TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:59:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 59 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji tip Proteina je najbolji za Tebe  (Pročitano 223871 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #728 poslato: Oktobar 30, 2014, 02:06:41 pre podne »

Nema kiselog, ali ima onih sa intenzivnijim ukusima i sa nešto blažim. Scitec ima baš jake. Da li si probao neke ukuse drugih brendova? Dymatize Elite Whey ima lagane, tj. manje intenzivne ukuse.
Sačuvana
Laufer
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


« Odgovor #727 poslato: Oktobar 30, 2014, 02:00:23 pre podne »

Mozda nije prava tema, ali, da ne otvaram zasebnu temu za sitno pitanje:

isprobao sam gotovo sve Scitec ukuse proteina (ostalo sutra da provam choco-kokos) i... primetio sam da su svi do jednog sladunjavi, sto je za vecinu OK jer moze da utoli zelju za slatkisima.

ali, mene zanima da li ima ijedan kvalitetan whey koncentrat koji je kiseo? Kiseo kao citrusi npr.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #726 poslato: Oktobar 11, 2014, 10:14:19 posle podne »

Ako već biramo "protein", mešavina koncentrat-izolat whey-a rešava pitanje...  ;)
Zasto ne hidrolizat ?

Daleko od toga da mi je cilj bio da potcenjujem hidrolizat, ali mi se čini da je najskuplja varijanta..ako se ima novca naravno topla preporuka...

Da podsetimo na razlike...

Whey protein u prahu može biti koncentrat, izolat i hidrolizat:

a.   Koncentrat je samo odstranjen deo laktoze i masti iz surutke, ali proizvod ima još neku količinu masti i laktoze (mlečni šećer)
b.   Izolat je kvalitetniji i skuplji, odstranjena je sva masnoća i sva laktoza (mlečni šećer) pa je i apsorpcija brža
c.   Hidrolizat je najskuplji i u njemu su usput odraĂ°eni i poslovi kidanja peptidnih lanaca( lanci amino-kiselina) na manje lance. On se još brže vari.

Dakle, hidrolizat je najbolji, ali i najskuplji...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #725 poslato: Oktobar 11, 2014, 03:21:55 posle podne »

Koji to rekreativac pije hidrolizat ili cist ISO whey, ajde neka se oglasi ? LJudi, nemastina je, jedva se pare za hranu nalaze, vi gubite vreme o hidrolizatu..i da, za rekreativca je potputno NEBITNO koji whey uzima, moze i da ga ne uzima, who cares. ja eto neko vreme sam bez wheya, sve sam se otopio od katabolizma.
Najjaci su mi ,primeri kako ljudi pricaju da piju ISo whey a ovamo jedu cevape, ma daj sami sebe lazu uglavnom.
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #724 poslato: Oktobar 11, 2014, 12:47:32 posle podne »

Ako već biramo "protein", mešavina koncentrat-izolat whey-a rešava pitanje...  ;)
Zasto ne hidrolizat ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #723 poslato: Oktobar 11, 2014, 11:30:28 pre podne »

Baš tako, proteinski suplementi su samo dodatak osnovi, tj. kvalitetnoj , raznovrsnoj i izbalansiranoj ishrani, a ne njena "verna" zamena...

Proteinski dodaci su tu da obezbede dodatnih 40-60 gr brzo-svraljivih proteina za "brz amino kiselinski refuel" prvenstveno posle treninga sa prostim ugljenim hidratima...ali nisu "must have"...

Dakle, 2-2,5 gr proteina po kg( dominantno iz "redovne ishrane")...(složenim) ugljenim hidratima se manipuliše u zavisnosti od cilja...

Vreme je za masakr kokošinca  ;D

Ako već biramo "protein", mešavina koncentrat-izolat whey-a rešava pitanje...  ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #722 poslato: Oktobar 11, 2014, 09:13:00 pre podne »

poente u postu iznad mog itekako ima, mnogi rekreativci toliko obraćaju pažnju na sam protein koji piju posle treninga ili 2 x dnevno, dok manje pažnje obraćaju na ukupan unos proteina u toku dana putem hrane...  tako da bez kokokške, jaja, i ostalog teško da može da se izgradi kvalitetna miš. masa :)

za rekreativce, moj savet je samo testirati više proteina i naći šta vam najviše prija... ne mora biti 100% izolat... 
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #721 poslato: Oktobar 10, 2014, 10:20:13 posle podne »

Posle treninga pojedite pola kokoske i eto resenja, provereno radi bolje od wheya ;)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #720 poslato: Oktobar 10, 2014, 10:07:04 posle podne »

Ali realno uzima se samo micronizovani tj hidralizovani whey
Mislim da hidrolizovano i mikronizovano nije isto ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #719 poslato: Oktobar 10, 2014, 05:27:10 posle podne »

iako, sve više istraživanja ide u prilog tome da je kazein dobrodošao posle treninga.... i to miks whey-a i kazeina :)

meni lično nije prijalo... kazein me zasiti uvek :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #718 poslato: Oktobar 10, 2014, 04:32:56 posle podne »

