TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:00:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc za nastavak ishrane/treninga  (Pročitano 7010 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #52 poslato: Jul 26, 2020, 09:02:45 posle podne »

Znači beli pirinač je tako loš, pa kako to? Ako mene pitaš... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/cuvena-dilema-beli-ili-integralni-pirinac

Može i pre i posle treninga...može npr i ovsene pre treninga, a posle treninga pirinač...samo bez nepotrebne konfuzije i drame ni oko čega...

U glavi treba da ti se vrte mnogo bitnije stvari...posao, porodica, kvalitet odrađenog treninga, zdravlje... ;)

što se tiče kafe posle doručka i popijenih tableta...ne bih rekao da će biti fatalnih interakcija, niti drastičnog ometanja apsorpcije...
Sačuvana
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #51 poslato: Jul 26, 2020, 07:42:12 posle podne »

Pozdrav. Vrzla mi se nesto u glavi pa rekoh da pitam. Citam dosta o tome da treba izbegavati beli pirinac a vi Slavisa ga bas predlazete i to kocanski? Posle treninga je okej? A pre treninga tvoj predlog?
I da li jutarnja kafa posle dorucka nekako utice na popijene tablete. Da im steti
Sačuvana
MM
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #50 poslato: Jul 24, 2020, 06:11:02 pre podne »


Sta mislis o ovome?
B12 + aswaganda 1x + vit c uz shake nakon treninga...
Znaci obrok pre treninga, zatim trening oko (1:30/2h posle obroka) trening, pa trening, pa shake i b12+aswaganda+vit c?
Ili uzimati na prazno odmah ujutru sa lactobacily pa dorucak pa zatim sve ostalo?
[/quote]

b12 si dobio tačne smernice da ne ide sa vitaminom c, kao i uz obrok, moja preporuka uvek na prazan želudac...vitamin c + asw uz obrok...probiotik na šrazan želudac, tajming ćeš morati sam da iskombinuješ i prilagodiš rutini...
[/quote]
Hvala 💪
Sačuvana
MM
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #49 poslato: Jul 24, 2020, 01:28:38 pre podne »


[/quote]
Sta mislis o ovome?
B12 + aswaganda 1x + vit c uz shake nakon treninga...
Znaci obrok pre treninga, zatim trening oko (1:30/2h posle obroka) trening, pa trening, pa shake i b12+aswaganda+vit c?
Ili uzimati na prazno odmah ujutru sa lactobacily pa dorucak pa zatim sve ostalo?
[/quote]

b12 si dobio tačne smernice da ne ide sa vitaminom c, kao i uz obrok, moja preporuka uvek na prazan želudac...vitamin c + asw uz obrok...probiotik na šrazan želudac, tajming ćeš morati sam da iskombinuješ i prilagodiš rutini...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #48 poslato: Jul 24, 2020, 01:19:56 pre podne »

Rađene su neke zanimljive studije u kojima se pokazalo da i "matična" l-askorbinska kiselina, kao sastojak onog najobičnijeg, najjeftinijeg apotekarskog vitamina c nije za bacanje niti toliko potcenjivanje...

lipozomalni oblik na-askorbata je idealan, ali i običan apotekarski vitamin c će će odraditi posao kada nema para ili mogućnosti za nabavku istog...neki uzimanje istog vezuju za citruse ne bi li pojačali apsorpciju istog, neki ga uzimaju sa lecitinom ili uz "masniji" obrok, neki ga dele na čak 4-6 manjih doza u toku dana, ali da ne idemo u krajnost...

dorain yates je praktikovao uzimanje 2 gr vitamina c posle svakog treninga ne bi li "navodno" obuzdao skok kortizola...može da bude, ali na skok i obuzdavanje kortizola utiče mnogo drugih bitnijih endokrinih faktora, kao i suplemenata, a bogme i nedozvoljenih sredstava nego li solo vitamin c...

sve u svemu, suplementi su samo dodatak osnovi - dobro formulisanom planu treninga i sređenoj ishrani...tako da, znaš i sam šta ti je činiti...a moram priznati da i trebaš i moraš i ovakve detalje da pitaš da ne bi upotrebljene suplemente obezvredio lošim kombinovanjem...bravo za pitanja!
Sačuvana
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #47 poslato: Jul 23, 2020, 08:46:15 posle podne »

Ja mislim da se ti previse opterecujes ovim sitnicama koje ce na kraju samo da te zbune, posebno kao neko ko trenira 3 mjeseca, dovoljno tek uoale da prodju. Ako ne treniras kako treba i ne hranis se kako treba, nece ti pomoći niti jedna travka, niti jedan suplement.

