TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 08:14:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 31 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 22 pravila za srećan život  (Pročitano 13139 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #441 poslato: Novembar 29, 2022, 07:31:43 posle podne »

Nadam se da smo mnogima pomogli koji su se dvoumili da li da odu psihijatru ili psihologu. Potrebno je govoriti o ovome i primetiti kako svako od nas ima neki psihički problem u određenom periodu života i da uvek treba da se obrati za stručnu pomoć.
Ma i da nemaju neki trenutni problem. Hej, ides da se razvijas...na bolje!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #440 poslato: Novembar 29, 2022, 07:31:07 posle podne »


Mnogo je veliki problem što se kod nas ne priča više o zdravlju. Više medijske priče o zdravlju bi umnogome doprinelo poboljšanju istog. Tu najviše akcenta bih stavila na mentalno zdravlje jer je tu prevencija ujedno i prevencija fizičkih bolesti.
Nadam se da će se popularizovati psihoterapija i kod nas, kao i svuda jer je zaista i zdravima potrebna.
Ja da sam imao tu pomoc 2015.godine vervatno bi se i dan danas takmicio.Ja jednostavno nisam mogao da prihvatim tu cinjenicu da necu moci da koristim levu ruku i da mi pola pluca nema....to je jednostavno bio prevelik sok za mene,i danas je,medutim sa vremenom naucio sam kako se boriti i nositi se sa time ali bez strucne pomoci.Morao sam sve sam da isprobam i vidim sta radi a sta ne radi.

Da li ti je u tim trenuxima padalo na pamet da potrayis pomoc?
[/quote]
Naravno,i jesam potrazio pomoc i pomoglo mi je jako puno,zato i pricam.
[/quote]

izvini, ja sam razumeo da smatras da ti je trebalo tada, ali da nisi potrazio pomoc.
[/quote]
Nisam odmah,to smatram svojom greskom.Jesam kasnije i to mi je pomoglo jako puno,ali da sam odmah....
[/quote]

Bitno je da jesi. I onda je sve imalo svoj tok. Sve ima svoje zasto.
[/quote]
Da,samo uvek ostaje taj zal za propustenim vremenom.Znas ono sta bi bilo da sam ranije potrazio pomoc....
[/quote]

Kapiram sta zelis da kazes, ALI, ja se zaista vodim onim- u zivotu se sve desava sa svojim razlogom i da nije bilo bas tako, ti danas ne bi bio to sto si.
[/quote]
A ja se vodim onim da svako SEBI kroji zivot i bice ono sto on zeli ili hoce da postigne.


[/quote]

Kratko, kako zracis- tako i privlacis!
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #439 poslato: Novembar 29, 2022, 02:23:12 posle podne »

Nadam se da smo mnogima pomogli koji su se dvoumili da li da odu psihijatru ili psihologu. Potrebno je govoriti o ovome i primetiti kako svako od nas ima neki psihički problem u određenom periodu života i da uvek treba da se obrati za stručnu pomoć.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #438 poslato: Novembar 27, 2022, 09:12:09 posle podne »

Psihoterapeut može biti i lekar opšte prakse i socijalni radnik, pored psihijatra i psihologa. Treba se opredeliti prema tome kako osoba radi i kakav se transfer uspostavlja u odnosu lekar-pacijent.

Dobro, onda moze biti i frizerka, ali ne bih isao u tom smeru.
Naravno da ne može. Ovo su sve stručna lica, navela sam informativno. Svako od njih prolazi odgovarajuću obuku. Prema svojim afinitetima i stanju se čovek odlučuje kod koga će. Neznanje do opasnih predrasuda dovodi, zato je vrlo bitno raspitati se dobro šta je psihoterapija i ko su psihoterapeuti.

Naravno, ali tu su i razliciti metodi. I jako je bitno da ljudi ,ukoliko se ne nadju sa jednim, potraze i sledeceg psihoterapeuta. Jer on mora da ti legne. Naglasavam to, jer znam kako ljudi krenu i kao- nije to za mene, nije bilo efekta i sl.
Onda ides do sledeceg,sve dok ne nades pravog koji ti lezi u svakom pogledu.
Isto je i sa vezbama.Recimo ti radis benc kao bilderi sa laktovima prema napolju.Ja sam ti milion puta rekao da stavis laktove prema unutra i ti si rekao da si probao i da ti ne odgovara.U sta ja verujem ,samo sam naveo kao primer.Ja recimo tako bih dizao puno manje.
Slažem se. Nema izgovora da neko ne može da nađe adekvatnog psihoterapeuta.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #437 poslato: Novembar 27, 2022, 04:36:30 posle podne »

Psihoterapeut može biti i lekar opšte prakse i socijalni radnik, pored psihijatra i psihologa. Treba se opredeliti prema tome kako osoba radi i kakav se transfer uspostavlja u odnosu lekar-pacijent.

