TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 07:38:58 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 59 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji tip Proteina je najbolji za Tebe  (Pročitano 224108 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #413 poslato: Februar 25, 2013, 09:13:47 pre podne »

Pozdrav,
imam 25 god. treniram oko 4 godine bez pauze. Moj trening se zasniva na zgibovima, sklekovima, propadanjima, cucnjevima i trbusnjacima(sve vezbe radim sa opterecenjem, osim trbusnjaka)! radim  pet puta nedeljno, sreda i nedelja su mi dani odmora.
Imam 4 obroka dnevno. Ujutru pre posla obicno doruckujem jaja, na poslu neki sendvic, kad dodjem kuci neko kuvano jelo sa piletinom ili crvenim mesom(grasak, spanac, pasulj,boraanija...) i za veceru tunjevina ili cevapi od lignji. Alkohol,slatkise, grickalice i gazirana pica ne konzumiram.
tezak sam  74kg, a visok 178cm. Hteo bih da povecam misicnu masu za 4-5kg. Pre dva i po meseca sam odlucio da pocnem da koristim  100% Whey Protein Professional, pa sam hteo da vas pitam da li je to ispravno i sta treba da korigujem da bih dosao do zeljenog rezultata?
Obicno treniram oko 19h i odmah posle treninga uzimam whey. Pijem jednu mericu dnevno, a nedeljom ga ne pijem...


Pozdrav Stefane,
u prethodnom postu si već dobio par korisnih saveta, evo i moje mišljenje
- vežbaš li u teretani, najpre da krenemo od toga?  jer ipak, izolacione vežbe nemaju zamenu. Ovo što si naveo je super ali te vežbe uključuju više grupa mišića. U svakom slučaju, preporučila bih ti teretanu, i podelu po mišićnim grupama, trening ne treba da ti traje duže od 45 minuta - tako da ti neće oduzeti ni puno vremena.

Što se tiče ishrane ovo što si naveo je generalno ok. Trudi se da imaš jake proteinske obroke u toku dana i malo menjaj izvore proteina - pored piletine i jaja,  ponekad ubaci i ribu svežu, govedinu, možeš i neko drugo meso sa manje masti - ili biraj komade koji imaju manje masti.  Sa ugljenim hidratima takoĂ°e možeš da se igraš - od povrća sve, pirinač integralni, žitarice ovas, ječam ,raž... integralnih testenina isto ima dobrih - npr zlatiborski rezanac, ponekad integralni hleb ...  od masti - takoĂ°e nemoj da ih zaboraviš - preporučujem maslinovo ulje, orašaste plodove (badem, orah, lešnik, indijski orah...), semenke, laneno seme (npr kao dodatak ovsenoj kaši), avokado je isto odličan.

- što se tiče proteinskog suplementa, u pitanju je moj omiljeni protein :)  unosiš ga kako treba, posle treninga, i to je ok ukoliko imaš u toku dana visok unos proteina. Danima kada smatraš da nije bilo dovoljno proteina ili jednostavno kao dopunu ishrani ili čak kao brzu užinu - možeš popiti još jednu mericu, u tom slučaju i sa mlekom - i npr dodaš mlevene bademe,lešnike-.... da malo uspori apsorpciju

- od suplemenata ono što bih ti takoĂ°e preporučila, kao osnovno, su vitamini i minerali (npr Natrol multiple energizer) - vitaminsko mineralni kompleks za svaki dan, omega 3 riblje ulje (Natrol) - zdrave masti

Ako imaš još nekih pitanja, tu smo.
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #412 poslato: Februar 24, 2013, 11:04:20 posle podne »

Pozdrav Stefane,

ima ovde iskusnijih vežbača od mene, ali pošto vidim da ti niko ne odgovara, evo ti kratak savet:

pretpostavljam da hoćeš da povećaš MIŠIĆNU masu, a ne telesnu masu, jer ne vidim smisao da povećaš težinu tako što ćeš negde uskladištiti masti. A da bi dobio na čistoj mišićnoj masi, potrebno je da se poklopi više stvari istovremeno:

- kvalitetan trening snage, ali bez "pretreniravanja". Mišićima je potreban odmor i ako si početnik najbolje je da vežbaš svakog drugog dana. Naravno, moraš napraviti plan treninga a ne da dižeš tamo bezveze. Ono što se za početnike preporučuje je otprilike: trening 1 - grudi, biceps, trening 2 - ledja, triceps, trening 3 - ramena, noge

- kvalitetna ishrana, zasnovana na unosu proteina, pre svega iz ishrane, a potom i iz suplementacije. Whey je najbolji izbor, jedan ujutru, jedan posle treninga

- ugljeni hidrati su jako važni kod procesa dobijanja mišićne mase. Ukoliko ih nema dovoljno, telo će razdraditi sopstveni mišić i koristiti ga za preko potrebnu energiju. Taj proces se naziva katabolizam i najveći je neprijatelj dobijanja mišićne mase. A opet, ako se pretera sa UH, onda će se oni uskladištiti u masti. Imaš dosta toga na internetu, ali suština je otpirlike u sledećem: u toku dana i pre treninga obezbediti energiju iz složenih UG sa niskim GI (glikemičkim indeksom). Nakon treninga (ali samo nakon treninga) dozvoljen je kontrolisan unos prostih UH sa visokim GI (zato jer oni odmah podižu insulin, a insulin je hormon koji jako pomaže u procesu koji se naziva sinteza proteina ("ugradjivanje" proteina u mišić)

Kako god, moraćeš dosta da čitaš o tome i informišeš se.

