TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:44:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zdrave namirnice koje uvek treba imati pri ruci  (Pročitano 7572 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #100 poslato: Avgust 21, 2022, 01:22:18 posle podne »

Svako ima po neku odbojnost.. ali što bi naši stariji rekli "Kako znaš kad nisi ni probao..?"
U pravu si,sto se toga tice. Ali ipak sama pomisao na neku hranu mi izaziva odbojnost. Mozak je cudo u toj obradi informacija. Narocito tu obradu vezanu za culo ukusa i culo mirisa.

Bas tako. Ja sam dugo imao problem sa cheese cake-om :D Kao....kako sada sir i slatko, pa sam malo po malo prihavtio da to nije onaj slani sir :D
Po meni onda ti generalno imas problema sa sirom koji nije slan.Zato ti se ne svida Ella sir jer je on bez ukusa i zato nisi voleo cheesecake.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #99 poslato: Avgust 21, 2022, 01:21:13 posle podne »

Meni je recimo džigerica uvek bila odbojna. Probao sam je, ali sam miris tokom kuvanja mi je uvek bio težak. Inače ne jedem iznutrice uopšte. Većinu uopšte nisam ni probao. Odbojno mi je i na samu pomisao da to jedem :)
Ja recimo pilecu dzigericu obozavam,ali svinjsku ne mogu ni da pogledam.Sto ti kazes sam miris ne mogu da podnesem.

Kako je spremas?
I pilece i svinjsko dzigericu dinstano sa lukom. ;)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #98 poslato: Avgust 20, 2022, 08:37:50 posle podne »

Svako ima po neku odbojnost.. ali što bi naši stariji rekli "Kako znaš kad nisi ni probao..?"
Jos jedna stvar koju sam primetio da sa vremena na vreme trebamo probati one stvari koje ne volimo,jer se desi vremenom da nam se svidi.Sa puno stvari sam vec tako prosao.Prvi takav dozivljaj je bila gljiva.Nikako nisam mogao da pojedem,dok ga sad pojedem ponekad i sirovo.
Odlicno si to primetio. I za to postoje naucna objasnjenja. Naime papile na jeziku, koje sadrze receptore za ukus, se sa godinama smanjuju i zbog toga dolazi do slabije percepcije odredjenih ukusa. Zato se desava da odrasli pocnu da jedu odredjenu hranu koju nisu uopste jeli dok su bili deca.
Meni su izgleda receptori oslabili u dvadesetim već. 😂😅
Jesi već tada jela dosta namirnica koje nisi unosila u detinjstvu?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #97 poslato: Avgust 20, 2022, 08:36:30 posle podne »

I dodao bih da sam silom prilika bio ponudjen nekim specijalnim brusketima koji su na sebi imali kikiriki buter i jagode......Probao sam bas zato da ne bude da necu da probam nesto novo....ALi je ostalo na tom prvom grizu :D
Ne voliš ni to? U smislu slani brusketi i slatke jagode?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #96 poslato: Avgust 20, 2022, 08:35:36 posle podne »

Svako ima po neku odbojnost.. ali što bi naši stariji rekli "Kako znaš kad nisi ni probao..?"
U pravu si,sto se toga tice. Ali ipak sama pomisao na neku hranu mi izaziva odbojnost. Mozak je cudo u toj obradi informacija. Narocito tu obradu vezanu za culo ukusa i culo mirisa.

Bas tako. Ja sam dugo imao problem sa cheese cake-om :D Kao....kako sada sir i slatko, pa sam malo po malo prihavtio da to nije onaj slani sir :D
Na izbor hrane, osim ukusa i mirisa, utiče i čulo vida. Ako nam se nešto i vizuelno ne svidi, teško da ćemo ga jesti. A naravno i druge informacije koje mozak obrađuje utiču na to. Sam si naveo primer kako si povezao slani si i slatko. Postoji mnogo informacija koje će uticati na izbor hrane koju unosimo.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #95 poslato: Avgust 20, 2022, 08:32:24 posle podne »

Na sve se čovek navikne posebno ako je svestan da je to dobro za njega.
Evo daću sopstveni primer- Kao dete sam jela veoma mali broj namirnica, zapravo volela sam krompir, sir, čokoladu, jabuke, sladoled.. Nisam imala problema sa variranjem kilograma ali jesti samo 10ak stvari svaki dan je apsolutno pogrešno.
Danas npr mogu jesti sve, naravno ukoliko su to zdrave namirnice.

Blago tebi, ja psihicku odbojnost pored ove od cula ukusa imam od brokolija :D
Jesi probao nekada brokoli ili ti je odbojan na sam izgled? Sećam se da si rekao da ne možeš da ga jedeš. On ima po meni blag ukus.