Dobro, onda moze biti i frizerka, ali ne bih isao u tom smeru.
Naravno da ne može. Ovo su sve stručna lica, navela sam informativno. Svako od njih prolazi odgovarajuću obuku. Prema svojim afinitetima i stanju se čovek odlučuje kod koga će. Neznanje do opasnih predrasuda dovodi, zato je vrlo bitno raspitati se dobro šta je psihoterapija i ko su psihoterapeuti.
Ja sam mislio da se Dule samo sali.

Nisam se salio zato sto smatramd a lekar opste prakse ukoliko se ne doedukuje ne moze biti terapeut. Ako se nismo dobro razumeli, onda ok.
Razumeo sam i slazem se.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #436 poslato: Novembar 27, 2022, 04:35:15 posle podne »

Psihoterapeut može biti i lekar opšte prakse i socijalni radnik, pored psihijatra i psihologa. Treba se opredeliti prema tome kako osoba radi i kakav se transfer uspostavlja u odnosu lekar-pacijent.

Dobro, onda moze biti i frizerka, ali ne bih isao u tom smeru.
Naravno da ne može. Ovo su sve stručna lica, navela sam informativno. Svako od njih prolazi odgovarajuću obuku. Prema svojim afinitetima i stanju se čovek odlučuje kod koga će. Neznanje do opasnih predrasuda dovodi, zato je vrlo bitno raspitati se dobro šta je psihoterapija i ko su psihoterapeuti.

Naravno, ali tu su i razliciti metodi. I jako je bitno da ljudi ,ukoliko se ne nadju sa jednim, potraze i sledeceg psihoterapeuta. Jer on mora da ti legne. Naglasavam to, jer znam kako ljudi krenu i kao- nije to za mene, nije bilo efekta i sl.
Onda ides do sledeceg,sve dok ne nades pravog koji ti lezi u svakom pogledu.
Isto je i sa vezbama.Recimo ti radis benc kao bilderi sa laktovima prema napolju.Ja sam ti milion puta rekao da stavis laktove prema unutra i ti si rekao da si probao i da ti ne odgovara.U sta ja verujem ,samo sam naveo kao primer.Ja recimo tako bih dizao puno manje.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #435 poslato: Novembar 27, 2022, 04:31:55 posle podne »


Mnogo je veliki problem što se kod nas ne priča više o zdravlju. Više medijske priče o zdravlju bi umnogome doprinelo poboljšanju istog. Tu najviše akcenta bih stavila na mentalno zdravlje jer je tu prevencija ujedno i prevencija fizičkih bolesti.
Nadam se da će se popularizovati psihoterapija i kod nas, kao i svuda jer je zaista i zdravima potrebna.
Ja da sam imao tu pomoc 2015.godine vervatno bi se i dan danas takmicio.Ja jednostavno nisam mogao da prihvatim tu cinjenicu da necu moci da koristim levu ruku i da mi pola pluca nema....to je jednostavno bio prevelik sok za mene,i danas je,medutim sa vremenom naucio sam kako se boriti i nositi se sa time ali bez strucne pomoci.Morao sam sve sam da isprobam i vidim sta radi a sta ne radi.
[/quote]

Da li ti je u tim trenuxima padalo na pamet da potrayis pomoc?
[/quote]
Naravno,i jesam potrazio pomoc i pomoglo mi je jako puno,zato i pricam.
[/quote]

izvini, ja sam razumeo da smatras da ti je trebalo tada, ali da nisi potrazio pomoc.
[/quote]
Nisam odmah,to smatram svojom greskom.Jesam kasnije i to mi je pomoglo jako puno,ali da sam odmah....
[/quote]

Bitno je da jesi. I onda je sve imalo svoj tok. Sve ima svoje zasto.
[/quote]
Da,samo uvek ostaje taj zal za propustenim vremenom.Znas ono sta bi bilo da sam ranije potrazio pomoc....
[/quote]

