TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 410436 Teme od strane 25087 Članovi Poslednji član: Gisa67

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 28, 2026, 07:08:21 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 63 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vežbanje tokom letnjih vrućina  (Pročitano 601799 puta)
drAnita Mrdakovic
Top poster
*******
Na mreži Na mreži

Poruke: 6642


« Odgovor #945 poslato: danas u 05:58:17 posle podne »

Vežbam za sada samo u teretani dli tu je klimatizovano.
Napolju nema šanse.
A vidis ja sad unutra ne bih vezbao,nema sanse,lepse mi na svezem vazduhu.Svi smo razliciti.
Sećam se da si pričao da tebi odgovara i po vrućini da vežbaš. Najbolje znaš svoj organizam.
Navikao sam na to,a i cesto smo imali takmicenjia po najvecim vrucinama pa se covek navikne.
Da, ima tu i do adaptacije organizma.
Još jedan dokaz da nam se organizam može prilagoditi različitim uslovima.
Apsolutno. To što Miki ili ja možemo da vežbamo na vrućini napolju, ne znači da treba i da probaju ostali.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Top poster
*******
Na mreži Na mreži

Poruke: 6642


« Odgovor #944 poslato: danas u 05:56:51 posle podne »

Unesite oko 500 ml tečnosti dva sata pre samog početka treninga.
Po ovim vrucinama pijte slobodno i u toku treninga.
Ali češće po gutljaj - dva, ne odjednom mnogo vode tokom treninga.
Tako je dr.Anita,to se podrazumeva.Isto kao i intro workout ko pije bcaa,kreatin,glutamin ili eaa,kreatin,glutamin se pije po gutljaj-dva a ne svih 0,5  litara odjednom.....
I to isto, dobro je što si i to dodao.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Top poster
*******
Na mreži Na mreži

Poruke: 6642


« Odgovor #943 poslato: danas u 05:56:18 posle podne »

Vežbam za sada samo u teretani dli tu je klimatizovano.
Napolju nema šanse.
Tako je verovatno najbolje kada su velike vrućine.
Znam da moras to da savetujes jer si lekar,ali mi reci da ni ti ne vezbas po vrucinama?Nikad?
Moje lil o vežbanje nema veze sa onim što je generalno opšte dobro.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11260


« Odgovor #942 poslato: danas u 04:03:25 posle podne »

Vežbam za sada samo u teretani dli tu je klimatizovano.
Napolju nema šanse.
Tako je verovatno najbolje kada su velike vrućine.
Znam da moras to da savetujes jer si lekar,ali mi reci da ni ti ne vezbas po vrucinama?Nikad?
Ja u teretani, gde je klimatizovano.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11260


« Odgovor #941 poslato: danas u 04:02:08 posle podne »

Kada se vežba na visokim temperaturama povećan je kardiovaskularni stres. Tokom visokih temperatura, organizam aktivira mehanizme termoregulacije vazodilatacijom perifernih krvnih sudova i pojačanim znojenjem, što značajno povećava minutni volumen srca i frekvenciju rada u mirovanju. Trening u takvim uslovima stvara dodatno metaboličko opterećenje na kardiovaskularni sistem.
Ne prija svakome ovakvo vreme za vežbanje. Apelujem na osobe koje su posebno osetljive ili imaju neku hroničnu bolest da se posavetuju oko treninga u ovakvim uslovima.
Apsolutno. Kome ne prija ni ne treba na silu da se opterećuje.
Da. Rekreativci imaju tu slobodu da prilagode trening.
Rekreativni vežbači ali i ljudi koje zdravstveno stanje ograničava.
Naravno, recimo hronični bolesnici ili osobe koje su imale neku povredu.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11260


« Odgovor #940 poslato: danas u 04:00:57 posle podne »

Vežbam za sada samo u teretani dli tu je klimatizovano.
Napolju nema šanse.
A vidis ja sad unutra ne bih vezbao,nema sanse,lepse mi na svezem vazduhu.Svi smo razliciti.
Sećam se da si pričao da tebi odgovara i po vrućini da vežbaš. Najbolje znaš svoj organizam.
Navikao sam na to,a i cesto smo imali takmicenjia po najvecim vrucinama pa se covek navikne.
Da, ima tu i do adaptacije organizma.
Još jedan dokaz da nam se organizam može prilagoditi različitim uslovima.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11260


« Odgovor #939 poslato: danas u 04:00:14 posle podne »

Unesite oko 500 ml tečnosti dva sata pre samog početka treninga.
Po ovim vrucinama pijte slobodno i u toku treninga.
Ali češće po gutljaj - dva, ne odjednom mnogo vode tokom treninga.
Jeste. Može se javiti mučnina od velike količine vode unete odjednom.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11260