Ne baš. Tj. neprecizna izjava. Da je napisao ''Marka proteina'' ili ''Ukus proteina'' onda da, vidiš poentu. Ali vrsta...postoji velika razlika izmeĂ°u proteina iz surutke i sojinog proteina, proteina iz junećeg mesa i iz jaja, mešavina biljnog i životinjskog itd...slažem se isto i da rekreativcima ne prave razliku blendovi i koncentrati, izolati i sl...samo dok su dobijeni od surutke.
Mozda je i isto da li posle treninga pijes whey ili kazein. ;D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #717 poslato: Oktobar 10, 2014, 11:35:52 pre podne »

Ne baš. Tj. neprecizna izjava. Da je napisao ''Marka proteina'' ili ''Ukus proteina'' onda da, vidiš poentu. Ali vrsta...postoji velika razlika izmeĂ°u proteina iz surutke i sojinog proteina, proteina iz junećeg mesa i iz jaja, mešavina biljnog i životinjskog itd...slažem se isto i da rekreativcima ne prave razliku blendovi i koncentrati, izolati i sl...samo dok su dobijeni od surutke.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #716 poslato: Septembar 15, 2014, 08:28:42 pre podne »

Ali stoji i to da me hvata nervoza svaki put kad moram da dostizem nesto sto je vec bilo...
Znam kakav je to problem i ja se veoma teško borim sa tim,pogotovo u periodu kada mi je ispitni rok pa po mesec dana ne vežbam ili imam malo lošiju ishranu pa mi opadne snaga u tom periodu.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #715 poslato: Septembar 15, 2014, 08:02:24 pre podne »

Pozdrav svima prisutnima. Dakle, situacija je sledeca - imam 34g. i treniram vec nekih nepunih 20g. U pocetku sam imao za cilj da ne budem vise gojazan i da bude sto vise misica. Ishrane kad se setim iz tog perioda samo se postidim. Kroz godine sam dosta citao (cesto i ovde) i uvideo vaznost ishrane, odmora i cega sve, pa sam na tome znacajno poradio. Vremenom sam dosao do toga da vise ne jurim masu i zadnijh par godina sam uspeo da skinem visak masti i da stagniram na nekih +- 83kg (visok 184cm). Sve to bez ikakvih suplemenata, ne zbog predrasuda vise zbog finansija, a kako zivim na selu imam dobar izbor hrane. Valjalo bi da napomenem da sam, posto sam odustao od mase, promenio i nacin vezbanja, znaci ne idem u teretanu vec par godina i sve vezbe mi se zasnivaju na vratilu, trcanju, uvijaci, i sad su to vise vezbe izdrzljivosti i forme. Vidim da to danas zovu calisthenics vezbe.
 I nista preterano, sebe smatram poludefinisanim i to mi je cilj koji zelim na veoma duge staze. Vezbam 3-4 puta nedeljno po 1-1,5h. Problem mi je leti kad zbog dodatnih obaveza na selu ne vezbam redovno, pa posle to jurim da nadoknadim u ostatku godine, a vremenom imam utisak da u tom periodu dosta opadnem u "zategnutosti." Pogotovo zadnjih par godina.  A to se desava i zbog toga sto svesno jedem manje da se ne bih ugojio. Ishranu sam vec spomenuo, radi se o kuvanim obrocima, gde vodim racuna u kom dobu dana sta i koliko jedem, sa tim da sebi s vremena na vreme dopustim malo preterivanja (jednom nedeljno), da mi se ne bi usporio metabolizam...
E sad dolazim do pitanja za protein. Da li bi mi valjalo da koristim neku proteinsku mesavinu? U cilju obogacivanja ishrane i usporavanja opadanja tonusa? Ako bas dobijem neki kg misica, nije problem  ;D  Koristio bih mesavinu samo u danima kada vezbam, jednom dnevno,  posle ili pre vezbi kako bi mi vec posavetovali. Da li bi vremenom to nesto znacilo ili bi mozda bilo nekog boljeg resenja? Izvinjavam se ako sam malo oduzio  :P

Protein ti je dobrodošao posle treninga, uzimanje tada je pod broj 1. U toku dana da li i koliko ima potrebe - zavisi koliko inače unosiš proteina putem hrane.  Ako jedeš puno mesa, jaja, sira...  redovno, rasporeĂ°eno u više obroka u toku dana onda zaista nema potrebe da još ubacuješ i suplementaciju.  Ali ukoliko ti je potreban brz i kvalitetan proteinski obrok u nekom delu dana, a nisi u mogućnosti da uneseš tada kvalitetnu hranu, onda isto ima smisla uzeti proteinski blend (mešavinu).
Sačuvana
Zar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #714 poslato: Septembar 14, 2014, 07:04:03 posle podne »

U redu drustvo, hvala jos jednom. Naravno, nije ovo nista tako ozbiljno kod mene, mozda sam i malo potrcao pred rudu, ali eto, covek kad se navikne da vodi racuna o sebi, onda i sve cesce razmislja u obliku preventive. Ali stoji i to da me hvata nervoza svaki put kad moram da dostizem nesto sto je vec bilo... Mozda bi trebao da promenim malo stav, pa da na sve to gledam kao podstrek. Razmislicu jos malo o svemu, tesko je biti objektivan sam sebi oko tog stepena opadanja. Praticu svoje "odrzavanje" pa cu onda, ako treba, opet da pitam za savet  :) A i ovo sto je Nikola napisao za vodu i glikogen me dodatno zamislilo. Moracu jos da se uputim oko toga... U medjuvremenu ostajem pri starom, pogotovo sto sad dolazi vreme kad se vracam vezbama.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 59 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 18 upita.