Kapiram sta zelis da kazes, ALI, ja se zaista vodim onim- u zivotu se sve desava sa svojim razlogom i da nije bilo bas tako, ti danas ne bi bio to sto si.
[/quote]
A ja se vodim onim da svako SEBI kroji zivot i bice ono sto on zeli ili hoce da postigne.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #434 poslato: Novembar 26, 2022, 05:17:03 posle podne »

Psihoterapeut može biti i lekar opšte prakse i socijalni radnik, pored psihijatra i psihologa. Treba se opredeliti prema tome kako osoba radi i kakav se transfer uspostavlja u odnosu lekar-pacijent.

Dobro, onda moze biti i frizerka, ali ne bih isao u tom smeru.
Naravno da ne može. Ovo su sve stručna lica, navela sam informativno. Svako od njih prolazi odgovarajuću obuku. Prema svojim afinitetima i stanju se čovek odlučuje kod koga će. Neznanje do opasnih predrasuda dovodi, zato je vrlo bitno raspitati se dobro šta je psihoterapija i ko su psihoterapeuti.
Ja sam mislio da se Dule samo sali.

Nisam se salio zato sto smatramd a lekar opste prakse ukoliko se ne doedukuje ne moze biti terapeut. Ako se nismo dobro razumeli, onda ok.
Nismo se razumeli dobro. Ja sam navela ova lica kao lica koja mogu krenuti na obuku za neku od psihoterapija i kasnije je u radu primenjivati. Kao što si rekao oni to u početku rade pod supervizijom. U dijagnoze se i lekar opšte prakse dobro razume ali ne može propisivati terapiju kao psihijatar iako je upućen u lekove. Ne bih ja tu nišodištavala terapeuta prema struci. Terapeut se bira prema ozbiljnosti kliničke slike i prema ličnom osećaju.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #433 poslato: Novembar 25, 2022, 06:15:34 posle podne »

Ljudi ne shvataju da imaju neki psihički problem, zato što im to postane svakodnevica i onda žive na taj način i ništa ne uviđaju.

Eh sad- psihicki problem. Sta sve spada pod time?
Pitanje jeste na mestu. Ali je širok dijapazon. Ono što mogu da kažem i što se sećam iz psihijatrije, to je da razlika između normalnog i patološkog ponašanja nije kvalitativna. Znači ponašanje bude isto, ali se razlikuje u intenzitetu, frekvenciji i trajanju. Znači bude jače izraženo, učestalo i dugotrajno. Onda jeste u pitanju neka psihopatologija.

Ali gledajuci okolinu, svi su pod nekim stresom zivota,robovlasnickog drustva..... dakle, svi su onda sa psihickim problemima.
Ako remeti njihovo funkcionisanje u svakodnevnom životu, onda jesu.
Zato su psihijatri jedna od najcenjenijih specijalnosti u SAD-u. Nije to bez razloga. Takav tempo života samo može dodatno da utiče na pojavu stresa.

Ok, ali sta je resenje, da svi idu kod psihoterapeuta?
Mislim, trebali bi zbog mentalne higijene , ali ovde pricam o tome kako se resiti stresa.
Definitivno treba otići psihijatru kada je u pitanju stres. Ne možemo ni da zamislimo šta sve suštinski može uzrokovati konkretan stres. A naročito psihoanaliza to može omogućiti.

Psihijatru ili psihoterapeutu?
Psihoterapeut može biti i psihijatar i psiholog. Jer se to postaje daljim usavršavanjem u okviru određenih psihoterapijskih škola. Ne mogu da kažem da li je bolje ići psihijatru ili psihologu. Ja kao lekar sam možda više pristrasan, pa bih preporučio da se ide psihijatru, ali i psiholog je isto dobar izbor.

Ali koliko znam, psihijatri vise prilaze pristupom sa lekovima, dok psiholozi idu sa razgovorom.
Nema to veze. I psihijatri isto koriste različite tehnike psihoterapije i ne primenjuju uvek lekove.

Iskreno, jos nisam cuo za takav slucaj u kombinaciji sa psihijatrom.
Ne primenjuju svi psihijatri lekove u lečenju svojih pacijenata.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #432 poslato: Novembar 25, 2022, 05:56:29 posle podne »

Psihoterapeut može biti i lekar opšte prakse i socijalni radnik, pored psihijatra i psihologa. Treba se opredeliti prema tome kako osoba radi i kakav se transfer uspostavlja u odnosu lekar-pacijent.

