TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 06:28:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening na prazan stomak  (Pročitano 3746 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #24 poslato: Novembar 08, 2020, 05:35:26 pre podne »

Najbolje je da kombinuješ, u zavisnosti od treninga u toku tog dana, jači treninga-laganija šetnja i obrnuto.
Što te je i kolega savetovao, dok god potrošnja postoji, još ako je veća od unosa, rezultat neće izostati

 
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Novembar 08, 2020, 03:46:37 pre podne »

Bilo bi idealno da se sve može tačno obračunati, predvideti...ipak uvek govorimo o hipotetičkom deficitu...trenirao ti na prazan želudac čim ustaneš, kasno popodne ili uveče, ako "potrošiš" više energije od unosa, rezultata će sigurno biti...bez obzira na doba dana...

sve te tablice, kalkulatori samo simuliraju realnu situaciju, dakle, uvek će biti orijentir...a ti proračuni makrosa su opet orijentir, jer niko ne može garantovati idealnu svarljivost tj iskoristuljivost svega što unesemo od hrane u toku dana...sve je relativno...

Elem, ne opterećuj se nepotrebnim detaljima...ne zaboravi da je ujutru problematičan i udar kataboličkih hormona..a i sam trening u takvim uslovima "gladovanja" je stres za organizam...pojednostavi...eksperimentiši...uči o svome telu...a prvo savladaj osnove...
Sačuvana
Mili9191
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #22 poslato: Novembar 07, 2020, 07:59:40 posle podne »

Pa nije mi toliko bitno oko kalorija, znam da ima samsung healt aplilacija, juce sam trenirao ujutru a uvece setao 1:45min onako normalnim hodom maximum oko 8km. Interesovalo me je da li je bolja brza setnja i kraca ili duza a normalna. Svaki dan mogu da setam 7/7 dana imam trenutno vremena.
.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #21 poslato: Novembar 07, 2020, 07:49:20 posle podne »

Brzina oko 70%-80% max srcane frekvencije ( najlakse odredis 220-godine) ako vec meris puls
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #20 poslato: Novembar 07, 2020, 07:48:17 posle podne »

Teorijski bilo bi ok da na dnevnom nivou imas gubitak oko 500 kalorija. Deo korigujes ishranom. Deo potrosis vezbanjem. Imas i aplikacije koje mere kilometrazu i potrosnju.
Ali ne bih se iskreno time zamarala...opet kako zelis.
Okvirno sto se tice setnje dovoljna ti je varijanta brzog hoda oko pola sata do 40 minuta. Idealno do sat vremena.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #19 poslato: Novembar 07, 2020, 07:42:02 posle podne »

Tebe interesuje u stvari koliko kalorija potrosis tokom setnje ?
Sačuvana
Mili9191
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #18 poslato: Novembar 07, 2020, 05:50:04 posle podne »

Izvinjavam se trazim 20 minuta po forumu nesto u vezi setnje sto se tice mrsavljenja gubljenja masnih naslaga itd. Jel moze neko da mi kaze koliko je dnevno dovoljno kilometara? Ja prosetam izmedju 5 i 7..Ako ima slicna ili ista tema prosledite link 🙂
Sačuvana
Mili9191
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #17 poslato: Novembar 01, 2020, 11:34:29 pre podne »

Hvala jelena na savetu uzecu u obzir protein pre treninga o tome nisam  ni razmisljao. Sutra ulazim u 3. nedelju treninga bas sam se jutros merio i zadovoljan sam 2.8kg manje,  i jos cu da iskorigujem ishranu bice to sve top za 2,3 meseca ako nam ne zatvore teretane🤣
Sačuvana
Jelena Djukic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1347


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 31, 2020, 04:42:13 posle podne »

Što se tiče treninga na prazan stomak to po meni i nije najsrećnija opcija, u mom slučaju ako baš moram ujutru da treninram popijem bar protein sat vremena ranije.

