TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:24:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ZMA  (Pročitano 37342 puta)
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #29 poslato: Decembar 16, 2014, 10:34:22 posle podne »

Ma, skontao sam; samo nisam konkretno mislio na Scitecovu deklaraciju, nego na deklaraciju nescitecovih ZMA proizvoda...
:)
Hvala.
:)
Sada vidim da je kod Sciteca isto (450, 30, 11), i da oni preporučuju 2.
Sve jasno...
:D
« Poslednja izmena: Decembar 16, 2014, 10:36:15 posle podne od strane srdjan82 » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #28 poslato: Decembar 16, 2014, 10:29:17 posle podne »

Naša deklaracija i preporuka odnose se na jednu kapsulu, a Scitecova na dve. Jesmo li se razumeli sada? :)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #27 poslato: Decembar 16, 2014, 10:20:29 posle podne »

Mislio sam da je to po kapsuli...
:)
Piše "po serviranju" i "100g proizvoda"; ne piše informacija o jednoj kapsuli, pa sam mislio da je to za jednu.
Znači, onda je to za 3 kapsule...
:)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #26 poslato: Decembar 16, 2014, 10:12:40 posle podne »

"Standardna" ZMA formula je 30 mg, 450 mg, 11 mg, a serviranje zavisi od količine ovih sastojaka po jednoj kapsuli. Scitec ne odstupa od toga i preporučuje 2 kapsule po serviranju, budući da jedna kapsula ima prepolovljene doze od pomenutog standarda.
http://www.sciteconline.com/language/en/products/scitec_nutrition/special_products/zmb6

Napomena: Domaće deklaracije mogu se razlikovati od proizvoĂ°ačkih, a zbog razlike u regulativama izmeĂ°u države proizvoĂ°ača i države koja je konačno tržište. :)
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #25 poslato: Decembar 16, 2014, 10:06:05 posle podne »

Gledam po netu ZMA proizvode i preporučuju se 3 tablete na dan, a sadrže više nego ove Scitecove (koje se preporučuju jedna na dan):
Magnezijum 450mg (Scitec 225mg)
Cink 30mg (15mg)
B-6 10.5mg (5.5mg).
Da li je onda dosta jedna na dan...?!?
O.o
:)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #24 poslato: Mart 17, 2013, 08:57:02 pre podne »

Mene je onaj univerzalov uspavljivao,da tako kazem,od prve ture! Ali isto tako sam dobio i dijareju od njega :P vellike doze magnezijum,pa mi nije prijalo...ne znam da li da uzmem ovaj primaforce pa da pijem po 2 caps,da smanjim dozu pa valjda nece da me zeza stomak :P

Da, verovatno je Mg krivac. Probaj da smanjis na 2 capsule, da vidis kako ce biti.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #23 poslato: Mart 17, 2013, 08:55:46 pre podne »

uzimam zma nedelju dana vec...ne osecam nikakvu promenu.. ni u snu,ni da sam odmorniji...primeforce-ov..uzimam pravilno!!!neka napise neko iskustvo po nedeljama ili kako vec..hvala

Moze biti da nisi u deficitu cinka i magnezijuma pa zato ne osecas bilo kakvu promenu. Mozes pokusati sa vecom dozom par dana, mada, verovatno ni tada nece biti drugacije.
Sačuvana
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #22 poslato: Mart 17, 2013, 04:22:48 pre podne »

Mene je onaj univerzalov uspavljivao,da tako kazem,od prve ture! Ali isto tako sam dobio i dijareju od njega :P vellike doze magnezijum,pa mi nije prijalo...ne znam da li da uzmem ovaj primaforce pa da pijem po 2 caps,da smanjim dozu pa valjda nece da me zeza stomak :P
Sačuvana
BodyBond
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #21 poslato: Mart 17, 2013, 01:04:40 pre podne »

uzimam zma nedelju dana vec...ne osecam nikakvu promenu.. ni u snu,ni da sam odmorniji...primeforce-ov..uzimam pravilno!!!neka napise neko iskustvo po nedeljama ili kako vec..hvala
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #20 poslato: Decembar 26, 2010, 03:29:48 posle podne »

Upravo. Dobra komparacija za melatonin, mada nisam to znao jer ga nikada nisam koristio.

Takodje, i manje kolicine ZMA su efikasne. Ja nekada sa jednom ili dve kapsule spavam kao beba. (tri kapsule su preporucena doza) (ZMA Pro od Universala).

Takodje cesto jedem semenke uvece sto je dodatan izvor cinka :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #19 poslato: Decembar 22, 2010, 09:37:44 posle podne »

Baš to. Zbog toga ja uvek pre preporučujem ZMA nego melatonin. Mnogi su prijavili da su brzo zaspali ali su bili "umrtvljeni" od sna i osećali se čudno tokom narednog dana(koristeći Melatonin). Bukvalno kao da veštački spavaš. Od ZMA zaista kvalitetno spavaš i budeš odmoran čak i sa nešto manje sati sna od optimalnih.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #18 poslato: Decembar 22, 2010, 06:12:11 posle podne »

Mada vec smo pistali da nije ZMA tipa sedativ, nego za kvalitetniji san i snove, bukavlno :)
Nisam primetio da mi prispava iako verovatno brze zaspem... ali razlika je cvrsci san definitivno!
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #17 poslato: Decembar 22, 2010, 03:25:27 posle podne »

Pa stvar i jeste u tome da će neka hrana (koja sadrži kalcijum) smanjuje efekat ZMA.
Zato je ovaj suplemenzt uzima bar 1h odvojeno od proteinskog šejka ili recimo ella sira.
Ali važnije je kazein uzeti pred spavanje nego ZMA.
Stim da se ZMA možeuzimati i odmah ujutru po ustajanju

To i ja mislim
Kada se ode na sajt snacsystema,koji je i stvorio zma,
navodi se da je glavni razlog za uzmanje pred spavanja to
što izaziva jaku pospanost.
Znaci,probajte ujutro umesto uvece,i ako nemate tu pospanost,
slobodno ga uzimajte i ubuduce tako.
Sačuvana
   
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #16 poslato: Decembar 20, 2010, 03:37:14 posle podne »

Bas tako. Ja kada sam uzimao gledao sam bas tako da minimum bude 1 h razlika, jer uvek mi u mislima stoji to "prazan stomak" sto je malo smesno, ali svakako razume se poenta. Ja neposredno pred spavanje...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #15 poslato: Decembar 20, 2010, 03:20:17 posle podne »

Pa stvar i jeste u tome da će neka hrana (koja sadrži kalcijum) smanjuje efekat ZMA.
Zato je ovaj suplemenzt uzima bar 1h odvojeno od proteinskog šejka ili recimo ella sira.
Ali važnije je kazein uzeti pred spavanje nego ZMA.
Stim da se ZMA možeuzimati i odmah ujutru po ustajanju
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 18 upita.