Dobro, onda moze biti i frizerka, ali ne bih isao u tom smeru.
Naravno da ne može. Ovo su sve stručna lica, navela sam informativno. Svako od njih prolazi odgovarajuću obuku. Prema svojim afinitetima i stanju se čovek odlučuje kod koga će. Neznanje do opasnih predrasuda dovodi, zato je vrlo bitno raspitati se dobro šta je psihoterapija i ko su psihoterapeuti.
Ja sam mislio da se Dule samo sali.

Nisam se salio zato sto smatramd a lekar opste prakse ukoliko se ne doedukuje ne moze biti terapeut. Ako se nismo dobro razumeli, onda ok.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #431 poslato: Novembar 25, 2022, 05:55:22 posle podne »

Mnogo je veliki problem što se kod nas ne priča više o zdravlju. Više medijske priče o zdravlju bi umnogome doprinelo poboljšanju istog. Tu najviše akcenta bih stavila na mentalno zdravlje jer je tu prevencija ujedno i prevencija fizičkih bolesti.
Nadam se da će se popularizovati psihoterapija i kod nas, kao i svuda jer je zaista i zdravima potrebna.

Ja kada slusam starije generacije kada pricaju o odlascima kod lekara nekada i sad....pre su te i pitali svasta nesto i bavili se detaljnim proverama....sada smo na pokretnim trakama svi.
To jeste tako. Nažalost, današnji koncepti rada u zdravstvu nisu ni nalik onima od pre nekoliko decenija.

Sta mislis da je razlog?
Postoji više faktora koji su tome doprineli. Verovatno i zbog toga što realno nema dovoljno zdravstvenih radnika. Ako neko u toku 8h rada pregleda osamdeset pacijenata, to onda može biti samo kao na traci. A postoje problemi i druge prirode. Recimo, još tokom studija sam primetio da u nekim ordinacijama lekara opšte prakse više nije bilo špatula. I sami su se žalili da su se pretvorili u daktilografe. Nekada je lekar opšte prakse bio izuzetno cenjen i imao ogromno znanje i veliki praksu, a sada čak i kada ima znanje, a ono mu nije dato da radi svoj posao.

Razumem. Ali koji je efekat trake.... :/ I ja nesto mislim da je do broja zaposlenih...
Problematika svega toga je izuzetno kompleksna...

Pretpostavljam. Ali bi def trebala drzava da se pozabavi i tim pitanjem, ali kapiram da im se ne isplati zbog svih tih lekara koji drugu smenu rade privatno.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #430 poslato: Novembar 25, 2022, 05:54:22 posle podne »

Ljudi ne shvataju da imaju neki psihički problem, zato što im to postane svakodnevica i onda žive na taj način i ništa ne uviđaju.

Eh sad- psihicki problem. Sta sve spada pod time?
Pitanje jeste na mestu. Ali je širok dijapazon. Ono što mogu da kažem i što se sećam iz psihijatrije, to je da razlika između normalnog i patološkog ponašanja nije kvalitativna. Znači ponašanje bude isto, ali se razlikuje u intenzitetu, frekvenciji i trajanju. Znači bude jače izraženo, učestalo i dugotrajno. Onda jeste u pitanju neka psihopatologija.

Ali gledajuci okolinu, svi su pod nekim stresom zivota,robovlasnickog drustva..... dakle, svi su onda sa psihickim problemima.
Ako remeti njihovo funkcionisanje u svakodnevnom životu, onda jesu.
Zato su psihijatri jedna od najcenjenijih specijalnosti u SAD-u. Nije to bez razloga. Takav tempo života samo može dodatno da utiče na pojavu stresa.

Ok, ali sta je resenje, da svi idu kod psihoterapeuta?
Mislim, trebali bi zbog mentalne higijene , ali ovde pricam o tome kako se resiti stresa.
Definitivno treba otići psihijatru kada je u pitanju stres. Ne možemo ni da zamislimo šta sve suštinski može uzrokovati konkretan stres. A naročito psihoanaliza to može omogućiti.