Nadam se da sam pomogao.

Pozdrav :)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
stefan_stephy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #411 poslato: Februar 24, 2013, 07:14:24 posle podne »

Pozdrav,
imam 25 god. treniram oko 4 godine bez pauze. Moj trening se zasniva na zgibovima, sklekovima, propadanjima, cucnjevima i trbusnjacima(sve vezbe radim sa opterecenjem, osim trbusnjaka)! radim  pet puta nedeljno, sreda i nedelja su mi dani odmora.
Imam 4 obroka dnevno. Ujutru pre posla obicno doruckujem jaja, na poslu neki sendvic, kad dodjem kuci neko kuvano jelo sa piletinom ili crvenim mesom(grasak, spanac, pasulj,boraanija...) i za veceru tunjevina ili cevapi od lignji. Alkohol,slatkise, grickalice i gazirana pica ne konzumiram.
tezak sam  74kg, a visok 178cm. Hteo bih da povecam misicnu masu za 4-5kg. Pre dva i po meseca sam odlucio da pocnem da koristim  100% Whey Protein Professional, pa sam hteo da vas pitam da li je to ispravno i sta treba da korigujem da bih dosao do zeljenog rezultata?
Obicno treniram oko 19h i odmah posle treninga uzimam whey. Pijem jednu mericu dnevno, a nedeljom ga ne pijem...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #410 poslato: Februar 15, 2013, 09:31:12 posle podne »

Pozdrav i tebi, Nemanja. :)

Možeš slobodno uzeti whey. Vrlo je poželjno imati ga odmah nakon treninga. Umesto glutamina opredelio bih se za bcaa.

Sačuvana
Nemanja95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #409 poslato: Februar 15, 2013, 08:43:14 posle podne »

Pozzdrav pijem super cuts 3 kupljen u pansportu neke 2 nedelje interesuje me jel bi mogo da kupim i neki protein ili gultamin za dodavanje misicne mase i da kombinujem to zajedno ili da prvo istrosim super cuts 3 i dok ne skine preostalo salo sa stomaka ili mogu da kombinujem.zz
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #408 poslato: Februar 13, 2013, 12:12:11 pre podne »

Pre svega da te pozdravim i poželim dobrodošlicu na naš forum. :)

Što se tiče proteina, najbolje je uzeti whey, tj. protein surutke. Moj konkretan predlog bio bi Elite Whey, koji možeš pogledati na ovom linku:

malo pakovanje http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/DY314-Elite-Whey-Pro.html
veliko pakovanje http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/DY315-Elite-Whey-Pro.html
Sačuvana
sheroglifa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #407 poslato: Februar 12, 2013, 11:38:17 posle podne »

Cao, nova sam na forumui treba mi pomoc oko izbora proteina. Imam 21 god, 174cm, 60kg, vec pola godine idem na aerobik (kombinovano kardio, body forming sa tegiovima) 3x nedeljno, sada planiram da uklucim i teretanu (2x aerobik 3x teretana). Hranim se uglavnom zdravo, dorucak zitarice, trudim se da jedem sto vise voca, ne jedem brzu hranu, grickalice, gazirano, puno masno..
Ne znam puno o vrstama proteina, sta mi vi preporucujete?
Unadred, hvala
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #406 poslato: Februar 12, 2013, 11:36:39 posle podne »

Svi proteini su ti manje vise isti. Samo im se ukusi razlikuju... Tu je presudna cena, sto jeftiniji, bolje za tvoj dzep. I onaj skuplji za 500-800.. din nece nista specijalno bolje odraditi posao u odnosu na jeftiniji... Prati promocije.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #405 poslato: Februar 12, 2013, 11:31:55 posle podne »

sta god da uzmes u tvom slucaju neces pogresiti....biraj prema ceni i ukusu...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #404 poslato: Februar 08, 2013, 01:39:45 posle podne »

Pomoc!

Nmg da se odlucim izmedju Twinlab Whey, Soy Pro ili Elite Whey? :D
Elite Whey,drugo mesto Twinlab,Soy Pro ti ne treba ni u kom slucaju.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #403 poslato: Februar 08, 2013, 12:44:34 posle podne »

Elite je odličan protein i još na akciji, tako da ga toplo preporučujem.
Roberte, a koji je dobijen twinlabov protein? To ste izostavili u opisu proizvoda

EDIT *kako je dobijen...
« Poslednja izmena: Februar 08, 2013, 01:41:46 posle podne od strane Nikola90 » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #402 poslato: Februar 08, 2013, 12:09:14 posle podne »

Elite je odličan protein i još na akciji, tako da ga toplo preporučujem.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #401 poslato: Februar 08, 2013, 11:50:30 pre podne »

Pomoc!

Nmg da se odlucim izmedju Twinlab Whey, Soy Pro ili Elite Whey? :D

Soju i proizvode od soje zaobilazi u sirokom krugu. Za svaku dobru stavku koju soja ima postoje 2 lose! Inace, uvek uzimaj proizvode na akciji..
Sačuvana
bojan.1995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 35

« Odgovor #400 poslato: Februar 08, 2013, 11:26:52 pre podne »

Pomoc!

Nmg da se odlucim izmedju Twinlab Whey, Soy Pro ili Elite Whey? :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #399 poslato: Februar 08, 2013, 10:05:41 pre podne »

Jagoda - bela cokolada ...  ;)

taj ukus i čoko lešnik - nema im ravnih :) 
Sačuvana
Stranice: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 59 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 18 upita.