TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 03:00:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 27 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Neke zanimljive činjenice o hrani- šta kažu stručnjaci  (Pročitano 12151 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27348


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #268 poslato: Januar 10, 2023, 09:31:57 pre podne »

Kakva su vaša mišljenja o ovim namirnicima i principima ishrane koji je ovaj doktor spomenuo?
Sto je meni licno pomoglo to je voda,limun,jogurt i kiselo mleko i to bih preporucio svakome.Naravno moze i kombinacija ovih stvari recimo vode i limuna i meda i napravimo limunadu,ili u jogurt stavimo voce pa od toga napravimo ukusan vocni jogurt.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27348


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #267 poslato: Januar 10, 2023, 09:28:02 pre podne »

Koliko vode bismo trebali popiti da telo dovedemo u normalu?
"Da bi bubrezi mogli da izvuku te kiseline iz tela, potrebna im je voda. Zato treba da pijemo oko 2 litra vode dnevno.
Ja mislim da je to minimalno koliko bismo trebali popiti dnevno.Ispod toga vec dolaze do ozbiljnih bolesti.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27348


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #266 poslato: Januar 10, 2023, 09:26:52 pre podne »

Koje su to namirnice koje mogu da utiču na kiselost organizma?

"Poznato je da korišćenje čokolade, sladoleda, slatkiša, belog šećera, belog brašna, pekarskih proizvoda može dovesti do kiselosti organizma.
 Čokoladu možete jesti, ali samo ako je crna čokolada i samo jednu kockicu, tako što ćete je rastapati u ustima. Što se duže čokolada zadržava u ustima, osećaj slasti će biti veliki kao da ste jeli 2 ili 3 table čokolade. "
Sto se cokolade tice slazem se,obozavam crnu cokoladu,ali nikad u zivotu ni kao dete nisam mogao pojesti jednu kocku!Minimum pola table ili nista.Pokusao sam i ovu metodu rastapanja u ustima,ali ni to nije pomoglo.Mozda sam trebao vise verovati u to.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27348


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #265 poslato: Januar 10, 2023, 09:24:54 pre podne »

To jeste problem kada se piše tekst za širu populaciju, a ne samo za stručnu javnost iz svoje oblasti. Onda mora da se učini da bude razumljiv za svakoga.
Posto su mi roditelji prosvetni radnici a i skoro cela rodbina,navikao sam od malih nogu da oni sve objasnjavaju tako kako bi svako razumeo i izgleda da sam i ja tako naucio.
To je lepo. Imaš prednost. A i nije samo to u pitanju. I za prenošenje znanja treba imati talenat. Imao sam nastavnike koji su znali, ali nisu umeli da prenesu znanje. Tako da sigurno imaš i talenat da na razumljiv način preneseš određene činjenice.
Hvala ti.I ja sam imao profesoricu u srednjoj skoli iz hemije koja je znala hemiju ali nije bila za nastavnika,nije znala preneti to njeno znanje i to ne samo na mene nego generalno na decu.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27348


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #264 poslato: Januar 10, 2023, 09:23:03 pre podne »

Odlično, podrška porodice i prijatelja je veoma bitna i svaka i njima čast na razumevanju. Ja recimo isto uvek treniram, bez obzira na to koji je dan ali nekada se dešava, recimo zbog putovanja u to vreme, da baš ne mogu pa onda preskočim. Inače i u mom okruženju su svi navikli, iako moram reći da je u početku pojedinim ljudima bilo čudno.
Da i meni se desavalo da je pojedinima bilo cudno,ali su oni navikli na to jedan deo a drugi deo vise nije u mom okruzenju.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #263 poslato: Januar 09, 2023, 08:27:28 posle podne »

Taman pojedince kojima je soda bikarbona pomagala u smanjenju žgaravice pa su je pili povremeno i kome prija zašto da ne, može je koristiti. Napominjem samo da to nije soda za testo već se kupuje u apotekama ili prodavnicama zdrave hrane jer se neki ljudi zbunjuju.
Jeste. Slažem se da se može koristiti kod gorušice, ali ne i za alkalizaciju, kao što mnogi misle. Jasno je zašto.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3197


« Odgovor #262 poslato: Januar 09, 2023, 08:23:42 posle podne »

Taman pojedince kojima je soda bikarbona pomagala u smanjenju žgaravice pa su je pili povremeno i kome prija zašto da ne, može je koristiti. Napominjem samo da to nije soda za testo već se kupuje u apotekama ili prodavnicama zdrave hrane jer se neki ljudi zbunjuju.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #261 poslato: Januar 09, 2023, 08:22:45 posle podne »

Pre svega voda, čaj i limunada. To je svima dostupno i smatram da je najkorisnije.
Bademe ne volim da preporučujem jer su visokokalorični i ljudi obično ne umeju da se zaustave na 2-3 badema.
Teško je zaustaviti se kod svakog koštunjavog voća ;D
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3197


« Odgovor #260 poslato: Januar 09, 2023, 08:17:26 posle podne »

Pre svega voda, čaj i limunada. To je svima dostupno i smatram da je najkorisnije.
Bademe ne volim da preporučujem jer su visokokalorični i ljudi obično ne umeju da se zaustave na 2-3 badema.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #259 poslato: Januar 09, 2023, 08:15:37 posle podne »

Kakva su vaša mišljenja o ovim namirnicima i principima ishrane koji je ovaj doktor spomenuo?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #258 poslato: Januar 09, 2023, 08:14:55 posle podne »

Alkalna dijeta je utemeljena na svežem voću i svežem povrću. Prema doktoru Ivanovu badem je najalkalnija namirnica i treba da ga jedu oni ljudi koji imaju problema sa žgaravicom. Kada pojedu 5 badema, kiselina će nestati, tvrdi internista Ivanov.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #257 poslato: Januar 09, 2023, 08:14:39 posle podne »

Namirnice koje mogu povećati alkalnost organizma:
•   Limun
•   koštunjavo voće
•   zeleno lisnato povrće
•   med
•   voda, čajevi, limunada
•   proso, kinoa, amarant
•   kefir, jogurt, kiselo mleko
•   avokado, kokos, masline, semenke
•   hladno ceđena ulja
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #256 poslato: Januar 09, 2023, 08:14:20 posle podne »

Ako hoćemo nekim napitkom da alkalizujemo svoj organizam, onda treba da pijemo sok od limuna i zasladimo ga sa medom. Limun i med imaju pozitivan i bazan efekat za naš organizam."
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #255 poslato: Januar 09, 2023, 08:14:10 posle podne »

Da li soda bikarbona telu vraća baznost?
"Soda bikarbona nije pravi izbor za alkalizaciju tela. Zašto? Kada popijemo sodu bikarbonu, ona će ući u želudac i tu će se istrošiti. Ona će nestati već u želucu. A s druge strane ona nadima organizam. Da bi se hrana svarila sadržaj u želucu treba da bude kiseo. Ako u želudac uđe soda bikarbona, sadržaj neće biti kiseo - to varenje neće biti dovoljno, posebno neće se svariti belančevine, s druge strane mikroorganizmi koji ulaze sa hranom neće biti ubijeni od strane hlorovodonične kiseline. Tako da to nije pravo rešenje.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5877


« Odgovor #254 poslato: Januar 09, 2023, 08:13:53 posle podne »

Koliko vode bismo trebali popiti da telo dovedemo u normalu?
"Da bi bubrezi mogli da izvuku te kiseline iz tela, potrebna im je voda. Zato treba da pijemo oko 2 litra vode dnevno.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 27 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.199 sekundi sa 18 upita.