TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 07:53:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 55 56 [57] 58 59 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji tip Proteina je najbolji za Tebe  (Pročitano 240140 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #38 poslato: Jun 22, 2012, 05:54:12 posle podne »

Ćao, lepa definicija zahteva savršenu ishranu a i dobar trening ;)

baziraj ishranu na čistim proteinima poput nemasne ribe, belog mesa, belanaca u kombinaciji sa salatama,a od hidrata biraj kvalitetnije izvore poput žitarica, pirinča, itd...
izbaci pekaru, belo brašno, slatkiše, sokove, grickalice i sl.

Što se suplementacije tiče ona ima smisla tek kad je ishrana lepo sreĂ°ena,
možeš za početak uzeti

Čist whey protein -surutka
Kompleks vitamina i minerala za svaki dan
Eventualno sagorevač masti - za početak neki L karnitin ako imaš aerobni trening, ili nešto od kompleksnijih sagorevača

Ako imaš pitanja, tu smo
Sačuvana
Onix
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #37 poslato: Jun 21, 2012, 01:46:07 posle podne »

Pozdrav ljudi, imam 20god, visok sam 180cm, tezak 72kg. Vezbam vec 3-4godine (sklekovi, trbusnjaci), od skoro sam poceo neki program da praktikujem ("insanity workout") ali bih zeleo da ubacim i neke dodatke u ishrani. Preko zime sam nabacio i stomak od silnog sedenja xD Plan mi je da telo pretvorim u lepu definicuju. Bas nista ne znam o ovim proizvodima pa ako moze savet, preporuka i sl.   :)

p.s. ako vam treba jos neka informacija pitajte :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #36 poslato: Jun 18, 2012, 01:32:42 posle podne »

za sportiste surutka je No1, zbog sastava aminokiselina i brzine apsorpcije...  Soja samo za nekoga ko ne uzma proteine životinjskog porekla, ili je alergičan, ili je vegetarijanac... ili u vreme posta (tada ga najviše prodajemo)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #35 poslato: Jun 15, 2012, 02:13:53 posle podne »

Koji carevi,smanji ti se sta??? :D :D :D Nemoj da brinis,sve samo moze da ti poraste a ne da se smanji. ;) Soja protein je u odnosu na Whey obicno djubre. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #34 poslato: Jun 15, 2012, 12:51:23 posle podne »

jeste, smanji se i to i mozak i sve ;)

ovako... za početak je najbitnije da obratiš pažnju na ishranu, da  ne jedeš sve i svašta već da jedeš kvalitetno, a mi ti možemo pomoći oko toga.

S obzirom da imaš 15 godina tebi ne treba puno suplemenata, samo dobro jedi i pametno treniraj, a tu svakako imaš našu podršku.
Ako uzimaš nešto od suplemenata neka to bude čist protein surutke - ne soja, za sportiste je surutka mnogo bolji izvor proteina. Kreatin, aminokiseline, sagorevači ti za sada ne trebaju...
Sačuvana
RedDevils1989
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #33 poslato: Jun 15, 2012, 11:26:07 pre podne »

Imam 15 god. vezbam vec 4 meseca voleo bih da pocnem da koristim neke suplemente ,moj druger mi kaze da kupim soy pro,creatin monohidrate,mega amino 3200,i super fat burner i davao mi je neke programe ishrane,Neverujem mu bas puno jer je on to kupovao bezveze ,ima dobre rezultate ali mene zanima dali je to dobro za nase godine,jer kazu to kad pijes smanj ti se k...c "izduvas se kad prestanes" i slicne gluposti?  ???
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #32 poslato: Jun 10, 2012, 05:45:43 posle podne »

Ogranicen sam sa vremenom,mogu izvuci 3 obroka dnevno.a ni sa apetitom nisam bas neki.Neznam sta reci,masa mi treba a koliko vidim nista od toga :-( ,ipak hvala na pomoci

U uslovima 3 slabašna obroka dnevno + dosta fizičke aktivnosti, od mase zaista nema ništa.... Znaš šta ti je činiti, put jeste naporan nama sa slabim apetitom ali je moguć. Ja dnevno moram jesti po 6 ili čak 7 puta kako bih uneo dovoljnu količinu nutrijenata jer mi je slab apetit i ne mogu puno pojesti po obroku.
« Poslednja izmena: Jun 10, 2012, 05:47:28 posle podne od strane Robert » Sačuvana
Alexandar94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59