Jak trening ce oprostit i losiju ishranu, ali sa losim treningom dzaba ti sva suplementacija svijeta i sredjena ishrana, jednostavno neces napredovati. Tako da kao nekom ko je na startu svega ovog, savjet je da sto manje komplikujes a sto vise das sebe u navedenom. Iskoristi taj pocetnicki start kada mozes napredovati na jako malo, stvori osjecaj na vjezbama, nauci da aktiviras misic... kasnije dodaj sebi postepeno sve navedeno.

Za aswagandu ti je vec napisano, uveče pred odlazak u krevet. Isto tako mozes i u toku dana kad god hoces, moze i ujutrj... nece da smeta, bar ni jedna studija nije dokazala predoziranost sa pomenutim.

Vitamin C, nakon treninga da smanji povisen kortizol itd itd... Da li uzimas pravi vitamin C? Ali zar mislis da je to trenutno za tebe bitno?

Kao sto sam vec napisao, obrati paznju na bitnije stvari, a dodatke ishrane, vitamine i minerale polako i postepeno. Ne kazem da ne treba, ali mnogo se opterecujes sa sitnicama pored nekih stvari koje su kljucne za napredak i opste fizicko stanje.


Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk
Sve si lepo rekao Bobane. Nije meni cilj da sto brze napredujem itd misici ovo ono. Cilj mi je jednostavno da se lepo osecam uz ishranu/trening itd, da lepo spavam, ustanem ujutru.
Naravno sve ide jedno uz drugo ali kao sto si rekao tek sam pocetnik i ucim, zato i pitam. Hvala ti na odgovorima.
Sačuvana
MM
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #46 poslato: Jul 23, 2020, 08:19:01 posle podne »

Ja mislim da se ti previse opterecujes ovim sitnicama koje ce na kraju samo da te zbune, posebno kao neko ko trenira 3 mjeseca, dovoljno tek uoale da prodju. Ako ne treniras kako treba i ne hranis se kako treba, nece ti pomoći niti jedna travka, niti jedan suplement.

Jak trening ce oprostit i losiju ishranu, ali sa losim treningom dzaba ti sva suplementacija svijeta i sredjena ishrana, jednostavno neces napredovati. Tako da kao nekom ko je na startu svega ovog, savjet je da sto manje komplikujes a sto vise das sebe u navedenom. Iskoristi taj pocetnicki start kada mozes napredovati na jako malo, stvori osjecaj na vjezbama, nauci da aktiviras misic... kasnije dodaj sebi postepeno sve navedeno.

Za aswagandu ti je vec napisano, uveče pred odlazak u krevet. Isto tako mozes i u toku dana kad god hoces, moze i ujutrj... nece da smeta, bar ni jedna studija nije dokazala predoziranost sa pomenutim.

Vitamin C, nakon treninga da smanji povisen kortizol itd itd... Da li uzimas pravi vitamin C? Ali zar mislis da je to trenutno za tebe bitno?

Kao sto sam vec napisao, obrati paznju na bitnije stvari, a dodatke ishrane, vitamine i minerale polako i postepeno. Ne kazem da ne treba, ali mnogo se opterecujes sa sitnicama pored nekih stvari koje su kljucne za napredak i opste fizicko stanje.


Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #45 poslato: Jul 23, 2020, 07:17:11 posle podne »

b12 - kad tebi odgovara samo ga odvoji od cinka, selena, kao i vitamina c, moj savet na prazan želudac...cink ukupna doza uz selen, vit c, d3 i k2 - sve uz obrok

pomenuto za salate je ok...

cheat meal najbolje 1 nedeljno u danu odmora od treninga...

čvrst obrok posle pwm, čim osetiš glad...neko bi rekao oko sat vremena posle...

obrok pre spavanja ako uzmemo u obzir preporuke gastroenterologa, bar 2 sata...mada sve zavisi i od obilnosti, lično sat vremena...
Sta mislis o ovome?
B12 + aswaganda 1x + vit c uz shake nakon treninga...
Znaci obrok pre treninga, zatim trening oko (1:30/2h posle obroka) trening, pa trening, pa shake i b12+aswaganda+vit c?
Ili uzimati na prazno odmah ujutru sa lactobacily pa dorucak pa zatim sve ostalo?
« Poslednja izmena: Jul 23, 2020, 10:09:30 posle podne od strane dzontravolta » Sačuvana
MM
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #44 poslato: Jul 23, 2020, 06:37:50 posle podne »

b12 - kad tebi odgovara samo ga odvoji od cinka, selena, kao i vitamina c, moj savet na prazan želudac...cink ukupna doza uz selen, vit c, d3 i k2 - sve uz obrok

pomenuto za salate je ok...

cheat meal najbolje 1 nedeljno u danu odmora od treninga...

