TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395139 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 09:48:16 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kriva kicma  (Pročitano 37535 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #59 poslato: Jun 29, 2011, 04:59:44 posle podne »

i kakvo je Ognjenovo mišljenje o kiropraktici? :)  
nzm MO, iskreno nemam dovoljno iskustva sa tim. u svakom slučaju mislim da je metoda ok i ako je neko veoma stručan to je dobra stvar. u principu to je istočnjačka veština, zasnovana na principima istočnjačke medicine (stara metoda) i kao takva ima mnogo dobrih strana. msm da je veoma važno da čovek kome padnemo u šake bude zaista dobar stručnjak!  :)

Yup :)  hvala!

ponovo sam nešto zeznula sa leĂ°ima, tačnije toliko da nisam mogla normalno da se savijem ... kiropraktika me je spasila i vratila u život... nastavila sam sa specifičnim vežbama za jačanje dubokih mišića leĂ°a - (radila i ranije, samo mi nije baš bio prioritet...) tako da je ponovo sve OK, a čula sam oprečna mišljenja pa me je zato zanimalo..,  filozofiram...:P
Sačuvana
Dr.Alex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #58 poslato: Jun 29, 2011, 12:26:36 pre podne »

Meni je iskrivljena kicma,pa mi je zbog toga jedno rame tj. lopatica spustenija od druge...
Imam lose drzanje koje dodatno opterecuju ledja da se jos vise krive....
Poceo sam da idem na vjezbe,i ljudi sa kojima radim mi kazu da za jedno godinu dana vjezbanja cu biti potpuno prav i sve ce se dovesti u redu,a ako se budem vise trudio i bio maksimalno uporan mozda i ranije.
Problem je kod mene sto sam se navikao na teretanu...dosta sam paznje posvetio svemu tome,i sad konacno kad nesto uspjeh na tom planu,izgleda necu moci vise da treniram sa tegovima :D
Kod skolioze je valjda bitno da jednu stranu jacas a drugu istezes,jer je kod skolioze uvijek jedna strana jaca od druge...E sad sa trening sa tegovima se ne preporucuje valjda zbog onih misica koje treba istezati,a ti u teretani ne mozes izolovati jednu stranu od druge :D
Oni su mi preporucili da ne idem u teretanu zbog tih razloga,jer ce mi biti teze da to ispravim.Mene to malo sad kopka i malo sam u nedoumici,da li da teretanu potpuno izbacim i totalno se posvetim ovim vjezbama(dokle to ne sredim) pa se vratim u teretanu.
Ili druga varijanta je da izbacim odredjene vjezbe sa kojima bi mogao jos vise iskriviti kicmu...to su najcesce one vjezbe na kojima se tegovi dizu iznad glave,i da idem plus na ove vjezbe.
Svjestan sam da sad to mou popraviti,jer sam jos u tim godinama kada je to moguce,ali sa druge strane mi se ne prekida sa teretanom jer mi je toliko nekako usla pod kozu hehe da jednostavno mi tesko pada ta pomisao da necu vise raditi sa tegovima.
Sačuvana
Granice ne postoje za one koji ih ne vide
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #57 poslato: Jun 28, 2011, 10:48:38 posle podne »

i kakvo je Ognjenovo mišljenje o kiropraktici? :)   
nzm MO, iskreno nemam dovoljno iskustva sa tim. u svakom slučaju mislim da je metoda ok i ako je neko veoma stručan to je dobra stvar. u principu to je istočnjačka veština, zasnovana na principima istočnjačke medicine (stara metoda) i kao takva ima mnogo dobrih strana. msm da je veoma važno da čovek kome padnemo u šake bude zaista dobar stručnjak!  :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #56 poslato: Jun 28, 2011, 10:45:00 posle podne »


nzm, svakome svoje najmilije. ;) :P
ma volim ja teretanu (i upražnjavam), ali kad se bućnem - tu sam ko kod kuće!  8)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #55 poslato: Jun 28, 2011, 10:42:23 posle podne »

ipak se okreće!  :D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #54 poslato: Jun 27, 2011, 10:02:47 posle podne »

