TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:49:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zdrave namirnice koje uvek treba imati pri ruci  (Pročitano 7549 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #55 poslato: Jul 22, 2022, 07:25:07 pre podne »

Pistaci su mi omiljeni. Svaku noć pred spavanje 50g. To mi je ritual.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Da,i to je jako dobro,samo kod nas je to sad jako skupo,pa ne mogu svaki dan da priustim sebi,ali castim se ponekad.Obozavam ih,kao i indijski orah. ;)
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #54 poslato: Jul 21, 2022, 09:42:27 posle podne »

Pistaci su mi omiljeni. Svaku noć pred spavanje 50g. To mi je ritual.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #53 poslato: Jul 21, 2022, 09:28:26 posle podne »

Upravo smo sad napravili 1kg kikiriki putera,bice za par dana.Ja to stavljam i u ovsene i u protein,ponekad uzmem kasiku i pola sata pre treninga itd...doduse ima nas 5 tako da necu sam sve to pojesti.... ;D
Prijatno :) Pa dobro. Ja volim ili na parče hleba ili mladi sir i kikiriki puter zajedno na parčetu hleba. Nekome to možda ne bi prijalo, meni se sviđa.
Hvala ti.Extra je,probao sam i ja,mi smo dosad jeli sa pekmezom od kajsije ili kao sto sam vec rekao ja cesto to ubacim u ovsene,u protein,sve zavisi i od treninga,jer ako su noge recimo na meniju onda mi treba energija,onda ubacim u skoro sve. ;D
Ja nekad uzmem i malo na kasicici. Meni i tako sam za sebe odgovara.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #52 poslato: Jul 20, 2022, 09:20:30 pre podne »

Upravo smo sad napravili 1kg kikiriki putera,bice za par dana.Ja to stavljam i u ovsene i u protein,ponekad uzmem kasiku i pola sata pre treninga itd...doduse ima nas 5 tako da necu sam sve to pojesti.... ;D
Prijatno :) Pa dobro. Ja volim ili na parče hleba ili mladi sir i kikiriki puter zajedno na parčetu hleba. Nekome to možda ne bi prijalo, meni se sviđa.
Hvala ti.Extra je,probao sam i ja,mi smo dosad jeli sa pekmezom od kajsije ili kao sto sam vec rekao ja cesto to ubacim u ovsene,u protein,sve zavisi i od treninga,jer ako su noge recimo na meniju onda mi treba energija,onda ubacim u skoro sve. ;D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #51 poslato: Jul 19, 2022, 03:34:23 posle podne »

Upravo smo sad napravili 1kg kikiriki putera,bice za par dana.Ja to stavljam i u ovsene i u protein,ponekad uzmem kasiku i pola sata pre treninga itd...doduse ima nas 5 tako da necu sam sve to pojesti.... ;D
Prijatno :) Pa dobro. Ja volim ili na parče hleba ili mladi sir i kikiriki puter zajedno na parčetu hleba. Nekome to možda ne bi prijalo, meni se sviđa.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #50 poslato: Jul 17, 2022, 05:49:07 posle podne »

Smrznuti mix šumskog voca kao i spargla su u zamrzivacu redovne namirnice!
Bravo za sparglu,koju uzimas?
Slagacu te, mislim da je Frikomova.
Moracu da pogledam jer sparglu obozavam,ali ovi sto prodaju na pijaci su extra skupi u vezi spargle jer ih donose iz Madarske.
Ne samo to vec i nje nema sveze tokom cele godine.
A ova mi je super, direkt je stavim na teflon, malo proprzim i spremna je.
Zbog toga sam te i pitao odakle ga nabavljas jer je sezonska a i sto ti kazes vrlo lako se spremi.Ja ga obozavam.Naravno uz meso. ;)

Bacim prvo mal dimnjenog pileceg bataka, pa posle sparglu.... Odlicno bude! 😊
Hvala za recept,probacu ga obavezno. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #49 poslato: Jul 17, 2022, 05:30:18 posle podne »

Upravo smo sad napravili 1kg kikiriki putera,bice za par dana.Ja to stavljam i u ovsene i u protein,ponekad uzmem kasiku i pola sata pre treninga itd...doduse ima nas 5 tako da necu sam sve to pojesti.... ;D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #48 poslato: Jul 15, 2022, 08:56:43 posle podne »

