TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:58:55 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementi, sagorevači...Ili ne?  (Pročitano 27531 puta)
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #31 poslato: Avgust 01, 2016, 01:32:13 posle podne »

Ja uvek kazem ljudima ne ne pisem plan treninga zato sto smatram to zastarelim. Licno ja nemam isti trening koji ponavljam nego iz treninga u trening planski rotiram vezbe, brojeve ponavljanja, tempo izvodjenja, hvatove itd, itd.

Ako bi ti napisao plan onda bi ti to radio par meseci i telo bi ti se brzo naviklo na taj sistem, automatski prestalo da reaguje dobro na sve to jer se zasitilo jednog te istog sistema.

Najlakse je da ti napisem prvi dan ledjnjaci, pa mrtvo, veslanje u pretklonu, t-bar, testera, sve po 4 serije 10-12 ponavljanja i teraj, ali nije trening samo to, vec umetnost kako da se iznenadi misic. Dobro porazmisli o ovome, sam skroji neki plan jer ces tako i dobiti na iskustvu.

Ne idi utabanim stazama vec napravi svoje, a ja cu pomoci sta god da treba naravno :)
Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #30 poslato: Avgust 01, 2016, 10:26:16 pre podne »

Pa isealno bi bilo ujutru na prazan stomak, ali tibrece da to nije opcija jel ??

Sto se voca tice moze posle treninga, a od navedenog su breskve ok zbog svog niskog glikemijskog indeksa. Naravno pre njih maline, grejp , kivi i tome slicno :)

To nije frka ponekad da se uglavi, problem je samo teretana vikendom i u popodnevnim časovima. :D
P.S. Bio bih zahvalan ako bi mogao da mi ispišeš koje vežbe najbolje da radim za one grupe mišića koje si mi dole napisao, da se ne mlatim ja bezveze i da izmišljam... Tj. kao neki plan treninga.

@Slaviša, hvala na savetima za voće!
« Poslednja izmena: Avgust 01, 2016, 10:44:34 pre podne od strane uzunovic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #29 poslato: Jul 28, 2016, 12:20:53 pre podne »

Uzunoviću...

Po koja voćka izmeĂ°u obroka neće biti nikakav problem...veličina porcije voća ne veća od onoga što može stati u šaku...

Ok su i kasije i breskve, pa i šljive...

Kao što Nenad reče - citrusi( pomorandže, kivi, grejp...), jagodasto voće( kupine, maline, jagode---i zamrznute varijante su ok), jabuke...

Malo o kiviju...pravom eliksiru zdravlja... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kivi-citrus-bez-kojeg-se-ne-moze.html
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #28 poslato: Jul 27, 2016, 10:28:35 posle podne »

Pa isealno bi bilo ujutru na prazan stomak, ali tibrece da to nije opcija jel ??

Sto se voca tice moze posle treninga, a od navedenog su breskve ok zbog svog niskog glikemijskog indeksa. Naravno pre njih maline, grejp , kivi i tome slicno :)
Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #27 poslato: Jul 27, 2016, 05:06:35 posle podne »

E onda cemo ovako:

Ledja-zadnje rame
Hit
Grudi-srednje rame
Noge
Ruke
Hit
Odmor
Odmor

Mada ja nisam za to da se noge rade u celini vec da se odvoje na dva dela, ali smo malo uslovljeni svim i svacim pa to mora ovako da izgleda :)

Sto se stomaka tice to ne racunam kao vezbanje pa zato i nisam napisao, tj pridavao znacaj, ubaci dva puta nedeljno i to je to :)

Sto se izvodjenja vezbi tice yt i neki trener da se angazuje oko tebe da ne dodje do povrede :)

Hvala, ovo će da bude izvodljivo :) P.S. A kad da ubacim kardio niskog intenziteta? I koliko? Jedan ili dva?

Što se izvoĂ°enja vežbi tiče, videću tu nešto da iskombinujem, da prečešljam forum malo i slično.
A za klipove znam, tako da ću videti, ako iskoči neka kinta, ni trener nije loša ideja... :)

Pitanje jedno samo za ishranu u vezi sa voćem, pogotovo ovim sada aktuelnim (breskve, šljive, kajsije...)
Koliko je ono prijatelj, odnosno neprijatelj ishrani?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #26 poslato: Jul 27, 2016, 04:19:43 posle podne »

Najbolje je da nadješ nekog trenera a ako ipak budeš koristio yt budi oprezan jer imaš skavakvih klipova, nema ko ne snima danas klipove u vezi treninga i zato ima dosta gluposti.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #25 poslato: Jul 27, 2016, 01:36:26 posle podne »

E onda cemo ovako:

Ledja-zadnje rame
Hit
Grudi-srednje rame
Noge
Ruke
Hit
Odmor
Odmor

Mada ja nisam za to da se noge rade u celini vec da se odvoje na dva dela, ali smo malo uslovljeni svim i svacim pa to mora ovako da izgleda :)

