TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 03:31:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda ledja - lumbalni deo  (Pročitano 5617 puta)
MMBS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44

« Odgovor #1 poslato: Februar 14, 2020, 08:00:47 posle podne »

Izgleda da sam se pretplatio za učešće na ovom forumu mahom zbog povreda izazvanih neodgovornim treningom. :)

Ukratko, posle 3 meseca potpune pauze, krenuo sam sa treningom. Prilično aljkavo sam se zagrejao, i nakom zgibova prešao na pendlay row. Zaista sam započeo sa nekom jako malom kilažom, ali već kod prvog ponavljanja u prvoj seriji sam osetio blagi bol u donjem delu ledja. Stavio sam pojas nakon toga i odradio još tri serije te vežbe, uz ne preveliki, ali ipak postojeći bol. Posle sam odradio još 4 serije "paljenja testere" gotovo bez ikakvog bola.

Kad sam se ohladio, toliko me je bolelo u lumbalnom delu da sam mogao da hodam samo uz ozbiljan bol, u nekom zgrčenom položaju, pridržavajući se za sve oko sebe, i to do wc i nazad, ništa duže. Jedino me nije bolelo dok ležim.

To se desilo prošle subote. Šest dana od tada, mene tek nešto manje boli, sada mogu da hodam bez bola i bez pridržavanja, ali zgrčen kao da mi je metla u zadnjici.

Ne smem da se savijam, osećam bol prilikom ustajanja iz ležećeg položaja, kašljanje i kijanje uzrokuje ozbiljnu patnju, cele nedelje nisam išao na posao, i mahom sam ležao.

Napredak postoji, ali je za moja očekivanja minimalan. Prvih dana sam pio diklofenak duo, a sve vreme mažem deep relief 3x dnevno i pijem Beviplex. Imam i Animal Flex u šteku, ali ne znam ima li svrhe.

Osluškujući telo, rekao bih da nisam sjebao kičmu u smislu diskusa ili tako nečeg, nego ligamente neke ili šta već to boli. Iz tog razloga nisam išao na MRI.

Ima li neko ideju kakvu bih terapiju mogao da primenim? Deluje mi da sam svetlosnim godinama udaljen od bilo kakvog treninga, ali bih svakako želeo malo da ubrzam oporavak. Ovo za sada je presporo.

Unapred zahvalan na savetima.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.