TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:16:42 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 59 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji tip Proteina je najbolji za Tebe  (Pročitano 223850 puta)
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #803 poslato: Avgust 19, 2015, 04:09:48 posle podne »

Nemamo PS prodavnicu u gradu vec neki distributer...nemam pojma
izbor je naravno manji + taj lik je mutav i treba 10000 godina da mu objasnis sta hoces... skiknuo sam od srece kad sam video da ima power protein posto mi se cini kao odlican izbor u ovakvoj situaciji..video sam ima cokolada i neki rozi

MightyMO video sam sad i tvoj odgovor..pa ne znam sta da ti kazem za Iso...frajer u prodavnici mi je predlozio cokoladu a ona se meni smucila,skroz bezvezan ukus,teralo me je i na mucninu i sve..jedva sam ispio celu kesu...verovatno mi jednostavno ne odgovara...
cini mi se ok ovaj rozi-bela cokolada jagoda... razmislicu jos  :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #802 poslato: Avgust 19, 2015, 04:04:29 posle podne »

Kakvo si loše iskustvo imao sa iso whey-om? 

Što se tiče kupovine proteina, definitivno bih ti predložila da uzmeš Power Protein.  Najpovoljniji je, a kvalitet je odličan. Za jednog rekreativca pun pogodak!

Ukusi - nećeš pogrešiti ni sa jednim. Čoko lešnik je meni lično omiljeni, mada ljudi dosta uzimaju i jagodu i kažu da je super.

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #801 poslato: Avgust 19, 2015, 04:02:29 posle podne »

Ako si već rešio da kupiš onda Power protein kao jeftinija varijanta ili 100% Whey protein ako imaš para.
Sačuvana
AnĂ°elko
Gost
« Odgovor #800 poslato: Avgust 19, 2015, 03:54:42 posle podne »

ćao
nisam hteo da ovo stavljam u svoju temu,prepuna je spama i svadje  :( mozda je ovo bolje mesto za moje pitanje
PWM mi je uvek bio problem,jako se tesko uskladjujem sa ukucanima sto se tice obroka..  ::)
mislio sam da uzmem whey ili blend ili bilo sta...samo da ga popijem odmah posle teretane i da se zasitim posto mi nekad cvrst obrok kod kuce malo kasni..
pogotovo kad krene sad skola,cvrst obrok cu imati negde tek 2 sata nakon treninga...
ajde odokativno da vam napisem,tj docaram problem sa PWM
sad kad krene skola- ustajanje u 7:00,dorucak - 70 gr ovsenih + mleko + neki prilog
trening oko 9
a sledeći čvrst obrok tek oko 11:30  :(
onda obrok posle skole-pirinac + sardina
vecera- 30 gr gud diet + oko pola litre mleka
ovo sam odokativno napisao,ako bas bude trebalo napisaću detalljno ishranu
e sad ako se odlucim da pazarim,bio sam sad do prodavnice i malo sam bacio pogled sta ima
ovo je lista koju sam napravio,dobro dosli su saveti sugestije i preporuke itd...
http://www.pansport.rs/Proteini/Proteinske-mesavine/PS466-Power-protein.html
http://www.pansport.rs/Proteini/Proteinske-mesavine/BI46-Nitro-Gold-Pro.html
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN482-100-Whey-Protein-Professional.html
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN086-100-Whey-protein.html

najvise tipujem na ova prva dva,cena mi je skroz ok,samo mi treba preporuka za ukus
za ova zadnja dva bi vec jako tesko izdvojio novce,ali videcu kakvo ce biti finansijsko stanje u narednih par dana
da napomenem da sam imao lose iskustvo sa ovim proteinom
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-izolati-proteina-surutke-whey/BI339-100-Iso-Whey.html
pitajte i recite sta treba  :)
Sačuvana
Joca012
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #799 poslato: Jul 12, 2015, 10:39:33 posle podne »

Vazi,javljacu se s vremena na vreme,poslusacu vase savete,i trudicu se da sto vise vremena posvetim treniranju,i da na najbolji moguci nacin ispostujem ishranu. A sto se tice teretane , jul i avgust cu sigurno izgurati kod kuce,a od septembra cu videti da krenem i da sve to dignem na visi nivo :)
Hvala vam jos jednom sto ste izdvojili malo vremena za mene,stvarno ste mi mnogo pomogli. Cujemo se uskoro.
Veliki pozdrav!  :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #798 poslato: Jul 10, 2015, 01:32:12 pre podne »

Naravno da sam procitao tekstove, doduse po jednom ali pazljivo i tek onda sam ukapirao koliko se ja nezdravo hranim,a ovaj nedeljni meni sto si mi sastavio mi se svidja i mislim da bih mogao da ga ispostujem,s tim sto bih izmedju obroka ubacio i neko voce (npr banane i jabuke),i mislim da bi uz neki  Whey to sve bilo kako treba. :) Jedini problem je sto ne idem u teretanu, vec vezbam kod kuce.
Hvala ti do neba na odgovorima i na ovim tekstovima,jer sam ubedjen da cu zahvaljujuci tebi i njima da pocnem novi - zdraviji zivot. :)

Navedeni plan ishrane je ipak samo šematski, "dorada" potrebna...pogotovu u obrocima pre i posle treninga...