Sto se stomaka tice to ne racunam kao vezbanje pa zato i nisam napisao, tj pridavao znacaj, ubaci dva puta nedeljno i to je to :)

Sto se izvodjenja vezbi tice yt i neki trener da se angazuje oko tebe da ne dodje do povrede :)
Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #24 poslato: Jul 27, 2016, 12:20:42 posle podne »

@ Slaviša
Da, da, okej.. Sa teretanom sam krenuo prošle nedelje, kružni trening po savetu lika što radi tamo prvih par treninga. Od ponedeljka bi trebalo da krenem po partijama. :)

Stvarno mi to ne pade na pamet, ramena nemas potrebe da radis sama jer je prekratak i prelagan trening, mada moze da ima smisla ako ces tog jutra da uradis jedan hit kardio pa da ne budes prepotrosen tog dana, a sve u cilju skracivanja jednog dana sa treninzima tj da bi imao dva dana kompletnog odmora od svega.

Dakle probaj ovako:

hit ujutru - popodne ramena
ledja-biceps
odmor
hit
grudi triceps
noge
odmor

Kako stojis sa vezbama u teretani, tj koliko si upoznat..??


Aham, ima samo tu malih problema što nemam uslova za popodnevni trening u teretani i što subotom isto nisam u mogućnosti da idem u teretanu. Dakle u teretanu mogu pon-pet, te bi trening za noge nekako trebalo da uklopim izmeĂ°u ponedeljka i petka.
A stomak?

A što se vežbi tiče, pa u principu osrednje sam upoznat. Manje-više ono što sam naučio dok sam išao u teretanu dok sam trenirao u srednjoj školi, al' to je bilo pre 5 godina :D
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #23 poslato: Jul 27, 2016, 08:28:27 pre podne »

Stvarno mi to ne pade na pamet, ramena nemas potrebe da radis sama jer je prekratak i prelagan trening, mada moze da ima smisla ako ces tog jutra da uradis jedan hit kardio pa da ne budes prepotrosen tog dana, a sve u cilju skracivanja jednog dana sa treninzima tj da bi imao dva dana kompletnog odmora od svega.

Dakle probaj ovako:

hit ujutru - popodne ramena
ledja-biceps
odmor
hit
grudi triceps
noge
odmor

Kako stojis sa vezbama u teretani, tj koliko si upoznat..??
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #22 poslato: Jul 27, 2016, 07:11:27 pre podne »

Ako zamenis pon i utorak bice ti umorna ledja za trening nogu, a ako zamenis cetvrtak i petak sa umornim ramenom trebas da radis grudi.

Mozda da zamenis ponedeljak i petak, mada kao sto sam dole napisao ja ne bih izdvajao poseban dan za trening ramena.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Jul 27, 2016, 01:15:51 pre podne »

Detaljnije savete oko treninga ću ostaviti Nenadu i Dušanu...ali ono što bih ja predložio su bar 2 dana u toku nedelje - potpunog odmora od treninga...

Ipak, cilj nam nije pretreniranost  ;)

Bez krajnosti moliću...

Kad krećemo sa treningom u teretani?  ::)
Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 72

« Odgovor #20 poslato: Jul 26, 2016, 10:38:23 posle podne »

Meni ovo deluje ok, samo ne bih 4 kardio treninga već bih jedan izbacio.
Ja rekoh da ispratim ovo:
Moj predlog bi bio 2 x nedeljno HIIT, 2 x nedeljno kardio niskog intenziteta...
Mada sam ja gurao do sad kardio istog intenziteta 6 puta, tako da mislim da ću sad da se prešaltam na ovo 2x2
Ne moze ljudi da se rade ramena posle grudi, nema trika.

Niti ledja posle nogu, samo da se porazmisli sta je vec aktivirano dan ranije i bice sve jasno. Kako ici u pretklon sa polupokidanom lozom..??
A šta misliš da onda zamenim ponedeljak i utorak i četvrtak i petak?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #19 poslato: Jul 26, 2016, 09:22:00 posle podne »

S obzirom na njegov nivo utreniranosti ne verujem da bi mu zadnja loža bila polu pokidana, dalje u ovoj prvoj fazi treninga ne bih mu ni savetovao da radi veslanja u pretklonu već da trening bazira na trenazerima jer sam 90% siguran da ne bi pravilno radio veslanje.. A što se tiče treninga ramena ja bih ga ugurao u isti dan sa grudima i tricepsom, drugi deo ramena sa ledjima ali....
« Poslednja izmena: Jul 26, 2016, 09:34:12 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #18 poslato: Jul 26, 2016, 06:28:43 posle podne »

Ne moze ljudi da se rade ramena posle grudi, nema trika.

Niti ledja posle nogu, samo da se porazmisli sta je vec aktivirano dan ranije i bice sve jasno. Kako ici u pretklon sa polupokidanom lozom..??

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #17 poslato: Jul 26, 2016, 02:13:27 posle podne »

Meni ovo deluje ok, samo ne bih 4 kardio treninga već bih jedan izbacio.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 19 upita.