TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:07:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ponovo na forumu  (Pročitano 4136 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #29 poslato: Novembar 10, 2021, 08:32:42 posle podne »

Nisam vidio početnu sliku da bih dao misljenje o napredku. Ali svakako ako vidis i sam da forma napreduje, tezine i da se generalno osjecas bolje, onda tu nema sta komentarisati.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
nikadfit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #28 poslato: Novembar 10, 2021, 04:18:35 posle podne »

Zdravo svima, evo me ponovo.

Posle odmora, korone, wodmora vratio sam se vezbanju, kilaza na sipci ali i na vagi napreduje.

Ovo je trenutno stanje, idem li u pravom smeru? Ukoliko ima zena, malo upozorenje, bez majice sam na slici :)

https://ibb.co/hMdpBNN

Poceo sam masu sa 73.5 kg, posle dva meseca imam 76 kg, sad cu blagi deficit od 3 sedmice da se ne bi talozilo puno oko struka, pa onda opet masa.

Benc mi je na 65 kg maks, cucanj 80 kg, mrtvo ne radim zbog istegnuca.

Sačuvana
Djordje_raw
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


https://www.instagram.com/djordjeraw/

« Odgovor #27 poslato: Jul 21, 2021, 08:10:57 posle podne »

Evo malog update-a posle skoro mesec dana. Preko noci sam izgubio motivaciju :( 
U mom terminu je tolika guzva da ne mogu nikako da se fokusiram na trening, ima 10-15 vezbaca koji samo lete sa sprave na spravu. Za jedan dan mi je sve preselo.

I nekako nisam zadovoljan treningom, kao da nemam dovoljno snage, nekako sam kilav. Slab je napredak, ruke i noge sam povecao za 2 cm, grudi za 3 cm, ramena stagniraju. U trapovima sam tanak :) Sad idem na kraci odmor pa cu videti posle kako cu dalje.

Ako neko ima savet sta da menjam, bio bih zahvalan. Naprimer, moj trening grudi izgleda ovako:

1. Benc 4 x 8
2. Kosi benc bucicama 4 x 10
3. Potisak za grudi 3 x 10
4. Kros na sajli 2x15 na gore, 2 x 15 na dole.

Trening ramena:
1. Potisak na masini 4 x 8
2. Stojeci potisak bucicama 4 x 10
3. Odrucenje 4 x 15
4. Obrnuto letenje 3 x 15
5. Facepulls 3 x 15

Ako stvarno nešto želiš motivacija/fokus neće nestati preko noći. Bilo njih 15, 50 ili 1 nebitno je. Niko neće da te istera iz teretane, ravnopravni si član teretane kao i svi ostali, moraćeš da se izboriš za to. A što se tiče treninga, ako su grudi veći/jači mišić od mišića ramena, zašto grudima 4 vežbe a kod ramena 5? Za početnika jako veliki obim, smanji na 3 vežbe, recimo u tvom programu za ramena ostavi vežbu pod brojem 1, 3 i 5.

Savet za trening grudi. Samo ove 3 vežbe koristi i guraj progresiju 6 meseci: Ravni potisak, propadanja, pek dek
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #26 poslato: Jul 20, 2021, 09:16:12 posle podne »

Odvojio bih ravni i kosi bench. Ili makar prvo ravni pa zatim kosi bucicama. Dvije osnovne i pritom dosta teske vjezbe za grudi, apsolutno su nepotrebne u jednom istom treningu, bar ne sa ravnom sipkom.



Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #25 poslato: Jul 20, 2021, 08:34:04 posle podne »

Pozdrav

Mozes da radis princip pred zamora tj da prvo uradis ukrstanje sajli na krosu pa tek posle potiske jer u potiscima pored misica grudi ucestvuje triceps koji je manji i slabiji i cesto se zamori pre grudi i onda potisci tj trening ne mogu da dobiju svoj pun potencijal. Ovako bi prvo sa par serija na krosu zamorio grudi, jer ovde triceps ne radi  i posle bi mogao da ih isforsiras na potiscima bez bojazni da ce triceps prvi da otkaze.
Sačuvana
nikadfit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #24 poslato: Jul 20, 2021, 07:30:34 posle podne »

Evo malog update-a posle skoro mesec dana. Preko noci sam izgubio motivaciju :( 
U mom terminu je tolika guzva da ne mogu nikako da se fokusiram na trening, ima 10-15 vezbaca koji samo lete sa sprave na spravu. Za jedan dan mi je sve preselo.

I nekako nisam zadovoljan treningom, kao da nemam dovoljno snage, nekako sam kilav. Slab je napredak, ruke i noge sam povecao za 2 cm, grudi za 3 cm, ramena stagniraju. U trapovima sam tanak :) Sad idem na kraci odmor pa cu videti posle kako cu dalje.

Ako neko ima savet sta da menjam, bio bih zahvalan. Naprimer, moj trening grudi izgleda ovako:

1. Benc 4 x 8
2. Kosi benc bucicama 4 x 10
3. Potisak za grudi 3 x 10
4. Kros na sajli 2x15 na gore, 2 x 15 na dole.

Trening ramena:
1. Potisak na masini 4 x 8
2. Stojeci potisak bucicama 4 x 10
3. Odrucenje 4 x 15
4. Obrnuto letenje 3 x 15
5. Facepulls 3 x 15
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #23 poslato: Jun 23, 2021, 10:45:40 posle podne »

Uvek je drago čuti kad je neko zadovoljan
Treniraš mišiće leđa kao i svaku drugu grupu...za početak baš ti je i ovoljano 1x nedeljno, kasnije kad se stekne rutina, možeš da kombinuješ
Sačuvana
nikadfit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #22 poslato: Jun 22, 2021, 08:55:15 posle podne »