Banane bih preporučio u pwm...tj. 1 bananu srednje veličine( pandan dekstroza prahu) + merica whey proteina...

Bilo bi nam drago da pratimo tvoj napredak...tako da nam se možeš javljati povremeno, pisati o svom načinu treninga, ishrani...zajedno ćemo ispravljati greške...inače, nikome ne cvetaju ruže u zemlji Srbiji...tako da se svi krpimo i dovijamo kako umemo...ali ako želiš ozbiljnije rezultate, moraćeš da se posvetiš ovoj priči dovoljno i u pogledu slobodnog vremena a i po pitanju materijalnog aspekta...i pravac bolje opremljena teretana...

"Majstor je dobar, koliko je dobar njegov alat"...tvoj alat na putu uspeha su dovoljno teških tegova i tona kvalitetne hrane...  ;)
Sačuvana
Joca012
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #797 poslato: Jul 10, 2015, 12:06:28 pre podne »

Naravno da sam procitao tekstove, doduse po jednom ali pazljivo i tek onda sam ukapirao koliko se ja nezdravo hranim,a ovaj nedeljni meni sto si mi sastavio mi se svidja i mislim da bih mogao da ga ispostujem,s tim sto bih izmedju obroka ubacio i neko voce (npr banane i jabuke),i mislim da bi uz neki  Whey to sve bilo kako treba. :) Jedini problem je sto ne idem u teretanu, vec vezbam kod kuce.
Hvala ti do neba na odgovorima i na ovim tekstovima,jer sam ubedjen da cu zahvaljujuci tebi i njima da pocnem novi - zdraviji zivot. :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #796 poslato: Jul 09, 2015, 10:21:02 posle podne »

Pa sto se ishrane tice nije bas kvalitetna,jedem sve sto keva spremi,imam 3 obroka dnevno.Za dorucak najcesce jedem jaja,salame,peciva i tako te stvari,a najveci problem mi je sto radim za platu od 20000 pa nikad nisam ni probao da sredim ishranu jer pretpostavljam da mi je za neku kvalitetniju potrebno dosta novca..
Zamolio bih vas da mi kazete otprilike kako bi trebala da izgleda moja ishrana kroz nedelju dana,i koliko bih mesecno morao novca da izdvojim samo za to?

Ako si barem "prelistao" predložene članke, uvideo bi o čemu se radi...

Dakle, mesne preraĂ°evine imaju jako malo "pravog mesa"( čak manje od 30%, a neke mesa čak i nemaju)...tu je dosta soje, aditiva, konzervanasa, mesnih "otpadaka"( kožice, hrskavice, salo, oči i sl., navodimo ilustrativno)...

Proizvodi od belog brašna nisu najbolje rešenje...osim u periodu neposredno posle treninga sa opterećenjem...evo i zašto...
http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/belo-zlo-belo-brano-beli-hleb.html

Dakle, akcenat na "integralno"( od celog zrna žitarica ili ako se radi o crnom hlebu da to bude provereno tip brašna 1100 i/ili 1600)


Da li si pročitao predložene tekstove o ishrani?

Hm, očekuješ nedeljni meni...malo nerealno...zar ne? Bez imalo ličnog truda i zalaganja, napisan nedeljni plan ishrane? Vrati se na preporučene tekstove...pročitaj i po nekoliko puta...ali da ne budemo "zli", evo neke okvirne dnevne šeme( uopštene, uprošćene)...unos makronutrijenata( proteini, hidrati, masti) prilagoĂ°avaj ciljevima, potrebama...


1.OBROK – jaja( akcenat na belanca, bez preterivanja sa žumancima), ovsene pahuljice

2.OBROK – 150g mesa(belo meso, riba), pirinč ili krompir, salata od povrća sa maslinovim uljem

3.OBROK – 150g mesa(belo meso, riba), pirinč ili krompir, salata sa maslinovim uljem

4.OBROK – posni sir, šaka kikirikija( pečen, neslan)

Opet naglašavam, iščitaj preporučene tekstove...