Orašasti plodovi, semenke i njihovi puteri
Orašasti plodovi i semenke su hranljivi izvori koji obezbeđuju zdrave masti, puno proteina, vlakna i niz vitamina i minerala.
U zavisnosti od vrste, orašasti plodovi i semenke mogu da se čuvaju na sobnoj temperaturi 1–4 meseca, što ih čini dobrim sastojkom za čuvanje u ostavi.
Puteri od orašastih plodova i semena su dugotrajne i zdrave namirnice.
Orašasti plodovi i semenke se mogu koristiti u mnogim jelima, uključujući ovsene pahuljice, jogurt, salate. Puter od orašastih plodova i semena su odličan dodatak smutijima i mogu se dodati u sosove ili namazati na voće ili povrće za brzu, zadovoljavajuću užinu.
Ja recimo vec godinama sam pravim svoj kikiriki puter od  i puno je bolji i ukusniji od kupovnog. ;)
Ma naravno da je domače uvek bolje od kupovnog. Tu nema šta da se doda. Ja sam našao recept, ali nisam još pravio. Mislim da samo treba da se ispečeni kikiriki samelje i doda mu se ulje. To je to, koliko se sećam. Kako ti praviš?
Sameljem ga i dodam malo ulja ali ostavim da budu komadici da ne budes bas skroz samleveno,onako crunchy jer ga tako volim.Ma sta volim,obozavam!
Verujem da je preukusno. Možda nekad i ja probam da napraivm.
Ja kupujem onaj oblik koji nije crunchy, ali je bez dodate soli. Ne volim kada je kikiriki puter sa dodatom soli.
I ja pazim da ne bude previse soli,malo stavim zbog ukusa,ali ne previse.A ako hoces da ne bude crunchy onda ga pustis u blenderu malo duze i bice kao puter bez komadica. ;)
Da, da to mi je jasno. Nije problem i da je crunchy. Volim ja i takve oblike.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #47 poslato: Jul 15, 2022, 02:04:10 posle podne »

Smrznuti mix šumskog voca kao i spargla su u zamrzivacu redovne namirnice!
Bravo za sparglu,koju uzimas?
Slagacu te, mislim da je Frikomova.
Moracu da pogledam jer sparglu obozavam,ali ovi sto prodaju na pijaci su extra skupi u vezi spargle jer ih donose iz Madarske.
Ne samo to vec i nje nema sveze tokom cele godine.
A ova mi je super, direkt je stavim na teflon, malo proprzim i spremna je.
Zbog toga sam te i pitao odakle ga nabavljas jer je sezonska a i sto ti kazes vrlo lako se spremi.Ja ga obozavam.Naravno uz meso. ;)

Bacim prvo mal dimnjenog pileceg bataka, pa posle sparglu.... Odlicno bude! 😊
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #46 poslato: Jul 15, 2022, 08:48:57 pre podne »

Orašasti plodovi, semenke i njihovi puteri
Orašasti plodovi i semenke su hranljivi izvori koji obezbeđuju zdrave masti, puno proteina, vlakna i niz vitamina i minerala.
U zavisnosti od vrste, orašasti plodovi i semenke mogu da se čuvaju na sobnoj temperaturi 1–4 meseca, što ih čini dobrim sastojkom za čuvanje u ostavi.
Puteri od orašastih plodova i semena su dugotrajne i zdrave namirnice.
Orašasti plodovi i semenke se mogu koristiti u mnogim jelima, uključujući ovsene pahuljice, jogurt, salate. Puter od orašastih plodova i semena su odličan dodatak smutijima i mogu se dodati u sosove ili namazati na voće ili povrće za brzu, zadovoljavajuću užinu.
Ja recimo vec godinama sam pravim svoj kikiriki puter od  i puno je bolji i ukusniji od kupovnog. ;)
Ma naravno da je domače uvek bolje od kupovnog. Tu nema šta da se doda. Ja sam našao recept, ali nisam još pravio. Mislim da samo treba da se ispečeni kikiriki samelje i doda mu se ulje. To je to, koliko se sećam. Kako ti praviš?
Sameljem ga i dodam malo ulja ali ostavim da budu komadici da ne budes bas skroz samleveno,onako crunchy jer ga tako volim.Ma sta volim,obozavam!
Verujem da je preukusno. Možda nekad i ja probam da napraivm.
Ja kupujem onaj oblik koji nije crunchy, ali je bez dodate soli. Ne volim kada je kikiriki puter sa dodatom soli.
I ja pazim da ne bude previse soli,malo stavim zbog ukusa,ali ne previse.A ako hoces da ne bude crunchy onda ga pustis u blenderu malo duze i bice kao puter bez komadica. ;)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #45 poslato: Jul 14, 2022, 09:02:16 posle podne »

Kada su semenke i sl. orašasti plodovi u pitanju mislim da je većina ljudi sklona preterivanju pri konzumaciji istih. Preporučuje se šaka dnevno ali ljudi to nekontrolisano grickaju. Zbog toga nekad i izbegavam da ih preporučujem.

