TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:16:32 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 11 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zdrave namirnice koje uvek treba imati pri ruci  (Pročitano 7556 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #160 poslato: Septembar 15, 2022, 10:20:17 posle podne »

Pa evo kad smo već kod morskih plodova. Pre neki dan sam baš obratio pažnju u samoposluzi. Pogledam one lignje na ledu, a kada sam ih video, samo sam pomislio ne bih mogao, pa ne znam ni ja šta. Samo ih zamišljam onako ljigave.

A pohovane na ulju ???
Iskreno nikada nisam ni imao želju da ih jedem. Tako da mi nije ni bitan način pripreme.

naravno, samo se salimo malo. :)
Nisam ja ništa loše ni mislio ;D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #159 poslato: Septembar 15, 2022, 05:29:26 posle podne »

Pa evo kad smo već kod morskih plodova. Pre neki dan sam baš obratio pažnju u samoposluzi. Pogledam one lignje na ledu, a kada sam ih video, samo sam pomislio ne bih mogao, pa ne znam ni ja šta. Samo ih zamišljam onako ljigave.

A pohovane na ulju ???
Iskreno nikada nisam ni imao želju da ih jedem. Tako da mi nije ni bitan način pripreme.

naravno, samo se salimo malo. :)
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #158 poslato: Septembar 14, 2022, 02:45:59 posle podne »

A one lignje što već su poluspremljene pa samo da se isprže? Čini mi se da ih Frikom ima, kao što ima riblje štapiće
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #157 poslato: Septembar 14, 2022, 01:00:43 posle podne »

Svako ima po neku odbojnost.. ali što bi naši stariji rekli "Kako znaš kad nisi ni probao..?"
Jos jedna stvar koju sam primetio da sa vremena na vreme trebamo probati one stvari koje ne volimo,jer se desi vremenom da nam se svidi.Sa puno stvari sam vec tako prosao.Prvi takav dozivljaj je bila gljiva.Nikako nisam mogao da pojedem,dok ga sad pojedem ponekad i sirovo.
Odlicno si to primetio. I za to postoje naucna objasnjenja. Naime papile na jeziku, koje sadrze receptore za ukus, se sa godinama smanjuju i zbog toga dolazi do slabije percepcije odredjenih ukusa. Zato se desava da odrasli pocnu da jedu odredjenu hranu koju nisu uopste jeli dok su bili deca.
Meni su izgleda receptori oslabili u dvadesetim već. 😂😅
Jesi već tada jela dosta namirnica koje nisi unosila u detinjstvu?
Da, da, već se tad naglo sve promenilo. 😅
Bez obzira na to meni je vizuelni doživljaj hrane jako bitan. Iako znam da će biti ukusna ako mi je na izgled "ne lepa" onda ne jedem.
Tebi je vizuelno percepcija važnije. Svi smo različiti. Upravo zbog vizuelne percepcija, ja ne mogu da jedem morske plodove. Uvek ih doživljavam kao nešto ljigavo :)

Meni su bili odbojni zbog mirisa, ali sam ipak resio da ih probam i malo je reci da sam se odusevio....ali iskljucivo spremljeni u restoranu.
Meni je jedan drug rekao da su mnogi morski plodovi ukusni, koje je on jeo po restoranima, ali ipak se ne odlučujem da ih probam.

Mozda da ih probas kao sto su navijali za mene i Ella sir! :D
Znao sam da će u jednom trenutku doći red i na mene za jedan izazov ;D Ali iskreno, zaobišao bih za sada. Mada ako se odlučim, onda bih morao i da snimim kao dokaz. Neću posle da bude probao sam, a nema dokaza :D :D :D
Da,da,kao sto je Dule rekao da je probao Ella sir  a nigde dokaza za to nema... ;D ;D ;D ;D

Zar mislite da bih slagao? :D
Taman posla,nismo mi takvi. ;D ;D ;D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #156 poslato: Septembar 13, 2022, 09:38:30 posle podne »

Pa evo kad smo već kod morskih plodova. Pre neki dan sam baš obratio pažnju u samoposluzi. Pogledam one lignje na ledu, a kada sam ih video, samo sam pomislio ne bih mogao, pa ne znam ni ja šta. Samo ih zamišljam onako ljigave.

A pohovane na ulju ???
Iskreno nikada nisam ni imao želju da ih jedem. Tako da mi nije ni bitan način pripreme.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #155 poslato: Septembar 13, 2022, 07:12:00 posle podne »

Pa evo kad smo već kod morskih plodova. Pre neki dan sam baš obratio pažnju u samoposluzi. Pogledam one lignje na ledu, a kada sam ih video, samo sam pomislio ne bih mogao, pa ne znam ni ja šta. Samo ih zamišljam onako ljigave.

