TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 410436 Teme od strane 25087 Članovi Poslednji član: Gisa67

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 28, 2026, 08:25:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 63 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vežbanje tokom letnjih vrućina  (Pročitano 602262 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 33712


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #930 poslato: Jun 26, 2026, 10:03:41 posle podne »

Unesite oko 500 ml tečnosti dva sata pre samog početka treninga.
Po ovim vrucinama pijte slobodno i u toku treninga.
Ali češće po gutljaj - dva, ne odjednom mnogo vode tokom treninga.
Tako je dr.Anita,to se podrazumeva.Isto kao i intro workout ko pije bcaa,kreatin,glutamin ili eaa,kreatin,glutamin se pije po gutljaj-dva a ne svih 0,5  litara odjednom.....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 33712


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #929 poslato: Jun 26, 2026, 10:02:24 posle podne »

Vežbam za sada samo u teretani dli tu je klimatizovano.
Napolju nema šanse.
Tako je verovatno najbolje kada su velike vrućine.
Znam da moras to da savetujes jer si lekar,ali mi reci da ni ti ne vezbas po vrucinama?Nikad?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 33712


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #928 poslato: Jun 26, 2026, 10:01:27 posle podne »

Možda na selu gde ima zelenila.
Ovde gde je beton ne prija.
Za selo ne znam,ja za beton i pricam. ;)
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Top poster
*******
Na mreži Na mreži

Poruke: 6642


« Odgovor #927 poslato: Jun 26, 2026, 04:47:19 posle podne »

Možda na selu gde ima zelenila.
Ovde gde je beton ne prija.
Čak ni kada bi vežbao u 5-6h ujutru?
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Top poster
*******
Na mreži Na mreži

Poruke: 6642


« Odgovor #926 poslato: Jun 26, 2026, 04:46:44 posle podne »

Svež i prijatan vazduh da ali po sparinčini i toplotama ne.
Mogao bih kada bi baš morao ali ne bi mi prijalo.
I kad su ove vrucine od +35 onda kada ustanes u 5 ili 6 ujutru onda je jos prijatnih 20-22 stepeni nigde sparincine kako ti kazes i onda jos i prija. ;)
Slažem se, to i meni prija.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Top poster
*******
Na mreži Na mreži

Poruke: 6642


« Odgovor #925 poslato: Jun 26, 2026, 04:46:02 posle podne »

Kada se vežba na visokim temperaturama povećan je kardiovaskularni stres. Tokom visokih temperatura, organizam aktivira mehanizme termoregulacije vazodilatacijom perifernih krvnih sudova i pojačanim znojenjem, što značajno povećava minutni volumen srca i frekvenciju rada u mirovanju. Trening u takvim uslovima stvara dodatno metaboličko opterećenje na kardiovaskularni sistem.
Ne prija svakome ovakvo vreme za vežbanje. Apelujem na osobe koje su posebno osetljive ili imaju neku hroničnu bolest da se posavetuju oko treninga u ovakvim uslovima.
Apsolutno. Kome ne prija ni ne treba na silu da se opterećuje.
Da. Rekreativci imaju tu slobodu da prilagode trening.
Rekreativni vežbači ali i ljudi koje zdravstveno stanje ograničava.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Top poster
*******
Na mreži Na mreži

Poruke: 6642


« Odgovor #924 poslato: Jun 26, 2026, 04:45:04 posle podne »

Vežbam za sada samo u teretani dli tu je klimatizovano.
Napolju nema šanse.
A vidis ja sad unutra ne bih vezbao,nema sanse,lepse mi na svezem vazduhu.Svi smo razliciti.
Sećam se da si pričao da tebi odgovara i po vrućini da vežbaš. Najbolje znaš svoj organizam.
Navikao sam na to,a i cesto smo imali takmicenjia po najvecim vrucinama pa se covek navikne.
Da, ima tu i do adaptacije organizma.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Top poster
*******
Na mreži Na mreži

Poruke: 6642


« Odgovor #923 poslato: Jun 26, 2026, 04:43:06 posle podne »

