TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395194 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 03:05:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: KOLIKO GLUTAMINA  (Pročitano 15241 puta)
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #39 poslato: Decembar 11, 2009, 01:55:22 posle podne »

A kako ti mozes da kazes da je minimalna kolicina 20gr. pre i posle treninga? Jel to vazi i za nekog ko ima 70kg na 185 visinu i izgleda prosecno? Naravno da ne. I ne znam zasto arciti abnormalne kolicina AK u periodu nabacivanja mase? 20gr. pre u toku i posle treninga je previse. Na definiciji da, i tih 20gr. po servingu u poslednjim nedeljama dijete da svakako, ali na masi je bespotrebno toliko, osim ako se ne jede kako treba, ali taj koji ne jede, nema sta da trazi kod suplementacije ako ishranu nije doveo u red.
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Lazic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 489


ExYu-fitness
« Odgovor #38 poslato: Decembar 11, 2009, 01:51:25 posle podne »

20gr. po dozi je potrebno kome? Nekom sa 100+ kila misica da, ali rekreativcima koji videli hemije nisu npr. meni koji imam 90kg na 183cm i bf ~15% nije potrebno toliko siguran sam...
kako si siguran..na osnovu cega to znas..valjda onome ko uzima hemiju treba manje bcaa i ostalih stvarcica jer ce hemija raditi to sto ti nemozes prirodno da odradis...
i kako ti uopste mozes da primetis razliku da li ti je dovoljno 5 gr ili 100 gr bcaa

logika, ako ti na masi ne treba glutamin, ne treba ti ni bcaa..ako je glutamin potrebniji kada se radi defka, bcaa je jos bolji..
kako moze da bude bolja jedna od 3 amino kiseline
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #37 poslato: Decembar 11, 2009, 01:20:12 posle podne »

Da ne ispadne da se raspravljamo i da ja nekome solim pamet, ja se nadam da ti Senkovicu umes da citas i da sam ja lepo napisao kada i u kojim slucajevima je pozeljno ici sa glutaminom. Naveo sam Oglnjenov trening kao primer, a ti da si samo malo obratio paznju, i sam bi se pronasao u tim uslovima koje sam opisao tj. imas previse aktivnosti i naravno da je pozeljan glutamin, ali pre njega UVEK idu whey i bcaa, cak i kreatin za oporavak pa tek onda glutamin a ti me ne moras poslusati i radi kako mislis da je najbolje...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12784


Never give up!

« Odgovor #36 poslato: Decembar 11, 2009, 12:46:55 posle podne »

Ja sam inace  izneo samo moj primer...a inace zaboravio sam napomenuti da pored teretene imam jos ponekad i treninge boksa tako da mi je bcaa kao i glutamin u nekim trenutcima potreban.Ali preferiram ipak bcaa u vecim kolicinama.
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #35 poslato: Decembar 11, 2009, 12:16:19 posle podne »

Zamisli COOlicu da ceo dan moras da guras svoje telo u kolicima RUKAMA da prelazis razne relacije i potom da legnes na klupu i guras 2sata neke kilaze od150 pa do 190.kg. Jer jos uvek mislis da te ruke mogu dovoljno da odmore do sutra na primer?
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #34 poslato: Decembar 11, 2009, 12:09:32 posle podne »

Kako je onda Mikiju Mihajlovicu puno pomogao sad mi je dao savet da ga uzimam.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #33 poslato: Decembar 10, 2009, 11:21:47 posle podne »

20gr. po dozi je potrebno kome? Nekom sa 100+ kila misica da, ali rekreativcima koji videli hemije nisu npr. meni koji imam 90kg na 183cm i bf ~15% nije potrebno toliko siguran sam...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Lazic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 489


ExYu-fitness
« Odgovor #32 poslato: Decembar 10, 2009, 11:15:11 posle podne »

a sta ce vam onda bcaa na masi..
ako ti ne treba glutamin onda je i bcaa bzv investivija..pogotovu sto bcaa je potreban u dozama 20 gr pa na gore
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12784


Never give up!

« Odgovor #31 poslato: Decembar 10, 2009, 10:30:01 posle podne »

Glutamin je najpotrebniji u fazama rada na definiciji,slazem se sa Coolicem oko toga lepo je rekao.Tada je najpotrebniji i sto se vise unosi to bolje jer male doze bas i nece imati efekta.Unositi ga tokom rada na masi?...ja to ne radim sada i po meni je mnogo bitnije uzeti kvalitetan whey,bcaa...Od glutamina ne ocekuj snagu vec samo mozes oporavak ali doza mora da je minimalno 20gr u tvome slucaju,bojim se da manje doze od toga nece imati efekta.Pa opet ako se neko pita a kako ces videti taj efekat i hoces li ga uopste osetiti? Trebalo bi misici bolje i brze da se oporavljaju sto ce ih dovesti do stanja da opet trpe napore,ali ne ocekuj neko cudo od glutamina.
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #30 poslato: Decembar 10, 2009, 09:24:23 posle podne »

Rekao sam necu vise  ;D
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
guga87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #29 poslato: Decembar 10, 2009, 09:13:11 posle podne »

COOLic mislim da vecega krvnika za glutamin od tebe nema :)
slazem se i ja :)
Sačuvana
SAJ
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 387


« Odgovor #28 poslato: Decembar 10, 2009, 08:20:44 posle podne »

COOLic mislim da vecega krvnika za glutamin od tebe nema :)
Sačuvana
filip85
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 284

« Odgovor #27 poslato: Decembar 10, 2009, 04:27:38 posle podne »

mislim da ti je NO bespotreban, iz nekoliko razloga...
prvo, što bi on njega ipak trebalo da ubaciš tek kad obezbediš osnovnu suplementaciju... whey, bcaa, kreatin, glutamin... uz multivitamine i Omegu 3 pre svega zbog opšteg zdravlja i jačanja imuniteta... tek nakon toga, NO ima nekog smisla... gledaj da uvek, ako imaš para pre uzmeš recimo BCAA nego neki NO... whey se podrazumeva valjda...
a drugo, tebi koliko sam shvatio nije cilj neka pumpa što od NO najviše možeš da očekuješ...ako ti treba neki kick pred trening, uzmi čist kofein...

ne znam, ovo govorim iz moje perspektive, a ti odluči... po mojom mišljenju, to što ti daje NO ne vredi 4-5k dinara... probao sam, doduše, samo Xpand, iz čiste radoznalosti, i razočarao se... sledeći put, ako me baš budu "svrbele" pare, radije ću kupiti više whey-a ili bcaa nego neki NO...
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #26 poslato: Decembar 10, 2009, 04:17:14 posle podne »

A whey?  ???  A bcaa pre i posle treninga?  ???  Mozda i amino u toku treninga?  ??? Taj NO je bezvredan bez svega ovoga, a pogotovu taj glutamin...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #25 poslato: Decembar 10, 2009, 03:48:48 posle podne »

Pa evo sta sam ja mislio. Pre treninga bilo kog, neki NO posle treninga glutamin 20.gr.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.141 sekundi sa 20 upita.