A pohovane na ulju ???
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #154 poslato: Septembar 13, 2022, 07:11:25 posle podne »

Svako ima po neku odbojnost.. ali što bi naši stariji rekli "Kako znaš kad nisi ni probao..?"
Jos jedna stvar koju sam primetio da sa vremena na vreme trebamo probati one stvari koje ne volimo,jer se desi vremenom da nam se svidi.Sa puno stvari sam vec tako prosao.Prvi takav dozivljaj je bila gljiva.Nikako nisam mogao da pojedem,dok ga sad pojedem ponekad i sirovo.
Odlicno si to primetio. I za to postoje naucna objasnjenja. Naime papile na jeziku, koje sadrze receptore za ukus, se sa godinama smanjuju i zbog toga dolazi do slabije percepcije odredjenih ukusa. Zato se desava da odrasli pocnu da jedu odredjenu hranu koju nisu uopste jeli dok su bili deca.
Meni su izgleda receptori oslabili u dvadesetim već. 😂😅
Jesi već tada jela dosta namirnica koje nisi unosila u detinjstvu?
Da, da, već se tad naglo sve promenilo. 😅
Bez obzira na to meni je vizuelni doživljaj hrane jako bitan. Iako znam da će biti ukusna ako mi je na izgled "ne lepa" onda ne jedem.
Tebi je vizuelno percepcija važnije. Svi smo različiti. Upravo zbog vizuelne percepcija, ja ne mogu da jedem morske plodove. Uvek ih doživljavam kao nešto ljigavo :)

Meni su bili odbojni zbog mirisa, ali sam ipak resio da ih probam i malo je reci da sam se odusevio....ali iskljucivo spremljeni u restoranu.
Meni je jedan drug rekao da su mnogi morski plodovi ukusni, koje je on jeo po restoranima, ali ipak se ne odlučujem da ih probam.

Mozda da ih probas kao sto su navijali za mene i Ella sir! :D
Znao sam da će u jednom trenutku doći red i na mene za jedan izazov ;D Ali iskreno, zaobišao bih za sada. Mada ako se odlučim, onda bih morao i da snimim kao dokaz. Neću posle da bude probao sam, a nema dokaza :D :D :D
Da,da,kao sto je Dule rekao da je probao Ella sir  a nigde dokaza za to nema... ;D ;D ;D ;D

Zar mislite da bih slagao? :D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #153 poslato: Septembar 04, 2022, 10:32:16 pre podne »

Znam. Ali iskreno nemam želju da ih probam. Nikada me morski plodovi nisu privlačili :)
Moras pokazati da te nista ne moze spreciti i da mozes pobediti svoje strahove.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #152 poslato: Septembar 02, 2022, 09:06:44 posle podne »

Znam. Ali iskreno nemam želju da ih probam. Nikada me morski plodovi nisu privlačili :)
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #151 poslato: Septembar 02, 2022, 10:46:02 pre podne »

Izgovore ne priznajemo. 😅
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #150 poslato: Septembar 02, 2022, 09:06:47 pre podne »

Moje misljenje je da sto vise odugovlacis vreme i razmisljas o tome da li da probas manje su sanse da ces uspeti,jer ces misliti na njih jos negativnije.Barem ja tako funkcionisem.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #149 poslato: Septembar 01, 2022, 08:17:05 posle podne »

Pa evo kad smo već kod morskih plodova. Pre neki dan sam baš obratio pažnju u samoposluzi. Pogledam one lignje na ledu, a kada sam ih video, samo sam pomislio ne bih mogao, pa ne znam ni ja šta. Samo ih zamišljam onako ljigave.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #148 poslato: Septembar 01, 2022, 08:13:57 posle podne »

Na snimku treba da se u pozadini čuje pesma- Dokaz, ja sam ti živi dokaz ;D ;D ;D
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #147 poslato: Septembar 01, 2022, 04:28:28 posle podne »

Što više izazova, to su veće šanse za kolektivni uspeh. Tako da dr Nikola Vaš je red. 😁😄
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #146 poslato: Avgust 31, 2022, 12:34:18 posle podne »

Svako ima po neku odbojnost.. ali što bi naši stariji rekli "Kako znaš kad nisi ni probao..?"
Jos jedna stvar koju sam primetio da sa vremena na vreme trebamo probati one stvari koje ne volimo,jer se desi vremenom da nam se svidi.Sa puno stvari sam vec tako prosao.Prvi takav dozivljaj je bila gljiva.Nikako nisam mogao da pojedem,dok ga sad pojedem ponekad i sirovo.
Odlicno si to primetio. I za to postoje naucna objasnjenja. Naime papile na jeziku, koje sadrze receptore za ukus, se sa godinama smanjuju i zbog toga dolazi do slabije percepcije odredjenih ukusa. Zato se desava da odrasli pocnu da jedu odredjenu hranu koju nisu uopste jeli dok su bili deca.
Meni su izgleda receptori oslabili u dvadesetim već. 😂😅
Jesi već tada jela dosta namirnica koje nisi unosila u detinjstvu?
Da, da, već se tad naglo sve promenilo. 😅
Bez obzira na to meni je vizuelni doživljaj hrane jako bitan. Iako znam da će biti ukusna ako mi je na izgled "ne lepa" onda ne jedem.
Tebi je vizuelno percepcija važnije. Svi smo različiti. Upravo zbog vizuelne percepcija, ja ne mogu da jedem morske plodove. Uvek ih doživljavam kao nešto ljigavo :)

Meni su bili odbojni zbog mirisa, ali sam ipak resio da ih probam i malo je reci da sam se odusevio....ali iskljucivo spremljeni u restoranu.
Meni je jedan drug rekao da su mnogi morski plodovi ukusni, koje je on jeo po restoranima, ali ipak se ne odlučujem da ih probam.

Mozda da ih probas kao sto su navijali za mene i Ella sir! :D
Znao sam da će u jednom trenutku doći red i na mene za jedan izazov ;D Ali iskreno, zaobišao bih za sada. Mada ako se odlučim, onda bih morao i da snimim kao dokaz. Neću posle da bude probao sam, a nema dokaza :D :D :D
Da,da,kao sto je Dule rekao da je probao Ella sir  a nigde dokaza za to nema... ;D ;D ;D ;D
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 11 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 18 upita.