Ne samo da sam ga probao vec sam ga i jeo na silu..... Izrazito mi je gadan ukus :/ njega i karfiol mogu da pojedem kada ih pomesam sa jajima i zapecem .
U to je uvek dobra i ukusna opcija.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #94 poslato: Avgust 20, 2022, 06:38:41 posle podne »

Svako ima po neku odbojnost.. ali što bi naši stariji rekli "Kako znaš kad nisi ni probao..?"
Jos jedna stvar koju sam primetio da sa vremena na vreme trebamo probati one stvari koje ne volimo,jer se desi vremenom da nam se svidi.Sa puno stvari sam vec tako prosao.Prvi takav dozivljaj je bila gljiva.Nikako nisam mogao da pojedem,dok ga sad pojedem ponekad i sirovo.
Odlicno si to primetio. I za to postoje naucna objasnjenja. Naime papile na jeziku, koje sadrze receptore za ukus, se sa godinama smanjuju i zbog toga dolazi do slabije percepcije odredjenih ukusa. Zato se desava da odrasli pocnu da jedu odredjenu hranu koju nisu uopste jeli dok su bili deca.
Meni su izgleda receptori oslabili u dvadesetim već. 😂😅
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #93 poslato: Avgust 20, 2022, 08:04:44 pre podne »

I dodao bih da sam silom prilika bio ponudjen nekim specijalnim brusketima koji su na sebi imali kikiriki buter i jagode......Probao sam bas zato da ne bude da necu da probam nesto novo....ALi je ostalo na tom prvom grizu :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #92 poslato: Avgust 20, 2022, 08:03:19 pre podne »

Svako ima po neku odbojnost.. ali što bi naši stariji rekli "Kako znaš kad nisi ni probao..?"
U pravu si,sto se toga tice. Ali ipak sama pomisao na neku hranu mi izaziva odbojnost. Mozak je cudo u toj obradi informacija. Narocito tu obradu vezanu za culo ukusa i culo mirisa.

Bas tako. Ja sam dugo imao problem sa cheese cake-om :D Kao....kako sada sir i slatko, pa sam malo po malo prihavtio da to nije onaj slani sir :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #91 poslato: Avgust 20, 2022, 08:01:51 pre podne »

Meni je recimo džigerica uvek bila odbojna. Probao sam je, ali sam miris tokom kuvanja mi je uvek bio težak. Inače ne jedem iznutrice uopšte. Većinu uopšte nisam ni probao. Odbojno mi je i na samu pomisao da to jedem :)
Ja recimo pilecu dzigericu obozavam,ali svinjsku ne mogu ni da pogledam.Sto ti kazes sam miris ne mogu da podnesem.

Kako je spremas?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #90 poslato: Avgust 20, 2022, 08:01:32 pre podne »

Na sve se čovek navikne posebno ako je svestan da je to dobro za njega.
Evo daću sopstveni primer- Kao dete sam jela veoma mali broj namirnica, zapravo volela sam krompir, sir, čokoladu, jabuke, sladoled.. Nisam imala problema sa variranjem kilograma ali jesti samo 10ak stvari svaki dan je apsolutno pogrešno.
Danas npr mogu jesti sve, naravno ukoliko su to zdrave namirnice.

Blago tebi, ja psihicku odbojnost pored ove od cula ukusa imam od brokolija :D
Jesi probao nekada brokoli ili ti je odbojan na sam izgled? Sećam se da si rekao da ne možeš da ga jedeš. On ima po meni blag ukus.

Ne samo da sam ga probao vec sam ga i jeo na silu..... Izrazito mi je gadan ukus :/ njega i karfiol mogu da pojedem kada ih pomesam sa jajima i zapecem .
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #89 poslato: Avgust 20, 2022, 07:55:07 pre podne »

Meni je avokado po tom pitanju baš super. 😁

On mi se npr. nikako ne svidja, a jasno mi je koliko je zdrav. Prosto ne mogu da ga jedem niti da se nateram kao na brokoli, 😁
Probaj ga sa Ella sirom,mozda ce sa time da ti se svida. ;D ;D ;D ;D
Salu na stranu,svako ima drugaciji ukus,niko ne voli sve.

Dosta od mene i Ella sira! :D
Pomislio sam da ti se toliko svidelo da ga sad jedes sa svim i svacim. ;) :D

Ne, ne. Ipak je ostala kao opcija za dezert! :D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #88 poslato: Avgust 19, 2022, 08:03:18 posle podne »

Svako ima po neku odbojnost.. ali što bi naši stariji rekli "Kako znaš kad nisi ni probao..?"
Jos jedna stvar koju sam primetio da sa vremena na vreme trebamo probati one stvari koje ne volimo,jer se desi vremenom da nam se svidi.Sa puno stvari sam vec tako prosao.Prvi takav dozivljaj je bila gljiva.Nikako nisam mogao da pojedem,dok ga sad pojedem ponekad i sirovo.
Odlicno si to primetio. I za to postoje naucna objasnjenja. Naime papile na jeziku, koje sadrze receptore za ukus, se sa godinama smanjuju i zbog toga dolazi do slabije percepcije odredjenih ukusa. Zato se desava da odrasli pocnu da jedu odredjenu hranu koju nisu uopste jeli dok su bili deca.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #87 poslato: Avgust 19, 2022, 07:54:28 posle podne »

Svako ima po neku odbojnost.. ali što bi naši stariji rekli "Kako znaš kad nisi ni probao..?"
U pravu si,sto se toga tice. Ali ipak sama pomisao na neku hranu mi izaziva odbojnost. Mozak je cudo u toj obradi informacija. Narocito tu obradu vezanu za culo ukusa i culo mirisa.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #86 poslato: Avgust 19, 2022, 07:51:42 posle podne »

Meni je recimo džigerica uvek bila odbojna. Probao sam je, ali sam miris tokom kuvanja mi je uvek bio težak. Inače ne jedem iznutrice uopšte. Većinu uopšte nisam ni probao. Odbojno mi je i na samu pomisao da to jedem :)
Ja recimo pilecu dzigericu obozavam,ali svinjsku ne mogu ni da pogledam.Sto ti kazes sam miris ne mogu da podnesem.
Dobro da nisam jedini kome smeta taj miris🤣
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.061 sekundi sa 18 upita.