TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:09:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Aminokiseline  (Pročitano 14131 puta)
Belance
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 163

« Odgovor #60 poslato: Avgust 17, 2009, 07:51:12 pre podne »

Pijem dymatize ili twinlab,iskreno odokativno sipam u sejker,mozda 1 dl i vise i pomesam sve sa o,8l vode i to pijem u toku treninga.Uz to 2 merice V 60 ili whey dymatize,glutamin,bcaa i trenutno i carbslam
Marko, pijes blend protein za vreme treninga?
Svi govore tokom treninga samo free amino, eventualno hidrolizat, kako se ne bi opterecivao stomak. Zbunjen sam sad.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #59 poslato: Avgust 17, 2009, 02:18:46 pre podne »

Jako dobar protein i ukus dobar...
Sačuvana
Spartak
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 651


« Odgovor #58 poslato: Avgust 17, 2009, 01:59:44 pre podne »

'bem ti leba  :D :D ja sam iso kasiku -2..to je oko 30g xD
a v60?labrada pro v60?jel to izolat il sta?
whey+mic casein+egg
Sačuvana
two more...no matter what...!
Nitro
Gost
« Odgovor #57 poslato: Avgust 16, 2009, 11:28:50 posle podne »

'bem ti leba  :D :D ja sam iso kasiku -2..to je oko 30g xD
a v60?labrada pro v60?jel to izolat il sta?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #56 poslato: Avgust 16, 2009, 10:20:59 posle podne »

Pijem dymatize ili twinlab,iskreno odokativno sipam u sejker,mozda 1 dl i vise i pomesam sve sa o,8l vode i to pijem u toku treninga.Uz to 2 merice V 60 ili whey dymatize,glutamin,bcaa i trenutno i carbslam
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #55 poslato: Avgust 16, 2009, 09:00:01 posle podne »

pa da xtend je bcaa + glut valjda...A Mare koje tecne amino uzimas i otrpilike kako odredjujes dozu koju pijes bas na treningu?msm ti licno
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #54 poslato: Avgust 16, 2009, 08:57:34 posle podne »

  xtend ne treba za vreme treninga

ja pijem ponekad tecne amino u toku treninga kao sto je Marko savetovao,a posle treninga klasicno whey glutamin bcaa....  a Xtend sam dobila na poklon pa me je zbunio hehe :D  ...pa sam ga pila u toku treninga umesto tecnih...  a sad ga popijem pre treninga neposredno
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #53 poslato: Avgust 16, 2009, 01:30:06 posle podne »

To se podrazumeva...zato brzosvarljiv protein ili ak za vreme treninga treba da se uzimaju ,a naravno da se vodi racuna da je proslo bar 2 h od obroka :).. naravno da treba da se razbije misic xD
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #52 poslato: Avgust 16, 2009, 11:37:18 pre podne »

Nisam ni rekao da pumpa ima veze sa varenjem hrane!Ali deo toga ce se iskoristiti sigurno,koliko,to niko ne moze tacno reci.Sa ins je vec druga stvar i onda je ptreban secer u toku treninga.Pominjem pumpu jer poznajem dosta ljudi koji su na aas i insu i nema nekog napredka,upravo zbog mekog treninga.Misic mora da dozivljava sto veci stres i sto bolju pumpu.
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #51 poslato: Avgust 16, 2009, 10:50:49 pre podne »

Da ali pumpa nema nikakve veze sa varenjem hrane,samo sa apsorbcijom u misic..on ako unese recimo neko meso+masti ili hidrate pre treninga a onda lupam 45 min uzme amino koje treba da se apsorbuju tesko da ce to uraditi..a probao sam na sebi i da imam kinte i sad bi tj za uzimao sam tecne amino koje imaju bcaa....a kazem ako uzima ak za vreme treninga ne treba mu samo bcaa vec bcaa i sve ostale ak... i glupo je trenirati sa tek napunjenim stomakom,a ovde ne pricamo o uslovima koriscenja insa ili t3 recimo..
« Poslednja izmena: Avgust 16, 2009, 10:53:29 pre podne od strane Nitro » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #50 poslato: Avgust 16, 2009, 08:36:50 pre podne »

