TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397376 Teme od strane 25024 Članovi Poslednji član: AsaRitz14

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 27, 2024, 03:43:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 44 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Aspartam mogući kancerogen  (Pročitano 23930 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28247


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #296 poslato: Septembar 13, 2023, 07:44:27 pre podne »

Generalno je preporučljivo da se izbegavaju veče mentalne i fizičke aktivnosti uveče i da se primene tehnike opuštanja i meditacije.
Sa ovim se maximalno slazem.Evo sinoc sam gledao Novaka kako osvaja 24 Grand Slam titulu i posle meca jos nekih sat vremena nisam mogao da zaspim od euforije.Tako sam se nervirao kao da sam ja igrao.
I pozitivne stvari su stres, a pri tom treba izbegavati TV, kompjuter i mobilni pred spavanje.
Znam da bi trebalo,ali ovo je bilo jace od mene,i uvek ce biti kada god igra reprezentacija u bilo kom sportu.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3549


« Odgovor #295 poslato: Septembar 12, 2023, 06:51:05 posle podne »

Generalno je preporučljivo da se izbegavaju veče mentalne i fizičke aktivnosti uveče i da se primene tehnike opuštanja i meditacije.
Sa ovim se maximalno slazem.Evo sinoc sam gledao Novaka kako osvaja 24 Grand Slam titulu i posle meca jos nekih sat vremena nisam mogao da zaspim od euforije.Tako sam se nervirao kao da sam ja igrao.
E pa to je. I emocije i jos svetlo od tv-ai nema spavanja. Samo zurka :)
Nesumnjivo je da nas sve veće emocije poremete.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6551


« Odgovor #294 poslato: Septembar 12, 2023, 04:35:32 posle podne »

Generalno je preporučljivo da se izbegavaju veče mentalne i fizičke aktivnosti uveče i da se primene tehnike opuštanja i meditacije.
Sa ovim se maximalno slazem.Evo sinoc sam gledao Novaka kako osvaja 24 Grand Slam titulu i posle meca jos nekih sat vremena nisam mogao da zaspim od euforije.Tako sam se nervirao kao da sam ja igrao.
E pa to je. I emocije i jos svetlo od tv-ai nema spavanja. Samo zurka :)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6551


« Odgovor #293 poslato: Septembar 12, 2023, 04:33:55 posle podne »

To je veliki stres za organizam. Nema dileme.
Zato sam i rekao da i oni zasluzuju beneficije. ;)
Slazem se. Ali od toga nece biti nista. A i nevezano za beneficirani radni staz. Cak nam ni slobodne dane nisu davali koliko je trebalo. Znam da su nam govorili da posle dezurstva imamo fakticki pravo na 2 slobodna dana. Ali se to nikada nije primenjivalo u praksi.
Ynam da nece biti nissta od toga,samo sam spomenuo da pored policije i vatrogasaca i mi ostali bi yasluyili da to dobijemo.
Ni mi nikad nismo dobili 2 cela slobodna dana to su samo obecanja,dobar marketing. ;)
Neverovatno mi je da nigde to nije lepo regulisano, a dobro je poznato koliko noćni rad šteti organizmu.
Uh,ja sam svojevremeno vodio "pravi mali rat" oko toga da se to regulise,ali nissam uspeo.No ne predajem se. ;)
Neka bude borba neprestana,kako kaze Gorskom vijencu. :)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6551


« Odgovor #292 poslato: Septembar 12, 2023, 04:32:31 posle podne »

To je veliki stres za organizam. Nema dileme.
Zato sam i rekao da i oni zasluzuju beneficije. ;)
Slazem se. Ali od toga nece biti nista. A i nevezano za beneficirani radni staz. Cak nam ni slobodne dane nisu davali koliko je trebalo. Znam da su nam govorili da posle dezurstva imamo fakticki pravo na 2 slobodna dana. Ali se to nikada nije primenjivalo u praksi.
Ynam da nece biti nissta od toga,samo sam spomenuo da pored policije i vatrogasaca i mi ostali bi yasluyili da to dobijemo.
Ni mi nikad nismo dobili 2 cela slobodna dana to su samo obecanja,dobar marketing. ;)
Takvi poslovi se rade ili iz ljubavi ili zato sto neko mora,jer nema drugi :)
Bas tako,ali to ne umanjuje razlog zasto se to ne racuna beneficirano.
Sta da se radi. Ne mozemo da uticemo na to. Ali slazem se da bi trebalo da postoje beneficije.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6551


