TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:14:30 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening na prazan stomak  (Pročitano 3744 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #39 poslato: Decembar 08, 2020, 12:29:57 pre podne »

Ljudi imam jedno mozda glupo pitanje al ne znam kom da se obratim,pusio sam cigare 4 godine i zadnje 2 nedelje krenuo opet,spalim 3,4 na dan, i smrsao sam za to vreme 2 kg , a kada sam redovno pusio spustio sam se sa 80 na 73 kg ima li neko objasnjenje za to?

pitanje nije glupo...

podjimo od činjenice da je nikotin jedan od najjačih sagorevača masti...da, verovali ili ne...izaziva naglo otpuštanje kateholamina...perifrno i centralno...da i supresor je apetita...

sve u svemu...ne zaboravimo do čega sve dovodi duvanski dim...

Iako pušenje nema trenutno smrtonosno dejstvo, ono je ipak trovanje "na rate".
DUVANSKI DIM SADRŽI PREKO 7500 RAZLIČITIH HEMIJSKIH SASTOJAKA.

Svaka cigareta utiče na krvni pritisak, potrošnju kiseonika, na rad srca i na funkciju drugih važnih organa. I to iz dana u dan svaka cigareta! Ovaj stres predstavlja za pušača zdravstveni rizik sa nepredvidivim posledicama

GLAVNI SASTOJCI DUVANSKOG DIMA SU:

NIKOTIN

UGLJEN MONOKSID

KATRANSKA JEDINJENJA

JOŠ NEKI SASTOJCI:

CIJANOVODONIČNA KISELINA

AMONIJAK

ALDEHIDI…FENOL…

ANTIFRIZ( održavanje arome i vlažnosti cigareta)

POLONIJUM( „potomak urana“, đubrivo…)

BENZPIREN( kancerogeni produk sagorevanja duvana)

ajmo o ugljen monoksidu...

200 puta se brže veže uz hemoglobin nego kiseonik( 10 puta jače).

- U pušača 10 do 15% hemoglobina može biti vezano s CO, što znatno smanjuje snabdevanje organizma kiseonikom, a posebno je štetno za osobe sa srčanim bolestima, posebno anginom pektoris.

- Ugljen monoksid „povećava propustljivost“ zidova krvnih sudova za holesterol i pospešuje stvaranje ateroma te i tako pomaže razvoju bolesti srca i krvnih sudova.

- U trudnica koje puše, ugljen monoksid smanjuje snabdevenost ploda kiseonikom, što nosi rizik za razvoj ploda. Stoga one češće rađaju decu male porođajne težine, a i iznenadna smrt odojčeta češća je u dece majki koje puše.

ajmo o katranu...

Katrani duvana sadrže više od 200 komponenti, od kojih su mnoge toksične. Za sada se zna da 60 komponenti mogu da izazovu tumore kod eksperimentalnilh životinja. Poslednja trećina cigarete sadrži više katrana, nikotina i ostalih otrova, više nego u prve dve trećine zajedno.

Sadržaj katrana u dimu varira kod većine filter-cigareta između 10 i 20 mg po cigareti. Pušenjem 10 cigareta dnevno, u pluća dospeva 500 g katrana godišnje.

Jedan deo toga se izlučuje, dok drugi deo zaostaje u disajnim putevima i plućima kao stalno prisutan faktor rizika. Čak su i organi za izlučivanje u velikoj meri ugroženi štetnim materijama iz duvanskog dima. Ove materije mogu prouzrokovati tumore u bubrezima i bešici. Rak bubrega je npr. kod pušača 5 puta češći nego kod nepušača.

Na svakoj kutiji cigareta i reklami za cigarete naznačen je sadržaj nikotina i katrana.





Sačuvana
Mili9191
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #38 poslato: Decembar 06, 2020, 03:13:53 posle podne »

A to je bilo pre 4 godine kada sam palio jednu za drugom, citao sam negde da se neko ugoji od cigareta a neko smrsa znam da nikako ne valja al sam se iznenadio, ali apetit mi nije smanjen hranim se isto kao zadnja 2 meseca...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #37 poslato: Decembar 06, 2020, 01:44:12 posle podne »

A to sto si tad smršao 7 kg a sada 2 kg može biti povezano sa milion stvari. Trening, ishrana, odmor, san itd itd...

