TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:49:12 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 117 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin za početnike!  (Pročitano 397092 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #1746 poslato: Jul 18, 2016, 08:33:35 pre podne »

Iskreno, uzeo sam kreatin kako bi mi pomogao pri oporavku posle treninga, meni se cini da mi pomaze jer me malaksalost posle treninga vise ne traje ceo dan vec prolazi mnogo brze vec posle prvog obroka i sto je najbitnije glava mi je cistija(mozda i zbog 20g dextroze sto uzimam uz kreatin). Mozda ja preterujem, ali mi pomaze, prerano je da sa sigurnosti tvrdim ali vec dosta dugo me muci ta malaksalost a sad je prestala.

U celoj prici najvaznije je da on tebi daje dobre rezultate.U ovom slucaju da te oporavlja sto i jeste njegov cilj a ne samo da daje nadut izgled i da se dizu vece tezine.ako je malaksalost prestala onda nastavi sa njime i ne menjaj ga.
Znas kako kazu: Ono sto valja ne treba menjati  :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #1745 poslato: Jul 17, 2016, 04:04:26 posle podne »

Uzroci "malaksalosti" koju pominješ mogu biti razni...

Da li si u skorije vreme odradio lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, LDL, HDL, urea, kreatinin, AST, ALT, bilirubin...kompletna krvna slika...)?

Ekg u miru? Pratiš krvni pritisak?

Piješ neke lekove? Bolesti? Anemija? Astma?

Koliko dugo traje ta malaksalost( dani, nedelje...od kad si počeo sa treninzima)? Koliko puta nedeljno treniraš? Kako ti izgledaju treninzi? Trajanje? Hm, pretreniranost?

Kakva ti je ishrana? Dovoljno spavaš? Kakav ti je apetit? Temperatura? Učestale prehlade?

Koristiš još nešto od suplemenata?
« Poslednja izmena: Jul 17, 2016, 04:06:13 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
tealkjaffa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1744 poslato: Jul 16, 2016, 10:17:25 posle podne »

Iskreno, uzeo sam kreatin kako bi mi pomogao pri oporavku posle treninga, meni se cini da mi pomaze jer me malaksalost posle treninga vise ne traje ceo dan vec prolazi mnogo brze vec posle prvog obroka i sto je najbitnije glava mi je cistija(mozda i zbog 20g dextroze sto uzimam uz kreatin). Mozda ja preterujem, ali mi pomaze, prerano je da sa sigurnosti tvrdim ali vec dosta dugo me muci ta malaksalost a sad je prestala.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #1743 poslato: Jul 16, 2016, 12:10:15 posle podne »

da li je bolje uzeti biotech mikronizovan kreatin ili obican biotechov kreatin. cena je ista, ali ne vidim da je neko komentarisao mikronizovan biotechov kreatin

Pazi..generalno bolji bi bio mikronizovani jer sama rec kaze da je sitniji.To bi znacilo da se bolje i vise iskoristi od obicnog sto je svima i cilj.E sada pitanje je jel to isto kod svakoga ako uzmemo u obzir da svi drugacije reagujemo na supse kao i sastave itd..  Ali generalno mikronizovani bi trebao biti boji po pitanju iskoristljivosti.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #1742 poslato: Jul 14, 2016, 02:31:50 posle podne »

Ja iskreno nisam primetio razliku u efektima prilikom korišenja mikronizovanog i "običnog" kreatina. Od svih najviše sam bio zadovoljan Labradinim i Univerzalovim monohidratom :)
Sačuvana
tealkjaffa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1741 poslato: Jul 14, 2016, 01:29:43 posle podne »

e hvala, svi kazu da je mikronizovan bolji, ali ajde da pitam za biotech jer koliko mi se cini pansport nema mikronizovan vec obican, a cene su im slicne
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #1740 poslato: Jul 14, 2016, 01:06:13 posle podne »

Bolje je mikronizovan ali doĂ°e ti na isto :)
Sačuvana
tealkjaffa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1739 poslato: Jul 13, 2016, 10:41:58 posle podne »

da li je bolje uzeti biotech mikronizovan kreatin ili obican biotechov kreatin. cena je ista, ali ne vidim da je neko komentarisao mikronizovan biotechov kreatin
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #1738 poslato: Mart 17, 2016, 05:01:00 posle podne »

Trudi se samo da budes dobro hidriran u toku dana i nece biti problema :)
Sačuvana
bokisa.84
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45

« Odgovor #1737 poslato: Mart 17, 2016, 04:57:45 posle podne »

Dusan je razumeo, ispijam dosta kafe na poslu a neko mi je rekao da kafa dosta umanjuje efekat kreatina.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #1736 poslato: Mart 17, 2016, 11:36:50 pre podne »

Koliko sam razumeo nije njemu cilj kick na treningu vec uzivanje u kafi :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #1735 poslato: Mart 17, 2016, 10:30:54 pre podne »

Verovatno je vec pisano, ali ako moze neko da mi odgovori da li kreatin i kafa idu jedno s drugim, da li je u redu da se pije kafa ukoliko se uzima kreatin.Mrzi me da trazim, a i mrzi me iskren da budem. Danas sam uzeo Scitech-ov, a u toku dana na poslu ispijem poprilicno espresa.

Jeftinija i bolja varijanta ako ti je cilj samo kofein a ne uzivanje u kafi da uzmes tablete kofeina od 200mg i uzmes uz kreatin.Veruj mi bolji ce ti kick biti od kafe a i isplatljivije je.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #1734 poslato: Mart 14, 2016, 09:54:32 posle podne »

Možeš da piješ kafu i u periodu dok koristiš kreatin, ja stalno kombinujem kofein i kreatin kao suplemente :)
Sačuvana
bokisa.84
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45

« Odgovor #1733 poslato: Mart 14, 2016, 09:12:35 posle podne »

Verovatno je vec pisano, ali ako moze neko da mi odgovori da li kreatin i kafa idu jedno s drugim, da li je u redu da se pije kafa ukoliko se uzima kreatin.Mrzi me da trazim, a i mrzi me iskren da budem. Danas sam uzeo Scitech-ov, a u toku dana na poslu ispijem poprilicno espresa.
Sačuvana
Nusknvp70
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1732 poslato: Februar 18, 2016, 10:47:17 posle podne »

Rastvoriš u čaši vode (može da bude i topla, radi boljeg rastvaranja). Posle treninga ćeš verovatno koristiti šejker, pa izmutiš sve u nekih 3 dcl vode.
Okeej, hvalaa!
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 117 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 18 upita.