TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396191 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 15, 2024, 10:48:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 41 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glutamin za početnike!  (Pročitano 159189 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #179 poslato: Januar 03, 2009, 12:32:37 pre podne »

Naravno, ne treba nikom slepo verovati, probas pa vidis.
Neznam Hans, mozda si i u pravu, ali umnogome zavisi od milion razloga, i zavisi od toga ko, kako i koliko trenira i sta trenira kao i sta, koliko i kako jede.

Ja za oporavak kombinujem (nekad jedno, nekad drugo) L-Glutamin i PowerBar Recovery (gde isto ima L-Glutamina) i mogu reci da sam jako zadovoljan, tacno osetim razilku (a inace uopste nemam one tripove popijem nesto pa sad se super osecam, ne popijem iscrpljen sam - t.j. od suplemenata osetim samo dejstvo od ovih za oporavak i npr gela sa kofeinom, posto inace skoro uopste ne unosim kofein, samo kada pijem ponekad crni caj i kada je trka gel sa kofeinom) na sledecem treningu kada uzmem i kada neuzmem, t.j. kada uzmem nemam "teske" noge posle nekog od jacih treninga...

Sad da li je to tako kod vas u bodi-bildingu, stvarno neznam, ali kao sto sam rekao, da je uopsteno fake, to sigurno nije, jer evo ja sam ziv primer (naravno znam jos 100 ljudi koji koriste i koji su zadovoljni, ali opet kazem - iz triatlona)...
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #178 poslato: Januar 02, 2009, 07:48:20 posle podne »

Da dobro....verovatno gomila profesionalaca i takmicara ga koriste jer nemaju pametnija posla...cak ima i onih koje ti silno postujes ,a oni se kunu u isti ja necu da ih navodim ti to dobro znas...da nepricam o gomili obicnih rekreativaca koji ga koriste single i isto im napravi pomak,takav kakav...ja licno neznam kakav je jer ga nikad nisam suplementirao u slobodnoj formi,ali posle milionitih hvaljenja sa 2 pljuvanja neminovno cju izabrati da ga probam i to je to...toliko

a vish ja d aga hvalim ne bih imao nikakvu korist,meni ni iz dzepa ni u dzep...nemam nikakvog inetersa osim da ljudima omogucim da bolje uloze svoj novac

a probaj,i treba da probas pa sam da vidis


2 samo protiv?to mozda kod nas,a i ovde nije tako,nego sam ja jedini blesav pa pisem ovako javno ;D 

i sta je problem imenovati ih? Pedja Petrovic,Marko Dimitrijevic se kunu i u glut i u bcaa,ja postujem to,oni postuje sta ja mislim i eto stvar resena,ko hoce moze da proba niko ne brani
« Poslednja izmena: Januar 02, 2009, 07:52:12 posle podne od strane Hans » Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Lokk1
Gost
« Odgovor #177 poslato: Januar 02, 2009, 07:18:55 posle podne »

gledaj
ti
ljudi
uglavnom
koriste
10
razlichitih
proizvoda
i
kao
pinpointovace
bash
e
to
je
od
glutamina.izaledja.
e
sada
ogromne
kolichine
istog+posebniuslovi
u
telu(AAS?)
mozda
menjaju
prichu...
ali
rekreativci
sumnjam
da
imaju
neku
korist
od
tih
mini
doza
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #176 poslato: Januar 02, 2009, 06:50:47 posle podne »

Da dobro....verovatno gomila profesionalaca i takmicara ga koriste jer nemaju pametnija posla...cak ima i onih koje ti silno postujes ,a oni se kunu u isti ja necu da ih navodim ti to dobro znas...da nepricam o gomili obicnih rekreativaca koji ga koriste single i isto im napravi pomak,takav kakav...ja licno neznam kakav je jer ga nikad nisam suplementirao u slobodnoj formi,ali posle milionitih hvaljenja sa 2 pljuvanja neminovno cju izabrati da ga probam i to je to...toliko
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #175 poslato: Januar 02, 2009, 05:44:38 posle podne »

pa
to
mislim
male
kolichine
se
absorbuju..
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #174 poslato: Januar 02, 2009, 05:42:09 posle podne »

ma moze,nego je pitanje koliko :D i da li gram glutamina u krvi koji dodje do misica zaista ima ikakav efekat vredan pomena kod nekog ko jede kako treba i ko nije onemogucen da jede normalno...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Lokk1
Gost
« Odgovor #173 poslato: Januar 02, 2009, 05:35:41 posle podne »

moze
koja
studija???

