TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 05:53:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 39 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glad i bes su povezani  (Pročitano 18736 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #309 poslato: Mart 06, 2023, 11:47:40 pre podne »

Mak je po meni preukusan, pri tom može biti i veoma zdrav. Svakako neki zdrav slatkiš sa makom je vrh stvar za sladokusce.
Ovde nema puno šećera, kad napravimo u kućnoj režiji. One kupovne štrudle su mi uglavnom preslatke.
A nisu ni tako ukusne kao domace ruku na srce.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #308 poslato: Mart 04, 2023, 07:33:56 posle podne »

Samo što mak i uspavljuje pa ga mnogi i zato izbegavaju ali neki baš zbog toga i uzimaju.
Za to bi trebalo bas puno pojesti.Ja sam licno jeo po strudlu odjednom i nikad me nije uspavljivao.Mak ima smirujuc efekat,i koriste ga u raznoraznim oblicima ali ne ovo sto jedemo.
Verujem da su zaista velike količine potrebne za umirujuće dejstvo maka. A i s obzirom na količinu šećera koja suprotno deluje, teško da će slatkiš sa makom nekog umiriti. 😅
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #307 poslato: Mart 03, 2023, 08:47:34 posle podne »

Jedna štrudla sa makom, ako ćemo već nešto slatko ;) Da podelimo, ako volite i vi ostali mak 8)
Obozavam!
Samo za još bolje štrudle, voleo bih da kupim mak koji nije sa šećerom, nego samo mleveni mak. Verujem da ću naći u nekom manjem vojvođanskom mestu. Pošto po samoposlugama prodaju gotovu smesu mlevenog maka sa šećerom i nekom aromom. Onda ćemo praviti štrudlu po svojoj meri šećera :)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #306 poslato: Mart 03, 2023, 08:43:02 posle podne »

Mak je po meni preukusan, pri tom može biti i veoma zdrav. Svakako neki zdrav slatkiš sa makom je vrh stvar za sladokusce.
Ovde nema puno šećera, kad napravimo u kućnoj režiji. One kupovne štrudle su mi uglavnom preslatke.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #305 poslato: Mart 03, 2023, 06:55:00 posle podne »

Samo što mak i uspavljuje pa ga mnogi i zato izbegavaju ali neki baš zbog toga i uzimaju.
Za to bi trebalo bas puno pojesti.Ja sam licno jeo po strudlu odjednom i nikad me nije uspavljivao.Mak ima smirujuc efekat,i koriste ga u raznoraznim oblicima ali ne ovo sto jedemo.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #304 poslato: Mart 03, 2023, 06:53:08 posle podne »

Jedna štrudla sa makom, ako ćemo već nešto slatko ;) Da podelimo, ako volite i vi ostali mak 8)
Obozavam!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #303 poslato: Mart 02, 2023, 09:48:12 pre podne »

Samo što mak i uspavljuje pa ga mnogi i zato izbegavaju ali neki baš zbog toga i uzimaju.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #302 poslato: Mart 01, 2023, 08:26:14 posle podne »

Mak je po meni preukusan, pri tom može biti i veoma zdrav. Svakako neki zdrav slatkiš sa makom je vrh stvar za sladokusce.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #301 poslato: Mart 01, 2023, 08:14:59 posle podne »

Jedna štrudla sa makom, ako ćemo već nešto slatko ;) Da podelimo, ako volite i vi ostali mak 8)
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #300 poslato: Februar 27, 2023, 07:38:28 posle podne »

Takodje, kada sam bio na strogim ishranama sa nula unosa secera, imao sam ia aritmiju i nesvesticu i nervozu....Mislim da je bitno spomenuti zbog zavisnosti od secera i sta jos radi nasem telu.
Bukvalno bude kao apstinencijalni sindrom kod nekih osoba, kada ukinu unos šećera. Jel sada ređe unosiš šećere?

manje kolicine i retko zaredjam da dva dana ne unesem....
Dobro. Bitno da znaš kako ti odgovara. Možeš pokušati da ukineš, ali postepeno. Samo voće ili med. Retko unesem neke nezdrave slatkiše. Kada uzmem malo više slatkiša, onda imam neku težinu i mučninu u stomaku. Tako da mi to više uopšte ne odgovara.
Pojedino voće i med imaju sasvim dovoljno ugljenih hidrata, tako da to bi moglo da zadovolji potrebe za šećerima. Posebno med...