« Odgovor #291 poslato: Septembar 12, 2023, 04:31:37 posle podne »

Generalno je preporučljivo da se izbegavaju veče mentalne i fizičke aktivnosti uveče i da se primene tehnike opuštanja i meditacije.
Trening pred spavanje,pa da izbuljimo oci, da ne mozemo da se uspavamo😀😀😀
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3549


« Odgovor #290 poslato: Septembar 11, 2023, 09:38:00 pre podne »

Generalno je preporučljivo da se izbegavaju veče mentalne i fizičke aktivnosti uveče i da se primene tehnike opuštanja i meditacije.
Sa ovim se maximalno slazem.Evo sinoc sam gledao Novaka kako osvaja 24 Grand Slam titulu i posle meca jos nekih sat vremena nisam mogao da zaspim od euforije.Tako sam se nervirao kao da sam ja igrao.
I pozitivne stvari su stres, a pri tom treba izbegavati TV, kompjuter i mobilni pred spavanje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28247


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #289 poslato: Septembar 11, 2023, 08:11:37 pre podne »

Generalno je preporučljivo da se izbegavaju veče mentalne i fizičke aktivnosti uveče i da se primene tehnike opuštanja i meditacije.
Sa ovim se maximalno slazem.Evo sinoc sam gledao Novaka kako osvaja 24 Grand Slam titulu i posle meca jos nekih sat vremena nisam mogao da zaspim od euforije.Tako sam se nervirao kao da sam ja igrao.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28247


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #288 poslato: Septembar 11, 2023, 08:10:01 pre podne »

To je veliki stres za organizam. Nema dileme.
Zato sam i rekao da i oni zasluzuju beneficije. ;)
Slazem se. Ali od toga nece biti nista. A i nevezano za beneficirani radni staz. Cak nam ni slobodne dane nisu davali koliko je trebalo. Znam da su nam govorili da posle dezurstva imamo fakticki pravo na 2 slobodna dana. Ali se to nikada nije primenjivalo u praksi.
Ynam da nece biti nissta od toga,samo sam spomenuo da pored policije i vatrogasaca i mi ostali bi yasluyili da to dobijemo.
Ni mi nikad nismo dobili 2 cela slobodna dana to su samo obecanja,dobar marketing. ;)
Neverovatno mi je da nigde to nije lepo regulisano, a dobro je poznato koliko noćni rad šteti organizmu.
Uh,ja sam svojevremeno vodio "pravi mali rat" oko toga da se to regulise,ali nissam uspeo.No ne predajem se. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28247


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #287 poslato: Septembar 11, 2023, 08:08:40 pre podne »

To je veliki stres za organizam. Nema dileme.
Zato sam i rekao da i oni zasluzuju beneficije. ;)
Slazem se. Ali od toga nece biti nista. A i nevezano za beneficirani radni staz. Cak nam ni slobodne dane nisu davali koliko je trebalo. Znam da su nam govorili da posle dezurstva imamo fakticki pravo na 2 slobodna dana. Ali se to nikada nije primenjivalo u praksi.
Ynam da nece biti nissta od toga,samo sam spomenuo da pored policije i vatrogasaca i mi ostali bi yasluyili da to dobijemo.
Ni mi nikad nismo dobili 2 cela slobodna dana to su samo obecanja,dobar marketing. ;)
Takvi poslovi se rade ili iz ljubavi ili zato sto neko mora,jer nema drugi :)
Bas tako,ali to ne umanjuje razlog zasto se to ne racuna beneficirano.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3549


« Odgovor #286 poslato: Septembar 10, 2023, 06:21:03 posle podne »

Generalno je preporučljivo da se izbegavaju veče mentalne i fizičke aktivnosti uveče i da se primene tehnike opuštanja i meditacije.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3549


