TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 12:15:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bolovi u kolenima :(  (Pročitano 41487 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #93 poslato: Decembar 08, 2011, 12:17:24 posle podne »

I ja ti se zahvaljujem za ime... znam da postoji sportski lekar, ali nisam znala tačno kakos e zove.. u svakom slučaju dobro je znati da u NS ima ko da leči sportiste
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #92 poslato: Decembar 08, 2011, 09:55:36 pre podne »

predlažem sportsku ambulantu Dom zdravlja na Limanu - dr Vukosav Borko... Oni rade odlično sportske povrede u NS.
pozz  :)
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #91 poslato: Novembar 30, 2011, 06:16:57 posle podne »

Hvala na odgovoru.

Ako mozes na PM da mi posaljes gde bih mogao da odem na specijalisticki pregled(u NS), ako odem u dom zdravlja ovde kod mene u gradu izgubicu dosta vremena dok se nadlezni fizijatar smisli oko moje dijagnoze... Tako je bilo i za trkacko koleno..
Razmisljao sam i da odem do studentskog doma zdravlja u NS, vidim da tamo ima sportski lekar... Posalji mi tvoj predlog.

Poz.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #90 poslato: Novembar 30, 2011, 01:37:59 posle podne »

napravi pregled kod specijaliste (ortoped, fizijatar, spotska medicina). ultrazvukom se preleda i ligament paetele, vidi se da li ima enetezitisa (jumpers knee) a može se izmeriti i hrskavica čašice kolena. postoji još metoda koji se mogu primeniti zavisno od dijagnoze  - da li je problem sa pripojem ligamenta ili razmekšanjem hrskavice (fizikalna terapija, tejping, viskosuplementacija insitlacijama u koleno....).
savet - isteži dobro prednju i zadnju ložu, noge ispravljene kad sediš, izbegavaj čučanje i klečanje... potrebno je 2-3 meseca da se smiri iritacija koja postoji u tkivima.
javi kako ide....
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #89 poslato: Novembar 30, 2011, 03:18:01 pre podne »

Situacija je sledeca:

odigram fudbal i posle kad se ohladi koleno, opet me boli na istom mestu. Pauzirao sam bio nedelju dana i prosao je bol u potpunosti, testirao sam kad radim cucan, skok i tako to i nista ne boli. Opet sam odigrao fudbal tj veceras i evo opet me boli kad se ohladilo... Da li mozda treba da snimim ultrazvucno ili neki pregled specijaliste? : (
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #88 poslato: Novembar 24, 2011, 03:40:46 posle podne »

Pa da, istrazivao sam tu po netu i jedino mi je ta dijagnoza odgovarala pa sam kupio i onaj steznik sto ide kod skakackog kolena... Kad vec nisi ti mogao da das sud :D   Sad je ok, ne boli me vise, probao sam i jedan fudbal i nisam imao problema. Da li je dovoljno da nosim steznik za to levo koleno kad trcim ili ima jos neka preventiva? Na desnoj nozi trkacko koleno na levoj skakacko, bas sam IN :D

Najbolje preventiva je ne preterivati inače se samo možemo zavisi kao mumije koliko zglobova ima da se povredi... ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #87 poslato: Novembar 22, 2011, 07:38:46 pre podne »

steznik je ok, najvažnije je da nemaš bolova. možeš još raditi istezanje za kvadricepse, i posle fizičke aktivnosti, ako ima bolova, hladiš ledom 10min. u tebi jedna omanja olimpijska ekipa (poput slovenije  ;) )... ćao
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #86 poslato: Novembar 22, 2011, 02:16:39 pre podne »

Pa da, istrazivao sam tu po netu i jedino mi je ta dijagnoza odgovarala pa sam kupio i onaj steznik sto ide kod skakackog kolena... Kad vec nisi ti mogao da das sud :D   Sad je ok, ne boli me vise, probao sam i jedan fudbal i nisam imao problema. Da li je dovoljno da nosim steznik za to levo koleno kad trcim ili ima jos neka preventiva? Na desnoj nozi trkacko koleno na levoj skakacko, bas sam IN :D
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #85 poslato: Novembar 22, 2011, 12:16:41 pre podne »

sorry nature, nekako sam prevideo tvoj post. kako ti je koleno?
po tome što si napisao rekao bih da se radi o skakačkom kolenu (jumpers knee). u pitanju je entezitis, tj upala pripoja ligamenta patele (čašice) na njenom donjem polu.
da li ti je prošla povreda?
pozz
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #84 poslato: Novembar 11, 2011, 10:43:47 pre podne »

Pozdrav,

imam problem sa levim kolenom. Juce posle fudbala sam osetio da me koleno boli, dok me jutros jos jace boli pri savijanju kolena (penjanje uz stepenice, cucanj itd). Nisam dobio udarac ili neku traumu na fudbalu, cisto da se zna.
Nasao sam sliku na netu pa sam samo obelezio gde me boli. Tacno ispod casice, kad savijem koleno u sedecem polozaju i pritisnem to mesto osetim bol, tu zilu kad stiskam valjda je to patelarni ligament..

Evo i slike, pa ako moze neki help od Pedje : ) 

http://imageshack.us/photo/my-images/17/injured20knee2016.jpg/
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #83 poslato: Jun 22, 2011, 11:24:41 posle podne »

Samo napred! Take it easy  ;)
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #82 poslato: Jun 11, 2011, 11:51:26 posle podne »

Nadam se da se ovo saniralo za stalno : )
Tnx svima na savetima. Naravno najvise Ognjenu : )   Pocinjem normalno trenirati : )
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #81 poslato: Jun 11, 2011, 02:30:36 posle podne »

Super. Samo napred ali počni polako..
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #80 poslato: Jun 09, 2011, 11:29:29 posle podne »

lepe vesti! drago mi je da si dobro, sobyirom da nemaš smetnje - pun gas!  :)
samo doziraj težine u progresiji treninga  ;)
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #79 poslato: Jun 09, 2011, 10:40:59 posle podne »

Evo update od mene sto se tice desnog kolena koje me je mucilo prethodne mesece.  Bolovi su prosli, bila noga savijena ili ne, vise ne osecam ono zatezanje i bol. Poceo sam da igram fudbal pre 2 meseca i to 1x nedeljno praktikujem od tada, radim standardno vezbe za medijalis. E sad, da li bih smeo da krenem normalno da treniram sto se tice cucnja, iskoraka i to ? : )
« Poslednja izmena: Jun 09, 2011, 10:42:34 posle podne od strane NATURE » Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 18 upita.