gief
link

nego
hans
beshe
pricha
da
ne
moze
da
prodje
glut
sistem
za
varenje
jel...?
Sačuvana
anubis
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #172 poslato: Januar 02, 2009, 04:40:18 posle podne »

cudi me da nema maje ...
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #171 poslato: Januar 02, 2009, 04:37:44 posle podne »

ma sta ces...bolje doduse na glutamin da trose nego na junk :D
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
anubis
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #170 poslato: Januar 02, 2009, 04:36:44 posle podne »

ja to pricham godinu dana,i rekoh polako cete videti da se glut povlachi pred BCAA i leucinom,al ne,glutamin je DOKAZANO( a nema nezavisnih dokaza???? ) najbolji...al neka,ja se zato ne mesam nit kvarim ikom posao,nek kupuje ko sta hoce

e hvala bogu da ima jos neko u srbiji da misli ko ja

ma ja ne mislim i ne razmisljam,samo verujem onome napisanom :D  -sarkazam


ja to pricham godinu dana,i rekoh polako cete videti da se glut povlachi pred BCAA i leucinom,al ne,glutamin je DOKAZANO( a nema nezavisnih dokaza???? ) najbolji...al neka,ja se zato ne mesam nit kvarim ikom posao,nek kupuje ko sta hoce
e hvala bogu da ima jos neko u srbiji da misli ko ja

ma ja ne mislim i ne razmisljam,samo verujem onome napisanom :D  -sarkazam



neces mi verovati ali mene su zbog glutamina izbacili sa jednog domaceg foruma,izbrisali sve studije koje sam poslao.
u srbiji se 2008 vise para potrosilo na glutamin nego na leba LOL
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #169 poslato: Januar 02, 2009, 04:32:28 posle podne »

ja to pricham godinu dana,i rekoh polako cete videti da se glut povlachi pred BCAA i leucinom,al ne,glutamin je DOKAZANO( a nema nezavisnih dokaza???? ) najbolji...al neka,ja se zato ne mesam nit kvarim ikom posao,nek kupuje ko sta hoce
e hvala bogu da ima jos neko u srbiji da misli ko ja

ma ja ne mislim i ne razmisljam,samo verujem onome napisanom :D  -sarkazam

Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #168 poslato: Januar 02, 2009, 04:31:06 posle podne »

aleluje :D pa to je ono KONDICIJALNO ESENCIJALAN tj uslovno ,a koji je uslov da glut bude efikasan tj esencijalan?


Da budete prikovani za krevet mesecima i da ne mozete jesti normalnu hranu i iz nje unositi dovoljno EAA iz kojih ce se sintetizovati i glutamin izmedju ostalog...

ja ne kontam zasto onda ne pijete,lupam histidin koji isto moze biti kondicijalno esencijalan? al argument je : glutamin sacinjava 60% mis mase...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
anubis
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #167 poslato: Januar 02, 2009, 04:28:36 posle podne »

ja to pricham godinu dana,i rekoh polako cete videti da se glut povlachi pred BCAA i leucinom,al ne,glutamin je DOKAZANO( a nema nezavisnih dokaza???? ) najbolji...al neka,ja se zato ne mesam nit kvarim ikom posao,nek kupuje ko sta hoce
e hvala bogu da ima jos neko u srbiji da misli ko ja
Sačuvana
anubis
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #166 poslato: Januar 02, 2009, 04:27:39 posle podne »

dogma o glutaminu pocela je pre 15-20 godina kada je isti koriscen u terapiji teskih bolesti kao sto su sida,kancer,atrofija misica ... kod bolesnika koji su dobijali glutamin doslo je do poboljsanja misicne mase i snage.e sad,razlika izmedju tesko bolesnih ljudi i zdravih sportista je kao izmedju babe i zabe,ali to uopste nije bilo bitno za supplements kompanije koje su jedva docekale da puste glutamin u prodaju sa tvrdnjama da je efikasniji od AAS.
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #165 poslato: Januar 02, 2009, 04:21:40 posle podne »

ja to pricham godinu dana,i rekoh polako cete videti da se glut povlachi pred BCAA i leucinom,al ne,glutamin je DOKAZANO( a nema nezavisnih dokaza???? ) najbolji...al neka,ja se zato ne mesam nit kvarim ikom posao,nek kupuje ko sta hoce
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Stranice: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 41 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 19 upita.