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #36 poslato: Decembar 06, 2020, 01:42:54 posle podne »

Ako ti je unos makrosa ostao isti, nebitno je da li pusis ili ne. E sad, mnogima cigarete ubiju apetit pa otud i gubljenje kg.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Mili9191
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #35 poslato: Decembar 06, 2020, 01:35:12 posle podne »

Ljudi imam jedno mozda glupo pitanje al ne znam kom da se obratim,pusio sam cigare 4 godine i zadnje 2 nedelje krenuo opet,spalim 3,4 na dan, i smrsao sam za to vreme 2 kg , a kada sam redovno pusio spustio sam se sa 80 na 73 kg ima li neko objasnjenje za to?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #34 poslato: Novembar 09, 2020, 08:05:01 pre podne »

U principu shvatas sustinu 😊
Sačuvana
Mili9191
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #33 poslato: Novembar 09, 2020, 07:28:04 pre podne »

Pa da u pravu si slavisa, bitno se kretati i trenirati a rezultati ce doci vremenom  ukoliko se  zdravo hrani ne pije alkolhol itd, znate bolje mene 🙂
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #32 poslato: Novembar 09, 2020, 03:17:00 pre podne »

Samo se ti druže kreći -dok god se krećeš bićeš zdrav i u formi...ipak svuda su u pitanju tri bitna faktora - učestalost, trajanje i intenzitet...pojednostavi svoje poglede na trening...ne utapaj se u detalje i nepotrebne zablude...istraj...kontinuitet...
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #31 poslato: Novembar 08, 2020, 10:57:46 pre podne »

Pešačenje se svrstava u bezbedne aktivnosti.
Samostalno može da opstane kao jedini vid aktivnosti kada je zdravlje  dobro a cilj samo održanje postojećeg stanja.
Sa druge strane ukoliko je cilj gubitak viška kg, radi održanja motivacije i bržeg postizanja rezultata, pešačenje može da bude početni vid aktivnosti kao uvod, i dopuna treningu opterećenja kasnije
Jeste, bez jasnog cilja i doslednosti istom, rezultati su ili trenutni ili će izostati
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #30 poslato: Novembar 08, 2020, 10:56:05 pre podne »

Naravno! Neko kaze da je setnja zdravija nego trcanje zbog opterecenja  srca ali dobro kako ko voli bitno je zadrzati kondiciju i trenirati, ne preskakati treninge.

Jako individualno, zavisi od zdravstvenog statusa. Aerobni trening je uvek poželjan. Pre će biti limita kod treninga sa opterećenjem za osobe sa povišenim krvnim pritiskom.
Trčanje dosta opterećuje zglobove...važna je podloga, tehnika, i pre svega umerenost kako bismo izbegli posledice ili ih svekli na minimum...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #29 poslato: Novembar 08, 2020, 10:34:02 pre podne »

To jos niko nije dokazao da je setnja zdravija od trcanja, bar ne kada se radi o umjerenom trčanju. Dakle ne pišem o profesionalnom sportu poput maratona, polumaratona, sprinteva itd... Pa se sa time i ne treba opterećivati. Svaki sport je zdrav ako se pametno pristupi istom (amaterski).

 Kada si u kalorijskom deficitu ili na granicama istog, šetnja nekim umjerenim tempom može biti uncikovita kao i dobar sprint tj hit kardio.

 Ali ako smo daleko od kalorijskog deficita, nece ti pomoci ni sati pjesacenja. Zato je jako bitno da znamo sta smo unijeli, koliko smo unijeli i sta nam je cilj.

Primjera radi, za nekih pola sata trčanja ( u zavisnosti od tempa) sagorimo 150- 300 kcal.. Dok samo jedna čokoladica od 50g ima nekih 300-600 kcal. Iz ovog je lako zaključiti da ako nam je za cilj gubljenje kilograma, sve i nije tako prosto bez obzira koliko trčimo, pješacimo, plivamo, skijamo itd...

Otud se često stvaraju problemi kod ljudi koji žele da smrsaju i ono čuveno " samo sam pojeo jedan red čokolade"...

Praksa sa klijentima za sve ove godine je polazala da svako može da smrsa i svako moze da se ugoji. Problem je samo sto malo ko ima karakter i dovoljno discipline da sve izgura do kraja.



Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Mili9191
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #28 poslato: Novembar 08, 2020, 09:44:57 pre podne »

Naravno! Neko kaze da je setnja zdravija nego trcanje zbog opterecenja  srca ali dobro kako ko voli bitno je zadrzati kondiciju i trenirati, ne preskakati treninge.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #27 poslato: Novembar 08, 2020, 09:27:00 pre podne »

Pokušaj da zadržiš tu praksu i kada se okolnosti sa "viškom slob.vremena" promene, bar 3x nedeljno, ili pri odlasku na posao, povratku...
Sačuvana
Mili9191
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52


« Odgovor #26 poslato: Novembar 08, 2020, 09:03:16 pre podne »

Iskren da budem svaki trening mi je jaci sto bi se reklo iskidam svaki. Tu mi je blizu pored most slobode pa brzo predjem u prirodu kamenicki park i tu mogu setati koliko god dugo. Hvala na savetima 🙂🙂
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #25 poslato: Novembar 08, 2020, 05:37:10 pre podne »

Inače, šetnja ti je dobra opcija, pogotovo u danima koji nam tek slede kada  temp.budu niže, još ako imaš taj "luksuz" da boraviš u prirodi,,,
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 18 upita.