TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:06:42 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc za nastavak ishrane/treninga  (Pročitano 7009 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #82 poslato: Avgust 15, 2020, 09:59:15 posle podne »

Lično u dane pauze.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #81 poslato: Avgust 15, 2020, 06:02:23 posle podne »

Kad bi radili punjenje?
Dane treninga ili ne?
Sačuvana
MM
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #80 poslato: Avgust 15, 2020, 05:13:11 posle podne »

Hvala puno na odgovorima. A i to sto kazes Slavisa sto komplikovano kad moze jednostavno  :D
Ishrana je u redu kao i trening, a spavanje veruj da spavam koliko mogu plus uklopim i dremku
Sačuvana
MM
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #79 poslato: Avgust 14, 2020, 10:29:17 posle podne »

A kako bi raspodelili uzimanje glutamina + bcaa.
4 x 5g
Pre i posle treninga po 10
Pre spavanje glut a po budjenju bcaa?
Sad sam citao po forumu predlazete da bcaa ne ide uz omega 3 problem apsorpcije.
Dakle pre spavanja posto uzimam 2x omega uz poslednji obrok da se ne pije bcaa? Ili sacekati sat vremena pa popiti?
I da li ubaciti kreatin na fazi gubljenja masti/kg nzm kako da definisem pitanje  :D ili ne?
I jel je okej 20g maltodextein u pwm sa peoteinom bcaa glutamin?

Samo bez nepotrebnog komplikovanja...glutamin i bcaa uzimaj pre i posle treninga, tako podeli ukupnu dozu( preporuke kažu 0,3-0,5 gr po kg za svaki pojedinačno)...neki preporučuju glutamin i pre počinka zbog mogućeg hgh boosta, ali bih ipak čuvao isti za period oko treninga...a pre počinka konkretan obrok na bazi proteini + masti...

Glikemijski index dekstroze i maltodekstrina je "identičan" tako da ako mene pitaš stara dobra dekstroza je najbolje rešenje...

kolega Boban ti je precizno odgovorio na pitanje oko najboljeg tajminga za unos hidrata...

Omega -3 uzimaj uz obroke...

Ne komplikuj nepotrebno...i opet ću ponoviti i bez bcaa, glutamina i whey ćeš napredovati...ali bez sređene ishrane i dobro formulisanog plana treninga nikada...kao i kvalitetnog sna...
« Poslednja izmena: Avgust 14, 2020, 10:32:46 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #78 poslato: Avgust 14, 2020, 11:12:52 pre podne »



Što se tiče samog uzimanha kreatina kada nam je gubljenje masti cilj iz svog iskustva tvrdim da niko neće navući višak vode ili imati osrćaj nadutosti ako strogo vodi računa o unosu uh.
Unos uh je 100g belog pirinca posle treninga
A na dane odmora 80g testenina.
I 20g malto u pwm
Hvala Kozma

Zašto bi uzimao proste UH u danima kada nemas fizičke aktivnosti? Zašto bi iritirao insulin bespotrebno? Prosti UH nakon treninga. Složeni oko treninga i u ostalim obrocima. Postoje takodje kombinacije prostih i slozenih UH, ali to za tebe trenutno nije toliko bitno.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #77 poslato: Avgust 14, 2020, 10:36:13 pre podne »

BCAA najbitnije prije treninga pola sata, da nam gradivne materije budu u krvotoku za vrijeme trajanja treninga. Moze i u toku treninga. Nakon treninga malto i whey protein sasvim ok. Glutamin bih isao prije spavanja ili nakon treninga, svakako nije greska ni prije treninga.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #76 poslato: Avgust 14, 2020, 10:12:07 pre podne »

Što se tiče samog uzimanha kreatina kada nam je gubljenje masti cilj iz svog iskustva tvrdim da niko neće navući višak vode ili imati osrćaj nadutosti ako strogo vodi računa o unosu uh.
Unos uh je 100g belog pirinca posle treninga
A na dane odmora 80g testenina.
I 20g malto u pwm
Hvala Kozma 💪
Sačuvana
MM
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #75 poslato: Avgust 14, 2020, 09:59:02 pre podne »

Što se tiče samog uzimanha kreatina kada nam je gubljenje masti cilj iz svog iskustva tvrdim da niko neće navući višak vode ili imati osrćaj nadutosti ako strogo vodi računa o unosu uh.
Sačuvana
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #74 poslato: Avgust 14, 2020, 06:39:05 pre podne »

A kako bi raspodelili uzimanje glutamina + bcaa.
4 x 5g
Pre i posle treninga po 10
Pre spavanje glut a po budjenju bcaa?
Sad sam citao po forumu predlazete da bcaa ne ide uz omega 3 problem apsorpcije.
Dakle pre spavanja posto uzimam 2x omega uz poslednji obrok da se ne pije bcaa? Ili sacekati sat vremena pa popiti?
I da li ubaciti kreatin na fazi gubljenja masti/kg nzm kako da definisem pitanje  :D ili ne?
I jel je okej 20g maltodextein u pwm sa peoteinom bcaa glutamin?
« Poslednja izmena: Avgust 14, 2020, 09:33:42 pre podne od strane dzontravolta » Sačuvana
MM
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #73 poslato: Avgust 13, 2020, 11:12:09 posle podne »

