena: Mart 24, 2016, 01:04:32 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #33 poslato: Mart 23, 2016, 10:26:53 posle podne »

Kupih soja lecitin u gel kapsulama.
Jos samo da pitam je li on bezbjedan za svakodnevno koriscenje, posto soja nije?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #32 poslato: Mart 23, 2016, 12:11:07 pre podne »

Ako mene pitaš najbolje od soje je soja lecitin i fermentisani proizvodi od iste( miso, tempeh), naravno proizvedeni od "ne GMO" soje, dakle organski proizvedena soja, ograničeno...

Svi vegani pljuju meso...a da li je soja bolja?

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/soji-je-odzvonilo.html
« Poslednja izmena: Mart 23, 2016, 12:16:26 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #31 poslato: Mart 22, 2016, 11:39:02 posle podne »

Mislio sam i da ubacim dva dana soju, umjesto mesa?
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #30 poslato: Mart 22, 2016, 11:38:04 posle podne »

Nema ella sir kod nas da se kupi zato pitah za ovaj. Zumanca sam izbacio potpuno.
Uzecu i lecitin.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Mart 22, 2016, 11:13:25 posle podne »

Moj savet bi za početak bio ella sir( najmanji % mlečne masti), išao bih restriktivno sa žumancima, jer ima i drugih izvora "skrivenog holesterola" na koji i ne obraćamo pažnju---čak i u našoj dragoj piletini( belo meso), proteinskim suplementima...( naravno ne zaboravimo "sumiranje" tih skrivenih izvora koji su na prvi pogled najmanje zlo)...

Preporuka i za suplemenatciju lecitinom...a vezano za doziranje omega-3 oko 6 kapusla dnevno( uz obroke, po kapsuli od 1000 mg - 180 mg EPA i 120 mg DHA)...

I što više "sveže ribe", bar 3 x nedeljno na meni - losos, skuša, pastrmka, haringa, inćun, bakalar - ribilje ulje...

Poenta priče, kontrolisati unos holesterola i stvoriti prigodan ambijent da holesterol od slučajnog svedoka NE postane glavni krivac...
« Poslednja izmena: Mart 22, 2016, 11:19:05 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #28 poslato: Mart 22, 2016, 10:49:40 posle podne »

Je li problem da jedem onaj president mladi sir, pise da ima 5,5 masti od toga 3,5 zasicene, na 100g.
Ja pojedem uvece oko 250g umjesto kazeina.
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #27 poslato: Mart 22, 2016, 04:21:52 posle podne »

Zahvaljujem na odgovoru. Ubacit cu sad vise kardia, ostalo sam reguliosao, pa vadim nalaze za mjesec i javljam...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #26 poslato: Mart 22, 2016, 12:53:12 posle podne »

aerobna aktivnost koja topi masti - treba da bude srednjeg intenziteta 60-70% HRmax (HRmax 220-godine života), dužeg trajanja min 45 do go+min...
na taj način se pokreće metabolizam topljenja masti...
(naravno uzalud je topljenje masti, ako se unosi više kalorija koje popunjavaju masn depoe...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #25 poslato: Mart 22, 2016, 12:50:02 posle podne »

možeš da ponoviš masnoće za 6-8 nedelja, da vidiš kakva je situacija sa holesterolom...
(javiš nam rezultate)
- a kilažu možeš sam da pratiš i obim struka...
----------------
pazi, kasni obroci i vrsta hrane su ključni (uz aerobni tip aktivnosti/treninga u redukciji masnoća)!
- voće, povrće, niskokaloriski, proteini iz mlečnih proizvoda + jaja (manji broj), uvek da budeš blago gladan...
više tečnosti, voda sa limunom...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #24 poslato: Mart 22, 2016, 12:45:32 posle podne »

nije dobro što je povišen loš holesterol, a snižen dobar - dobar čisti krvne sudove od lošeg...
- pridržavaj se saveta koje ti je dr Slaviša dao u vezi ishrane i ubaci kardio - treba da smanjiš masne depoe u organizmu...
- pazi i na kasne obroke i na vrstu hranu koju jedeš (slatkiši, previše testenine, količina...)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 18 upita.