Što se tiče sredstava koje bi "uložio" u ishranu, da najkraće moguće kažem, "jedino ulaganje koje se uvek isplati je ulaganje u samog sebe"...naravno, ako smatraš da je dobar izgled vredan toga? A po struci nisam ekonomista da bih svodio "računice", već ću reći najkraće, potrudi se da uštedama na drugim poljima, kao i razumnim odabirom prioriteta po pitanju izbora namirnica sebi obezbediš što kvalitetniju ishranu...tvoje telo nije kontejner da bi ga zatrpavao hranom koja skoro na nema nikakvu hranljivu vrednost već je samo surogat iste...

"Ono si što jedeš"..."jelo gradi telo"...
« Poslednja izmena: Jul 09, 2015, 10:22:34 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Joca012
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #795 poslato: Jul 09, 2015, 08:10:40 posle podne »

Pa sto se ishrane tice nije bas kvalitetna,jedem sve sto keva spremi,imam 3 obroka dnevno.Za dorucak najcesce jedem jaja,salame,peciva i tako te stvari,a najveci problem mi je sto radim za platu od 20000 pa nikad nisam ni probao da sredim ishranu jer pretpostavljam da mi je za neku kvalitetniju potrebno dosta novca..
Zamolio bih vas da mi kazete otprilike kako bi trebala da izgleda moja ishrana kroz nedelju dana,i koliko bih mesecno morao novca da izdvojim samo za to?

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #794 poslato: Jul 08, 2015, 01:03:13 posle podne »

Zdravo svima! Treba mi mala pomoc.. Treniram kuci aktivno 3 meseca (radim sklekove,trbusnjake i zgibove,planiram da ubacim bucice i krenem da trcim),visok sam 190 i imam oko 85kg, izgledam nekako mrsavo pa bih hteo da nabacim neki kilogram a da mi ne poraste samo stomak :) i razmisljam da kupim neki suplement ali ne mogu da odlucim da li da uzmem  gainer ili neki whey pa bih zamolio ljude koji imaju iskustva da mi kazu sta je najbolje i da mi preporuce neki proizvod ili da mi daju neki savet.
 Hvala :)

Najbolji gejner je hrana...dovoljno proteina visoke bioloske vrednosti, slozenih hidrata i zdravih masti...

Kreni u teretanu jer je dostupno opterecenje nedovoljno za zeljenu stimulaciju misicne mase za RAST...

Moje vidjenje gejnera je secer + protein...1 banana i merica whey je bolje resenje...

Po pitanju najboljeg gejnera - KVALITETNE , RAZNOVRSNE I IZBALANSIRANE ISHRANE, preporuke za obavezno detaljno citanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

P.S.

A kako misici rastu?

MIŠIĆE KOJE STE MAKSIMALNO IZMORILI TRENINGOM (trening sa opterećenjem u „zoni” od 70-80 % od maksimuma – 1MR), MORATE KVALITETNO DA NAHRANITE I ODMORITE DA BI „RASLI“ ILI DA BI ODRŽALI POSTOJEĆU MIŠIĆNU MASU...

Cilj treninga sa opterećenjem je MIŠIĆNA HIPERTROFIJA, koja uopšteno predstavlja porast mišićne mase, tj. veličine mišićnih vlakana na račun vode i mišćnih „kontraktilnih proteina“( aktina i miozina). Mišićni rad( u „ciljanoj zoni opterećenja“) dovodi do „oštećenja“ mišićnih vlakana, koja „rastu“ u stalnom procesu obnove od oštećenja izazvanih treningom( mišićnim radom), tj. kontinuirani proces oštećenja i oporavka, predstavlja ključ mišićnog rasta( hipertrofije).

Dakle, naše je da kroz ishranu, prvenstveno, obezbedimo dovoljno „gradivnih blokova“ za obnovu „treningom oštećenog“ mišićnog tkiva...

Sve u svemu, bez proteinskih suplementa i gejnera se moze, ali ako nemas na raspolaganju dovoljno kvalitetnih namirnica( i "teskih tegova"), oprosti se od misica!  ;)
« Poslednja izmena: Jul 08, 2015, 01:11:23 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #793 poslato: Jul 08, 2015, 10:43:26 pre podne »