Potrebe da, ali ukus i taj osecaj zadovoljstva ne. :D
Da jedem zbog ukusa ja bih stalno jeo cokoladu i meso. ;D
Istu muku delimo. 😅
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #299 poslato: Februar 27, 2023, 05:42:58 posle podne »

Takodje, kada sam bio na strogim ishranama sa nula unosa secera, imao sam ia aritmiju i nesvesticu i nervozu....Mislim da je bitno spomenuti zbog zavisnosti od secera i sta jos radi nasem telu.
Bukvalno bude kao apstinencijalni sindrom kod nekih osoba, kada ukinu unos šećera. Jel sada ređe unosiš šećere?

manje kolicine i retko zaredjam da dva dana ne unesem....
Dobro. Bitno da znaš kako ti odgovara. Možeš pokušati da ukineš, ali postepeno. Samo voće ili med. Retko unesem neke nezdrave slatkiše. Kada uzmem malo više slatkiša, onda imam neku težinu i mučninu u stomaku. Tako da mi to više uopšte ne odgovara.
Pojedino voće i med imaju sasvim dovoljno ugljenih hidrata, tako da to bi moglo da zadovolji potrebe za šećerima. Posebno med...

Potrebe da, ali ukus i taj osecaj zadovoljstva ne. :D
Da jedem zbog ukusa ja bih stalno jeo cokoladu i meso. ;D

Sve te razumem. :D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #298 poslato: Februar 27, 2023, 03:35:18 posle podne »

Takodje, kada sam bio na strogim ishranama sa nula unosa secera, imao sam ia aritmiju i nesvesticu i nervozu....Mislim da je bitno spomenuti zbog zavisnosti od secera i sta jos radi nasem telu.
Bukvalno bude kao apstinencijalni sindrom kod nekih osoba, kada ukinu unos šećera. Jel sada ređe unosiš šećere?

manje kolicine i retko zaredjam da dva dana ne unesem....
Dobro. Bitno da znaš kako ti odgovara. Možeš pokušati da ukineš, ali postepeno. Samo voće ili med. Retko unesem neke nezdrave slatkiše. Kada uzmem malo više slatkiša, onda imam neku težinu i mučninu u stomaku. Tako da mi to više uopšte ne odgovara.
Pojedino voće i med imaju sasvim dovoljno ugljenih hidrata, tako da to bi moglo da zadovolji potrebe za šećerima. Posebno med...

Potrebe da, ali ukus i taj osecaj zadovoljstva ne. :D
Da jedem zbog ukusa ja bih stalno jeo cokoladu i meso. ;D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #297 poslato: Februar 25, 2023, 11:14:35 pre podne »

Tako je, slazem se u potpunosti sa oboje.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #296 poslato: Februar 24, 2023, 08:39:09 posle podne »

Takodje, kada sam bio na strogim ishranama sa nula unosa secera, imao sam ia aritmiju i nesvesticu i nervozu....Mislim da je bitno spomenuti zbog zavisnosti od secera i sta jos radi nasem telu.
Bukvalno bude kao apstinencijalni sindrom kod nekih osoba, kada ukinu unos šećera. Jel sada ređe unosiš šećere?

manje kolicine i retko zaredjam da dva dana ne unesem....
Dobro. Bitno da znaš kako ti odgovara. Možeš pokušati da ukineš, ali postepeno. Samo voće ili med. Retko unesem neke nezdrave slatkiše. Kada uzmem malo više slatkiša, onda imam neku težinu i mučninu u stomaku. Tako da mi to više uopšte ne odgovara.

Iskreno, ne zelim....Za sada mi je ok sto sam smanjio i odgovara mi.
Naravno. Važno je da si našao pravi mod i da ti tako prija. Osluškujemo svoj organizam.

Uvek. I ja zaista nisam aa iskljucivost, osim ukoliko se neko zeli profesionalno baviti fitnesom ili radi postizanja odredjenog nivoa fizickog izgleda.
Nisam ni ja, jer postane opsesija. I ja nekada pojedem neki slatkiš, ali baš retko, pošto mi više i ne prijaju.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #295 poslato: Februar 24, 2023, 04:58:14 posle podne »

Mislim da je umerenost ključ. Niko ne kaže da se šećeri i testa skroz trebaju isključiti, samo je potrebna kontrola unosa. 🙂
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 39 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 18 upita.