TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394972 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 01:52:10 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ispijanje kafe pre vežbanja može pomoći u sagorevanju više masti  (Pročitano 2465 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #18 poslato: Mart 17, 2022, 04:51:03 posle podne »

Dušan, koliko god želim I ne pravi problem. Recimo da je to ukupno oko 5 onih malih kesica. Mada to varira jer nekada nije merodavno.
Čovjek je često pije a da nije svjestan koliko je u suštinu u problemu.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #17 poslato: Mart 17, 2022, 01:01:39 posle podne »

Dušan, koliko god želim I ne pravi problem. Recimo da je to ukupno oko 5 onih malih kesica. Mada to varira jer nekada nije merodavno.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3173


« Odgovor #16 poslato: Mart 17, 2022, 12:42:26 posle podne »

Ima uvek izuzetaka. Meni kafa nije izazvala zavisnost, veliki sam ljubitelj iste ali često je danima ne pijem. Konzumiram kad mi prija i ne utiče negativno na mene. Generalno ljudi se psihički dosta vezuju za nju kao sredstvo stimulacije i mislim da je to ono najopasnije. Uostalom kao i kod svake zavisnosti.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #15 poslato: Mart 17, 2022, 11:31:42 pre podne »

I ovde je kao i u svemu mera mnogo bitna. Informacije koje je dr Nikola izneo stoje ali ukoliko osoba pije jednu jutarnju kafu i može na tome da se zadrži. Problem jeste što ljudi nemaju meru i čim čuju ovakve informacije navale na kafu.
A sta se onda tek desava sa sportistima koji pored kafe unose i kofein u tabletama? Ili kroz NO reaktor? Neumerenom konzumacijom kofeina postanu zavisnici od istog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Njima pored toga što padaju performanse dolazi do stvaranja osećaja velike iscrpljenosti i anksioznosti, naravno zavisnost od kofeina itd.

Ja sam upravo ovo doziveo...takvu reakciju.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #14 poslato: Mart 17, 2022, 11:31:11 pre podne »

Istraživanje koje je rađeno na Univerzitetu u Dablinu pokazalo je malo drugačije rezultate. Istraživanje je rađeno baš sa sportistima. Rezultati su pokazali da oni koji su pili 3 ili više šoljica kafe su imali pad performansi.

Gledajući iz mog ličnog iskustva moram reći da kod mene nije tako.
Kafa mi prija jako I to najviše nes čista bez šećera I mleka.

Ok, ali koliko ih dnevno pijes?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: Mart 16, 2022, 03:27:31 posle podne »

Istraživanje koje je rađeno na Univerzitetu u Dablinu pokazalo je malo drugačije rezultate. Istraživanje je rađeno baš sa sportistima. Rezultati su pokazali da oni koji su pili 3 ili više šoljica kafe su imali pad performansi.

Gledajući iz mog ličnog iskustva moram reći da kod mene nije tako.
Kafa mi prija jako I to najviše nes čista bez šećera I mleka.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3173


« Odgovor #12 poslato: Mart 16, 2022, 01:37:21 posle podne »

I ovde je kao i u svemu mera mnogo bitna. Informacije koje je dr Nikola izneo stoje ali ukoliko osoba pije jednu jutarnju kafu i može na tome da se zadrži. Problem jeste što ljudi nemaju meru i čim čuju ovakve informacije navale na kafu.
A sta se onda tek desava sa sportistima koji pored kafe unose i kofein u tabletama? Ili kroz NO reaktor? Neumerenom konzumacijom kofeina postanu zavisnici od istog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Njima pored toga što padaju performanse dolazi do stvaranja osećaja velike iscrpljenosti i anksioznosti, naravno zavisnost od kofeina itd.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #11 poslato: Mart 16, 2022, 12:46:26 posle podne »

Istraživanje koje je rađeno na Univerzitetu u Dablinu pokazalo je malo drugačije rezultate. Istraživanje je rađeno baš sa sportistima. Rezultati su pokazali da oni koji su pili 3 ili više šoljica kafe su imali pad performansi.