E da malo je izmenjen trening...Posto su mi cilj vece ruke odvojio sam poseban dan za njih. Jedan dan je za noge, smatram da nema potrebe 2 puta sedmicno. Ostala dva dana radim antagoniste grudi i ledja, ponedeljak i cetvrtak, moje laicko mislenje je da je jednom sedmicno trening grudi i ledja nedovoljno za pocetnike, tj. da je bolje  2 puta sedmicno. U ta dva dana ubacim i po jednu vezbu za prednje rame, superserije zadnje i srednje rame.
Sačuvana
nikadfit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #21 poslato: Jun 22, 2021, 01:00:05 posle podne »

Pozdrav
Probaj zgibove uz asistenciju, pa polako, napredovaćeš.
Bugarski je odličan, ko je uporan , naravno, jer je jedna od najtežih varijanti
Zagrevanje i istezanje ne preskači. Takođe, postepeno napredovanje u opterećenjima
Trening da traje oko sat vremena, sat i 15 minuta bi ti bilo dovoljno da odradiš grupe za taj dan, a da se ne preforsiraš
Steper ili bicikli takođe su ok, 20ak minuta do pola sata, ako imaš problem sa kolenima pa ti ne prija trčanje. Pešačenje preporučujem napolju

Evo malog apdejta, nisam odustao i ne planiram :) Opterecenje lagano raste, kilaza takodje lagano raste, jos ne dobijam komplimente ali ja primecujem blagu promenu :)
Hvala Aleksandra na savetima, bugarski cucanj mi je omiljen, jedva ga radim sa 2.5 kg u svakoj ruci. Da, trening mi traje oko sat vremena.
Nemam problem sa kolenima, volim trcanje, prija mi posle stresnog dana, praktikujem ga jednom sedmicno, u ostalim danima brzo hodanje pored reke, romantika :)

Trenutna kilaza 72 kg, 2.5 kg vise posle mesec i po dana. Obim struka je skoro nepromenjen, tako da planiram ovako jos mesec i po pa onda neki mini cut od 3-4 sedmice uz
pokusaj da ne gubim na snazi.
Sačuvana
Djordje_raw
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


https://www.instagram.com/djordjeraw/

« Odgovor #20 poslato: Jun 01, 2021, 02:11:37 pre podne »

Veslanje u pretklonu nekako ne pogadja misice ledja onako kako ja zelim, ima li neka zamenska vezba? Radio sam sa sipkom od 20 kg. Fokusiram se na latove posto su mi oni bas nerazvijeni.
[/quote]

Veslanje šipkom kontrahvatom ili nadhvatom i nije najbolji izbor vežbi za aktivaciju latova. Probaj sa veslanjem na klupi s tim da je klupa u dijagonalnom položaju.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #19 poslato: Maj 31, 2021, 05:55:36 posle podne »

Pozdrav
Probaj zgibove uz asistenciju, pa polako, napredovaćeš.
Bugarski je odličan, ko je uporan , naravno, jer je jedna od najtežih varijanti
Zagrevanje i istezanje ne preskači. Takođe, postepeno napredovanje u opterećenjima
Trening da traje oko sat vremena, sat i 15 minuta bi ti bilo dovoljno da odradiš grupe za taj dan, a da se ne preforsiraš
Steper ili bicikli takođe su ok, 20ak minuta do pola sata, ako imaš problem sa kolenima pa ti ne prija trčanje. Pešačenje preporučujem napolju

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #18 poslato: Maj 27, 2021, 10:44:13 posle podne »

To je odličan napredak za jednog rekerativca. Polako ali sigurno i što čistije. Samo naprijed.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
nikadfit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #17 poslato: Maj 27, 2021, 12:35:23 posle podne »

Hvala puno na odgovorima. Jutros sam se merio ponovo i ipak sam dodao negde oko 500 grama sedmicno sto mislim da nije previse. Nastavicu ovako barem 3 meseca, pa da vidim hocu li i dalje na masu, dodavacu kilazu postepeno na osnovne vezbe i dodacu hidrate ako vidim da stagniram.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #16 poslato: Maj 26, 2021, 09:25:27 posle podne »

Sa niskim intezitetom kao što je pjesacenje u trajanju od 40-60 min, ne moze da se udje u katabolizam. Samo ne treba pretjerivati u tempu, nekih 6 km/h  je sasvim dovoljno.

800g je za nekog puno a za nekog malo. Pratis ogledalo, da li se previse mastis i na osnovu toga donosis zaključak. Smatram da ako se ispoštuju makrosi, nemas razloga za brigu. Pod makrosima smatram hranu koja je u 90% unesena iz dobrih izvora. Naravno ponekad mozemo a i pozeljno je da damo sebi malo lufra pa se i pocastimo nekim junkom.

Isto tako u periodu mase taj vodeniji izgled je sasvim normalna stvar, pa i malo masti da se doda, samo da se ne pretjera. Zato i postoji period definicije kada zaokruzujemo cjelinu.


Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk
« Poslednja izmena: Maj 26, 2021, 09:27:47 posle podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
nikadfit
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #15 poslato: Maj 26, 2021, 12:07:52 pre podne »

Ponavljanja variram, ne idem ispod 8 ni preko 12. Ako uradim četiri serije po 12 ponavljanja onda povećavam težinu. Prednji čučanj sam samo probao, kad ga usavršim radiću ga povremeno, neću i zadnji i prednji na istom treningu.

Da li je previše ako se gojim 800 grama sedmično? Koliko mogu da dodajem mišića mesečno?

Zar nije bolje kardio posle tegova ili posle doručka u danima odmora da se spreči katabolizam?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.049 sekundi sa 18 upita.