« Odgovor #938 poslato: danas u 03:59:25 posle podne »

Vežbam za sada samo u teretani dli tu je klimatizovano.
Napolju nema šanse.
Tako je verovatno najbolje kada su velike vrućine.
Svakako je bolje rešenje.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11260


« Odgovor #937 poslato: danas u 03:58:53 posle podne »

Možda na selu gde ima zelenila.
Ovde gde je beton ne prija.
Jedino u nekom parku ili šumi.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11260


« Odgovor #936 poslato: danas u 03:58:19 posle podne »

Svež i prijatan vazduh da ali po sparinčini i toplotama ne.
Mogao bih kada bi baš morao ali ne bi mi prijalo.
I kad su ove vrucine od +35 onda kada ustanes u 5 ili 6 ujutru onda je jos prijatnih 20-22 stepeni nigde sparincine kako ti kazes i onda jos i prija. ;)
Dobro je tada iskoristiti vreme za treniranje.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11260


« Odgovor #935 poslato: danas u 03:57:04 posle podne »

Svež i prijatan vazduh da ali po sparinčini i toplotama ne.
Mogao bih kada bi baš morao ali ne bi mi prijalo.
Ako ti ne prija, onda je bolje da se ne trenira po takvom vremenu.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11260


« Odgovor #934 poslato: danas u 03:56:12 posle podne »

Kada se vežba na visokim temperaturama povećan je kardiovaskularni stres. Tokom visokih temperatura, organizam aktivira mehanizme termoregulacije vazodilatacijom perifernih krvnih sudova i pojačanim znojenjem, što značajno povećava minutni volumen srca i frekvenciju rada u mirovanju. Trening u takvim uslovima stvara dodatno metaboličko opterećenje na kardiovaskularni sistem.
Ne prija svakome ovakvo vreme za vežbanje. Apelujem na osobe koje su posebno osetljive ili imaju neku hroničnu bolest da se posavetuju oko treninga u ovakvim uslovima.
Apsolutno. Kome ne prija ni ne treba na silu da se opterećuje.
I to ne vazi samo za toplo vreme nego generalno u bilo kojem slucaju.Nista ne treba siliti,jer od toga posle samo problemi budu.
Rekreativni vežbači imaju takvu mogućnost.
Blago njima.Sad i ja spadam medu njijh,ali ja ne mogu tako....
Navikao si drugačije i sad osećaš drugačiju potrebu u odnosu na rekreativce.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11260


« Odgovor #933 poslato: danas u 03:55:04 posle podne »

Vežbam za sada samo u teretani dli tu je klimatizovano.
Napolju nema šanse.
A vidis ja sad unutra ne bih vezbao,nema sanse,lepse mi na svezem vazduhu.Svi smo razliciti.
Sećam se da si pričao da tebi odgovara i po vrućini da vežbaš. Najbolje znaš svoj organizam.
Navikao sam na to,a i cesto smo imali takmicenjia po najvecim vrucinama pa se covek navikne.
Važno je da znaš koliko i šta možeš.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 33712


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #932 poslato: Jun 26, 2026, 10:05:27 posle podne »

Svež i prijatan vazduh da ali po sparinčini i toplotama ne.
Mogao bih kada bi baš morao ali ne bi mi prijalo.
I kad su ove vrucine od +35 onda kada ustanes u 5 ili 6 ujutru onda je jos prijatnih 20-22 stepeni nigde sparincine kako ti kazes i onda jos i prija. ;)
Slažem se, to i meni prija.
Nista lepse od toga.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 33712


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #931 poslato: Jun 26, 2026, 10:04:55 posle podne »

Kada se vežba na visokim temperaturama povećan je kardiovaskularni stres. Tokom visokih temperatura, organizam aktivira mehanizme termoregulacije vazodilatacijom perifernih krvnih sudova i pojačanim znojenjem, što značajno povećava minutni volumen srca i frekvenciju rada u mirovanju. Trening u takvim uslovima stvara dodatno metaboličko opterećenje na kardiovaskularni sistem.
Ne prija svakome ovakvo vreme za vežbanje. Apelujem na osobe koje su posebno osetljive ili imaju neku hroničnu bolest da se posavetuju oko treninga u ovakvim uslovima.
Apsolutno. Kome ne prija ni ne treba na silu da se opterećuje.
Da. Rekreativci imaju tu slobodu da prilagode trening.
Rekreativni vežbači ali i ljudi koje zdravstveno stanje ograničava.
Slazem se.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 63 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.042 sekundi sa 17 upita.