TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:51:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 59 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji tip Proteina je najbolji za Tebe  (Pročitano 223620 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #668 poslato: Jun 20, 2014, 12:22:55 posle podne »

A koliko ovsenih stavis?
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #667 poslato: Jun 20, 2014, 11:59:35 pre podne »

Taj blend bi isto mesao s ovsenim, nebi zasebno samo njega...
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #666 poslato: Jun 20, 2014, 11:57:18 pre podne »

Vec duzi period doruckujem ovsene s wheyom ali javlja mi se glad vec za oko 2h. Koristim onaj izo whey zero, pa da li da umesto wheya da uzmem neki blend da bi me duze drzao sitim, kao npr onaj nitro gold ili da povecam whey?
Sačuvana
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #665 poslato: Februar 21, 2014, 04:40:23 posle podne »

"Slauf", hoce da se stvori bas od preteranog unosa  secera, zato treba biti vrlo obazriv sa tom dekstrozom. I piti je samo kako ti je TwinSix rekao posle treninga sa tegovima, jedino tada ima funkciju.To ti je dobra stvar da UH pretezno unosis iz pirinca, nekad mozes ubaciti i krompir,dok 100 g praska mislim da je potpuno nepotrebno za tebe kao rekreativca,a i dosta skupo.Moj bi ti savet bio da pojacas unos proteina iz cvrste hrane kao sto su pilece belo ili crvena mesa,riba i sl. Trebalo bi konstantno visok unos proteina da imas mesecima dok si u procesu nabacivanja mase, a ne samo dok ne potrosis tu kutiju veja :) Vej ti je dovoljan samo posle treninga 40 g grama sa deksom.Ostalo sve iz cvrste hrane.Sta je vej?Obican prah koji se apsorbuje brze nego sto mozes da zamislis,a tvoje telo trazi konstantan priliv AK tokom celog dana.
« Poslednja izmena: Februar 21, 2014, 04:44:11 posle podne od strane Milan 21 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #664 poslato: Februar 21, 2014, 04:34:16 posle podne »

jedeš li za doručak neke ugljene hidrate? najvažniji obrok u toku dana...   ujutru ti ne vidim hidrate, ali ih unosiš uveče u 9... mislim, uveče već ako jedeš krompir od hidrata nema potrebe i za pirinčom. Ili jedno ili drugo, a ujutru obavezno bar nešto od ugljenih hidrata - najbolje žitarice, može i pravi crni integralni hleb, a uz to gledaj da bude izvor proteina iz hrane, ne moraš stalno whey forsirati - pojedi kajganu, ili ponekad mladi sir...
za ručak gledaj da bude protein... supa od povrća je odlična, ali moraš imati jači glavni obrok.

Whey bih ti ostavila eventualno za jednu užinu, i posle treninga za oporavak... kao što rekoh više od 2 puta dnevno stvarno nije potrebno. Ne može whey da zameni proteinski unos.

Dekstroza kao prosti šećer naravno da goji, ali posle treninga ona ima drugu namenu - brzo lučenje insulina i popunjavanje glikogenskih rezervi (rezervi uglljenih hidrata u mišićima)  ako preteramo sa prostim šećerima neminovno ćemo dobiti salo... to da znaš... ali od čega si se ugojio teško je reći, jer neće biti da je samo od dekstroze, već od kompletnog načina ishrane, više si unosio nego što si potrošio kao što je rekla Gorana
Sačuvana
igorbg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #663 poslato: Februar 21, 2014, 03:32:52 posle podne »

da budem iskrena, ne možeš živeti na whey-u...   hrana kao hrana nema zamenu.  Moraš uključiti proteinsku hranu kako god umeš i znaš, bar 4 glavna obroka, a za užine i posle treninga ubaci whey ili proteinski blend.

Ako već imaš whey i blend, whey uzmi posle treninga i eventualno ujutru ako već nemaš neki izvor proteina, a blend kao užinu, zamenu za obrok tj. dodatni obrok.  Za nijansu jeste bolji blend kao meal replacement nego whey, ipak ima kazeina i sporije se vari.

Fokusiraj se na hranu, možeš sigurno da napraviš neku promenu uz volju i trud, 2-3 puta dneno max. protein kao dodatak

Aha vazi, a imam jos jedno pitanje pre godinu dana sam pio dosta dekstroze i unosio sam proteina koliko treba, al problem je sto sam se tad nagojio u salo, stvorio mi se slauf, i pocelo je da mi se stvara salo, i prestao sam da uzimam dekstrozu,sto znaci da jako slabo unosim ugljene hidrate, da li se mogu ugoljiti samo u misice ako unosim mnogo manje ug. hidrata nego sto treba? jedino preko pirinca unsoim ugljene hidrate.