Pozdrav svima. Izvinite na kasnom odgovoru nekako sam u zurbi ovih dana. Trening ujutru spremanje hrane posao druga smena...
Na litar vode ide 10-20g maks dekstroza, 5-10g sode bikarbone i 2 prstohvata kalijum natrijumove soli. Dekstroza pomaze odrzanju secera tokom tezih fizickih aktivnosti.
Soda bikartbona daje elektolite bikarbonata koji su bitni za normalan rad celija i pomazu smanjenu kiselosti u misicima tokom treninga.
Kalijumova so vraca bitne elektolite koji se znacajno gube znojenjem.
To sam nasao na instagramu od decka koga pratim.
Nutri Logika

To je ok, ali ipak nisi precizno formulisao pitanje...mada tu vodu bih prokuvao, pa prohladio na sobnoj temperaturi...ne bih išao više od 3 gr sode bikarbone na litar...2-3 gr NaCl, kao i KCl, ne više od 20 gr dex na litar vode...sve u svemu sličan sastav mnogim napicima za rehidrataciju...

Ove paklene vrućine su sasvim sigurno indikacija za primenu istih...

« Poslednja izmena: Avgust 13, 2020, 11:23:35 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #72 poslato: Avgust 13, 2020, 01:03:13 posle podne »

Gledano na taj nacin, svaka vjezba lici jedna na drugu. Po tom osnovu radis deadlift i ne razmisljas o rumunskom, good-morning i ostalim... Zasto? Jer deadlift pogadja apsolutno sve sto pogadjaju navedene vjezbe, plus kao bonus dobijes jos nekoliko particija.

Dakle nije sve tako prosto, za svaku vjezbu treba znati zasto istu  raditi... koji ti je cilj, sta zelis postići, na koju particiju staviti akcenat i tek onda ta vjezba ima i smisla...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #71 poslato: Avgust 13, 2020, 10:55:14 pre podne »

I potrebna mi je pomoc oko vezbi.
Vezba rumunsko mrtvo i vezba goodmorning su dosta slicne ili ne?
Mislim na to drzanje nogu kolena ili kod izvodjenja noge treba biti prave ili blago povijene u kolenima?
Jel moze neko da ostavi link kako se rade vezbe posto sam na internetu nasao milion x klipa. Hvala
Nije ista vjezba, ali pogdjaju dosta istih misicnih particija. Dedalift, Rumunsko, Good-morning, Kettlebell zamah, Deadlift sa hex bar sipkom itd... U zavisnosti od cilja, koriste se razne varijacije... Tezine, tempo itd...

U svakom slucaju sve ove vjezbe pogadjaju u vecoj ili manjoj mjeri ledjne misice, gluteus, zadnju lozu...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Nisam ni rekao da su iste nego dosta slicne.
Tehnika tj spustanje na dole ledja prava noge blago savijene u kolenima.
Samo sto je sipka na goodmorning na ledjima a rumunsko se drzi u rukama ali pokret, pozicija tela dosta slicna
Sačuvana
MM
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #70 poslato: Avgust 13, 2020, 09:42:04 pre podne »

I potrebna mi je pomoc oko vezbi.
Vezba rumunsko mrtvo i vezba goodmorning su dosta slicne ili ne?
Mislim na to drzanje nogu kolena ili kod izvodjenja noge treba biti prave ili blago povijene u kolenima?
Jel moze neko da ostavi link kako se rade vezbe posto sam na internetu nasao milion x klipa. Hvala
Nije ista vjezba, ali pogdjaju dosta istih misicnih particija. Dedalift, Rumunsko, Good-morning, Kettlebell zamah, Deadlift sa hex bar sipkom itd... U zavisnosti od cilja, koriste se razne varijacije... Tezine, tempo itd...

U svakom slucaju sve ove vjezbe pogadjaju u vecoj ili manjoj mjeri ledjne misice, gluteus, zadnju lozu...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #69 poslato: Avgust 13, 2020, 09:29:23 pre podne »

Vec ti je odgovor dat. U slučaju da imas visecasovnu fizičku aktivnost onda i moze, ako imas sat vremena treninga to je onda skroz nepotrebno.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #68 poslato: Avgust 13, 2020, 09:08:13 pre podne »

I potrebna mi je pomoc oko vezbi.
Vezba rumunsko mrtvo i vezba goodmorning su dosta slicne ili ne?
Mislim na to drzanje nogu kolena ili kod izvodjenja noge treba biti prave ili blago povijene u kolenima?
Jel moze neko da ostavi link kako se rade vezbe posto sam na internetu nasao milion x klipa. Hvala
Sačuvana
MM
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.615 sekundi sa 18 upita.