TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:00:43 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako da se probudite sveži i odmorni  (Pročitano 8346 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #89 poslato: Decembar 23, 2022, 03:23:36 posle podne »

Postoje i bezkofeinske kafe, kakao ili topla čokolada neka, pa su možda bolje zamene. Predlažem da probate.
Ja kad sam kuci vikendom ili na godisnjem ja pijem tu bez kofeinsku kafu i obozavam je!!!!A kako.....da mi venozno privezu ne bi mi bilo dosta.... ;D ;D ;D ;D
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #88 poslato: Decembar 22, 2022, 11:18:48 posle podne »

A što se stresnih situacija tiče, niko na njih nije imun. Svakodnevne sitnice nas vrlo lako "isteraju iz takta". Predlažem u tim slučajevima, kada ste baš napeti i uznemirani, da probate Valerijanu. Znam da dosta ljudi opušta, pa nekada kada je stres intenzivan, da ne biste trpeli, možete uzeti biljne suplementi za umirenje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #87 poslato: Decembar 22, 2022, 11:16:29 posle podne »

Postoje i bezkofeinske kafe, kakao ili topla čokolada neka, pa su možda bolje zamene. Predlažem da probate.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #86 poslato: Decembar 22, 2022, 02:10:10 posle podne »

Interesuje me da li ostali članovi imaju neki predlog/iskustvo sa načinom za brzo i lako buđenje..?

Meni pomaže uveče pred spavanje neko opuštanje u vidu nekog laganog filma, opuštajuće muzike ili lagane knjige. Isto tako prazan stomak, eventualno nešto lagano da glad ne budi u toku noći. Ponekad mi je ok i topla kafa (nes) pred spvanje, znam da to nije baš zdravo ali koristi da se lakše ujutro probudim.

Malo je teže postići ali izbegavanje stresnih situacija puno pomaže. Najviše smeta stres koji dugo traje. Ne mislim samo na velike brige nego i na sitnice koje smetaju ali dugo traju.
Probaj tu neskafu da zamenis sa  nekim whey proteinom. ;)
Sačuvana
rhal
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #85 poslato: Decembar 22, 2022, 01:19:58 posle podne »

Interesuje me da li ostali članovi imaju neki predlog/iskustvo sa načinom za brzo i lako buđenje..?

Meni pomaže uveče pred spavanje neko opuštanje u vidu nekog laganog filma, opuštajuće muzike ili lagane knjige. Isto tako prazan stomak, eventualno nešto lagano da glad ne budi u toku noći. Ponekad mi je ok i topla kafa (nes) pred spvanje, znam da to nije baš zdravo ali koristi da se lakše ujutro probudim.

Malo je teže postići ali izbegavanje stresnih situacija puno pomaže. Najviše smeta stres koji dugo traje. Ne mislim samo na velike brige nego i na sitnice koje smetaju ali dugo traju.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #84 poslato: Decembar 21, 2022, 09:31:33 posle podne »

Jel ima neko od vas neku rutinu pred spavanje? Ispijanje čaja ili nešto slično? Ja nemam iskreno.
Gledanje televizije,ali nesto totalno opustajuce u smislu Animal Planeta ili Discovery channela
Dobro. To jeste u redu. Samo ne znam da li ti smeta posle da zaspiš. Ne mislim zbog sadržaja emisija, već zbog svetlosti od ekrana. To je slično kao i na mobilnim telefonima i kompjuterima.
Kompjuter i mobilni mi smetaju ali televizor ne.Interesantno je ali je tako.Stavise ako se probudi nocu i ne mogu odmah da zaspim onda ja opet ukljucim tv i posle par minuta spavam,a da ga ne ukljucim satima bih se vrteo u krevetu.
Zanimljivo. Mada znam ljude koji se isto lako uspavaju uz tv. Ja nemam tv u spavaćoj sobi, ali verujem da bi mi ne bi smetalo nekada da se uspavam uz tv :)

Ja obavezno uz tv/komp zaspim, ali smatram da bi san bio kvalitetniji bez toga....
Znam kada koristim dosta mobilni pred spavanje da skoro uvek loše spvam. Nekako se ne probudim osvežen. Što i jeste za očekivati.