Unesite oko 500 ml tečnosti dva sata pre samog početka treninga.
Po ovim vrucinama pijte slobodno i u toku treninga.
Ali češće po gutljaj - dva, ne odjednom mnogo vode tokom treninga.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Top poster
*******
Na mreži Na mreži

Poruke: 6642


« Odgovor #922 poslato: Jun 26, 2026, 04:42:01 posle podne »

Kada se vežba na visokim temperaturama povećan je kardiovaskularni stres. Tokom visokih temperatura, organizam aktivira mehanizme termoregulacije vazodilatacijom perifernih krvnih sudova i pojačanim znojenjem, što značajno povećava minutni volumen srca i frekvenciju rada u mirovanju. Trening u takvim uslovima stvara dodatno metaboličko opterećenje na kardiovaskularni sistem.
Ne prija svakome ovakvo vreme za vežbanje. Apelujem na osobe koje su posebno osetljive ili imaju neku hroničnu bolest da se posavetuju oko treninga u ovakvim uslovima.
Apsolutno. Kome ne prija ni ne treba na silu da se opterećuje.
I to ne vazi samo za toplo vreme nego generalno u bilo kojem slucaju.Nista ne treba siliti,jer od toga posle samo problemi budu.
Naravno. Baš tako.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Top poster
*******
Na mreži Na mreži

Poruke: 6642


« Odgovor #921 poslato: Jun 26, 2026, 04:41:28 posle podne »

Vežbam za sada samo u teretani dli tu je klimatizovano.
Napolju nema šanse.
Tako je verovatno najbolje kada su velike vrućine.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 13540


Never give up!

« Odgovor #920 poslato: Jun 26, 2026, 11:12:14 pre podne »

Možda na selu gde ima zelenila.
Ovde gde je beton ne prija.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 33712


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #919 poslato: Jun 26, 2026, 10:56:05 pre podne »

Svež i prijatan vazduh da ali po sparinčini i toplotama ne.
Mogao bih kada bi baš morao ali ne bi mi prijalo.
I kad su ove vrucine od +35 onda kada ustanes u 5 ili 6 ujutru onda je jos prijatnih 20-22 stepeni nigde sparincine kako ti kazes i onda jos i prija. ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 13540


Never give up!

« Odgovor #918 poslato: Jun 26, 2026, 08:53:38 pre podne »

Svež i prijatan vazduh da ali po sparinčini i toplotama ne.
Mogao bih kada bi baš morao ali ne bi mi prijalo.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 33712


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #917 poslato: Jun 25, 2026, 09:43:44 posle podne »

Kada se vežba na visokim temperaturama povećan je kardiovaskularni stres. Tokom visokih temperatura, organizam aktivira mehanizme termoregulacije vazodilatacijom perifernih krvnih sudova i pojačanim znojenjem, što značajno povećava minutni volumen srca i frekvenciju rada u mirovanju. Trening u takvim uslovima stvara dodatno metaboličko opterećenje na kardiovaskularni sistem.
Ne prija svakome ovakvo vreme za vežbanje. Apelujem na osobe koje su posebno osetljive ili imaju neku hroničnu bolest da se posavetuju oko treninga u ovakvim uslovima.
Apsolutno. Kome ne prija ni ne treba na silu da se opterećuje.
I to ne vazi samo za toplo vreme nego generalno u bilo kojem slucaju.Nista ne treba siliti,jer od toga posle samo problemi budu.
Rekreativni vežbači imaju takvu mogućnost.
Blago njima.Sad i ja spadam medu njijh,ali ja ne mogu tako....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 33712


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #916 poslato: Jun 25, 2026, 09:43:10 posle podne »

Vežbam za sada samo u teretani dli tu je klimatizovano.
Napolju nema šanse.
A vidis ja sad unutra ne bih vezbao,nema sanse,lepse mi na svezem vazduhu.Svi smo razliciti.
Sećam se da si pričao da tebi odgovara i po vrućini da vežbaš. Najbolje znaš svoj organizam.
Navikao sam na to,a i cesto smo imali takmicenjia po najvecim vrucinama pa se covek navikne.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 63 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.028 sekundi sa 12 upita.