Psihijatru ili psihoterapeutu?
Psihoterapeut može biti i psihijatar i psiholog. Jer se to postaje daljim usavršavanjem u okviru određenih psihoterapijskih škola. Ne mogu da kažem da li je bolje ići psihijatru ili psihologu. Ja kao lekar sam možda više pristrasan, pa bih preporučio da se ide psihijatru, ali i psiholog je isto dobar izbor.

Ali koliko znam, psihijatri vise prilaze pristupom sa lekovima, dok psiholozi idu sa razgovorom.
Nema to veze. I psihijatri isto koriste različite tehnike psihoterapije i ne primenjuju uvek lekove.

Iskreno, jos nisam cuo za takav slucaj u kombinaciji sa psihijatrom.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #429 poslato: Novembar 25, 2022, 05:53:33 posle podne »

Psihoterapeut može biti i lekar opšte prakse i socijalni radnik, pored psihijatra i psihologa. Treba se opredeliti prema tome kako osoba radi i kakav se transfer uspostavlja u odnosu lekar-pacijent.
Moj drug koji  još nije dobio specijalizaciju ide u psihoterapijsku školu. To završava. Mada ne znam koliko je to kompetentno što i druge profesije mogu da završe kurs, pa da budu psihoterapeuti. Ipak je to oblast za psihijatre i psihologe.

Pa da, ovi su obuceniji u smislu informacija i dijagnoza. Ali, svi ti koji zavrsavaju skolu imaju svoju superviziju jos nekoliko godina.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #428 poslato: Novembar 25, 2022, 05:52:31 posle podne »

Psihoterapeut može biti i lekar opšte prakse i socijalni radnik, pored psihijatra i psihologa. Treba se opredeliti prema tome kako osoba radi i kakav se transfer uspostavlja u odnosu lekar-pacijent.

Dobro, onda moze biti i frizerka, ali ne bih isao u tom smeru.
Naravno da ne može. Ovo su sve stručna lica, navela sam informativno. Svako od njih prolazi odgovarajuću obuku. Prema svojim afinitetima i stanju se čovek odlučuje kod koga će. Neznanje do opasnih predrasuda dovodi, zato je vrlo bitno raspitati se dobro šta je psihoterapija i ko su psihoterapeuti.

Naravno, ali tu su i razliciti metodi. I jako je bitno da ljudi ,ukoliko se ne nadju sa jednim, potraze i sledeceg psihoterapeuta. Jer on mora da ti legne. Naglasavam to, jer znam kako ljudi krenu i kao- nije to za mene, nije bilo efekta i sl.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #427 poslato: Novembar 25, 2022, 05:51:04 posle podne »


Mnogo je veliki problem što se kod nas ne priča više o zdravlju. Više medijske priče o zdravlju bi umnogome doprinelo poboljšanju istog. Tu najviše akcenta bih stavila na mentalno zdravlje jer je tu prevencija ujedno i prevencija fizičkih bolesti.
Nadam se da će se popularizovati psihoterapija i kod nas, kao i svuda jer je zaista i zdravima potrebna.
[/quote]
Ja da sam imao tu pomoc 2015.godine vervatno bi se i dan danas takmicio.Ja jednostavno nisam mogao da prihvatim tu cinjenicu da necu moci da koristim levu ruku i da mi pola pluca nema....to je jednostavno bio prevelik sok za mene,i danas je,medutim sa vremenom naucio sam kako se boriti i nositi se sa time ali bez strucne pomoci.Morao sam sve sam da isprobam i vidim sta radi a sta ne radi.
[/quote]

Da li ti je u tim trenuxima padalo na pamet da potrayis pomoc?
[/quote]
Naravno,i jesam potrazio pomoc i pomoglo mi je jako puno,zato i pricam.
[/quote]

izvini, ja sam razumeo da smatras da ti je trebalo tada, ali da nisi potrazio pomoc.
[/quote]
Nisam odmah,to smatram svojom greskom.Jesam kasnije i to mi je pomoglo jako puno,ali da sam odmah....
[/quote]

Bitno je da jesi. I onda je sve imalo svoj tok. Sve ima svoje zasto.
[/quote]
Da,samo uvek ostaje taj zal za propustenim vremenom.Znas ono sta bi bilo da sam ranije potrazio pomoc....
[/quote]

Kapiram sta zelis da kazes, ALI, ja se zaista vodim onim- u zivotu se sve desava sa svojim razlogom i da nije bilo bas tako, ti danas ne bi bio to sto si.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 31 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 18 upita.