čvrst obrok posle pwm, čim osetiš glad...neko bi rekao oko sat vremena posle...

obrok pre spavanja ako uzmemo u obzir preporuke gastroenterologa, bar 2 sata...mada sve zavisi i od obilnosti, lično sat vremena...
Hvala puno Slavisa ( Leskovac 💪)
Nadam se da cemo imati prilike da se sretnemo nekad i popricamo.
Sačuvana
MM
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #43 poslato: Jul 23, 2020, 06:13:49 posle podne »

b12 - kad tebi odgovara samo ga odvoji od cinka, selena, kao i vitamina c, moj savet na prazan želudac...cink ukupna doza uz selen, vit c, d3 i k2 - sve uz obrok

pomenuto za salate je ok...

cheat meal najbolje 1 nedeljno u danu odmora od treninga...

čvrst obrok posle pwm, čim osetiš glad...neko bi rekao oko sat vremena posle...

obrok pre spavanja ako uzmemo u obzir preporuke gastroenterologa, bar 2 sata...mada sve zavisi i od obilnosti, lično sat vremena...

Sačuvana
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #42 poslato: Jul 22, 2020, 06:54:33 posle podne »

Jos neko pitanje. Kada pravim salatu, pravim je ono da ima bas. Pomesam krastavac, kupus, dzinku, crni/beo luk, ponekad dodam ajsberg salatu, brokoli oko 100/150g, malo baby spanaca. Ne solim je niti je zacinjavam, dodam po kasiku masl.ulja i kasiku balsamico/jabukovo sirce. E sad jel je to okej ili i u salatama treba biti umeren?
Koliko cesto praktikovati cheat meal ( do sada sam 1x nedeljno tj tacno u nedelji u zameni za obrok II) praktikujem da to bude nesto sto mi se jede ali clean u vecini slucajeva.
Koliko vremenski cvrst obrok posle pwm?
Koliko vremenski pre spavanja poslednji obrok?
Ispostavljao sam dosta pitanja sry :/ ali posle ovoga nastavljamo jace  ;D
« Poslednja izmena: Jul 22, 2020, 08:03:35 posle podne od strane dzontravolta » Sačuvana
MM
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #41 poslato: Jul 22, 2020, 06:38:17 posle podne »

Poslusao sam tvoj savet Slavisa i nabavio ono sto si mi rekao. Nesto sam imao nesto dokupio. NAC nikako da nadjem ovde gde stanujem trenutno. Jel moze jos koji savet povodom uzimanja vitamina.
B12- 1000 mcg kada ovo da uzimam ujutru podne, uz obroke prazan stomak?
Vit C 1000mg- 3x kroz obroke. Uzeo bih 1x dorucak, 1x obrok posle treninga, 1x u toku dana
D3- 5000 IJ ujutru
Vit K2 MK7- 100 mcg ujutru
Selen- 100 mcg ujutru
Zink- 30/50 mcg ujutru
(cink ukupna doza uz selen, vit c, d3 i k2) ujutru jel ovo sve na prazan stomak ili posle obroka?
Ashwaganda- 1x ujutru uz obrok kao i 1x kasno popodne
Magnesium- u dane treninga 1x posle treninga i 1x pre spavanja. U dane odmora 1x ujutru 1x pre spavanja
Maca- 1x ujutru uz obrok
Multivitamin- 1x uz obrok
Lactobacily- 1x ujutru prazan stomak
Omega 3- 2x ujutru uz obrok i 2x poslednji obrok
Dopuni me molim te kako bih sto bolje iskoristio ovu zalihu :D i da znam za ubuduce
« Poslednja izmena: Jul 22, 2020, 06:47:57 posle podne od strane dzontravolta » Sačuvana
MM
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #40 poslato: Jul 18, 2020, 07:08:20 posle podne »

Hvala vam puno na savetima/odgovorima.
Sačuvana
MM
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #39 poslato: Jul 17, 2020, 11:28:08 posle podne »

Slazem se sa Bobanom.
Sklekove mozes ubaciti u okvoru treninga u teretani.
U danima kada su ti pauze mozes raditi istrzanja ili lagani kardio do pola sata ( trcanje, nordijsko skijanje, bicikli), pa istezanje.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #38 poslato: Jul 17, 2020, 09:51:32 posle podne »

Drzao bih se jednog plana treninga barem dva mjeseca. Smatram da je to neki period kada mozes da vidis odredjene rezultate. Bitno je raditi na osnovnim vjezbama, to je baza oko koje treba graditi gotovo svaki trening. Naci za svaku misicnu particiju barem dvije vjezbe koje daju rezultate i tek nakon toga mozemo eksperimentasti sa raznim varijacijima kojih ima jako puno.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 18 upita.