Mislim da ljudi brkaju funkciju Geinera i whey proteina i zato često dolazi do zabuna.
Geineri su za one ljude koji imaju velikih problema sa nabacivanjem telesne mase i mišićne jer su jako mršavi.Geiner će vam pomoći da u kratkom roku unesete mnogo kalorija i sve ono što je potrebno da se telesna i mišićna masa dobije,ali prevashodno telesna.
Geiner treba da uzima osoba koja zaista ima za time potrebe a ne oni koji se lako goje,ili samo misle da treba da ga uzmu.To može biti greška pogotovu ako uzmete neki koji ima puno šećera,jer tada če to sve ići u salo.
Neke od mojih preporuka za kvalitetniji geiner su

http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/DY419-High-protein-mega-gainer%E2%84%A2.html

http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/SN070-Volumass-35.html

Čist whey protein sa druge strane je sasvim druga stvar i funkcija mu je da kada ga popijete odmah posle treninga vaše gladne mišiće nahrani tek toliko da se mišići ne troše dok stignete kući i odmah jedete kvalitetan obrok.
Za whey neke od mojih preporuka su

http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN482-100-Whey-Protein-Professional.html

http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/DY314-Elite-Whey-Pro.html



Ovo su samo neki a u pansport ponudi imate još mnogo.
I zapamtite da su suplementi samo dodatci ishrani a nikako njihova zamena.Prvo se ishrana sredi pa tek onda ovo.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #792 poslato: Jul 08, 2015, 08:12:53 pre podne »

Whey je bolja opcija od gejnera ali neće ni on puno pomoći ako ti ishrana nije sreĂ°ena. Napiši nam kako se hraniš ?
Sačuvana
Joca012
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #791 poslato: Jul 08, 2015, 08:01:05 pre podne »

Zdravo svima! Treba mi mala pomoc.. Treniram kuci aktivno 3 meseca (radim sklekove,trbusnjake i zgibove,planiram da ubacim bucice i krenem da trcim),visok sam 190 i imam oko 85kg, izgledam nekako mrsavo pa bih hteo da nabacim neki kilogram a da mi ne poraste samo stomak :) i razmisljam da kupim neki suplement ali ne mogu da odlucim da li da uzmem  gainer ili neki whey pa bih zamolio ljude koji imaju iskustva da mi kazu sta je najbolje i da mi preporuce neki proizvod ili da mi daju neki savet.
 Hvala :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #790 poslato: April 01, 2015, 10:27:29 pre podne »

Poz svima!  :)
Zelio bih da upitam a en sumnjam da ima strucnih ljudi par pitanja. Naime planiram krenuti u teretanu nakon nekih 4 mjeseci pauze sa ciljem da dobijem sto je moguce vise na masi jer sam prilicno mrsav. Nisam nikada koristio nikakve suplemente a isao sam kakos am evc rekao jedno vrijeme i vjezbao. Uspio sam da dobijem nekih 7-8 kg bez koristenja suplemenata, a li sam idalje dosta mrsav. Na mojih 192cm visine, 76kg je prilicno malo i zelim to popraviti. Naime planiram sada da krenem jedan mjesec da udjem u ritam i da se vratim u kakvu takvu formu od prije i da onda uzmem nesto od suplemenata. E sada sam u dilemi da li da uzimam wey proteine ili da uzmem nesto tipa mega mass i slicno? Citao sma na dosta mjesta da je mega mass loseg kvaliteta da se ne postizu bog zna kakvi rezultati pa me zanima i vase misljenje. Sta preporucujtete da uzmem, da li bi mozda bilo dobro da kombinujem oboje? Naravno podrazumjeva se sto bolja ishrana, jaja, meso neke zitarice...Gledao sam od tih proteina neki su preporucivali Whey Gold, sta mislite o njemu?

Najbolje resenje je bas kao sto je Twin predocio - ISHRANA I TRENING...

Najjaci i najdelotvorniji gejner je kvalitetna, raznovrsna i izbalansirana ishrana...

Ako nemas dovoljno proteina visoke bioloske vrednosti u ishrani, u dobrom odnosu sa slozenim ugljenim hidratima i zdravim mastima, nema tog gejnera ili proteina koji ce "odraditi posao"...

SNAGA I MASA NA USTA ULAZE...KOREKCIJA ISHRANE pa proteini, gejneri i sl.

Preporuke za detaljno citanje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

A po pitanju prioriteta...DOSTA JE ZABLUDA... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/proteini-u-ishrani-istine-i-zablude.html

ZA MAKSIMALNU EFIKASNOST SUPLEMENTACIJE, POTREBNA JE SREĂDENA ISHRANA, KOJA JE POLAZNA TAČKA ZA DODATKE ISTOJ!!!
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #789 poslato: April 01, 2015, 06:22:37 pre podne »

UĂ°i lepo u ritam kako sa treninzima, tako i sa ishranom, pa onda uzmi neki whey/dex+kreatin+omega.
Gold Whey je jedan od najboljih proteina na tržištu, nećeš sa njim pogrešiti. Mada i bilo koji blend (bez soje u sastavu) će ti lepo odraditi posao.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 59 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 19 upita.