« Odgovor #285 poslato: Septembar 10, 2023, 06:20:22 posle podne »

I ja nisam od onih sto dodirnu jastuk i odmah zaspe. Retko kada tako da uradim. Kod bas velikog umora,mozda. Mada i tada kada mozak radi 200 na sat,onda ne mogu odmah da se uspavam.
Meni i kad mozak radi 200 na sat ja i onda brzo zaspim ali se recimo probudim nakon 2-3 sata kasnije i onda ne mogu dugo da zaspim....ne znam zasto je to tako.Ne stalno nego samo kad mi mozak radi 200 na sat.
Jeste. Nekada smo umorni,ali mozak radi i onda ne mozemo da se uspavamo.
Sta ciniti u takvim slucajevima?Ima li neko dobar savet/ideju?
Nekad je teško uspostaviti adekvatnu higijenu spavanja. Za to treba par dana da bi se "mozak opustio" i da bi osoba mogla lepo u kratkom roku da se uspava.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3549


« Odgovor #284 poslato: Septembar 10, 2023, 06:18:28 posle podne »

To je veliki stres za organizam. Nema dileme.
Zato sam i rekao da i oni zasluzuju beneficije. ;)
Slazem se. Ali od toga nece biti nista. A i nevezano za beneficirani radni staz. Cak nam ni slobodne dane nisu davali koliko je trebalo. Znam da su nam govorili da posle dezurstva imamo fakticki pravo na 2 slobodna dana. Ali se to nikada nije primenjivalo u praksi.
Ynam da nece biti nissta od toga,samo sam spomenuo da pored policije i vatrogasaca i mi ostali bi yasluyili da to dobijemo.
Ni mi nikad nismo dobili 2 cela slobodna dana to su samo obecanja,dobar marketing. ;)
Neverovatno mi je da nigde to nije lepo regulisano, a dobro je poznato koliko noćni rad šteti organizmu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6551


« Odgovor #283 poslato: Septembar 08, 2023, 01:57:23 posle podne »

I onda neko umisli da moze i on. Kao npr, ako je mogao Nikola Tesla, zasto en mogu i ja?
Recimo da je tako nekako.

I onda ili shvati da ne moze ili izadje na lose.
Nadam se da ce pre da shvati i da odustane.
To bi bilo ispravno. Ok je pomerati sopstvene granice ali nikako se ne treba igrati sa zdravljem i isprobavati tako nešto.
Ne vidim razlog zasto neko ne bi spavao. To je normalan deo nase fiziologije.
Verovatno zato što se igraju... Jer su pročitali na netu negde...
Ovo sa igrom mogu da potvrdim.Ne,nisam se ja igrao nego sin,ali se desavalo par puta,pa sutradan bude umoran jer je bio budan,ali i to smo sveli na minimum.
Eto primera. Na žalost ima ih dosta u okruženju svakoga od nas.
Ima sigurno,ali cinimo sve od sebe da uticemo pozitivno na okolinu i da objasnimo sta je to sto je dobro a sta je to sto nije.Posle ko ce da prihvati savet prihvatice ko nece nece ali svako ima mogucnost da bira.
Lepo si rekao- svako ima mogucnost da bira. Svako moze sa izabere da li ce ziveti zdravim stilom ili ne.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6551


« Odgovor #282 poslato: Septembar 08, 2023, 01:55:07 posle podne »

I ja nisam od onih sto dodirnu jastuk i odmah zaspe. Retko kada tako da uradim. Kod bas velikog umora,mozda. Mada i tada kada mozak radi 200 na sat,onda ne mogu odmah da se uspavam.
Meni i kad mozak radi 200 na sat ja i onda brzo zaspim ali se recimo probudim nakon 2-3 sata kasnije i onda ne mogu dugo da zaspim....ne znam zasto je to tako.Ne stalno nego samo kad mi mozak radi 200 na sat.
Jeste. Nekada smo umorni,ali mozak radi i onda ne mozemo da se uspavamo.
Sta ciniti u takvim slucajevima?Ima li neko dobar savet/ideju?
Ne znam sta bih rekao. U principu se ja i uspavam u takvim situacijama,ali treba vremena.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 44 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 14 upita.