Eto upravo o tome govorim..ako ti smeta bcaa ukus zasto bi ga unosio pre treninga...i ako radis 45 min a nisi bilder a uzimas bcaa pre i posle zasto opterecivati stomak i jos ih ponovo uzimati za vreme treninga?ja razumem sta Marko hoces da kazes ali stvarno mislim da  tako nesto potpuno ne ide za rekreativce,vec samo pro i to ti znas....njegov organizam tesko da moze max da izvuce i iz tih 10g bcaa sto ide  pre treninga dok se trening ne zavrsi i jos dok sve to napusti zeludac pa dalje o apsorbciji da ne pricam...ako BAS nesto treba da se uzme za vreme treninga to je cist aminos a zato sam i rekao PPW..jer nije samo bcaa nego i ostale ak...ali  to je u slucaju da jede oko 3-4h pre treninga...ako jede odma pre pa itaj bcaa sto unese pre treninga ce mu za dzabe propasti jer hrana je tu...a da ne govorim ako radi na masi i ima suficit u kalorijama...nadam se da cemo se sloziti
Niko sa sigurnoscu ne moze tvrditi sta ce se tacno desavati.Dok ne probas nesto na sebi ne mozes znati sta ce biti.AAS ubrzavaju sve procese,ali zasto i u natural uslovima ne bi moglo nesto da se iskoristi.Ne ulazim u to da li je u suficitu ili ne,deo tih unetih amino ce se iskoristiti.Bitna stvar,mozda i najbitnija u toku samog treninga je i to kakav trening imas?Intezivan trening,jak ce upumpati dovoljno krvi u misic i taj momenat treba iskoristiti.
U bilo kojim uslovima mnogo bitnija stvar je dnevni unos kvalitetnih proteina.Moram to naglasiti jer vecina rekreativaca ocekuje od ovih suplemenata neko cudo,sto se naravno nece desiti.Ishrana na prvom mestu!
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #49 poslato: Avgust 16, 2009, 01:14:52 pre podne »

jedes bar 2 h pre treninga ako jedes blize ,dzabe mucis stomak treba to svariti, ja ne mogu da radim tako ti vidi po sebi...
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #48 poslato: Avgust 15, 2009, 07:18:10 posle podne »

Ja jedem 45-60 min pre treninga, nikad duze, nikad krace od toga i to pojedem 200gr. skuse, salatu i 50 gr. kostunjavog, znaci kvalitetni proteini i kvalitetne masti. A bcaa sam isao neposredno pre treninga, znaci izmuckam ih i popijem i pravac u teretanu koja je udaljena 2 min od kuce. Jel su mi u tom slucaju nepotrebne bcaa pre treninga, a da idem sa 10 gr. posle samo?
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Nitro
Gost
« Odgovor #47 poslato: Avgust 15, 2009, 06:21:41 posle podne »

Eto upravo o tome govorim..ako ti smeta bcaa ukus zasto bi ga unosio pre treninga...i ako radis 45 min a nisi bilder a uzimas bcaa pre i posle zasto opterecivati stomak i jos ih ponovo uzimati za vreme treninga?ja razumem sta Marko hoces da kazes ali stvarno mislim da  tako nesto potpuno ne ide za rekreativce,vec samo pro i to ti znas....njegov organizam tesko da moze max da izvuce i iz tih 10g bcaa sto ide  pre treninga dok se trening ne zavrsi i jos dok sve to napusti zeludac pa dalje o apsorbciji da ne pricam...ako BAS nesto treba da se uzme za vreme treninga to je cist aminos a zato sam i rekao PPW..jer nije samo bcaa nego i ostale ak...ali  to je u slucaju da jede oko 3-4h pre treninga...ako jede odma pre pa itaj bcaa sto unese pre treninga ce mu za dzabe propasti jer hrana je tu...a da ne govorim ako radi na masi i ima suficit u kalorijama...nadam se da cemo se sloziti
« Poslednja izmena: Avgust 15, 2009, 06:30:05 posle podne od strane Nitro » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #46 poslato: Avgust 15, 2009, 04:19:19 posle podne »

Vec sam par puta pisao kako ja radim to.Prah u usta i gutljaj vode i tako par puta u toku treninga.BCAA su nerastvorljive ,ali pokusaj sa bilo cim sto ce ublaziti gorcinu.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.06 sekundi sa 17 upita.