Badema po 6-7 komada i eto dnevnog unosa zdravih masti.
To je tačno, samo ko može samo 6-7 badema da pojede.
Osim semenke sve druge ostale orasaste plodove mogu da izdrzim da jedem samo saku,ali kod semenki nema sanse.To je kao droga. ;D ;D ;D
Za mene kao droga dođu svi orašasti plodovi ;D Nekad nema zaustavljanja :D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #44 poslato: Jul 14, 2022, 09:00:37 posle podne »

Orašasti plodovi, semenke i njihovi puteri
Orašasti plodovi i semenke su hranljivi izvori koji obezbeđuju zdrave masti, puno proteina, vlakna i niz vitamina i minerala.
U zavisnosti od vrste, orašasti plodovi i semenke mogu da se čuvaju na sobnoj temperaturi 1–4 meseca, što ih čini dobrim sastojkom za čuvanje u ostavi.
Puteri od orašastih plodova i semena su dugotrajne i zdrave namirnice.
Orašasti plodovi i semenke se mogu koristiti u mnogim jelima, uključujući ovsene pahuljice, jogurt, salate. Puter od orašastih plodova i semena su odličan dodatak smutijima i mogu se dodati u sosove ili namazati na voće ili povrće za brzu, zadovoljavajuću užinu.
Ja recimo vec godinama sam pravim svoj kikiriki puter od  i puno je bolji i ukusniji od kupovnog. ;)
Ma naravno da je domače uvek bolje od kupovnog. Tu nema šta da se doda. Ja sam našao recept, ali nisam još pravio. Mislim da samo treba da se ispečeni kikiriki samelje i doda mu se ulje. To je to, koliko se sećam. Kako ti praviš?
Sameljem ga i dodam malo ulja ali ostavim da budu komadici da ne budes bas skroz samleveno,onako crunchy jer ga tako volim.Ma sta volim,obozavam!
Verujem da je preukusno. Možda nekad i ja probam da napraivm.
Ja kupujem onaj oblik koji nije crunchy, ali je bez dodate soli. Ne volim kada je kikiriki puter sa dodatom soli.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #43 poslato: Jul 14, 2022, 08:58:21 posle podne »

Dugotrajno sveže voće i povrće
Iako se mnogo svežeg voća i povrća brzo pokvari čak i kada je u frižideru, postoji veliki broj dugotrajnih sorti koje možete izabrati.
Slatki krompir, jabuke, cvekla, kupus, šipak, šargarepa i agrumi su samo neki od primera voća i povrća koje može da se čuva nekoliko nedelja ili duže kada se čuva u frižideru ili u ostavi.

Meni se sargarepa sasusi u roku od dana kada je kupim! I to mi nikako nije jasno kako.
To nisam primetio sa šargarepom. Ali, ako ćemo iskreno, mislim da ako je neko povrće ili voće dosta pskano, da onda brže propadne. To je upitna stvar.

Prskano sigurno plus da li ih drze i u nekim hladnjacama....
I to što si spomenuo. I ako ih drže po hladnjačama, koliko dugo su tamo. Ne mogu večno ni da budu sveže :)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #42 poslato: Jul 14, 2022, 08:27:46 pre podne »

Smrznuti mix šumskog voca kao i spargla su u zamrzivacu redovne namirnice!
Bravo za sparglu,koju uzimas?
Slagacu te, mislim da je Frikomova.
Moracu da pogledam jer sparglu obozavam,ali ovi sto prodaju na pijaci su extra skupi u vezi spargle jer ih donose iz Madarske.
Ne samo to vec i nje nema sveze tokom cele godine.
A ova mi je super, direkt je stavim na teflon, malo proprzim i spremna je.
Zbog toga sam te i pitao odakle ga nabavljas jer je sezonska a i sto ti kazes vrlo lako se spremi.Ja ga obozavam.Naravno uz meso. ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #41 poslato: Jul 14, 2022, 06:36:56 pre podne »

Kada su semenke i sl. orašasti plodovi u pitanju mislim da je većina ljudi sklona preterivanju pri konzumaciji istih. Preporučuje se šaka dnevno ali ljudi to nekontrolisano grickaju. Zbog toga nekad i izbegavam da ih preporučujem.

Badema po 6-7 komada i eto dnevnog unosa zdravih masti.
To je tačno, samo ko može samo 6-7 badema da pojede.

Ja. Jer znam da je to max. 🙂
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 18 upita.