Što se tiče ishrane meni se čini da je to malo kalorija i malo ugljenih hidrata i prosto nekada u takvim situacijama može dovesti do usporavanja metabolizma što svakako neće dovesti do gubitka kilograma.

Dosta smo i govorili ovde o ishrani možda ne bi bilo loše prilagoditi ishranu onako kako smo to ranije na forumu pominjali.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Sačuvana
Mili9191
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 31, 2020, 12:55:11 pre podne »

Hvala aleksandra🙂
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 30, 2020, 11:31:48 posle podne »

Mozes da treniras 50 godina, sto ne znaci da su godine provedene u treningu mjerilo da neko pravilno trenira. To sto ti mozes 2h da treniras, apsolutno ne znaci da je to ok. Vec naprotiv, siguran sam da trening nije adekvatan iz razloga sto jedan rekreativac moze da se pretrenira i sa 2 vjezbe ako ih pravilno izvodi tj forsira na obimu i volumenu i to sve za pola sata. A da ne pominjem 2h treninga.

Problem je sto je vise podtreniranih nego li pretrenirah. Meni bi svakako bilo drago da ti sve ovo imas u prste, ja samo ukazujem na moguce greske.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 30, 2020, 06:17:19 posle podne »

Treniram izmedju sat i sat ipo sve zavisi koju grupu misica radim, istezanje i zagrevanje 5 min pred trening posto ustajem u 6 a krecem da treniram u pola 9, i istezanje posle treninga. Traku ne koristim ali svaki dan ili svaki drugi se trudim da pesacim oko sat , sat ipo mojim hodom oko 6,7km....ako ovo moje prestaje da daje rezultate poslusacu vas 🙂

Svakako ti zelimo napredak 😊
Sačuvana
Mili9191
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 30, 2020, 07:01:13 pre podne »

Radim benc,kosi benc, propadanja,sklekove i razvlacenje bucica na kraju dajem primer posto nekad radim druge vezbe. Treniram ja inace od 2010 znaci od moje 19te godine tako da sam navikao na toliko vezbi i toliko serija, bez problema bih mogao i 2 sata da treniram ali ne zelim, nisam pocetnik nego stari rekreativac 🙂
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 29, 2020, 11:12:56 posle podne »

Iskreno da ti kazem nisam toliko opterecen ovako mi odgovara bitno mi je da ne preskacem trennge samo, a sto se tice vezbanja , ponedeljak radim grudi 4 do 5 vezbi po 5 serija, utorak biceps i triceps sve ukupno 8 vezbi izmedju 4,6 ponavljanja, cetvrtak ledja, i petak noge i ramena. Uvek gledam da rotiram vezbe da ne radim iste. I uvek krecem sa malom kilazom bucica recimo pa povecavam pa opet smanjim. Jasno mi je to za ishranu ali nemam bas vremena da se cimam toliko ne trazim puno a mislim da ovako moze biti ok posto redovno jedem treniram i spavam ....Eto za ovih 6 treninga sam primetio da stvari idu na  bolje pa cemo videti.
4-5 vjezbi x 5 serija za grudi... Očigledno ne radis nesto kako treba cim ti je obim treninga ovoliki. Za jednog rekreativca, ako izuzmemo upotrebu anabolika, prevlik obim. Ili težine nisu adekvatne ili trening predugo traje, nesto jeste. Obrati paznju i na formu pokreta.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk
« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2020, 11:14:30 posle podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 29, 2020, 11:09:19 posle podne »

Trening na prazan stomak je sasvim ok, u zavisnosti kako ko vise voli naravno. Licno smatram da je najbolje bar jedan obrok unijeti prije tezinskog treninga, ali ne mora da bude.

Moras znati tačan unos makrosa, koliko cega si pojeo ili popio u toku dana. Ne moze se okvirno znati jesi li na pravom putu ili ne. Dovoljan unos proteina, ugljenih hidrata, zdravih masti. Tu su naravno vitamini i minerali.

Imas vec puno ispisanog, prelistaj malo forum.



Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 18 upita.