Da, siva svetlost lose utice. 3h pred spavanje ne bi trebalo koristiti tel.
Kao ni kompjuter,i televizor i tako dalje.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #83 poslato: Decembar 21, 2022, 09:27:26 posle podne »

Ja bih ipak savetovala svima da probaju oko 21-22 h neki put da se uspavaju, posebno sad kako je zimsko doba. Ranijim buđenjem imaće više dana i svetlosti na raspolaganju i samim tim biće svežiji.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #82 poslato: Decembar 21, 2022, 09:04:05 posle podne »

Da, siva svetlost lose utice. 3h pred spavanje ne bi trebalo koristiti tel.
Tako je. Ja zato maksimalno izbegavam i mobilni i kompjuter pred spavanje. Ali se nekada desi i ja da koristim pred spavanje. Mada nekada mi i ne smeta. Sve zavisi verovatno i koliko dugo se koristi pred spavanje.
[/quote]
Znam da ovo nije zdravo ali ja mislim da smo se vec nazalost svi navikli na te lose navike.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #81 poslato: Decembar 21, 2022, 09:00:50 posle podne »

To me je podsetilo. Jedan moj drug voli da odgleda horor pred spavanje. Kaže da odlično spava posle toga.
To da,ali neki dobar horor koji ima pricu a ne samo drakule ili zombi.
Iskreno, nisam ga ni pitao kakvi su. Verujem da imaju neku tematiku. Mada ja sam ipak za komedije 8)
Ja najvise volim akcionu-komediju.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #80 poslato: Decembar 20, 2022, 09:41:06 posle podne »

To me je podsetilo. Jedan moj drug voli da odgleda horor pred spavanje. Kaže da odlično spava posle toga.
Možda posle dobrog stresa i straha bude srećan što je živ i zdrav pa mirnije spava..?
Bravo,to je pozitivnost!Iz svake situacije izvuci pozitivnost a ne odmah kukati ili traziti izgovore.Svaka cast!

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Jedino mi to deluje logično. Svakoga opuštaju različite stvari na različite načine. Ne mora značiti da čovek ima problem.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #79 poslato: Decembar 19, 2022, 09:59:22 posle podne »

To me je podsetilo. Jedan moj drug voli da odgleda horor pred spavanje. Kaže da odlično spava posle toga.

Da li ima dijagnozu drug? :D
Vidim da nisi fan horora pred spavanje  hahhaha;D ;D ;D
Moramo da razumemo i druge koji imaju drugačije ukuse.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #78 poslato: Decembar 19, 2022, 09:53:46 posle podne »

Jel ima neko od vas neku rutinu pred spavanje? Ispijanje čaja ili nešto slično? Ja nemam iskreno.
Gledanje televizije,ali nesto totalno opustajuce u smislu Animal Planeta ili Discovery channela
Dobro. To jeste u redu. Samo ne znam da li ti smeta posle da zaspiš. Ne mislim zbog sadržaja emisija, već zbog svetlosti od ekrana. To je slično kao i na mobilnim telefonima i kompjuterima.
Kompjuter i mobilni mi smetaju ali televizor ne.Interesantno je ali je tako.Stavise ako se probudi nocu i ne mogu odmah da zaspim onda ja opet ukljucim tv i posle par minuta spavam,a da ga ne ukljucim satima bih se vrteo u krevetu.
Zanimljivo. Mada znam ljude koji se isto lako uspavaju uz tv. Ja nemam tv u spavaćoj sobi, ali verujem da bi mi ne bi smetalo nekada da se uspavam uz tv :)

Ja obavezno uz tv/komp zaspim, ali smatram da bi san bio kvalitetniji bez toga....
Znam kada koristim dosta mobilni pred spavanje da skoro uvek loše spvam. Nekako se ne probudim osvežen. Što i jeste za očekivati.

Da, siva svetlost lose utice. 3h pred spavanje ne bi trebalo koristiti tel.
Tako je. Ja zato maksimalno izbegavam i mobilni i kompjuter pred spavanje. Ali se nekada desi i ja da koristim pred spavanje. Mada nekada mi i ne smeta. Sve zavisi verovatno i koliko dugo se koristi pred spavanje.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #77 poslato: Decembar 19, 2022, 09:51:49 posle podne »

To me je podsetilo. Jedan moj drug voli da odgleda horor pred spavanje. Kaže da odlično spava posle toga.
Možda posle dobrog stresa i straha bude srećan što je živ i zdrav pa mirnije spava..? 🤔😂
Hahhaha Verovatno je tako ;D ;D ;D Onda se lepo uspava 8)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #76 poslato: Decembar 19, 2022, 09:50:26 posle podne »

To me je podsetilo. Jedan moj drug voli da odgleda horor pred spavanje. Kaže da odlično spava posle toga.
To da,ali neki dobar horor koji ima pricu a ne samo drakule ili zombi.
Iskreno, nisam ga ni pitao kakvi su. Verujem da imaju neku tematiku. Mada ja sam ipak za komedije 8)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #75 poslato: Decembar 19, 2022, 06:41:51 posle podne »

To me je podsetilo. Jedan moj drug voli da odgleda horor pred spavanje. Kaže da odlično spava posle toga.

Da li ima dijagnozu drug? :D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 17 upita.