« Odgovor #31 poslato: Jun 10, 2012, 05:30:26 posle podne »

Isti je problem i kod mene,doduse malo sam tezi,imam 69 kg i 186 cm :) Treniram 3 meseca i od tada sam nabacio nesto mase,ali treba jos dosta,vodim racuna o ishrani maksimalno,slatkise izbacio,cepam samo meso,ribu,jaja,krompir,mlecne prozivode,testenine i pirinac :) Sada cu uzeti Gejner Muteng Mass i Creatin i dektrozu ...Verovatno cu uzimati 4 puta dnevno Creatin po 5g zajendno sa 20 g dektroze(Tako nesto-nisam siguran-sutra dobijam sva uputsva od instruktorke) A Muteng Mass od 2.3kg cu piti kako mi instruktoka kaze :)) Pokusacu tako da se drzim 2-3 meseca sa tim,pa posle ako nabacim sta mase prelazim na cist protein i to je to sto se tice suplimenata(Ne volim ih bas,ali su mi potrbni ) ;)) Pozz ... Prijalo bi neko misljenje dali je sve to gore navedeno OK ?
Sačuvana
mikisha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #30 poslato: Jun 10, 2012, 04:33:39 posle podne »

Ogranicen sam sa vremenom,mogu izvuci 3 obroka dnevno.a ni sa apetitom nisam bas neki.Neznam sta reci,masa mi treba a koliko vidim nista od toga :-( ,ipak hvala na pomoci
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #29 poslato: Jun 10, 2012, 04:26:04 posle podne »

To znači da ti treba dosta, dosta kvalitetne hrane jer to je ono što će ti dati na masi. Suplementi su tu samo finese koje se dodaju sreĂ°enoj ishrani. Deluje mi kao da se previše oslanjaš na njih a to vodi razočarenju.

Samo od  pola kile wheya i 300g kreatina nećeš ništa uraditi. Potreban je kontinuitet, naročito tebi koji si jako mršav a izrazito fizički aktivan. Treba ti 4-5 jakih obroka dnevno. Imaš na forumu dosta postova posvećenih ishrani u cilju nabacivanja mase.

Znači, bolje tih 2.500 din sačuvaj i priloži novcu za ishranu, nego da kupiš nešto malo wheya ili kilo-dva gejnera.
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #28 poslato: Jun 10, 2012, 04:22:51 posle podne »

Ne znam oce li se sloziti Robert ali ja mislim da je bolje da nista ne uzimas ako su finansije toliki problem.Jer od jedne kutije wheya i kreatina neces nista dobiti,to treba da se pije na duge staze..Ako ti treba mase i snage moras da imas prije svega ishranu sredjenu,bar 2 g/kg proteina i 4 g/kg kompleksnih hidrata i zdrave masti naravno...I zapamti,brzih rezultata nema,potrebno mnogo vremena,truda,ulaganja...
Sačuvana
mikisha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #27 poslato: Jun 10, 2012, 04:16:11 posle podne »

Ovaj kreatin mi je sasvim ok.a da li je istina da moram njega non-stop koristiti,jer ako prestanem kao "izduvam se"?inace treba mi nesto sto daje dobre rezultate,visok sam 185cm a tezak 66kg,a radim 6 dana u nedelji fizicki posao,treba mi i mase i snage.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #26 poslato: Jun 10, 2012, 03:52:47 posle podne »

Do 3.000 din možeš uzeti neko manje pakovanje wheya(900g). Ako je striktno budžet do 2.500 din, onda jedino Biotech Iso Whey Zero(http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI339-100-Iso-Whey.html), tj. najmanje pakovanje i Twinlab kreatin(http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/TL1074-Creatine-Fuel-Powder.html).

Whey uzimaj samo nakon treninga(30ak grama), a kreatin po 5g pre i 5g nakon treninga(sa wheyom pomešan).

Sačuvana
mikisha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #25 poslato: Jun 10, 2012, 03:37:38 posle podne »

Sta mi preporucujes do nekih 2500dindzĂ­?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #24 poslato: Jun 10, 2012, 03:33:17 posle podne »

To je gejner, sa dosta šećera u svom sastavu. Ne baš najsrećniji izbor osim za izuzetno mršave osobe(ali i tu ima boljih izbora).
Sačuvana
Stranice: 1 ... 55 56 [57] 58 59 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 18 upita.