... pa dobro, ima na primer i ronjenje na dah  :D
agree, svaka čast svim sportovima, ali plivanje je d best of!!!  8)

meni je opet biciklo zakon ;)
ustvari samo nek se krećemo i sve super ;)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #53 poslato: Jun 27, 2011, 08:56:21 posle podne »

... pa dobro, ima na primer i ronjenje na dah  :D
agree, svaka čast svim sportovima, ali plivanje je d best of!!!  8)

nzm, svakome svoje najmilije. ;) :P
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #52 poslato: Jun 27, 2011, 06:28:28 posle podne »

i kakvo je Ognjenovo mišljenje o kiropraktici? :)   
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #51 poslato: Jun 27, 2011, 12:03:05 pre podne »

... pa dobro, ima na primer i ronjenje na dah  :D
agree, svaka čast svim sportovima, ali plivanje je d best of!!!  8)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #50 poslato: Jun 26, 2011, 09:25:56 posle podne »

e ognjene što bre forsiraš to plivanje? ima valjda i drugih sportova ;)
šalim se ja malo.. plivanje je zakon jer nema mišića koji ne pokreće a opet ne opterećuje zglobove...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #49 poslato: Jun 26, 2011, 01:04:01 pre podne »

ne treba izbaciti teretanu, ali treba biti vrlo oprezan, da se ne pogorša stanje - potrebno je raditi pod nadzorom nekog stručnog ko je kinezioterapeut npr. svakako u slučaju ozbiljnije skolioze, sa teretanom je rizik da bude više štete nego koristi. kod tebe se dosta verovatno radi o skoliotičnom držanju, tj takozvanoj funkcionalnoj skoliozi - kičma nije fiksirano iskrivljena, veće je u pitanju loše držanje koje se jačanjem mišića ispravlja. no, tu je plivanje opet veoma korisno!  :)
Sačuvana
Dr.Alex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #48 poslato: Jun 25, 2011, 05:53:07 posle podne »

Uobičajenim i najčešćim vežbama u teretani zapravo se ne pogaĂ°a muskulatura koja je neophodna za stavrnu stabilizaciju kičme.
Ali plivanje i druge vežbe koje je PeĂ°a spomenuo su svakako dobar put za ispravljanje skolioze....

Slazem se u potpunosti sa vama.Ja te vjezbe i radim,nisu ni malo lake da bise podcenjivale,a uz to su jos i efikasne,ali nisam za to da se teretana u potpunosti zbog toga izbaci.
Sačuvana
Granice ne postoje za one koji ih ne vide
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #47 poslato: Jun 25, 2011, 02:32:57 posle podne »

Uobičajenim i najčešćim vežbama u teretani zapravo se ne pogaĂ°a muskulatura koja je neophodna za stavrnu stabilizaciju kičme.
Ali plivanje i druge vežbe koje je PeĂ°a spomenuo su svakako dobar put za ispravljanje skolioze....
Sačuvana
Dr.Alex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #46 poslato: Jun 25, 2011, 12:34:58 pre podne »

Ne.Vec imam lose drzanje i od toga mi se pocela krivit kicma mislim da je to Skolioza...E sad nije svaka Skolioza ista.Meni je valjda neka najblaza varijanta,hmm ne razumijem se bas najbolje ali tako su mi reli...To je meni od prije jos par godina otkriveno i mos mislit kad sam danas posao kazu da mi je bolja situacija nego prije 1 god. a od tad idem u teretanu...Sad cu pocet kao neke vjezbe za to,mislim ja sam ih radio i prije al nisam bas bio uporan...Necu smjeti vise jacat ledja u teretanu,vec samo sa tim vjeezbama koje cu raditi kod njih...
Sačuvana
Granice ne postoje za one koji ih ne vide
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #45 poslato: Jun 25, 2011, 12:28:56 pre podne »

kada kažeš pogrbljen - misliš na kifozu (pogrbljenost u grudnom delu kičme)?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 17 upita.