S obzirom na to da si se gojio unosio si ukupno vise kalorija nego sto si trosio. O tome moras voditi racuna. Ugljeni hidrati ( dekstroza ) ne moraju dovesti do gojenja, ako ih koristis kako treba, u skladu sa potrebama.
Ako ce ti znaciti mozes nam napisati ishranu, da vidimo da li je ok, da ne trosis suplemente uzalud.
Pa  moja ishrana je skoro svaki dan ista, znaci :
1. U 5 i 10 ujutru pijem whey protein i pojedem odmah nesto (kobasica,dzem,pilece belo oko 100 grama).
2 zatim na poslu oko 9, pola 10  pojedem 200 grama belog mesa, ili nekad jedem osilc umesto belog.
3 onda kuci kad dodjem oko 14:20 jedem kevin rucak,zavisi sta sprema,uvek su neka kuvana jela koja mogu biti sa vise proteina a nekad neke corbice sa manje proteina,mada cesto bude nesto bezveze sa nekim povrcem.
4. oko 15:15 popijem jos jedan whey i neku vocku.
5. oko 17 do 18:30 treniram, popijem whey opet sa glutaminom i onda idem da veceram ribu sa krompirom, zatim popijem pola litre mleka
6.oko 20 i 45  jedem kuvanog pirinca i popijem pola litre mleka
7. i u pola 10 popijem jos jedan whey
E tako se hranm skoro svaki dan samo se menja kevin rucak, u sustini ne unosim preko 180 grama proteina ni ispod 170, al gledam da unesem bar 100 grama praska proteina.Al nesto se slabo gojim tu sam oko 79 kg, samo se definisem, mada se ovako hranim samo u poslednjih mesec dana, tako da mozda se jos ne vide rezultati,ne znam ni sam.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #662 poslato: Februar 20, 2014, 09:57:38 posle podne »

da budem iskrena, ne možeš živeti na whey-u...   hrana kao hrana nema zamenu.  Moraš uključiti proteinsku hranu kako god umeš i znaš, bar 4 glavna obroka, a za užine i posle treninga ubaci whey ili proteinski blend.

Ako već imaš whey i blend, whey uzmi posle treninga i eventualno ujutru ako već nemaš neki izvor proteina, a blend kao užinu, zamenu za obrok tj. dodatni obrok.  Za nijansu jeste bolji blend kao meal replacement nego whey, ipak ima kazeina i sporije se vari.

Fokusiraj se na hranu, možeš sigurno da napraviš neku promenu uz volju i trud, 2-3 puta dneno max. protein kao dodatak

Aha vazi, a imam jos jedno pitanje pre godinu dana sam pio dosta dekstroze i unosio sam proteina koliko treba, al problem je sto sam se tad nagojio u salo, stvorio mi se slauf, i pocelo je da mi se stvara salo, i prestao sam da uzimam dekstrozu,sto znaci da jako slabo unosim ugljene hidrate, da li se mogu ugoljiti samo u misice ako unosim mnogo manje ug. hidrata nego sto treba? jedino preko pirinca unsoim ugljene hidrate.

S obzirom na to da si se gojio unosio si ukupno vise kalorija nego sto si trosio. O tome moras voditi racuna. Ugljeni hidrati ( dekstroza ) ne moraju dovesti do gojenja, ako ih koristis kako treba, u skladu sa potrebama.
Ako ce ti znaciti mozes nam napisati ishranu, da vidimo da li je ok, da ne trosis suplemente uzalud.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #661 poslato: Februar 20, 2014, 08:28:14 posle podne »

Malo si zbrkao pitanje. Dekstroza ti jedino treba u post workout meal,PWM,a to ti je da uz mericu whey-a stavis toliko i dekstroze,oko 3o grama,popijes sa vodom i ides kuci da jedes. Ni u jednom delu dana/treninga/kako god ti deks vise ne treba. Posveti malo vise vremena ishrani,spremanju. Ne moze prasak da zameni hranu (cvrstu).
Sačuvana
igorbg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #660 poslato: Februar 20, 2014, 08:04:19 posle podne »

da budem iskrena, ne možeš živeti na whey-u...   hrana kao hrana nema zamenu.  Moraš uključiti proteinsku hranu kako god umeš i znaš, bar 4 glavna obroka, a za užine i posle treninga ubaci whey ili proteinski blend.

Ako već imaš whey i blend, whey uzmi posle treninga i eventualno ujutru ako već nemaš neki izvor proteina, a blend kao užinu, zamenu za obrok tj. dodatni obrok.  Za nijansu jeste bolji blend kao meal replacement nego whey, ipak ima kazeina i sporije se vari.