Pitajte ljude koji pisu nekoliko akfi dnevno da li ih "rade"..... nema to vise taj efekat.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #10 poslato: Mart 16, 2022, 09:02:50 pre podne »

I ovde je kao i u svemu mera mnogo bitna. Informacije koje je dr Nikola izneo stoje ali ukoliko osoba pije jednu jutarnju kafu i može na tome da se zadrži. Problem jeste što ljudi nemaju meru i čim čuju ovakve informacije navale na kafu.
A sta se onda tek desava sa sportistima koji pored kafe unose i kofein u tabletama? Ili kroz NO reaktor? Neumerenom konzumacijom kofeina postanu zavisnici od istog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ljudi koji se ne bave aktivno sportom jednostavno nisu toga svjesni koliko se kofein zloupotrebljava i koliko je štetan. Dosta puta sam bio svedok gdje rekerativac nece da uopšte trenira ako nije popio svoj pwo na bazi NO. Mogu slobodno da kažem da nanosi više štete nego li anabolici, koji ako se na pravi način koriste, izazivaju manje štete po psihu i organizam.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
« Poslednja izmena: Mart 16, 2022, 12:47:19 posle podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #9 poslato: Mart 16, 2022, 09:00:38 pre podne »

I ovde je kao i u svemu mera mnogo bitna. Informacije koje je dr Nikola izneo stoje ali ukoliko osoba pije jednu jutarnju kafu i može na tome da se zadrži. Problem jeste što ljudi nemaju meru i čim čuju ovakve informacije navale na kafu.
Nigdje ne stoji na nekoj od reklama za kafu "jedna dnevno", niti stoji na istoj upozorenje da je prekomerna  količina štetna. Tako da to sa jednom kafom je isto kao i ono sa jednom rakijom. Zdravo je za cirkulaciju.. Jeste kad je jedna, samo što kod više od 95% nije jedna rakija i nije jedna kafa. Dakle dolazimo do zaključka da tih 5% koji stvarno popiju jednu kafu ili jednu rakiju su u totalno manjini.

Da se piše malo vise o štetnosti iste a ne konstantno potencira o njenim blagodetima, bilo bi puno manje onih koji je ispija u. Sto naravno lobiju ne odgovara.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #8 poslato: Mart 16, 2022, 08:55:38 pre podne »

I ovde je kao i u svemu mera mnogo bitna. Informacije koje je dr Nikola izneo stoje ali ukoliko osoba pije jednu jutarnju kafu i može na tome da se zadrži. Problem jeste što ljudi nemaju meru i čim čuju ovakve informacije navale na kafu.
A sta se onda tek desava sa sportistima koji pored kafe unose i kofein u tabletama? Ili kroz NO reaktor? Neumerenom konzumacijom kofeina postanu zavisnici od istog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3173


« Odgovor #7 poslato: Mart 16, 2022, 08:00:39 pre podne »

I ovde je kao i u svemu mera mnogo bitna. Informacije koje je dr Nikola izneo stoje ali ukoliko osoba pije jednu jutarnju kafu i može na tome da se zadrži. Problem jeste što ljudi nemaju meru i čim čuju ovakve informacije navale na kafu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3173


« Odgovor #6 poslato: Mart 16, 2022, 07:58:49 pre podne »

Sportisti koji su pili jednu šoljicu kafe su imali dobre rezultate.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3173


« Odgovor #5 poslato: Mart 16, 2022, 07:56:58 pre podne »

Istraživanje koje je rađeno na Univerzitetu u Dablinu pokazalo je malo drugačije rezultate. Istraživanje je rađeno baš sa sportistima. Rezultati su pokazali da oni koji su pili 3 ili više šoljica kafe su imali pad performansi.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #4 poslato: Mart 15, 2022, 11:11:51 posle podne »

Ja sam ipak mišljenja da je kafa jedna velika propaganda prije svega i da ljudima nanosi puno vise stete nego koristi. Da čovjek popije jednu kafu dnevno, imalo bi smisla, ovako ljudi se bukvalno truju kafom a pritom slabo unose tečnost. Kafa je naravno poznata i kao dieuretik.

Da ne pisem o pojavi ankesioznosti kod mnogih koji koriste kafu. Ali pošto je to jedan od najpopularnijih proizvoda na svijetu, malo ćemo vidjeti a ti reklama za istu


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 18 upita.