Fokusiraj se na hranu, možeš sigurno da napraviš neku promenu uz volju i trud, 2-3 puta dneno max. protein kao dodatak

Aha vazi, a imam jos jedno pitanje pre godinu dana sam pio dosta dekstroze i unosio sam proteina koliko treba, al problem je sto sam se tad nagojio u salo, stvorio mi se slauf, i pocelo je da mi se stvara salo, i prestao sam da uzimam dekstrozu,sto znaci da jako slabo unosim ugljene hidrate, da li se mogu ugoljiti samo u misice ako unosim mnogo manje ug. hidrata nego sto treba? jedino preko pirinca unsoim ugljene hidrate.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #659 poslato: Februar 20, 2014, 03:57:42 posle podne »

da budem iskrena, ne možeš živeti na whey-u...   hrana kao hrana nema zamenu.  Moraš uključiti proteinsku hranu kako god umeš i znaš, bar 4 glavna obroka, a za užine i posle treninga ubaci whey ili proteinski blend.

Ako već imaš whey i blend, whey uzmi posle treninga i eventualno ujutru ako već nemaš neki izvor proteina, a blend kao užinu, zamenu za obrok tj. dodatni obrok.  Za nijansu jeste bolji blend kao meal replacement nego whey, ipak ima kazeina i sporije se vari.

Fokusiraj se na hranu, možeš sigurno da napraviš neku promenu uz volju i trud, 2-3 puta dneno max. protein kao dodatak
Sačuvana
igorbg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #658 poslato: Februar 20, 2014, 03:28:39 posle podne »

Ja imam 80 kg na 180 visinu,tako da gledam da unesem 175 g proteina dnevno, 100 grama unesem putem wheya a ostalo mleko,tunjevina,belo meso,problem je sto radim dosta i nemam vremena puno da spremam sebi da jedem,pa sad mislim da je opet bolje untei i preko praska nego nikako? Da li da nastavim da pijem samo whey 4 puta dndevno ili da pijem 2 - 2 , 2 wheya  i 2 blenda dnevno, ili 1 whey i 3 blenda?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #657 poslato: Februar 20, 2014, 07:13:58 pre podne »

Pozdrav,slabo znam o suplementaciji,pa sam zatrazio pomoc, uzeo sam elite whey dymatize i pijem ga 4 puta na dan, to mi je 100 grama proteina a ostalo unesem putem hrane,citao sam nesto po forumima i sad mi nije jasno, pise da se whey uzima posle treninga jer "projuri" kroz organizam, a blend se sporije apsorbuje u organizam i da se on uzima ne samo posle treninga nego 2,3 puta dnevno, e sad moje pitanje je da li je ja pravim gresku sto pijem whey ujutru cim ustanem,oko 2, posle treninga, i uvece pred spavanje? da li je onda bolje blend ili whey?
Koliko proteina unosis iz cvrste hrane? Otprilike?
Sačuvana
BioTech
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 258


NO PAIN NO GAIN!!!

« Odgovor #656 poslato: Februar 19, 2014, 11:54:19 posle podne »

Sto bi pravio gresku pijuci whey vise puta dnevno? Istina je da se blend sporije apsorbuje jer je blend kao sto ime kaze sastavljen iz razlicitih izvora proteina i neki proteini se tu brze neki sporije apsorbuju. Ako zelis da ti se whey sporije apsorbuje mozes ga uzimati sa mlekom i time ces ga usporiti. Ali posle treninga obavezno pij sa vodom a u ostalim slucajevima moze i mleko. Nadam se da sam bio od pomoci :)
Sačuvana
igorbg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #655 poslato: Februar 19, 2014, 10:37:56 posle podne »

Pozdrav,slabo znam o suplementaciji,pa sam zatrazio pomoc, uzeo sam elite whey dymatize i pijem ga 4 puta na dan, to mi je 100 grama proteina a ostalo unesem putem hrane,citao sam nesto po forumima i sad mi nije jasno, pise da se whey uzima posle treninga jer "projuri" kroz organizam, a blend se sporije apsorbuje u organizam i da se on uzima ne samo posle treninga nego 2,3 puta dnevno, e sad moje pitanje je da li je ja pravim gresku sto pijem whey ujutru cim ustanem,oko 2, posle treninga, i uvece pred spavanje? da li je onda bolje blend ili whey?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #654 poslato: Februar 06, 2014, 03:22:54 posle podne »

Monohidrant cu uzeti na leto, mozda iz glupog razloga ali mnogo mi je teze kontrolisati unos UH dok idem u skolu, a znam da ne sme da se preteruje sa UH dok se koristi monohidrant.

nije *hidrant, već monohidrat :)  

nije da ne sme, nego pominjemo često da nije kreatin monohidrat taj koji vuče vodu, već je to visok unos ugljenih hidrata (posebno u kombinaciji sa solima).

Sa kre alkalynom možeš biti siguran da nećeš povući vodu. Provereno.

Što se proteina tiče, mislim da možeš bilo koji uzeti - bar da imaš protein posle svakog treninga za brz oporavak.

Mnogo je bitnije šta jedeš u toku dana i kako treniraš.
« Poslednja izmena: Februar 06, 2014, 03:25:47 posle podne od strane MightyMO » Sačuvana
Stranice: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 59 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.06 sekundi sa 18 upita.